اقامت کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌هوایی

اقامت دائم کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌ هوایی

به تازگی وزیر مهاجرتی کانادا، مینیچیدو، راه‌های جدیدی را برای اقامت کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌هوایی اعلام کرده است.

تا این لحظه تنها آن اعضایی ازخانواده‌های قربانیان فجایع نام برده که در کانادا زندگی می‌کنند، می‌توانند از این طریق برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

یعنی افرادی که در کانادا ساکن هستند اما دارای اقامت موقت می‌باشند، اگر یکی از اعضای خانواده شان در یک فاجعه هوایی کشته شده باشد، می‌توانند با استناد به این واقعیت برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، اداره امور مهاجرین، پناهندگان و شهروندی کانادا در حال تلاش برای گسترش این معیار مهاجرتی است؛ تا کسانی هم که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند در صورتی که یکی از اعضای خانواده آنها قربانی یک فاجعه هوایی شده باشد، بتوانند از این امکان برای دریافت اقامت دائم کانادا استفاده کنند.

مطابق اعلام دپارتمان مهاجرتی کانادا، به محض تصویب چنین طرحی، خبر آن ازطریق رسانه‌ها به صورت رسمی اعلام میشود.

چند نکته در مورد اقامت کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌هوایی

یکی از نکاتی که لازم است دراین مورد در نظر بگیرید، این است که لزوما و مطلقا اعضای خانوادگان قربانی فجایع هوایی، همگی نمی‌توانند از این روش برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در این کشور استفاده کنند. بلکه اعضای خاصی ازاین خانواده‌ها قادر به اخذ اقامت دائم کانادا ازطریق روش نامبرده هستند که جزئیات آن بعد از قطعی شدن این خبر اعلام خواهد شد.

نکته دیگری که در مورد اقامت کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌هوایی، باید به آن توجه کرد این است که فاجعه هوایی تعریف خاصی دارد و لزوما هر نوع سانحه هوایی، فاجعه هوایی به حساب نمی‌آید.

بنابراین برای اینکه اعضای خانواده‌های قربانیان فجایع هوایی بتوانند از این روش مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده کنند، باید سانحه‌ای که در اثر آن عزیز یا عزیزانشان را ازدست داده اند، در تعریف فاجعه هوایی بگنجد و از آن با همین نام یاد شود.

حتما بخوانید:  ملبورن استرالیا آرام آرام از قرنطینه خارج می‌شود

سقوط پرواز 752 ایران – اوکراین، یکی از آشناترین فجایع هوایی سال‌های احیر برای ما ایرانی‌ها بود.

لازم به یاداوری است که این پرواز متعلق به خطوط هوایی اوکراین بود اما اکثرمسافرین آن قصد سفر به کانادا را داشتند. تمامی مسافران این پرواز جان خود را از دست دادند.

 

منبع: migrationtocanada

ترجمه و تنظیم خبر: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *