برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور (NL PNP) 2021

0

      مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP

اطلاعات کلی در مورد استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

استان نیوفاندلند و لابرادور از جمله استان های آتلانتیک کانادا می باشد که در شرقی ترین بخش این کشور قرار دارد.

این استان از دو بخش سرزمین لابرادور و جزیره نیوفاندلند تشکیل شده است که هر دو بخش به هم متصل می باشند.

پایتخت این استان شهر سنت جان است که بیشتر جمعیت این استان در این شهر زندگی می کنند.

استان نیوفاندلند و برادور به دلیل دارا بودن آب و هوای ساحلی و دارا بودن منابع انرژی و منابع طبیعی از استان های مهم در رشد اقتصادی کانادا می باشد.

استان نیوفاندلند و لابرادور از جمله استان های آتلانتیک کانادا است که با اقیانوس اطلس همجوار می باشند.

استان های آتلانتیک شامل استان نوا اسکوشیا، استان نیوبرانزویک، استان نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد می باشد.

دولت کانادا در راستای برنامه مهاجرتی سال 2016 در نظر دارد تا سال 2022 در حدود 7000 متقاضی را برای کار و اقامت در استان های آتلانتیک پذیرش کند.

دولت کانادا بر اساس نیاز مبرم دولت فدرال و دولت های استانی به متقاضیان ماهر و باتجربه برای کار در این استان ها این برنامه را برای جذب متقاضیان واجد شرایط برنامه ریزی کرد.

کارشناسان تولید محتوای موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر  آتی نگر تلاش کرده اند تا در این مقاله اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP را به متقاضیان ارائه دهند و همه جزئیات مورد نیاز در مورد برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP را به طور دقیق شرح دهند.

شرایط کلی مهاجرت استانی به کانادا

برنامه های مهاجرتی استانی کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا و با هدف تامین نیروهای انسانی ماهر و متخصص برای هر استان برنامه ریزی شده است. بر اساس این برنامه های مهاجرت استانی اداره های مهاجرت استانی متقاضیان واجد شرایط را به اداره مهاجرت کانادا معرفی می کنند و اداره مهاجرت کانادا بر اساس نیاز آن استان مجوز اقامت دائم کانادا را برای این متقاضیان صادر می کند. به طور کلی بر اساس برنامه های استانی کانادا شرایط مهاجرت استانی به کانادا و از جمله مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP شامل موارد زیر می باشد:

 • دارا بودن مهارت و تخصص کاری و حرفه ای

متقاضیان باید دارای سوابق کاری درخشان در حوزه شغلی، سن مناسب، تحصیلات مناسب و مدرک زبان معتبر باشد. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خود اخذ کنند.

 • دارا بودن سرمایه لازم

متقاضیان با دارا بودن سرمایه لازم برای کارآفرینی در هر استان می توانند بر اساس برنامه مورد نظر اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. علاوه بر دارا بودن سرمایه لازم متقاضیان باید دارای طرح کارآفرینی سودآور و همچنین کارآفرینی برای افراد بومی آن استان نیز باشند. متقاضیان واجد شرایط می توانند مجوز کار و اقامت خود و خانواده خود را برای اقامت در کانادا دریافت کنند.

 • دارا بودن ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی کاری هر استان نمی باشند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند و پس از فارغ التحصیلی با اخذ مجوز کار بر اساس برنامه های مهاجرتی هر استان درخواست خود برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند کانادا

مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP مختص متقاضیانی است که دارای مهارت کاری لازم و سوابق کاری و حرفه ای می باشند. متقاضیان با این برنامه مهاجرتی می توانند نامینیت Nominate شوند. NL PNP به عنوان برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و برادور است که متقاضیان واجدشرایط در ابتدا توسط این استان انتخاب می شوند و سپس برای صدور دعوتنامه از طرف دولت فدرال می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

در میان استان های آتلانتیک کانادا استان نیوفاندلند برای مهاجرت بهتر از دیگر استان ها می باشد. از دلایل مهم در گرایش مهاجران به این استان می توان بالا بودن درآمد کارگران در این استان را ذکر کرد. متوسط درآمد سالانه کارگران در استان نیوفاندلند در حدود 64.500 دلار می باشد که از دیگر استان ها بالاتر است. کارگران ماهر، فارغ التحصیلان بین المللی و کارآفرینان می توانند از طریق برنامه مهاجرت استان های آتلانتیک به این استان مهاجرت کنند.

شرایط متقاضیان برای مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان به منظور مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور می توانند بر اساس برنامه مهاجرت استان های آتلانتیک اقدام کنند که برنامه دولت فدرال و استانی کانادا می باشد. بر این اساس متقاضیان در 3 گروه زیر قرار می گیرند:

 • متقاضیان فارغ التحصیل دانشگاه های استان نیوفاندلند و لابرادور
 • متقاضیان کارگر با مهارت و تخصص بین المللی
 • متقاضیان کارگر با مهارت های متوسط
حتما بخوانید:  جدیدترین شرایط مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا در سال 2021

شرایط برنامه مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان برای مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور باید دارای شرایط مناسب باشند. از جمله شرایط مناسب برای مهاجرت به این استان کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن پیشنهاد شغلی به طور تمام وقت از کارفرمای رسمی کانادایی
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB4
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی حداقل 12.5% از LICO
 • دارا بودن مجوز اقامت موقت در استان نیوفاندلند و لابرادور
 • دارا بودن گواهی تائیدیه شغلی از استان نیوفاندلند برای درخواست اقامت دائم

انواع برنامه مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP شامل 3 برنامه زیر می باشد که در ادامه به توضیح خلاصه هر یک از این برنامه ها خواهیم پرداخت:

 1. برنامه مهاجرتی نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور Newfoundland & Labrador Express Entry Skilled Worker
 2. برنامه نیروی متخصص Skilled Worker Category
 3. برنامه فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category
 4. برنامه جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category

1.برنامه مهاجرتی نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور Newfoundland & Labrador Express Entry Skilled Worker

متقاضیان واجد شرایط در سیستم اکسپرس اینتری کانادا با کسب امتیازهای لازم می توانند به استان نیوفاندلند و برادور کانادا مهاجرت کنند. از جمله شرایط مهم برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی دارا بودن تخصص حرفه ای در مشاغل مورد نیاز این استان و دارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای استان نیوفاندلند و برادور می باشد. متقاضیان انتخاب شده در بانک اطلاعات اکسپرس اینتری فدرال می توانند در زیرگروه برنامه مهاجرتی نیروی متخصص اکسپرس اینتری NL درخواست خود را ارائه دهند.

متقاضیانی که از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP انتخاب می شوند، می توانند در سیستم جامع امتیازبندی امتیاز اضافی کسب کنند که شرایط لازم را برای اخذ دعوت نامه ITA و اخذ اقامت دائم کانادا فراهم می کند.

شرایط برنامه مهاجرتی نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور

متقاضی برای شرکت در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری استان نیوفاندلند و برادور باید واجد شرایط باشد. از جمله مهم ترین این شرایط برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن تخصص کاری و حرفه ای در مشاغل خاص
 • دارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای استان نیوفاندلند و برادور
 • ثبت نام از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری

مزیت های مهاجرت از طریق برنامه نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان با ثبت نام در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص سیستم اکسپرس اینتری استان نیوفاندلند و برادور می توانند از مزیت های عالی شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند. برخی از مزیت های مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی عبارت است از:

 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • عدم نیاز به سوابق کار در استان نیوفاندلند و برادور
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • امکان اخذ پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان
 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا در کوتاه ترین زمان

2.برنامه نیروی متخصص Skilled Worker Category

متقاضیانی که دارای پیشنهاد کاری از کارفرمایان استان نیوفاندلند و برادور می باشند، می توانند از طریق برنامه نیروی متخصص در زیرگروه برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP که با نام اسکیل ورکر کانادا نیز شناخته میشود، برای مهاجرت اقدام کنند. علاوه بر این متقاضیانی که دارای مجوز کار در استان نیوفاندلند و برادور می باشند و در این استان به کار و اشتغال مشغول هستند نیز می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام کنند.

شرایط برنامه مهاجرتی نیروی متخصص Skilled Worker Category نیوفاندلند و لابرادور

متقاضی برای شرکت در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص Skilled Worker Category استان نیوفاندلند و لابرادور باید واجد شرایط باشد. از جمله مهم ترین این شرایط برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن پیشنهاد کار تمام وقت و رسمی از طرف کارفرمای استان نیوفاندلند و برادور
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB4
 • دارا بودن مهارت های شغلی سطح C یا D بر اساس سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا
 • دارا بودن سن مناسب بین 21 تا 59 سال

مزیت های مهاجرت از طریق برنامه نیروی متخصص Skilled Worker Category نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان با ثبت نام در برنامه مهاجرتی نیروی متخصص Skilled Worker Category استان نیوفاندلند و لابرادور می توانند از مزیت های عالی شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند. برخی از مزیت های مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی عبارت است از:

 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • عدم نیاز به سوابق کار در استان نیوفاندلند و برادور
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • امکان اخذ پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان
 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا در کوتاه ترین زمان
حتما بخوانید:  بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

3.برنامه فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category

متقاضیانی که در موسسه های آموزشی معتبر و یا دانشگاه ها و کالج های استان نیوفاندلند و لابرادور تحصیل کرده اند و دارای مجوز کار در این استان می باشند، می توانند از طریق برنامه فارغ التحصیلان بین المللی در زیرگروه برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP برای مهاجرت اقدام کنند. متقاضیان باید در حال حاضر در یکی از مشاغل این استان مشغول کار باشند و یا دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایان این استان باشند. علاوه بر این متقاضیان در زمان ارائه درخواست اخذ اقامت دائم کانادا باید در شهر محل تحصیل خود در حال کار و اشتغال باشند.

شرایط برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category نیوفاندلند و لابرادور

متقاضی برای شرکت در برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category نیوفاندلند و لابرادور باید واجد شرایط باشد. از جمله مهم ترین این شرایط برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی موارد زیر را می توان نام برد:

 • اخذ مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه های این استان در چند ماه اخیر و یا گذراندن نیمی از مدت تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی معتبر کانادا
 • دارا بودن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP
 • دارا بودن پیشنهاد کار از طرف کارفرمای استان نیوفاندلند و برادور
 • اشتغال به کار در استان نیوفاندلند و برادور
 • دارا بودن سن 21 تا 59 سال

 

مزیت های مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان با ثبت نام در برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category نیوفاندلند و لابرادور می توانند از مزیت های عالی شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند. برخی از مزیت های مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی عبارت است از:

 • عدم نیاز به نمره بالا برای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • عدم نیاز به حضور و اقامت در استان نیوفاندلند و برادور
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • امکان اخذ پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان

4.برنامه جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category

متقاضیانی که دارای سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار تجاری در استان نیوفاندلند و لابرادور می باشند می توانند از طریق برنامه مهاجرتی کارآفرینان بین المللی در زیرگروه برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP اقدام کنند. متقاضی در ابتدا با اخذ ویزای اقامت موقت 2 ساله باید در زمان تعیین شده برای راه اندازی کسب و کار تجاری اقدام کند.در صورت موفقیت آمیز بودن طرح تجاری و سوددهی آن متقاضی می تواند معرفی نامه نامزدی اقامت دائم کانادا را از اداره مهاجرت استان نیوفاندلند دریافت کند و برای مهاجرت به این استان اقدام کند.

شرایط برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category

متقاضی برای شرکت در برنامه جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category نیوفاندلند و لابرادور باید واجد شرایط باشد. از جمله مهم ترین این شرایط برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن سن 21 تا 59 سال
 • دارا بودن طرح تجاری و کسب و کار جدید Business Plan
 • دارا بودن اسناد و گواهی های مالی برای حمایت از کسب و کار مورد نظر
 • دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان
 • دارا بودن مبلغ سرمایه گذاری 200 هزار دلار کانادا
 • دارا بودن دارایی خالص حداقل به ارزش 600 هزار دلار کانادا

مزیت های برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category

متقاضیان با ثبت نام در برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان بین المللی International Entrepreneur Category نیوفاندلند و لابرادور می توانند از مزیت های عالی شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار شوند. برخی از مزیت های مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی عبارت است از:

 • عدم نیاز به حضور و اقامت در استان نیوفاندلند و لابرادور
 • امکان خرید یک کسب و کار فعال در نیوفاندلند و لابرادور
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • امکان اخذ پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان

شرایط اخذ ویزای همراه با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP

متقاضیان با اخذ ویزای اقامت استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا می توانند برای اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کنند. در واقع از ابتدای درخواست اقامت استان نیوفاندلند و لابرادور متقاضی می تواند همزمان با خود برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزای اقامت کند. همسر متقاضی با اخذ ویزای همراه می تواند در این استان مشغول کار شود و به صورت تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز می توانند در مدارس دولتی این کشور به رایگان تحصیل کنند.

حتما بخوانید:  شغل وکالت در کانادا

هزینه های لازم برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP

هزینه های مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور بر اساس برنامه های مختلف متفاوت می باشد. اما بر اساس نوع برنامه مهاجرتی متقاضیان باید دارای بودجه و تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به این استان زیبای کانادا باشند. بر طبق نوع برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP هزینه های مهاجرت عبارتند از:

 • اگر متقاضی قصد سرمایه گذاری در را اندازی کسب و کار و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا را دارد، باید دارای مبلغ سرمایه گذاری 200 هزار دلار کانادا و دارایی خالص حداقل به ارزش 600 هزار دلار کانادا باشد.
 • اگر متقاضی دارای تخصص کاری لازم در حوزه مشاغل مورد نیاز استان نیوفاندلند و لابرادور می باشد بر اساس برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت یک سال اقامت در این استان باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم از طریق برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور

به طور کلی روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا در همه ایالت ها مشابه است. اما مدت اقامت و اعتبار این اقامت در ایالت های مختلف متفاوت می باشد. متقاضیان با اخذ اقامت از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP می توانند از همان ابتدا مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. متقاضیان با روش سرمایه گذاری در طرح های تجاری و یا خرید کسب و کار فعال در ابتدا مجوز اقامت یک تا 2 ساله را دریافت می کنند و اگر در این طرح کارآفرینی موفق بودند و این کار با سوددهی همراه بود، می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 • متقاضیان با دارا بودن مجوز اقامت موقت کانادا اگر در حدود 3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا اقامت کرده باشند و واجد شرایط باشند، می توانند برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند.

مزایا و معایب برنامه های مهاجرت استانی کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و بر طبق برنامه های استانی کانادا می توانند از مزیت های شگرف مهاجرت به کانادا برخوردار شوند. در این بخش از مقاله به ارائه مزیت ها و معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی و برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور NL PNP می پردازیم:

 • دریافت مجوز اقامت دائم کانادا
 • امکان دریافت تابعیت و شهروندی کانادا
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • امکان کار و اشتغال همسر در مشاغل تمام وقت کانادا
 • امکان برخورداری از سیستم و خدمات بهداشت و درمان کانادا
 • امکان برخورداری از بیمه رایگان درمان کانادا
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر کانادا
 • امکان برخورداری از تسهیلات بانکی و مزایای حساب بانکی
 • امکان زندگی در یکی از بهترین و باکیفیت ترین کشور های جهان
 • امکان زندگی در کشوری با ثبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی
 • امکان کار و اشتغال در کانادا و برخورداری از مزیت کار در این کشور

معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی

 • طولانی بودن روند مهاجرت از طریق برنامه استانی در مقایسه با برنامه اکسپرس اینتری
 • تفاوت در حداقل امتیاز لازم برای برنامه مهاجرت استانی در مقایسه با حداقل امتیاز لازم برای تایید مدارک و بررسی پرونده مهاجرت
 • امکن تغییر مشاغل مورد نیاز هر استان در هر سال

خدمات موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با دارا بودن مشاوران برجسته و وکلای ماهر در ایران و کانادا دارای تجربه های گرانقدری در حوزه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی می باشد. وکلای کاربلد و باتجربه موسسه ما در کشور کانادا روند پیگیری پرونده های مهاجرتی را بررسی می کنند و همه اقدامات لازم برای تسریع در امر مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا را انجام می دهند. برای مشاوره با کارشناسان زبده و مشاوران برجسته این موسسه همین امروز اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.