مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

0

مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

اطلاعات کلی در مورد استان بریتیش کلمبیا کانادا

استان بریتیش کلمبیا در بخش غربی کشور کانادا قرار دارد و می توان این استان را از لحاظ طبیعت زیبا و آب و هوای متعدل و ساحل و همچنین چشم اندازهای طبیعی به عنوان یکی از زیباترین شهرها در کانادا و جهان محسوب کرد. سومین شهر بزرگ کانادا، ونکوور در این استان قرار دارد که شهری پویا و فعال در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و صنعت و معدن است. وجود دانشگاه های برتر جهانی و دانشگاه برتر بریتیش کلمبیا این استان را به مقصدی مناسب برای متقاضیان تحصیل تبدیل کرده است.

کارشناسان تولید محتوای موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجرآتی نگر تلاش کرده اند تا در این مقاله اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP را به متقاضیان ارائه دهند و همه جزئیات مورد نیاز در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP را به طور دقیق شرح دهند.

شرایط کلی مهاجرت استانی به کانادا

برنامه های مهاجرتی استانی کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا و با هدف تامین نیروهای انسانی ماهر و متخصص برای هر استان برنامه ریزی شده است. بر اساس این برنامه های مهاجرت استانی اداره های مهاجرت استانی متقاضیان واجد شرایط را به اداره مهاجرت کانادا معرفی می کنند و اداره مهاجرت کانادا بر اساس نیاز آن استان مجوز اقامت دائم کانادا را برای این متقاضیان صادر می کند. به طور کلی بر اساس برنامه های استانی کانادا شرایط مهاجرت استانی به کانادا و از جمله مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP موارد زیر می باشد:

 • بر اساس دارا بودن مهارت و تخصص کاری و حرفه ای

متقاضیان باید دارای سوابق کاری درخشان در حوزه شغلی، سن مناسب، تحصیلات مناسب و مدرک زبان معتبر باشد. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند مجوز اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده خود اخذ کنند و با مهاجرت به کانادا از طریق کار از ایران خارج شوند.

 • بر اساس دارا بودن سرمایه لازم

متقاضیان با دارا بودن سرمایه لازم برای کارآفرینی در هر استان می توانند بر اساس برنامه مورد نظر اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. علاوه بر دارا بودن سرمایه لازم متقاضیان باید دارای طرح کارآفرینی سودآور و همچنین کارآفرینی برای افراد بومی آن استان نیز باشند. متقاضیان واجد شرایط می توانند مجوز کار و اقامت خود و خانواده خود را برای اقامت در کانادا دریافت کنند و یا از روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی اقدام کنند.

 • دارا بودن ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار برای هر استان نمی باشند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند و پس از فارغ التحصیلی با اخذ مجوز کار بر اساس برنامه های مهاجرتی هر استان درخواست خود برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP مختص متقاضیانی است که دارای مهارت کاری لازم و سوابق کاری و حرفه ای می باشند. متقاضیان با این برنامه مهاجرتی می توانند نامینیت Nominate شوند. BC PNP به عنوان برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا است که متقاضیان واجدشرایط در ابتدا توسط این استان انتخاب می شوند و سپس برای صدور دعوتنامه از طرف دولت فدرال می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

انواع برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP شامل 3 برنامه زیر می باشد که در ادامه به توضیح خلاصه هر یک از این برنامه ها خواهیم پرداخت.

 • برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص Skills Immigration
 • برنامه مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا  BC Express Entry
 • برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی Entrepreneur Immigration 
 • برنامه مهاجرت از طریق نیروی متخصص مهندسی و فناوری BC PNP TECH PILOT

برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص Skills Immigration

متقاضیان برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا بر اساس برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP باید دارای شرایط خاص باشند. علاوه بر این این برنامه مهاجرت از چند گروه شغلی تشکیل شده است که هر یک از این گروه های شغلی دارای شرایط ویژه خود می باشند:

 • گروه نیروی متخصص Skilled Worker Category

متقاضیان برای دارا بودن شرایط گروه تخصصی اسکیل ورکر کانادا باید دارای پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از طرف یکی از کارفرمایان استان بریتیش کلمبیا باشند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای 2 سال سابقه کار در یکی از مشاغل تخصصی مورد نظر باشند و با ارائه مدارک لازم این را اثبات کنند. متقاضی باید با ارائه گواهی حقوق توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در بریتیش کلمبیا اثبات کند.

 • گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان Health Care Professional Category

متقاضیان باید دارای پیشنهاد کاری تمام وقت و دائمی از مرکز بهداشت عمومی استان بریتیش کلمبیا در حوزه های شغلی پزشکی، پرستاری، تخصص پزشکی، مامایی، تخصص پرستاری و پرستار بخش بیماری های روحی و روانی، تخصص پیراپزشکی مانند سونوگرافی، داروسازی بالینی، کارشناس آزمایشگاه، کارشناس رادیولوژی، کار درمانی و فیزیوتراپی باشند. علاوه بر این دارا بودن 2 سال سابقه کار تمام وقت، مدرک زبان معتبر و تمکن مالی کافی مورد نیاز می باشد.

 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی International Graduate Category

متقاضیان باید در 3 سال اخیر از یکی از دانشگاه ها یا کالج های کانادا فارغ التحصیل شده باشند و دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایان استان بریتیش کلمبیا باشند. گرچه دارا بودن سوابق کاری برای این گروه الزامی نمی باشد، اما دارا بودن پیشنهاد کاری ضروری است. علاوه بر این متقاضیان باید دارای تمکن مالی کافی، مدارک زبان معتبر و مدرک تحصیلی مورد تایید باشند.

 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا International Post-Graduate Category

متقاضیان این گروه باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا از دانشگاه ها و موسسه های آموزشی استان بریتیش کلمبیا باشند و این مدرک را در 3 سال اخیر دریافت کرده باشند. متقاضیان باید در حوزه های تحصیلی کشاورزی، علوم زیستی، زیست پزشکی، علوم کامپیوتر، مهندسی، فناوری مهندسی، علوم بالینی و بهداشت، علوم فیزیک، حفاظت از منابع طبیعی و ریاضیات و آمار فارغ التحصیل شده باشند. متقاضیان برای مهاجرت از طریق این گروه شغلی نیازمند اخذ پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی نمی باشند. علاوه بر مدارک تحصیلی متقاضی باید مدارک لازم برای اثبات اقامت در استان بریتیش کلمبیا از جمله مدرک اشتغال در این استان، آدرس محل اقامت و گواهی تمکن مالی را نیز ارائه دهد.

 • گروه نیروهای نیمه متخصص و مبتدی Entry Level and Semi-Skilled Worker Category

متقاضیان این گروه باید دارای پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از طرف کارفرمای استان بریتیش کلمبیا باشند و در حدود 9 ماه به طور مداوم قبل از ارائه درخواست برای کارفرمای این استان کارکرده باشند. از جمله مشاغل مورد نیاز برای این گروه مشاغل در حوزه های گردشگری، هتلداری، صنعت فرآوری غذا، کارگران پرورش ماهی و گیاهان دریایی، صنعت کامیون داری، رانندگان کامیون، راهنمای تور گردشگری و مشاغل خدماتی می باشد.

حتما بخوانید:  چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ روش‌های پیدا کردن شغل در کانادا

برنامه مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا  BC Express Entry

برنامه مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا  BC Express Entryمختص متقاضیان متخصص پزشکی، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کانادا است. متقاضیان برای درخواست از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP و برنامه اکسپرس اینتری کانادا باید دارای مدرک زبان معتبر و همچنین تمکن مالی کافی باشند.

 • گروه نیروی متخصص در حوزه بهداشت و درمان

متقاضیان این گروه در زمره نیروهای متخصص کاری دارای مهارت های سطح صفر، A و B می باشند و باید دارای یک پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای استان بریتیش کلمبیا باشند. پزشکان عمومی، پزشکان متخصص، پرستاران، پرستاران متخصص، ماماها و دیگر مشاغل در حوزه بهداشت و سلامت با دارا بودن پیشنهاد شغلی می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت اقدام کنند. دارا بودن حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت و دارا بودن تمکن مالی کافی الزامی است.

 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا که مدرک تحصیلی خود را از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی معتبر در 3 سال اخیر در استان بریتیش کلمبیا دریافت کرده اند و در رشته های کشاورزی، علوم زیستی، مهندسی، ریاضیات و آمار، علوم فیزیک، منابع طبیعی و علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شده اند، می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام کنند. نکته مهم در مورد این برنامه مهاجرتی این است که دارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی الزامی نمی باشد.

 • گروه فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کانادا

متقاضیانی که در 3 سال گذشته از دانشگاه های معتبر و یا موسسه های آموزشی کانادا فارغ التحصیل شده اند و دارای یک پیشنهاد کاری از کارفرمای استان بریتیش کلمبیا می باشند، می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام کنند. دارا بودن مدرک کارشناسی از موسسه های آموزشی معتبر و پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی الزامی است. مدت زمان تحصیل برای فارغ التحصیلان باید در حدود 8 ماه و تمام وقت باشد.

برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی Entrepreneur Immigration 

برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی از زیر مجموعه برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP با هدف رونق کسب و کار و رونق اقتصادی این استان برنامه ریزی شده است. در واقع هدف از این برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری برای اخد اقامت کانادا نمی باشد، بلکه هدف فعالیت در حوزه اقتصادی و رونق کسب و کار می باشد. بر این اساس متقاضی با ارائه سرمایه لازم و طرح اقتصادی و تجاری می تواند در مرحله اول ویزای کار موقت را دریافت کند و پس از موفقیت آمیز بودن طرح تجاری و به سود رسیدن آن ویزای دائم برای متقاضی صادر می شود. برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی دارای دو نوع سرمایه گذاری 100 و 200 هزار دلاری و همچنین گروه های کارآفرینی مختلف می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

متقاضی برای درخواست مهاجرت از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP و کارآفرینی باید قبل از اجرای طرح تجاری و یا سرمایه گذاری به این کشور سفر کرده باشد و شرایط کسب و کار را بررسی کرده باشد. مدت زمان بررسی پرونده مهاجرت سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در حدود 4 هفته می باشد و باید در مناطق و شهرهای کم جمعیت استان بریتیش کلمبیا این نوع سرمایه گذاری را انجام دهد. از مهم ترین شرایط سرمایه گذاری 100 هزار دلاری استان بریتیش کلمبیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حداقل 100 هزار دلار کانادا سرمایه لازم
 • دارا بودن حداقل 300 هزار دلار ارزش خالص کل دارایی
 • دارا بودن مالکیت 100% کسب و کار در 3 سال از 5 سال گذشته یا
 • دارا بودن 4 سال تجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار
 • دارا بودن مدرک زبان آیلتس حداقل 4
حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا از طریق آشپزی؛ بهترین فرصت برای مهاجرت آشپزها در سال 2021

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

متقاضی برای درخواست مهاجرت از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP و برنامه 200 هزار دلاری کانادا می تواند در همه مناطق و شهرهای استان بریتیش کلمبیا این سرمایه گذاری را انجام دهد. علاوه بر راه اندازی کسب و کار جدید متقاضی می تواند کسب و کار فعالی را نیز خریداری کند. البته متقاضی قبل از اجرای طرح تجاری باید یک سفر تحقیقی به استان بریتیش کلمبیا داشته باشد و شرایط کار را بررسی کند. از دیگر شرایط سرمایه گذاری 200 هزار دلاری استان بریتیش کلمبیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه لازم
 • دارا بودن حداقل 600 هزار دلار ارزش خالص کل دارایی
 • دارا بودن مالکیت 100% کسب و کار در 3 سال از 10 سال گذشته یا
 • دارا بودن 4 سال تجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار
 • امکان مشارکت با افراد بومی استان بریتیش کلمبیا
 • امکان اشتغال زایی برای یک بومی استان بریتیش کلمبیا
 • عدم نیاز به مدرک زبان آیلتس و یا مدارک زبانی دیگر

گروه اصلی کارآفرینی برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

گروه اصلی کارآفرینی مختص مدیران ارشد و یا مالکان کسب و کارهای موفق است که قصد سرمایه گذاری در کسب و کارهای استان بریتیش کلمبیا را دارند. کسب و کارهای مذکور باید از طریق مراجع معتبر به متقاضیان پیشنهاد شود.

گروه کارآفرینی برنامه آزمایشی منطقه ای برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب و کار در یکی از مناطق کم جمعیت و یا کوچکتر استان بریتیش کلمبیا را دارند، می توانند از طریق برنامه آزمایشی منطقه ای اقدام کنند.

گروه پروژه های استراتژیک برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

شرکت های خارجی که قصد گسترش کاری خود را از طریق راه اندازی شعبه ها و نمایندگی ها در استان بریتیش کلمبیا دارند، می توانند از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا اقدام کنند. کارکنان مهم و اصلی مدیریتی یا فنی و یا متخصصان کاری این شرکت ها می توانند برای اخذ اقامت استان بریتیش کلمبیا از طریق کارآفرینی درخواست دهند. تعداد کارکنان انتخاب شده برای شعب و نمایندگی های شرکت در داخل استان بریتیش کلمبیا نباید از 5 نفر بیشتر باشد.

برنامه مهاجرت از طریق نیروی متخصص مهندسی و فناوری BC PNP TECH PILOT

از سال 2017 استان بریتیش کلمبیا با هدف جذب افراد متخصص در 29 گروه شغلی شرایط لازم را برای مهاجرت متقاضیان واجد شرایط فراهم کرده است. در واقع متقاضیانی که در این فهرست 29 گروه شغلی دارای تخصص کاری و سوابق حرفه ای باشند، می توانند برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا اقدام کنند. البته برای مهاجرت از طریق این برنامه متقاضیان باید دارای شرایط برنامه نیروی متخصص فدرال و مدرک زبان معتبر باشند.

29 گروه شغلی مورد نیاز استان بریتیش کلمبیا

اداره مهاجرت کانادا متقاضیان دارای شرایط لازم و همچنین پیشنهاد کاری در 29 گروه شغلی مورد نیاز استان بریتیش کلمبیا را دعوت به ارسال مدارک لازم می کند.

 • مدیر بخش مخابرات، کد 0131  Telecommunication carriers managers
 • مدیر بخش کامپیوتر و آی تی، کد 0213 Computer and information systems managers
 • مدیر پخش تلوزیون، هنرهای نمایشی، کد 0512 Managers – publishing, motion pictures, broadcasting and performing arts
 • مهندس عمران، کد 2131 Civil engineers
 • مهندس مکانیک، کد 2132 Mechanical engineer
 • مهندس الکترونیک، کد 2133 Electrical and electronics engineer
 • مهندس شیمی، کد 2134 Chemical engineers
 • مهندس کامپیوتر، کد 2147 Computer engineers (except software engineers and designers)
 • تحلیلگر و مشاور سیستم اطلاعات، کد 2171 Information systems analysts and consultants
 • تحلیلگر بانک های اطلاعات کامپیوتر، کد 2172 Database analysts and data administrators    
 • مهندس کامپیوتر، کد 2173 Software engineers and designers
 • برنامه نویس کامپیوتر، کد 2174Computer programmers and interactive media developers    
 • طراح سایت، کد  2175 Web designers and developers
 • مهندس بیولوژیک، کد 2221 Biological technologists and technicians    
 • مهندس برق، کد 2241 Electrical and electronics engineering technologists and technicians
 • تکنسین الکترونیک، کد 2242 Electronic service technicians (household and business equipment)    
 • تکنسین مکانیک، کد 2243 Industrial instrument technicians and mechanics
 • تکنسین شبکه کامپیوتر، کد 2281 Computer network technicians    
 • تکنسین پشتیبانی کامپیوتر، کد 2282 User support technicians
 • تکنسین تست کامپیوتر، کد 2283 Information systems testing technicians
 • نویسنده و مترجم، کد 5121 Authors and writers
 • ویراستار، کد 5122 Editor
 • مترجم، کد 5125 Translators, terminologists and interpreters
 • تکنسین پخش تلوزیون، کد 5224 Broadcast technicians
 • تکنسین ضبط صدا و فیلم، کد 5225 Audio and video recording technicians
 • تکنسین پخش تلوزیون و سایر متخصصین،کد 5226 Other technical and coordinating occupations in motion pictures, broadcasting and the performing arts
 • تکنسین پخش تلوزیون، سینما، عکاسی، هنر، کد 5227 Support occupations in motion pictures, broadcasting, photography and the performing arts
 • طراح گرافیک، کد 5241 Graphic designers and illustrators
 • متخصص فروش و بازاریابی، کد 6221 Technical sales specialists – wholesale trade
حتما بخوانید:   بازار کار رشته MBA در کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

متقاضیان با اخذ ویزای اقامت استان بریتیش کلمبیا کانادا می توانند برای اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کنند. در واقع از ابتدای درخواست اقامت استان بریتیش کلمبیا متقاضی می تواند همزمان با خود برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزای اقامت کند. همسر متقاضی با اخذ ویزای همراه می تواند در این استان مشغول کار شود و به صورت تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز می توانند در مدارس دولتی این کشور به رایگان تحصیل کنند.

هزینه های لازم برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

هزینه های مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا بر اساس برنامه های مختلف متفاوت می باشد. اما بر اساس نوع برنامه مهاجرتی متقاضیان باید دارای بودجه و تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به این استان زیبای کانادا باشند. بر طبق نوع برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP هزینه های مهاجرت عبارتند از:

 • اگر متقاضی قصد سرمایه گذاری در را اندازی کسب و کار و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا را دارد، باید در حدود 100 هزار دلار و یا 200 هزار دلار کانادا برای راه اندازی کسب و کار سرمایه گذاری کند.
 • اگر متقاضی دارای تخصص کاری لازم در حوزه مشاغل مورد نیاز استان بریتیش کلمبیا می باشد بر اساس برنامه برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت یک سال اقامت در این استان باشد.

شرایط اخذ اقامت دائم از طریق برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP

به طور کلی روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا در همه ایالت ها مشابه است. اما مدت اقامت و اعتبار این اقامت در ایالت های مختلف متفاوت می باشد. متقاضیان با اخذ اقامت از طریق برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP می توانند از همان ابتدا مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. متقاضیان با روش سرمایه گذاری در طرح های تجاری و یا خرید کسب و کار فعال در ابتدا مجوز اقامت یک تا 2 ساله را دریافت می کنند و اگر در این طرح کارآفرینی موفق بودند و این کار با سوددهی همراه بود، می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 • متقاضیان با دارا بودن مجوز اقامت موقت کانادا اگر در حدود 3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا اقامت کرده باشند و واجد شرایط باشند، می توانند برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند.

مزایا و معایب برنامه های مهاجرت استانی کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم و بر طبق برنامه های استانی کانادا می توانند از مزیت های شگرف مهاجرت به کانادا برخوردار شوند. در این بخش از مقاله به ارائه مزیت ها و معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی و برنامه مهاجرت به کانادا با برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا BC PNP می پردازیم:

 • دریافت مجوز اقامت دائم کانادا
 • امکان دریافت تابعیت و شهروندی کانادا
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر کانادا
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • امکان کار و اشتغال همسر در مشاغل تمام وقت کانادا
 • امکان برخورداری از سیستم و خدمات بهداشت و درمان کانادا
 • امکان برخورداری از بیمه رایگان درمان کانادا
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر کانادا
 • امکان برخورداری از تسهیلات بانکی و مزایای حساب بانکی
 • امکان زندگی در یکی از بهترین و باکیفیت ترین کشور های جهان
 • امکان زندگی در کشوری با ثبات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی
 • امکان کار و اشتغال در کانادا و برخورداری از مزیت کار در این کشور

معایب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی

 • طولانی بودن روند مهاجرت از طریق برنامه استانی در مقایسه با برنامه اکسپرس اینتری
 • تفاوت در حداقل امتیاز لازم برای برنامه مهاجرت استانی در مقایسه با حداقل امتیاز لازم برای تایید مدارک و بررسی پرونده مهاجرت
 • امکن تغییر مشاغل مورد نیاز هر استان در هر سال

خدمات موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با دارا بودن مشاوران برجسته و وکلای ماهر در ایران و کانادا دارای تجربه های گرانقدری در حوزه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی می باشد. وکلای کاربلد و باتجربه موسسه ما در کشور کانادا روند پیگیری پرونده های مهاجرتی را بررسی می کنند و همه اقدامات لازم برای تسریع در امر مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا را انجام می دهند. برای مشاوره با کارشناسان زبده و مشاوران برجسته این موسسه همین امروز اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.