کانادا به دارندگان تاییدیه‌ی اقامت دائم (COPR) اجازه ورود دارد

کانادا به دارندگان تاییدیه‌ی اقامت دائم (COPR) اجازه ورود داد

بالاخره مرزهای کانادا باز شد. دارندگان تاییدیه‌ی اقامت دائم (COPR) از امروز (21 ژوئن/ 1 تیرماه) می‌توانند وارد کانادا شوند.

دولت کانادا ساعت 10 صبح دیروز (به وقت محلی) با صدور اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد که دارندگان اقامت دائم معتبر می‌توانند وارد کانادا شوند. این اطلاعیه تصریح دارد که منظور از «معتبر» آن است که تاییدیه‌ی اقامت متقاضیان نباید منقضی شده باشد.

متقاضیانی که تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان منقضی شده و در این مدت به دلیل محدودیت‌های کرونایی اجازه‌ی ورود به خاک کانادا را نداشته‌اند، باید منتظر صدور مجدد تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان بمانند.

گفتنی است تاییدیه‌ی اقامت دائم (COPR) برای کسانی صادر می‌شود که صلاحیت کامل‌شان برای اقامت دائم کانادا از جانب اداره‌ی مهاجرت این کشور تایید شده باشد. یعنی این برگه، برای کسانی صادر شده و می‌شود که تمام معیارهای لازم برای اخذ اقامت دائم را طبق یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا داشته باشند، هزینه‌های مربوطه را پرداخت کرده باشند، و آزمایش‌های پزشکی و امنیتی را گذرانده باشند. چنین افرادی با دریافت تاییدیه‌ی اقامت دائم، می‌توانند وارد کانادا شوند و زندگی جدید خود را در این کشور آغاز کنند.

طبق داده‌ها و آمار اداره مهاجرت کانادا، در حال حاضر 23 هزار متقاضی وجود دارند که تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان را گرفته‌اند اما به خاطر محدودیت‌هایی که از مارس 2020 (اسفند 98) اِعمال شده بود، امکان نیافتند وارد کانادا شوند.

تا دیروز، فقط کسانی امکان ورود داشتند که تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان قبل از 18 مارس 2020 (28 اسفند 98) صادر شده بوده. این افراد، از جمله موارد معاف از محدودیت‌های کرونایی بودند. سایر متقاضیانی که اقامت دائم‌شان پس از تاریخ فوق صادر شده، کسانی بوده‌اند که اجازه‌ی ورود نداشتند اما از امروز می‌توانند وارد کانادا گردند.

اطلاعیه‌ی اداره مهاجرت کانادا تاکید کرده کسانی که تاریخ اعتبار تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان منقضی شده (اعم از کسانی که اقامت‌شان قبل یا بعد از 18 مارس 2020 صادر شده) فعلا اقدامی برای خرید بلیت هواپیما و ورود به کانادا نکنند زیرا اجازه‌ی ورود نخواهند داشت. این دسته از افراد باید منتظر صدور مجدد تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان بمانند.

حتما بخوانید:  تمکن مالی لازم برای اکسپرس انتری کانادا آپدیت شد

بد نیست بدانید تاییدیه‌ی اقامت دائم (COPR) در واقع، برگه‌ای است که به پاسپورت و به جواب آزمایش‌های پزشکی متقاضیان الصاق می‌شود و از زمان صدور، یک سال اعتبار دارد؛ و طبیعتاً بسیاری از کسانی که تاییدیه‌ی اقامت دائم‌شان را در دو سال گذشته دریافت کرده‌اند، عملا به خاطر محدودیت‌های کرونایی، امکان ورود نداشته و تاییدیه‌شان منقضی شده است. این متقاضیان نیازی نیست دوباره کل فرایند درخواست اقامت دائم را در اداره مهاجرت کانادا طی کنند، فقط باید تاییدیه‌شان دوباره از جانب اداره مهاجرت، صادر گردد.

در پایان، کسانی که از امروز با تاییدیه‌ی اقامت دائم وارد کانادا می‌شوند، باید مقررات ورود را رعایت کنند و (بسته به شهر و استانِ مقصد) ممکن است مجبور باشند 14 روز در قرنطینه بمانند. البته کسانی که هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند از این قرنطینه معاف خواهند بود.

 

منبع خبر: cicnews.com

ترجمه و تنظیم: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *