گشایش شش مسیر مهاجرتی جدید برای اقامت دائمِ کانادا

0

طبق اعلام مارکو مینیچیدو؛ وزیر مهاجرتی کانادا از 6 می، شش مسیر مهاجرتی جدید برای اقامت دائمِ، مقیمان موقت کانادا گشوده شد. این خبر روز گذشته اعلام شد، و جزئیات بیشتر مربوط به آن از جمله افراد واجد شرایط برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا و راهنمای تقاضا توسط دپارتمان مهاجرتی کانادا منتشر شد. این دپارتمان همچنین یک صفحه اینترنتی را به این شش مسیر جدید برای اخذ اقامت دائم این کشور اختصاص داده است؛ متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این صفحه، همچنین واجد شرایط بودن یا نبودن خود برای استفاده از برنامه‌های مهاجرتی اخیر را بررسی کنند.

پورتال آنلاین برای ثبت تقاضا و بررسی شرایط روش‌های نام برده در government webpage موجود می‌باشد. اگر در حال حاضر به این آدرس مراجعه کنید می‌توانید ببینید که از زمان گشوده شدن آن، چه تعداد از افراد در آن ثبت نام کرده‌اند. اگر شما همن جزو افرادی هستید که در کانادا زندگی می‌کنید اما هنوز نتوانستید برای زندگی دراین کشوراقامت دائم بگیرید، حتما هرچه سریع‌تر به آدرس اشاره شده، مراجعه کنید؛ به خصوص انتظارمی‌رود که ظرفیت درنظر گرفته شده برای نیروی کار حیاتی و دانشجویان بین‌المللی به سرعت تکمیل شود.

جزئیات شش مسیر مهاجرتی جدید برای اقامت دائمِ کانادا

احتمالا به طور تقریبی می‌توان گفت که 1.5 میلیون نفر در کانادا وجود دارند که دارای مجوز تحصیلی و مجوز کار در این کشور هستند و هنوز موفق به دریافت اقامت دائم این کشور نشده‌اند، البته نباید از نظر دور داشت که از این تعداد تنها تعداد اندکی هستند که – حتی با در نظر گرفتن مسیرهای جدید مهاجرتی – واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا می‌باشند، به علاوه از میان این تعداد اندک نیز همه آنها نمی‌توانند همین امروز مدارک لازم برای تقاضای اقامت دائم، مانند نتیجه آزمون زبان، را فراهم کنند.

جالب توجه است که از میان این شش مسیر مهاجرتی جدید سه مسیر، تنها به کسانی اختصاص داده شده است که دارای مهارت در زبان فرانسوی هستند؛ جالب‌تر اینکه در حالی که در سه مسیر از این شش مسیر تنها 90 هزار نفر می‌توانند تقاضایشان را ثبت کنند، در سه مسیر دیگری که به فرانسه زبانان اختصاص داده شده است، محدودیتی برای تعداد افرادی که مجاز به ثبت تقاضا هستند وجود ندارد.

حتما بخوانید:  فهرست قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در نیمه‌ی دوم 2021 منتشر شد

بد نیست بدانید که به دلیل شیوع کورونا، مسافرت و بنابراین مهاجرت به کشور کانادا با محدودیت‌هایی مواجه شد. بنابراین دولت کانادا تصمیم گرفت که به جای اعطای اقامت دائم به افرادی که از خارج از کانادا به این کشورمی‌آیند، به افرادی که با مجوز موقت اقامتی، ساکن این کشور هستند، اقامت دائم بدهد تا هم از ریسک ورود خارجی‌ها به کشور جلوگیری کرده باشد و هم بتواند سیاست مهاجرتی خود مبنی بر افزایش 401 هزار نفری به مقیمان دائم کانادا در سال 2021 را دنبال نماید. به علاوه همانند گذشته، دولت کانادا در این روش‌های جدید مهاجرتی نیز به دنبال رفع نیازهای خود در زمینه‌های مختلف تخصصی است.

ترجمه و تنظیم خبر: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.