4500 دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس انترای در دراو 198

0

در روز 22 جولای 4500 نفر از متقاضیان اکسپرس انتری کانادا دعوت شدند تا برای تقاضای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

4500 دعوت شده مذکور که در دراو شماره 198 برگزیده شدند، واجدین شرایطِ گروه مهاجرتی تجربه کانادایی یا CEC بودند.

کمترین امتیاز در نظر گرفته شده برای متقاضیان در این دراو 357 امتیاز CRS بود.

در دور قبلی دراو تجربه کار کانادایی نیز4500 نفر دعوت نامه دریافت کردند اما حداقل امتیاز درنظر گرفته شده برای آنها 369 امتیاز از سیستم جامع امتیازدهی (CRS) بود.

گفتنی است بعد ازشیوع پاندمی کورونا وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا تلاش کرده است تا بیشتر دراوهایش را به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی و گروه تجربه کانادایی اختصاص دهد.

دلیل این انتخاب این بوده است که متقاضیان این دو گروه احتمال بیشتری دارد که قبل از اقامت دائم در کانادا، ساکن این کشوربوده باشند و این مساله ریسک انتشار بیماری از طریق ورود خارجی‌ها را کاهش می‌دهد.

البته تفاوت عمده‌ای میان ملزومات در نظر گرفته شده برای متقاضیان برنامه نامزدی استانی و گروه تجربه کانادایی وجود دارد و آن هم حداقل امتیاز CRS مورد نظر است.

از آنجا که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های نامزدی استانی، قبل از تقاضای اقامت دائم در این کشور از یکی از استان‌ها یا قلمروهای کانادا نامزدی دریافت کرده‌اند و دریافت نامزدی خود 600 امتیاز دارد، حداقل امتیاز CRS در نظر گرفته شده در دراوهای اختصاصی نامزدی استانی عموما بیشتر از دراوهای اختصاصی تجربه کانادایی می‌باشد.

منبع خبر: canada.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.