منابع رایگان آزمون آیلتس : ۶ منبع آنلاین

0

شما چه قصد تحصیل در کشورهای دیگر را داشته باشید و چه هدف‌تان مهاجرت به کانادا، مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به هر کشور انگلیسی‌زبان دیگری باشد، خواه‌ناخواه نیاز به ارائه‌ی مدرک زبان خواهید داشت. آزمون  آیلتس یکی از معتبرترین مدارک زبان در سراسر دنیاست. بسیاری از متقاضیان، اخذ مدرک آیلتس و کسب نمره‌ی بالا یا قابل قبول در این آزمون را بسیار سخت می‌دانند. اما راز موفقیت در آزمون آیلتس و کسب نمره‌ی بالا چیست؟ پاسخ فقط یک کلمه است: تمرین، تمرین، تمرین. یکی از شیوه‌های تمرین، استفاده از منابع رایگان آزمون آیلتس است. 

برای تمرین، مسلماً پیدا کردن یک انگلیسی‌زبان جهت تمرین مهارت‌ِ speaking بسیار سخت است. یا پیدا کردن متن‌های مناسب با سطح خودتان جهت تمرینِ مهارت reading شاید راحت نباشد. اگر به دنبال راه و چاره‌ای هستید که بتوانید تمرین‌های جذاب داشته باشید و با انجام آن‌ها خود را مهیای آزمون آیلتس کنید، حتماً منابع و پلتفرم‌های آنلاین و رایگان زیر را چک کنید. البته برای استفاده از این منابع رایگان آزمون آیلتس باید آشنایی مقدماتی و ابتدایی با زبان انگلیسی داشته باشید.

IELTS Buddy

IELTS Buddy
IELTS Buddy

آیلتس‌بادی، یکی از بهترین منابع رایگان آزمون آیلتس و وب‌سایتی عالی برای داوطلبان این آزمون است. این وب‌سایت، پاسخ‌های نمونه‌سوالات را به شما می‌دهد و علت صحیح بودن پاسخ‌ها را بیان می‌کند.

آیلتس بادی پر از نکات آموزشی، درس‌های گرامری و نمونه سوالات است. بعد از اندکی کار با این وب‌سایت، درک خواهید کرد که برای کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس، چه نکاتی اهمیت بیشتر دارند.

The British Council

British Council
British Council

 

وب‌سایت شورای فرهنگی بریتانیا گلچینی عظیم از منابع برای دواطلبان آیلتس است. در این وب‌سایت می‌توانید ویدئوهایی از داوطلبان پیشین آزمون آیلتس را ببینید که نمرات بالایی در این آزمون گرفته‌اند و نکات مهمی درباره‌ی آیلتس بیان می‌کنند. در این وب‌سایت، یک سری بازی‌های آنلاین برای تقویت واژگان و گرامر وجود دارد که زبان را به شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده آموزش می‌دهند. همچنین مجلات و پادکست‌های متعددی در این منبع وجود دارد که قطعا بسیار مفید هستند.

EngVid

EngVid
EngVid

این وب‌سایت حاوی صدها ویدئوی آموزشی رایگان است. این ویدئوها، نکات پیچیده‌ی آموزش زبان را به زبانی ساده شرح می‌دهند. این وب‌سایت مخصوصاً منبعی عالی برای یادگیری واژه‌های جدید و نحوه‌ی تلفظ صحیح آن‌هاست.

IELTS for Free

IELTS-Online
IELTS-Online

اگر دنبال تست‌های تمرینی آیلتس (برای هر چهار مهارت) می‌گردید این وب‌سایت منبعی عظیم است که نمونه سوالات واقعی از آزمون‌های قبلی را ارائه می‌کند. همچنین منابع بسیار زیادی برای بهبود دامنه واژگان و گرامر دارد. پس این وب‌سایت را نیز باید یکی از بهترین منابع رایگان آزمون آیلتس دانست. 

IELTS Liz 

IELTS Liz
IELTS Liz

یکی دیگر از منابع رایگان آزمون آیلتس یک کانال یوتیوب به نام آیلتس‌لیز است. این کانال که مدرسان باسابقه و محبوب آزمون آیلتس، آن را راه‌اندازی کرده‌اند و هم‌اکنون ده‌ها ویدئوی آموزشی دارد. هر ویدئو، بر یکی از بخش‌های آزمون تمرکز دارد و بنابراین می‌توان از همان ابتدا، ویدئوهای متناسب با نیازهای خود را در این کانال یوتیوبی مشاهده کنید. مثلا در یکی از ویدئوها به شما آموزش داده می‌شود که در آزمون Speaking اولین برخوردتان با آزمون‌گیرنده چگونه باشد و چگونه با او احوال‌پرسی کنید.

IELTS-Simon

IELTS-Simon
IELTS-Simon

اگر در استفاده از منابع رایگان آزمون آیلتس مایل‌اید بدانید آزمون‌گیرندگان آیلتس در زمان آزمون به چه چیزهایی بیشتر اهمیت می‌دهند، این وب‌سایت منبعی بسیار عالی است. این وب‌سایت، توسط یکی از معروف‌ترین آزمون‌گیرندگان آیلتس ارائه شده است. سیمون در این ویدئوها سوالات تمرینی به شما می‌دهد و نحوه‌ی پاسخ‌دهی به سوالاتِ هر بخش را بیان می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.