حسابداری در کانادا

حسابداری در کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

حسابداری در کانادا

بخش های حسابداری و مالی در کانادا صنایع بزرگ و چند وجهی هستند که به طور قابل توجهی به رشد مداوم اشتغال در سال های اخیر در سراسر کانادا کمک کرده اند. بیشتر مشاغل حسابداری و مالی در کانادا در بزرگترین شهرهای این کشور واقع شده اند: تورنتو، مونترال و ونکوور. در واقع، تورنتو در حال حاضر دومین مرکز مالی بزرگ در آمریکای شمالی است، زیرا این شهر در تعدادی از معیارها از جمله جذاب ترین مرکز برای FinTech در کلاس قرار دارد.

دقیقاً مانند بسیاری از جنبه های زندگی در کانادا به عنوان یک تازه وارد، هرچه آمادگی بالاتری داشته باشید، احتمال دستیابی به یک کار حسابداری یا مالی که می توانید در آن پیشرفت کنید بیشتر است. اما این به چه معناست؟ اولاً، مهم است که تشخیص دهیم بسیاری از مشاغل در بخش های مالی و حسابداری در کانادا تنظیم می شوند و ممکن است قبل از شروع کار در خانه جدید خود، مجوز و مدارک و مدارک خود را به رسمیت بشناسید.

علاوه بر این، مشاغل مالی و حسابداری در کانادا کاملاً رقابتی است و شما باید مطمئن شوید که به درستی برای مصاحبه آماده شده اید و در صورت امکان، قبل از هر برنامه ای که ایجاد می کنید. سرانجام، شما باید بدانید که کجا می توانید به دنبال کارهای حسابداری و امور مالی باشید که ممکن است بخواهید برای آنها درخواست دهید.

حسابداری در کانادا

تاریخچه حسابداری

تاریخچه حسابداری تقریباً به اندازه خود پول بوده است. تاریخچه حسابداری به تمدن های باستان در بین النهرین، مصر و بابل بر می گردد. به عنوان مثال، در دوران امپراتوری روم، دولت سوابق مفصلی از امور مالی آنها داشت. با این حال، حسابداری مدرن به عنوان یک حرفه فقط از اوایل قرن نوزدهم وجود داشته است. لوکا پاچیولی به دلیل مشارکت در توسعه حسابداری به عنوان یک حرفه “پدر حسابداری و دفترداری” محسوب می شود. پاچیولی، ریاضیدان ایتالیایی و دوست لئوناردو داوینچی، کتابی درباره سیستم ورود به سیستم دو بار در سال 1494 منتشر کرد.

در سال 1880، حرفه مدرن حسابداری به طور کامل توسط موسسه حسابداران رسمی انگلیس و ولز شکل گرفت و شناخته شد. این موسسه بسیاری از سیستم هایی را ایجاد کرده است که امروزه حسابداران با استفاده از آنها تمرین می کنند. شکل گیری این موسسه به دلیل انقلاب صنعتی تا حد زیادی رخ داد. بازرگانان نه تنها نیاز به ردیابی سوابق خود داشتند بلکه به دنبال جلوگیری از ورشکستگی نیز بودند.

تاریخچه حسابداری

انواع حسابدار در کانادا

با هر نوع موقعیت در حسابداری، این رشته به دانشجویان و کارمندان مختلف با قابلیت های مختلف نیاز دارد. بنابراین، دانشجویان قبل از رفتن به کانادا برای تحصیل در رشته حسابداری، باید هدف خاصی را برای تبدیل شدن به یک حسابدار امور مالی عمومی یا حسابرسی تعیین کنند … تا بتوانند رشته تحصیلی مناسبی را انتخاب کنند.

حسابدار عمومی معتبر (CGA)

CGA ها متخصصان حسابداری با تخصص در امور مالیاتی، مالی و استراتژی تجارت، مدیریت، حسابرسی و رهبری تجارت هستند. وظایف اصلی CGA حسابرسی، مشاوره مالیاتی، حسابداری و گزارشگری مالی است. برای دریافت گواهینامه CGA، دانشجویان ملزم به داشتن مدرک لیسانس (در هر زمینه) هستند. در همان زمان، دانشجویان باید 2 سال یا بیشتر دوره های مربوط به CGA را بگذرانند، در آزمون ورودی قبول شوند و 2-3 سال سابقه تجارت در سطح مدیریت داشته باشند. این برنامه برای دانشجویان دانشجوی رشته حسابداری در کانادا که می توانید در آن تحصیل کرده و کار کنید بسیار مفید است.

حسابدار عمومی معتبر (CGA)

حسابدار مدیریت مجاز (CMA)

برای صدور گواهینامه CMA، متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس با موضوع رشته های مرتبط (مانند لیسانس بازرگانی) با سابقه کار مرتبط باشند. برای دریافت این گواهینامه، دانشجویان باید یک فرآیند ارزیابی دقیق 2 روزه را برای دانش در مورد مدیریت بازرگانی و مفاهیم حسابداری انجام دهند. اگر این سطح را پشت سر بگذارید، می توانید در یک برنامه 2 ساله شرکت کنید و با راهنمایی تمرین کنید.

CMA شغلی است که امور داخلی در یک تجارت یا شرکت را ترجیح می دهد. بنابراین، دارندگان گواهینامه CMA به جای انجام وظایفی مانند تهیه و ارزیابی گزارش یا حسابرسی منظم، بر روی یافتن موثرترین راه کار با شرکت برای به حداقل رساندن هزینه ها، افزایش درآمد و سود متمرکز خواهند شد. CMA همچنین برای کسانی که قصد دارند حسابداری مدیریت را دنبال کنند، از جمله مشاغلی مانند مدیریت بازرگانی، صنعتی، مدیریت هزینه یا تحقیقات داخلی برای حمایت از مدیران بازرگانی در تصمیم گیری های تجاری مناسب است.

حسابدار مدیریت مجاز (CMA)

حسابدار رسمی (CA)

دانشجویان در حال تحصیل در کانادا  می توانند درباره CA که علاقه زیادی به دانشجویان دارد اطلاعات بیشتری کسب کنند. CA شغلی است که شامل وظایف یک حسابدار استاندارد، مانند برنامه ریزی، مدیریت استراتژیک، آماده سازی و حسابرسی های مالیاتی است. برای دریافت گواهی عنوان، دانشجویان باید مدرک کارشناسی حسابداری داشته باشند. علاوه بر این، شما باید 3 سال کار در یک شرکت حسابداری مشخص داشته باشید. سرانجام، برای دریافت گواهینامه، باید یک آزمون 3 روزه بسیار سخت و چالش برانگیز را پشت سر بگذارید. با در دست داشتن مدرک CA، می توانید در تمام محیط های حرفه ای از جمله شرکت ها، مشاغل، سازمان های سودآور و دولت ها کار کنید.

حتما بخوانید:  درخواست تسهیل روند مهاجرت خارجی‌ها توسط شورای شهرهای جهانی کانادا

حسابدار رسمی (CA)

حسابدار حرفه ای خبره (CPA)

CPA یک گواهینامه حسابداری مستقل، مناسب برای دانشجویان بین المللی است که قصد دارند یک حسابدار عمومی (PA) یا حسابرس شوند. PA معمولاً خدماتی مانند صدور صورت های مالی برای یک شرکت، ارائه دهنده مشاوره بازرگانی، اظهار نامه مالیاتی و خدمات برنامه ریزی مالی شخصی را انجام می دهد. سمت های CPA حسابدار مالیاتی، حسابدار مالی، حسابدار حقوقی هستند … این گواهینامه برای بیشتر مشاغل ارشد رشته حسابداری بسیار مهم است. برای داشتن یک مدرک CPA، شما باید حداقل یک مدرک لیسانس در رشته حسابداری (برنامه آموزش پیش نیاز CPA) و 2 سال تجربه مرتبط داشته باشید.

حسابدار حرفه ای خبره (CPA)

تبدیل شدن به حسابدار در کانادا

مسیرهای مختلف می تواند شما را برای تبدیل شدن به CPA در کانادا و شرکت در برنامه آموزش حرفه ای CPA (PEP) واجد شرایط کند، اما مسیر پیش فرض شامل موارد زیر است:

 • اخذ مدرک کارشناسی در گرایش مربوطه از هر دانشگاه شناخته شده در کانادا
 • ثبت نام در برنامه آموزش حرفه ای CPA
 • تکمیل 30 ماه تجربه حسابداری مربوطه
 • اتمام چهار دوره آموزشی در طول تجربه کار تمام وقت
 • قبولی در آزمون 3 روزه ارزیابی یکنواخت (UE) که دانش و صلاحیت حسابداری شما را آزمایش می کند.

تبدیل شدن به حسابدار در کانادا

میزان حقوق حسابداران در کانادا

متوسط حقوق حسابداری در کشور کانادا به عوامل و فاکتورهای زیادی از جمله تحصیلات، سابقه کار و ایالت مورد نظر بستگی دارد. از همین رو نمی توان یک دستمزد مشخص را برای تمامی افراد حسابدار در کانادا مشخص و تعیین نمود. در جدول زیر متوسط حقوق حسابداران در ایالت های مختلف کانادا آمده است.

میزان حقوق حسابداران در کانادا

نهادهای شناسایی اعتبار استانی در کانادا

تمامی حسابدارهای مقیم کشور کانادا و یا حسابدارانی که قصد کار در کشور کانادا را دارند، می بایست در ابتدا امر، مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند. هر یکی از ایالت های کانادا برای تایید مدارک تحصیلی، نهادی را برای این امر مشخص کرده است. از همین رو افراد می بایست با توجه به محل زندگی، برای اخذ تایید و دریافت مجوز به هر یک از این نهادهای شناسایی مراجعه نمایند. در جدول زیر به تفکیک نهاد های شناسایی و اعتبار سنجی حسابداری در کشور کانادا مطرح گردیده است.

ایالت حرفه نهاد شناسایی
آلبرتا حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای مأمور آلبرتا
بریتیش کلمبیا حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای رسمی بریتیش کلمبیا
بریتیش کلمبیا حسابرس (حسابدار عمومی) هیئت صدور گواهینامه حسابرس، دولت بریتیش کلمبیا
مانیتوبا حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای مانیتوبا
نیوبرانزویک حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای خبره نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادور حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای خبره نیوفاندلند و لابرادور
سرزمینهای شمال غربی حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای خبره سرزمین های شمال غربی
نوا اسکوشیا حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای خبره نوا اسکوشیا
نوناووت حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای خبره نوناووت
انتاریو حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای انتاریو
انتاریو حسابدار عمومی شورای حسابداران عمومی استان انتاریو
جزیره پرنس ادوارد حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای مستند جزیره پرنس ادوارد
کبک حسابدار حرفه ای سفارشات مطبوعاتی مشاغل حرفه ای کبک
ساسکاچوان حسابدار حرفه ای موسسه حسابداران حرفه ای خبره ساسکاچوان
یوکان حسابدار حرفه ای حسابداران حرفه ای رسمی بریتیش کلمبیا

نهادهای شناسایی اعتبار استانی در کانادا

روش های مهاجرت حسابداران به کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا برای زندگی و کار شناخته می شود. سالانه افراد زیادی از روش های متنوع برای  کسب اقامت این کشور اقدام می نمایند. رشته حسابداری در کانادا مورد استقبال مهاجران قرار گرفته است و این دسته از افراد با شانس بیشتری قادر خواهند بود تا برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. در ادامه به معمول ترین روش های ورود به کشور کانادا اشاره شده است.

ویزای تحصیلی

یکی از معمول ترین روش های ورود به کشور کانادا، اقدام برای ویزای تحصیلی است. از همین رو سالانه بسیاری افراد به واسطه ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام می نمایند و پس از احراز شرایط مورد نیاز قادر خواهند بود برای اقامت در این کشور اقدام نمایند. در پروسه های تحصیلی، امکان کسب اقامت به صورت مستقیم فقط برای دانشجویان مقطع دکترا امکان پذیر می باشد.
دانشجویان برای تحصیل در مقاطع پایین تر قادر خواهند بود با تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا شانس خود را برای ورود به بازار کار این کشور افزایش دهند. لازم به ذکر است که در روش های کاری کشور کانادا، امتیاز ویژه ای را به افراد در صورت تحصیل در دانشگاه های کانادا اختصاص داده شده است.
ویزای تحصیلی

روش اکسپرس اینتری

برنامه Express Entry با هدف ردیابی سریع متقاضیان ویزای ماهر و یا باتجربه از مهاجران برای آوردن آنها به کانادا، کار و افزودن اقتصاد به آسان ترین و موثرترین حالت ممکن معرفی شد. سه برنامه وجود دارد:

حتما بخوانید:  پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت روز کانادا (2020)
 • برنامه کارگر ماهر فدرال
 • برنامه معاملات ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی

در هر یک از روش های اکسپرس اینتری، حسابداران قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود برای اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند. در هر یک از روش های اکسپرس اینتری کانادا می توان امتیازات مورد نظر را کسب کرد. البته برنامه اسکیل ورکر کانادا را نیز فراموش نکنید.

روش اکسپرس اینتری

روش های سرمایه گذاری

در روش های دیگر مهاجرت به کشور کانادا، مباحث متناسب با رشته تحصیلی در جایگاه بعدی قرار می گیرد و افراد متناسب با طرح توجیهی و میزان بودجه مورد نیاز قادر خواهند بود برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. از همین رو حسابداران در صورت ارائه طرح اقتصادی مناسب و میزان بودجه مورد نیاز برای روش های سرمایه گذاری قادر خواهند بود تا شانس خود را برای مهاجرت به کشور کانادا و کسب اقامت امتحان نمایند.

روش های سرمایه گذاری

برترین دانشگاه های کانادا در رشته حسابداری

مشاغل در امور مالی و حسابداری به دلیل بالاترین سطح حقوق، ثبات شغلی و شناختی که ارائه می دهند، همیشه تقاضای زیادی داشته اند. دریافت مدرک حسابداری یا امور مالی از دانشگاه های مشهور می تواند فرصت های شغلی برتر در این زمینه را باز کند. رشته مالی و حسابداری دارای تخصص های مختلفی است و در چندین موسسه از جمله بانک ها، سازمان های دولتی و نهادهای مالی مورد نیاز است. برای ادامه کار در منطقه، باید علاقه زیادی به اعداد داشته باشید که توانایی تجزیه و تحلیل، مقایسه و تفسیر ارقام و حقایق را داشته باشد.

کانادا با توجه به فرصت های شغلی فراوان، گزینه های بورس تحصیلی و موسسات آموزشی در سطح جهانی، بهترین مقصد برای تحصیل در رشته های حسابداری است. داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های برجسته کانادا، شما را واجد شرایط فرصت های شغلی نه تنها در کانادا بلکه در سراسر جهان می کند. در ادامه به 8 دانشگاه برتر کشور کانادا در رشته حسابداری اشاره شده است:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک نهاد جهانی برتر ارائه آموزش عالی در رشته های مختلفی است. این دانشگاه بیش از 90 برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد که یکی از رشته های برجسته آن در زمینه مالی است. این موسسه برای اشتغال به کار فارغ التحصیلان طبق رتبه بندی QS (2020) # 16 را دارد و برای مشاغل در امور مالی، حسابداری، اقتصاد و غیره ایده آل است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل که در مونترال کانادا واقع شده است، در سال 1821 توسط پادشاه جورج چهارم با دیدگاه جیمز مک گیل تاسیس شد. دانشگاه دولتی بهترین شرط بندی شما برای آموزش با کیفیت است و در رتبه 35 دانشگاه QS World Rankings 2020 قرار دارد و 400+ برنامه را ارائه می دهد. مک گیل که بخاطر MBA و برنامه های خود در امور مالی، تحلیلی، حقوقی و سایر رشته ها مشهور است، اگر قصد شغل در بانکداری را دارید شایسته است در لیست دانشگاههای برتر شما باشد.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) از مؤسسه آموزشی برتر در ونکوور کانادا می باشد. این مرکز آموزشی دارای یک برنامه عالی استخدام در دانشگاه و رتبه 3 برای اشتغال فارغ التحصیلان در نظرسنجی QS 2019 است. طیف گسترده ای از مدارک تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد را در اقتصاد بین الملل، مدیریت بازرگانی و غیره ارائه می دهد. با داشتن برنامه های مربوط به صنعت و دانشکده مجرب، مطمئناً پس از فارغ التحصیلی از UBC می توانید یک حسابداری عالی یا شغل مالی کسب نمایید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در انتاریو کانادا، یک موسسه عمومی است که در سال 1959 تاسیس گردید. این دانشگاه دومین موسسه بزرگ در انتاریو و سومین موسسه بزرگ در کانادا با بیش از 11 دانشکده در جریان های مختلف است. این دانشگاه دارای برخی از برنامه های عالی حقوق، مدیریت و امور مالی است و همچنین به دلیل ارائه کمک های مالی خوب به دانشجویان مشهور است. این دانشگاه به عنوان # 1 مدرسه تجارت در The Economics  2019 انتخاب شد. در حالی که این دانشگاه در رتبه 5 در Time Higher Education Rankings (2019) قرار دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه کوئینز

دانشگاه کویینز که در انتاریو کانادا واقع شده است، در سال 1841 توسط منشور سلطنتی ملکه ویکتوریا تاسیس شد و به طور مداوم در میان برترین دانشگاه های کانادا ذکر می شود. این دانشگاه 150+ دوره تحصیلات تکمیلی و کارشناسی را ارائه می دهد که رشته های مالی، حسابداری و مدیریت بازرگانی از محبوب ترین دوره های آن است. کوئینز همچنین دارای مدرسه تجارت اسمیت در کینگستون است که متمرکز بر ارائه برنامه هایی در زمینه مدیریت بازرگانی و شامل امور مالی، بازرگانی و حسابداری است.

حتما بخوانید:  اجاره خانه، آپاتمان و کاندو در تورنتو

دانشگاه کوئینز

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر یک موسسه معتبر است که در همیلتون، انتاریو واقع شده است و بیش از 4000 دانشجوی بین المللی در آن به تحصیل می پردازند. در سال 1887 تاسیس شده و 3000+ برنامه با بیش از 70 مرکز تحقیقاتی و موسسه در کانادا ارائه می دهد. دانشگاه مک مستر چندین مدرک تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد در اقتصاد، بازرگانی، حسابداری و امور مالی ارائه می دهد. این مدرسه طبق QS (2020) رتبه 4 را در کانادا کسب کرده است.

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مونترال

اگر در حال جستجوی شغل حسابداری هستید و از توانایی زبان فرانسه برخوردار می باشید، دانشگاه مونترال (UdeM) را در نظر بگیرید. این موسسه عمومی در سال 1878 در مونترال، کانادا تاسیس شد و تخصص ها و برنامه های تحصیلات تکمیلی را در زمینه امور مالی، مدیریت، ریاضیات و اقتصاد ارائه می دهد. UdeM رتبه 7 را در لیست بهترین دانشگاه های کانادا با رتبه بندی شانگهای (2019) کسب کرده است.

دانشگاه مونترال

دانشگاه لاوال

Université Laval، واقع در شهر کبک، اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی است. آنها 500+ برنامه با بیش از 1000+ دوره آنلاین ارائه می دهند و برای پاییز، زمستان و بهار دانشجو جذب می کند. برای امور مالی و اقتصادی، این دانشگاه چندین برنامه آموزش از راه دور در مورد مدیریت داده های مالی، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر را ارائه می دهد.

دانشگاه لاوال

وظایف حسابدار در کشور کانادا

حسابداران همانند سایر رشته های تحصیلی برای ورود به بازار کار، موظف به انجام کارهای مشخصی می باشند. ویژگی های یک حسابدار و دایره وظایف آن به نوع کار و محل کار بستگی دارد. به صورت کلی می توان وظایف یک حسابدار در کانادا را به بخش های زیر دسته بندی کرد:

 • تهیه و بررسی آمارهای مالی، صورت های مالی
 • برنامه ریزی و گزارش مالیاتی
 • ذخیره و حفظ صورت های مالی دوره ای
 • بررسی کتاب ها و یادگیری نحوه استفاده از کتاب ها برای مدیریت موثر آنها
 • اطمینان از اینکه اعداد نوشته شده همیشه دقیق و قانونی هستند
 • یافتن راه حل هایی برای بهینه سازی سود، افزایش درآمد و به حداقل رساندن هزینه ها

وظایف حسابدار در کشور کانادا

مهارت های مورد نیاز برای حسابداری در کانادا

دانشجویانی که در کانادا در رشته حسابداری تحصیل می کنند به مهارت های زیادی از جمله موار زیر نیاز دارند:

 • مهارت های عددی: برای سنتز، مقایسه و پردازش داده ها
 • مهارت های تحلیلی: برای شناسایی مشکلات موجود در سند و ارائه راه حل، در صورت نیاز اقدام کنید
 • کیفیات: دقیق، کوشا و صادق.

این ویژگی ها برای هر کسی که به عنوان حسابدار کار می کند ویژگی های اساسی است زیرا این شغل مربوط به کتاب ، اوراق و پول است. صداقت از این جهت مهم است که اطلاعات بسیار مهمی در مورد شرکت در اختیار خواهید داشت.

مهارت های مورد نیاز برای حسابداری در کانادا

دلایل ورود به رشته حسابداری

رشته حسابداری در کانادا به عنوان یکی از برترین رشته های تحصیلی در این کشور به شمار می رود. از همین رو بسیاری از افراد به روش ای متنوع از جمله ویزای تحصیلی و یا ویزای کار که در این متن به آن اشاره شد برای ورود به بازار کار این رشته در کشور کانادا اقدام می نمایند. بازار کار مناسب، حقوق بالا و شرایط اخذ اقامت از مهم ترین دلایل تحصیل در رشته حسابداری در کشور کانادا می باشد. در ادامه به برترین دلایل تحصیل و کار در رشته حسابداری در کشور کانادا اشاره می شود:

ظرفیت مهاجرت بالا

طبق لیست طبقه بندی حسابداری و حسابرسی در گروهی است که بالاترین ظرفیت مهاجرت را برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد. سیاست های اولویت برای مهاجرت کانادا عبارتند از:

 • اقتصاد: متخصصان مدیریت منابع انسانی، حسابرسی، حسابداری و امور مالی، مدیریت مالی …
 • مهندسی: مهندس نرم افزار، مهندس برق، مهندس IT، برنامه نویس
 • آموزش و مدیریت: مدرسین دانشگاه، اساتید، معلمان، گوینده ها.
 • دارو و داروسازی: پرستار، داروسازی، فیزیوتراپیست.

ظرفیت مهاجرت بالا

حقوق عالی

طبق گزارش سالانه کشور کانادا، حقوق حسابداران جدید حدود 4000 تا 88000 دلار است. برای پست های مدیریتی، حقوق از 78000 دلار تا 112،000 دلار است. این میزان حقوق در میان بالاترین دستمزدهای موجود در کشور کانادا است. از همین رو افراد در صورت علاقه به کشور کانادا قادر خواهند بود برای ورود به بازار کار این کشور اقدام نمایند.

چشم اندازهای شغلی روشن

طبق گزارش Job Bank Government Canada، این کشور به 75000 حسابدار دیگر احتیاج دارد. علت این امر جمعیت کانادا در حال پیر شدن و تا سال 2024 است و حدود 45000 حسابدار بازنشسته وجود خواهد داشت. این آمار مبتنی بر تجزیه و تحلیل همراه با ارزیابی بازار کار در سالهای اخیر است. علاوه بر این، ایالت های کانادا تقاضای حسابدار دارند و به پرسنل جدیدی نیاز دارند، بنابراین تحصیل در رشته حسابداری در کانادا فرصت های شغلی فوق العاده ای را برای شما ایجاد می کند.

چشم اندازهای شغلی روشن

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *