آیا مهاجرت به مجارستان خوب است؟

آیا مهاجرت به مجارستان خوب است؟

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

امروز می خواهیم به بررسی پاسخ سوال “آیا مهاجرت به مجارستان خوب است؟” بپردازیم. بدون شک در پس مهاجرت به هر کشوری دلایلی وجود دارد. اکثر افراد همیشه به دنبال بهترین انتخاب برای کشور مقصد هستند. البته انتخاب هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد که از دلایل آن باید به سلیقه و اهداف گوناگون اشاره داشت. مهاجرت به مجارستان نیز همین‌طور است. رفتن به این کشور در عین مزایایی که دارد، ممکن است مشکلاتی را هم با خود به همراه داشته باشد. پس برای مهاجرت به این کشور باید ملاک‌های خود را به دقت بررسی کنید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهاجرت به مجارستان و اطلاعاتی در خصوص این کشور آشنا کنیم. در واقع این مقاله «راهنمای مهاجرت به مجارستان» به حساب می‌آید. بنابراین اگر قصد مهاجرت از ایران را دارید و هنوز مقصدی را برای خود تعیین نکرده‌اید، ما را در ادامه همراهی کنید.

عوامل مهاجرت به مجارستان

همان‌طور که گفته شد، در بحث مهاجرت به هر کشور باید عواملی را مدنظر قرار داد. از آن‌ها می‌توان مناطق دیدنی، آب و هوا، سهولت در روند مهاجرت، سیاست، اقتصاد و فرهنگ مردم را نام برد. حال ما هر یک از این عوامل را برای مهاجرت به مجارستان ارزیابی کرده و مزایا و معایب آن‌ها را هم معرفی می‌کنیم. در پایان، نتیجه‌گیری به عهده‌ی شما عزیزان خواهد بود.

مناطق دیدنی و گردشگری برای مهاجرت به مجارستان

ابتدا لازم است که به سراغ برترین شهرها برای مهاجرت به مجارستان برویم. این کشور مانند اکثر کشورهای قاره‌ی اروپا، مناطق دیدنی و جذاب زیادی در خود دارد که علاوه‌بر افزایش سالانه‌ی بازدیدها، انتخاب ایده‌آلی برای زندگی از سوی مهاجران نیز به حساب می‌آیند. از این شهرها باید به بوداپست (Budapest)، اگر (Eger)، سگد (Szeged)، دبرسن (Debrecen) و میشکولتس (Miskolc) اشاره داشت.

پایتخت مجارستان، بوداپست

البته در میان شهرهای گفته  شده، بوداپست یعنی پایتخت مجارستان را باید گل سرسبد دانست. مردم بوداپست به این شهر «قلب اروپا» لقب داده‌اند. به همین دلیل است که عده‌ی زیادی برای بازدید از آن مشتاق هستند. در این شهر می‌توانید تعداد زیادی از چشمه‌های آب گرم و قلعه‌ها را مشاهده کرده و ساعت‌ها از حضور در کنار آن‌ها لذت ببرید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

غدای سنتی شهر اگر

اگر نیز تقریبا حال و هوای شهر بوداپست را دارد. این را اکثر بازدیدکنندگان تعریف کرده‌اند و اعتقاد دارند که این دو شهر از لحاظ مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری تقریبا یکسان هستند. در اگر می‌توانید غذاهای سنتی فراوانی را هم امتحان کنید.

بازدید از جشن‌های شهر سگر

سگد هم از از زیباترین شهرها به حساب می‌آید و وجود آن، بسیاری از افراد را برای مهاجرت به مجارستان ترغیب می‌کند. هر ساله رویدادها و جشن‌های زیادی در این شهر برگزار می‌شود و اگر می‌خواهید حال خوبی داشته باشید، مهاجرت به این شهر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مناطق دیدنی و گردشگری برای مهاجرت به مجارستان

دومین شهر بزرگ، دبرسن

دبرسن دومین شهر بزرگ کشور مجارستان برای مهاجرت است که می‌توانید کلیسا‌های زیادی را هم در آن مشاهده کنید. از دیگر نکات قابل توجه این شهر باید به وجود دانشگاه‌های مختلف اشاره کرد.

پیست اسکی شهر میسکولتس

در پایان به شهر میشکولتس می‌پردازیم. جالب است بدانید که این شهر آب و هوای سردی در خود دارد و با قرار گرفتن در نزدیکی رشته کوه‌ها، به محل مناسبی برای انجام ورزش اسکی تبدیل شده است. انواع پیست‌های اسکی در میشکولتس قابل مشاهده هستند که بی شک تجربه‌ی هیجان‌انگیزی را برای بازدیدکنندگان و مهاجران به ارمغان خواهند آورد.

آب و هوای مجارستان در فصول مختلف

شاید آب و هوا نیز بتواند عامل دیگری برای مهاجرت به مجارستان باشد. آب و هوای این کشور به مناطق غربی ایران شباهت زیادی دارد و با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های نسبتا سرد، گزینه‌ی جذابی برای مهاجرت افراد خواهد بود. شاید تصور کنید که مناطق پرجمعیت این کشور نظیر بوداپست آلودگی زیادی دارد که به هیچ وجه این طور نیست. بنابراین این کشور می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای برای افراد با مشکلات قلبی باشد؛ چرا که مردم در آن بیشتر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. گفتنی است که سپتامبر از جذاب‌ترین ماه‌های این کشور به شمار می‌رود.

حتما بخوانید:  مهاجرت از طریق کار به مجارستان در سال 2021

نحوه‌ی مهاجرت به مجارستان؛ سختی‌ها و آسانی‌ها

از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورها باید به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق اشتغال، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق تولد اشاره کرد. کشور مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. خبر خوب این است که مجارستان برای مهاجرت از محبوب‌ترین‌ها در نزد مردم ایران به حساب می‌آید. در سال‌های اخیر نیز مهاجرت به مجارستان رشد چشمگیری داشته است. البته پس از ورود به این کشور ممکن است با مشکلاتی هم دست و پنجه نرم کنید که اواخر این مقاله به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

نحوه‌ی مهاجرت به مجارستان؛ سختی‌ها و آسانی‌ها

اقتصاد کشور مجارستان؛ میزان درآمد و خرج و مخارج

مهاجرت به مجارستان از نگاه اقتصادی، مزایای بی‌شماری برای مردم دارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل رفتن به این کشور از سوی بسیاری از افراد را هم باید همین قضیه دانست. این کشور از لحاظ اقتصادی در گروه موفق‌ترین کشورهای قاره‌ی اروپا قرار دارد. خوشبختانه بازار کار مناسبی هم در این کشور وجود دارد و به همین علت، کار کردن در آن برای مردم لذت‌بخش است.

میانگین درآمد ماهانه‌ی یک فرد در مجارستان چیزی حدود 900 دلار است. این در حالی است که متوسط هزینه‌های عادی وی حداکثر 450 دلار در ماه خواهد بود. این نشان می‌دهد که شما قادر هستید تا پول زیادی را در این کشور پس‌انداز کرده و به فکر آینده‌ی خود نیز باشید.

فرهنگ، دین و زبان مردم کشور مجارستان

به یکی از اصلی‌ترین موضوعات این مقاله می‌رسیم؛ فرهنگ و زبان مجارستانی‌ها. قبل از هر چیز از دین و آیین مردم این کشور شروع می‌کنیم. حدود 55 درصد افراد مذهب کاتولیک دارند و گروه بزرگی از مجارستان‌ها را تشکیل می‌دهند. در حدود 15 درصد از افراد نیز هیچ وابستگی به ادیان ندارند. بیش از یک میلیون یهودی نیز در این سرزمین دیده می‌شوند. این آمارها نشان می‌دهند که مجارستان از لحاظ دینی یک کشور آزاد است.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مجارستان از طریق تخصص در سال 2021

خوشبختانه‌ مجارها خلق و خوی نسبتا مشترکی با هم دارند و این موضوع برای مهاجرت به مجارستان، کار ما را راحت‌تر می‌کند. آن‌ها معمولا انسان‌هایی سخت‌کوش و به شدت خوش‌اخلاق هستند و به سالمندان و بانوان احترام زیادی می‌گذارند. خانواده‌دوست بودن نیز از دیگر صفات بارز این افراد به شمار می‌رود.

از این‌ها گذشته، یکی از مهم‌ترین مشکلات برای مهاجرت به مجارستان را باید زبان رسمی این کشور به حساب آورد. شاید برای رفتن به این کشور مجبور باشید که زبان مجارها را بیاموزید. چرا که اگر از پایتخت این کشور یعنی بوداپست خارج شوید، کمتر شخصی را پیدا می‌کنید که بتواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کند. مردم این کشور ترجیح می‌دهند که زبان دوم را فرانگیرند و به همان زبان خودشان بسنده کنند. البته درصد قابل توجهی از مردم در بوداپست به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند که این قضیه کمی کار شما را ساده‌تر خواهد کرد. جالب است بدانید که بیشترین بازدید کنندگان این کشور را آلمانی‌ها تشکیل می‌هند. پس اگر به این زبان مسلط باشید، یک قدم از دیگران جلوتر خواهید بود.

مهاجرت به مجارستان خوب یا بد؟

در مجموع باید گفت که مجارستان کشوری با تاریخی جذاب بوده که اتفاقات زیادی برای آن رقم خورده است. واحد پول این کشور فورینت است و مردم از نظر اقتصادی در شرایط مطلوبی به سر می‌برند. راه‌آهن و فرودگاه‌های مختلف را باید از ویژگی‌های مثبت این کشور برای مسافرت‌های درون‌شهری به حساب آورد؛ به گونه‌ای که مردم از سفر رفتن لذت می‌برند و مشکلی در این خصوص ندارند.

با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایی که در بالا گفته شد، این شما هستید که می‌توانید در مورد مهاجرت به مجارستان و زندگی در آن جا تصمیم‌گیری کنید.

2/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *