صدور 6250 گواهی نامزدی استانی آلبرتا در سال 2021

0

استان آلبرتا هم مانند دیگر استان‌های کانادا در سالی که گذشت، برای تعداد قابل توجهی از متقاضیان مهاجرت به کانادا گواهی نامزدی استانی صادر کرد.

اداره مهاجرت استان آلبرتا از همان ابتدای سال گذشته یعنی ماه ژوئن دراوهای پی ان پی یا نامزدی استانی خود را را از سر گرفت.

این استان در سال گذشته تعداد مهاجران پذیرفته شده را محدود کرده بود و به طور موقت دورهای دعوت خود را از طریق برنامه نامزدی مهاجر آلبرتا معلق نموده بود.

اما در سال 2021 اداره مهاجرت آلبرتا دعوت‌های خود را طبق روال عادی ادامه داد و گزارش داد که در این سال 6250 گواهی نامزدی استانی برای متقاضیان صادر نموده است.

در سال 2020 دولت آلبرتا اعلام کرد که یک برنامه مهاجرتی جدید را برای فارغ التحصیلان بین المللی راه اندازی خواهد کرد.

این برنامه مهاجرتی جدید که برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان بین المللی (FGSVS ) نام داشت، از 27 ژانویه 2021 در آلبرتا اجرایی شد.

ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان بین المللی یا به طور خلاصه FGSVS که همانطور که گفته شد در ابتدای سال گذشته معرفی شد، افرادی را هدف قرار می‌دهد که طی دو سال گذشته از یکی از موسسات آموزشی در خارج از کانادا فارغ التحصیل شده اند.

ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان بین المللی

مشابه با دیگر برنامه‌های مهاجرتی استارت آپ کانادا، شرط استفاده از این برنامه برای مهاجرت به کانادا این است که متقاضی واجد شرایط راه اندازی بیزینس نوآورانه‌ای در آلبرتا باشد.

به این منظور لازم است داوطلبان قبل از هر چیز فرم ابراز علاقه مندی یا EOI را تکمیل کنند و از این طریق علاقه خود برای راه اندازی بیزینس و اقامت دائم در آلبرتا را نشان دهند.

در مرحله بعد از آنها دعوت می‌شود که از طریق پرتال AINP به سوالاتی در مورد تحصیلات، سابقه کاری و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه و … پاسخ دهند.

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در کانادا 2021 (مهاجرت به کانادا)

در نهایت به هر یک از داوطلبان براساس رتبه بندی FGSVS امتیازی تعلق می‌گیرد و از افرادی که امتیاز حد نصاب را کسب نموده‌اند، دعوت می‌شود درخواست بیزینسی خود را ثبت نمایند.

برنامه مهاجرتی نامزدی استانی

یک گروه از برنامه‌های مهاجرت به کانادا برنامه‌های نامزدی استانی برای استان‌های مختلف کانادا می‌باشد.

این برنامه‌ها که به طور مشترک توسط دولت‌های فدرال و استانی یا قلمروی اداره می‌شوند، برای استان‌ها و قلمروهای کانادا این فرصت را ایجاد می‌کنند که برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را با توجه به نیازهای بازار کار خاص خودشان برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود اجرا کنند.

در طول سال 2021 برنامه نامزدی استانی تلاش کرده است که نیازهای بازار کار را مد نظر قرار دهد؛ نیازهایی که ناشی از پاندمی کورونا بودند و از طریق معرفی برنامه‌های مهاجرتی جدید و هدف گرفتن کاندیداها در بخش‌های اقتصادی خاصی مرتفع می‌شدند.

برنامه نامزدی استانی برای اولین بار در سال 1988 معرفی شد تا تعداد نامتناسب مهاجران را که قصد مهاجرت به بزرگ‌ترین استان‌های کانادا؛ نظیر بریتیش کلمبیا، اونتاریو و کبک را دارند، تعدیل کند.

اما امروزه تنها کارکرد این برنامه مهاجرتی تقسیم متناسب مهاجرین در استان‌ها و قلمروهای کانادا نمی‌باشد، بلکه مهاجرانی که از این طریق مجوز اقامت دائم در هر استان را پیدا می‌کنند، با توجه به نحوه گزینششان، نقش بسیار مهمی را در جبران کمبودهای نیروی کار این استان‌ها بازی می‌کنند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.