بر اساس نتایج منتشر شده از آخرین دراو آلبرتا، 181 نفر از متقاضیان اکسپرس انتری برای ارائه تقاضای نامزدی استانیِ آلبرتا دعوت شدند.

بر اساس جزئیات منتشر شده حد نصاب CRS در نظر گرفته شده برای این افراد امتیاز 301 بود.

متقاضیان دعوت شده در این دراو، با در دست داشتن دعوت نامه‌هایشان  اکنون می‌توانند برای نامزدی استانی از طریق برنامه اکسپرس انتری آلبرتا تقاضا دهند.

در مقایسه با دراو قبل که در ماه ژوئن برگزار شد برنامه نامزدی استانی آلبرتا یا AINP در این دراو از متقاضیان بیشتری دعوت کرد و حداقل امتیاز CRS در نظر گرفته شده را نیز کاهش داد.

گفتنی است بعد از وقفه کوتاه مدتی که در برگزاری دراوهای آلبرتا در ماه‌های آخر سال پیش به وجود آمد، این استان برگزاری راند‌های دعوت خود را از ژانویه 2021 از سر گرفته است.

از زمان از سر گیری دراوهای نامزدی استانی در آلبرتا، تا کنون 2613 از متقاضیان اکسپرس انتری برای ارائه تقاضای نامزدی استانی دعوت شده‌اند.

استان آلبرتا اجازه دارد که تا پایان سال مجموعا برای 6250 نفر گواهی نامزدی صادر کند.

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا به مقامات استان اجازه می‌دهد که به بانک متقاضیان اکسپرس انتری مقامات فدرال دسترسی داشته باشند.

بنابراین آنها می‌توانند در میان متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری فدرال نیز به دنبال پرونده‌های افرادی که ممکن است برای نامزدی استانی واجد شرایط باشند بگردند.

شرایط لازم برای برنامه اکسپرس انتری آلبرتا

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها برای افرادی که می‌خواهند واجد شرایط این برنامه باشند این است که در یکی از مشاغل واجد شرایط دارای تجربه کاری باشند.

استان آلبرتا البته فهرستی از مشاغل واجد شرایط ندارد اما می‌توانید لیستی از مشاغلی که برای برنامه اکسپرس انتری آلبرتا واجد شرایط نیستند را ارائه داده است.

همچنین یکی از مسائل مهم برای استفاده از این برنامه برای مهاجرت به آلبرتا این است که بتوانید اثبات کنید برای زندگی و کار در این استان علاقه و انگیزه کافی را دارید.

حتما بخوانید:  طرح تقاضای رهبران تجاری کانادا برای بازگشایی مرزها

مواردی از جمله داشتن پیشنهاد یا تجربه کاری یا سابقه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی استان در کنار واقعیت‌هایی مثل داشتن اقوام نزدیکی که در آلبرتا زندگی می‌کنند، می‌توانند در این زمینه کمک کننده باشند.

منبع خبر: Humming Zone

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *