درآمد فغانی از داوری در لیگ استرالیا: ماهیانه 20 هزار دلار

0

همین چند روز پیش بود که خبر مهاجرت علیرضا فغانی، داور نام‌آشنای کشورمان به استرالیا تیتر یک همه‌ی خبرگزاری‌ها بود. علیرضا فغانی، پرافتخارترین داور تمام تاریخ فوتبال کشورمان برای ادامه‌ی تحصیل فرزندانش به استرالیا مهاجرت کرد و خود نیز با قراردادی تمام‌وقت، برای فصل 2019-2020 اِی‌لیگ استرالیا مشغول به کار در این کشور شد.

تردیدی نیست که هر کشوری که صاحب فوتبال باشد، به دنبال جذب غول‌هایی چون فغانی خواهد بود. کریس نیکو، رئیس فدراسیون فوتبال استرالیا در این‌باره گفته است که «کار با داور بزرگ و مطرحی چون فغانی، افتخار بزرگی برای فدراسیون ماست».

درآمد فغانی از داوری در لیگ استرالیا
درآمد فغانی از داوری در لیگ استرالیا

لیگ باشگاه‌های استرالیا از سه هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد و علیرضا فغانی کار خود را رسماً و به صورت تمام‌وقت در این لیگ شروع خواهد کرد. روزنامه شهروند امروز گزارش کرد که «به دنبال مذاکراتی که از مدت‌ها قبل انجام شده،‌ علیرضا فغانی قراردادیتمام‌وقت با فدراسیون فوتبال استرالیا به امضا رسانده و شنیده‌های غیررسمی حکایت از این مسأله دارد که ماهانه رقمی نزدیک به ۲۰‌هزار دلار استرالیا حقوق ثابت خواهد داشت. او البته برای قضاوت هر مسابقه در لیگ هم دستمزدی نزدیک به 2 هزار دلار جداگانه دریافت خواهد کرد و از نظر مالی و حرفه‌ای همه چیز به نفع او خواهد بود».

با این اوصاف، اگر ارزش دلار استرالیا را به ریال محاسبه کنیم، حقوق ماهانه‌ی فغانی رقمی نزدیک به 160 میلیون تومان خواهد بود که می‌توان این رقم را با حق داوری‌های لیگ برتر خودمان مقایسه کنیم که هر داور، برای هر بازی مبلغی کم‌تر از یک‌میلیون تومان دریافت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.