نیاز به نیروی کار واجد شرایط در کانادای آتلانتیک

0

بر اساس گزارش هاریس سنتر، کارفرمیان کانادای آتلانتیک با کمبود متقاضیان واجد شرایطی که تجربه یا مهارت لازم را داشته باشند مواجه هستند.

بنابراین علی رغم اینکه کارفرمیان کانادای آتلانتیک به طور کلی نظر مثبتی به مهاجرین دارند، در استخدام آنها دچار مشکل می‌شوند.

گفتنی است کانادای آتلانتیک به مجموع چهار استان شرقی کانادا اطلاق می‌شود: نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد.

بر اساس این گزارش که در دانشگاه مموریال تهیه شده است، بیش از نیمی از کارفرمایان منطقه مذکور که تقاضای کار از مهاجرین و دانشجویان بین المللی دریافت کرده‌اند، در نهایت آنها را استخدام نموده‌اند.

به علاوه 88 درصد از کارفرمایانی که برای نوشته شدن این گزارش مورد پرسش قرار گرفتند، از استخدام کارمندان مهاجر به خاطر سخت کاری، مهارت، و قابل اعتماد بودن ابراز رضایت کردند.

این نشان می‌دهد که کارفرمایان منطقه آتلامنیک کانادا به استخدام مهاجرین علاقه مند هستند، با این همه نگه داشتن مهاجرین در این منطقه برای استان‌ها کاری دشوار است.

آمار پایین مهاجرت در کانادای آتلانتیک

به طور کلی می‌توان گفت که بسیاری از افراد پس از مهاجرت به کانادا ترجیح می‌دهند در شهرهای بزرگی مانند تورنتو، مونترال، اُتاوا زندگی کنند.

بنابراین منطقه آتلانتیک کانادا با بحران جمعیتی مواجه است؛ به خصوص که آمار زاد و ولد نیز در آن رو به کاهش است.

به علاوه بسیاری از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به این منطقه می‌آیند در نهایت به دنبال شغل آرزوهایشان، آن را ترک می‌کنند.

در واقع دلیلی اصلی مهاجرین برای ترک این منطقه، اشتغال است. بنابراین دولت، کارفرمایان و موسسات آموزشی همه با هم به دنبال توسعه استراتژی‌هایی هستند که مهاجرین بیشتری را جذب و در خود نگه دارد. می‌توان گفت کانادای آتلانتیک پایین ترین نرخ مهاجرت را در کل کشور دارد.

راهکارهای حفظ مهاجرین در کانادای آتلانتیک

مطالعه‌ای که برای نوشته شدن گزارش ذکر شده در بالا انجام شده است بر اساس صحبت‌های کارفرمایان راهکارهایی را به مهاجرین و دانشجویان بین المللی پیشنهاد می‌دهد تا بهتر بتوانند با بازار کار منطقه خود را هماهنگ کنند.

حتما بخوانید:  تفاوت‌های فرهنگی ایرانی‌ها و کانادایی‌ها

یکی از این راهکارها آشنایی مهاجران با سیاست‌های مهاجرتی است که پاسخگوی نیازهای کارفرمایان در این منطقه می‌باشد.

توصیه دیگر آشنا کردن مهاجرین و کارفرمایان با آموزش‌های بین فرهنگی است تا از این طریق آنها بتوانند ساده تر در محل کاربا یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

و آخرین راه حل پیشنهاد شده توسط هاریس سنترتغییر عرف‌های رایج در محل کار در جهت کمک به مهاجرین و بالا بردن ماندگاری آنها در منطقه است.

البته نشانه‌هایی از پیشرفت در این زمینه نیز دیده می‌شود؛ در همین سال جاری اداره مهاجرت شهروندی کانادا دریافت که نرخ ماندگاری مهاجرین در منطقه آتلانتیک کانادا در حال پیشرفت است.

همچنین کارفرمایان پیشنهاد می‌دهند که دولت، آژانس‌های استقرار و موسسات غیر دولتی برای حمایت‌هایی از قبیل اشتغال همسر، تحصیلات فرزندان، مسکن ارزان قیمت، مراقبت‌های بهداشتی قابل دسترسی و فعالیت‌های ارتباط اجتماعی اقدامات بیشتری انجام دهند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.