ویزای کار استرالیا - شرایط و مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا – شرایط و مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کار در استرالیا افراد را به مهاجرت ترغیب می کند. مشکلات کار در کشور ایران باعث شده است که برخی از افراد به فکر مهاجرت بیفتند. کشورهایی مثل کانادا و استرالیا از نظر شرایط کاری بسیار مطلوب می باشند و شما می توانید به این کشور ها برای گرفتن کار یا شغل مهاجرت کنید. می خواهیم در ارتباط با ویزای کار استرالیا صحبت کنیم.

اگر قصد دارید برای گرفتن شغل به کشور خاصی مهاجرت کنید باید جاب آفر دریافت کنید. استرالیا هم یکی از آن کشورهاست. باید رزومه ی شما و توانایی های شما ارزیابی گردد تا شما بتوانید به کشوری برای کار مهاجرت کنید. ممکن است برخی کشور ها به تخصص و حرفه ای که شما در ایران به آن مشغول هستید، احتیاج نداشته باشند. پس امکان رد شدنتان وجود دارد.

اگر واقعا علاقمند هستید که به کشور استرالیا مهاجرت کنید و به دنبال ویزای کار استرالیا هستید این مطلب را تا انتها بخوانید.

قانون گذار هر کشور، برای کسانی که می خواهند از طریق ویزای کار وارد کشورشان شوند، یک سری قوانین و سیاست های مخصوص به خودشان را تنظیم می نمایند. و یک سری شرایط خاصی را برای افراد در نظر می گیرند. اگر صلاحیت های شما بر اساس قوانین شغلی که برای مهاجرین تصویب می گردد، احراز شود شما می توانید به آن کشور وارد شوید و مشغول به کار شوید.

کشور استرالیا هم از این قانون مستثنی نیست. برای اخد ویزای کاری استرالیا شرایط و ضوابطی وجود دارد که باید فرد آن شرایط را داشته باشد.

ویزای کار استرالیا - شرایط و مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

آیا ویزای کار در استرالیا با اقامت استرالیا تفاوت دارد؟

بله. این دو با همدیگر بسیار متفاوتند. ویزای کاری استرالیا یکی از شرایط اخذ اقامت استرالیا است. یکی از راه های ورود به کشور استرالیا اخذ ویزای کاری است. شما به هر کشوری که بخواهید مهاجرت کنید، باید با علل خاصی مهاجرت کنید.

ویزای کاری استرالیا با اقامت کاری استرالیا چه تفاوتی دارد؟

این دو ویزا با هم دیگر متفاوتند. این دو را یکی ندانید. ویزای کاری استرالیا مدت زمان محدودی دارد. مثلا در مدت زمان 2 سال تا 3 سال، برای شما ویزای کاری صادر می شود و شما فقط می توانید طی همین مدت کار کنید و پس از پایان یافتن ویزایتان باید به کشور خود بازگردید. در این نوع ویزا شما از طرف دولت حمایت نمی شوید. و کلیه حمایت ها و پاداش ها و حقوق و مزایایی که دریافت می کنید را کارفرمایتان پرداخت خواهد کرد. و دولت استرالیا در این خصوص هیچ نقشی نخواهد داشت.

ولی اقامت کاری استرالیا بدین معناست که، برای شما اجازه ی کار صادر می شود و شما بابت کاری که انجام می دهید حقوق و مزایا دریافت می کنید. و دولت شما را حمایت می کند. و تایم شغلی شما مدت محدودی ندارد که کشور را ترک کنید. و در حقیقت شما به وسیله ی کارتان، اقامت دائم استرالیا را دریافت نموده اید. و مثل افراد بومی استرالیا، به شما مزایایی تعلق خواهد گرفت. و البته باید به برخی قوانین نیز پایبند باشید.

برای ویزای کار در استرالیا یک سری معیارهایی وجود دارد که به صورت لیست ارائه می‌گردد

هر ساله لیست مشاغلی که کشور استرالیا برای جذب نیروی کار به آن نیازمند می باشد را ارائه می نماید. در این لیست: مشاغل، رشته های شغلی مرتبط، سن فرد متقاضی، مدارک زبان و دیگر شرایط لحاظ می گردد که فرد باید آن ها را دارا باشد.

حتما بخوانید:  مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا

در حقیقت این معیار ها بر این اساس لحاظ می گردد که فقط افرادی که صلاحیت های لازم را دارا هستند به خاک این کشور ورود پیدا کنند و برای موفقیت کشور بکوشند و مزد دریافت کنند.

ویزای کار استرالیا - شرایط و مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

آیا شرایط کار در استرالیا مطلوب است؟

بلی. در سال های اخیر صنعت استرالیا روند رو به رشدی داشته است و برای شرایط کاری بسیار مساعد بوده است. و در حال حاضر هم کشور استرالیا مطلوب ترین شرایط کاری را دارا می باشد. بر اساس برآورد هایی که صورت گرفته است، مشخص گردید که: میانکین حقوق افراد در هفته حدود 1053 دلار استرالیا می باشد. البته در تاسمانیا و قسمت جنوب استرالیا این درآمد کمتر است. و به صورت میانگین 900 دلار در هفته می باشد. و با توجه به هزینه هایی که فرد برای نیازهای ضروری اش متقبل می گردد، این میزان حقوق کاملا مکفی است.

پس اگر قصد مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای کار استرالیا را دارید، حتما اقدام نمایید.

چه تعداد افرادی در کشور استرالیا مشغول به کار می باشند؟

این میزان تقریبا عدد بالایی را نشان می دهد. در حدود 10 ملیون نفر، در این کشور مشغول به کار هستند.

این کشور نرخ بیکاری کمی دارد. و عدد آن 4.9 می باشد.

همه ی کشور ها خصوصا کشور های آسیایی با نرخ بیکاری بالایی مواجه هستند. ولی کشور استرالیا جزء کشور های مرفه به حساب می آید. و کم ترین تعداد بیکاران را دارا می باشد. البته کشور کانادا هم جزء کشور های مرفه به حساب می آید. و شرایط کاری در کانادا نیز مطلوب می باشد.

چگونه ی باید ویزای کار استرالیا را دریافت کنیم؟

شما به سه طریق می توانید ویزای کار استرالیا را دریافت کنید. البته باید بگویم که پروسه ی آن طولانی است و باید حتما صبوری در پیش بگیرید.

ویزای کار استرالیا

ویزای شماره 189 جهت کار در استرالیا

برای گرفتن ویزای شماره 189 شما باید حتما تخصصی را در حیطه ی شغلی خود داشته باشید و در کشور خود دارای سابقه ی کار باشید. آیا می خواهید بدانید که تخصصی که دارید جزء لیست مشاغل درخواستی استرالیا است یا خیر؟ می توانید با موسسه ی رهپویان مهاجر تماس بگیرید تا شرایط شما بررسی شود.

برای اخذ این ویزا شما باید پروسه ی زیر را برای اخذ ویزای کار استرالیا طی کنید:

  • ابتدا باید درخواستی را به سفارت استرالیا ارسال کنید.
  • شغلی که می خواهید انتخاب کنید باید جزء مشاغلی باشد که اداره ی کار استرالیا هر ساله ارائه می دهد. و همچنین باید توانایی انجام آن کار را داشته باشید.
  • سن شما باید حتما بین 18 الی 44 سال باشد. این یکی از شرایط است.
  • باید مدرک زبان داشته باشید و اعتبار مدرک زبانتان نیز باید احراز گردد.
  • باید حداقل امتیاز 65 را دریافت کنید

پس از اینکه شرایط خود را بر طبق درخواستی به سفارت استرالیا ارسال نمودید، باید صبر کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار بگیرد. اگر شرایط شما تایید شد حالا برای شما از طریق سفارت استرالیا دعوتنامه ارسال می شود. شما در مدت زمان 60 روز فرصت دارید، درخواست خود را مجددا ارسال کنید و به عبارتی دعوت نامه را بپذیرید. حالا مقدمات کارتان برای صدور ویزا انجام خواهد شد.

حتما بخوانید:  ویزای اقامت دائم استرالیا: لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

ویزای شماره 190 جهت کار در استرالیا

یک نوع ویزای دیگری برای کار در استرالیا وجود دارد. تفاوت این ویزا با ویزای قبلی در این است که، افراد را برخی از استان هایی که در آن جا کمبود کار احساس می شود، انتخاب می کنند. به عبارتی، باید در مکان مشخص و در استان مشخصی مشغول به کار شوید. البته پس از مدتی کار کردن در آن جا می توانید، مکان کار خود را تغییر دهید و به شغل دیگری بروید. در این نوع ویزای کار در استرالیا، شما می توانید خانواده ی خود را نیز به استرالیا ببرید و برای آن ها نیز اقامت بگیرید.

برای این که این نوع ویزای کار در استرالیا را دریافت کنید، باید نامه ای را مبنی بر شرایط کاری و شغلی و همچنین سوابق خود، به سفارت ارسال کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت مثبت بودن بررسی ها، آن گاه برای شما دعوتنامه ی کار در استرالیا صادر می شود.

شرایط فرد برای اخذ این نوع ویزای کار در استرالیا شامل چه مواردی است:

  • سن فرد باید بین 18 تا 44 سال باشد.
  • شغل و حرفه ای را که فرد در آن توانایی دارد باید حتما در استرالیا وجود داشته باشد و استان های مختلف نیز خواهان این افراد در حرفه ی مد نظر باشند.
  • سلامت بدن حائذ اهمیت است و فرد باید توانایی شغلی را که در آن کار می کند را داشته باشد.
  • توانایی و تسلط بر زبان انگلیسی نیز حائذ اهمیت است و فرد باید بتواند خوب صحبت کند.
  • دریافت امتیاز 65 نیز یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار در استرالیا است.

برای اخذ این ویزای کار در استرالیا، شما باید اقامت دائم را دریافت کنید. و دو سال از مدت اقامت شما باید بگذرد تا مشمول برخی مزایا شوید.

شما با دریافت این ویزا، می توانید از خدمات سلامت و بیمه ی شهروندی در استرالیا بهره مند شوید.

حالا می خواهیم بدانیم که چه شغل هایی در کشور استرالیا پر طرفدار هستند. با ما همراه باشید.

در هر کشوری برخی از مشاغل از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. کشور استرالیا نیز همین شرایط را دارد.

اولین شغل محبوب و مورد نیاز در استرالیا، پرستاری است

این کشور همانند برخی کشور های دیگر برای تکمیل و بهبود بخش سلامت و درمان خود به پرستار احتیاج دارد. حقوق پرستاران بر طبق آخرین برآوردهای آماری مبلغی بالغ بر 57 هزار دلار در سال می باشد. به عبارتی حداقل حقوقی که یک پرستار در این کشور دریافت می کند 57 هزار دلار در سال می باشد.

علاوه بر پرستاری، مشاغلی در ارتباط با حوزه ی بهداشت و روان نیز حائذ اهمیت می باشد.

دیگر شغل محبوب در کشور استرالیا، پزشکی است

پزشکی نیز همانند پرستاری یکی از شغل هایی است، که کشور استرالیا به آن احتیاج دارد. جراحی مغز و اعصاب و متخصص بیهوشی از جمله مشاغلی است که این کشور به نیروی متخصص در این زمینه ها احتیاج دارد.

حتما بخوانید:  راه های مهاجرت به اتریش _ شرایط مهاجرت به اتریش در سال 2021

مهندسی برق، یکی از شغل های پرطرفدار در استرالیا است

این کشور به مهندس برق البته در حوزه ی انرژی و ساختمان احتیاج دارد. اگر در این حوزه صاحب تخصص هستید می توانید ویزای کار در استرالیا را دریافت کنید.

اگر سوابق کاری در این زمینه ها رلا دارید و رشته ی تحصیلی شما مرتبط است، می توانید ویزای کار در استرالیا در حیطه ی مشاغل مرتبط با مهندسشی برق را دریافت کنید.

مهندسی IT و برنامه نویس

در کشور ایران در سال های اخیر، مشاغل مرتبط با برنامه نویسی به طور گسترده ای افزایش یافته است. به عبارتی دانش برنامه نویسی در همه جای دنیا به نیروی متخصص احتیاج دارد. کشور استرالیا نیز از جمله کشورهایی است که شما می توانید با دانش برنامه نویسی قوی به این کشور مهاجرت کنید. و ویزای کار در استرالیا را دریافت نمایید. البته باید حتما در این زمینه خبره باشید و سابقه ی کاری و رزومه ی بسیار قوی داشته باشید. در آگهی های شغلی در کشور استرالیا، تخصص هایی در ارتباط با برنامه نویسی دیده می شود. و شرکت های کامپیوتری و انواع شرکت هایی که در حوزه ی IT کار می کنند، به این نیروی های متخصص یا برنامه نویس احتیاج خواهند داشت.

علاوه بر دانش برنامه نویسی، کشور استرالیا به مشاغل مبتنی بر IT نیز، به نیروی متخصص احتیاج دارد. حدود 12 شغل در حیطه ی مهندسی IT تعریف شده است که بیش ترین میزان تقاضای جذب نیرو را در کشور استرالیا دارا می باشد.

محبوب ترین رسته ی شغلی، تحلیل گری سیستم است که فردی با 5 سال سابقه ی کاری، می تواند حقوقی در حدود 60 هزار دلار در سال را بر طبق آخرین آماری که ما رصد نمودیم، دریافت نماید.

 

مهندس شبکه

متخصص شبکه و همچنین امنیت شبکه نیز از جمله مشاغلی است که در این کشور بسیار محبوب و پردرآمد می باشد. داشتن تخصص در ارتباط با پایگاه داده و دیتابیس های شرکت ها و ارگان های مختلف، می تواند شما را برای ورود و مهاجرت به استرالیا آماده کند. اگر در این زمینه ها دارای سوابق شغلی بسیار قوی هستید و تمایل دارد برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید، می توانید ویزای کار در استرالیا را برای مشاغل مربوط به شبکه و پایگاه های داده را دریافت نمایید.

 

مهندسی راه و ساختمان و مهندسی مکانیک نیز از جمله مشاغلی است که مهاجرت به استرالیا را برای افراد متخصص در این زمینه، آماده می کند.

این دو رشته ی مهندسی نیز در صورت داشتن تخصص، رشته ی مرتبط، و رزومه ی کاری قوی، راه را برای اخذ ویزای کار در استرالیا و همچنین مهاجرت به استرالیا آماده می کند.

سخن پایانی

موسسه ی رهپویان مهاجر، راه را برای ورود آسان شما به کشور استرالیا، هموار می کند. کلیه ی خدمات مهاجرت به استرالیا را می توانید با مجرب ترین مشاورین کارآزموده ی ما درمیان بگذارید و اگر قصدی جدی برای مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای کار در این کشور را دارید، با مرکز ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 4 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 4 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *