آغاز به کار برنامه‌های نامزدی ویزای اسکیل استرالیا

آغاز به کار برنامه‌های نامزدی ویزای اسکیل استرالیا

ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا برنامه‌های نامزدی ویزای ساب کلاس 190 و ساب کلاس 491 برای سال 2022-2021 را استارت زدند.

این برنامه‌های مهاجرت به استرالیا با هدف حمایت از واکنش اقتصادی و بهداشت عمومی کشور به و بهبود یافتن از پاندمی کورونا اجرا می‌شوند.

حوزه‌های قضایی استرالیا هر ساله از دولت فدرال سهمیه‌ای دریافت می‌کنند که بر اساس آن ایالت‌ها و قلمروها، مهاجران اسکیل و بیزنس را برای ساب کلاس 190- ویزای نامزدی اسکیل و ساب کلاس 491 – ویزای اسکیل ورک رجینال نامزد می‌کنند.

درست مانند سال قبل این برنامه در سال مالی جاری نیز همچنان به چالش‌های مطرح شده توسط بحران سلامت موجود پاسخ خواهد داد.

به این منظور بر روی مهاجرینی تاکید می‌شود که در استرالیا سرمایه گذاری‌های سازنده می‌کنند، شغل ایجاد می‌کنند، مهارت‌های حیاتی پزشکی و سلامتی ارائه می‌دهند و از بهره وری اقتصادی حمایت می‌کنند.

ساب کلاس 190- ویزای نامزدی اسکیل

ویزای نامزدی اسکیل یا ویزای ساب کلاس 190یکی از ویزاهای دائم استرالیا برای مهاجران اسکیل است که دارای استعداد و توانایی در سطح پیشرفته هستند و در حال حاضر با به کار گرفتن مهارت‌های استیم خود در استرالیا کار می‌کنند.

افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید قبل از تقاضا برای آن از یکی از ایالت‌ها یا قلمروهای استرالیا نامزدی دریافت کنند.

با در دست داشتن این ویزا فرد می‌تواند در هر قسمت از استرالیا کار و تحصیل کند.

همچنین ویزای نامزدی اسکیل به دارنده آن اجازه می‌دهد که از خویشاوندان واجد شرایط خود برای اقامت دائم استرالیا حمایت مالی کند.

ساب کلاس 491 – ویزای اسکیل ورک رجینال

با در دست داشتن ویزای اسکیل ورک رجینال یا ویزای ساب کلاس 491 فرد تنها می‌تواند در قسمت‌های مشخص شده‌ای از استرالیا کار کند و یا درس بخواند.

لازم به یادآوری است که بر خلاف ویزای ساب کلاس 190 ، ویزای اسکیل ورک رجینال یک ویزای دائم نیست و تنها به مدت پنج سال اقامت قانونی فرد در استرالیا را تضمین می‌کند.

حتما بخوانید:  اولین دور اسکیل سلکت استرالیا برای 2021-2022

البته فردی که موفق به دریافت ساب کلاس 491 شود، بعد از گذشت سه سال از دریافت آن می‌تواند برای اقامت دائم استرالیا تقاضا دهد.

برای اخذ این ویزا نیز فرد باید از یکی از ایالت‌ها یا قلمروهای استرالیا نامزدی دریافت کرده باشد.

منبع خبر: SBS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *