ویزای تحصیلی استرالیا

0 77

خلاصه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

طول ویزای تحصیلی استرالیا: تا سقف 5 سال، بسته به نوع ثبت‌نام

هزینه‌ی درخواست ویزا:575 دلار استرالیا

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا: متغیر (به بخش «زمان رسیدگی» به ادامه‌ی متن مراجعه کنید.)

امکاناتی که این ویزا در اختیار فرد قرار می‌دهد: 

·         تحیل در رشته‌ی ثبت‌نام‌شده در استرالیا

·         به‌ همراه آوردن اعضای خانواده

·         امکان ثبت درخواست ویزا از داخل و خارج استرالیا

·         امکان کار تا سقف 40 ساعت در هر دو هفته، پس از شروع تحصیل

·         امکان سفر به همه‌ی نقاط استرالیا و امکان سفر به خارج از استرالیا

 

اعتبار زمانی ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا، یک ویزای موقت است که حداکثر اعتبار آن 5 سال خواهد بود. نوع رشته و طول تحصیل، تعیین‌کننده‌ی طول اعتبار ویزا است.

دانش‌آموزانِ مقطع ابتدایی که در پایه‌های اول تا چهارم در یکی از مدارس استرالیا ثبت‌نام کرده باشند حداکثر اعتبار ویزای تحصیلی‌شان دو سال خواهد بود.

ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا

 اقامت طولانی‌تر با ویزای تحصیلی استرالیا

برای ادامه‌ی تحصیل در استرالیا، باید درخواست ویزای تحصیلیِ جدیدی بدهید. اگر اعتبار ویزای شما قبل از فارغ‌‌التحصیلی‌تان به اتمام می‌رسد، یک گزینه این است که از ویزای توریستی (زیرمجموعه‌ی 600) استفاده نمایید. برای این منظور باید از موسسه‌ی محل تحصیل خود، نامه‌ای ارایه کنید که تاریخ فارغ‌التحصیلی‌تان را ذکر کرده باشد.

اگر هنوز ویزای تحصیلی‌تان اعتبار دارد و در شش ماه‌ی پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا، صلاحیت‌های ویژه‌ی لازم را کسب کرده باشید، این امکان هست که صلاحیت شما برای «ویزای موقتِ فارغ‌التحصیلی» (زیرمجموعه‌ی 485) تایید شود.

اگر به تازگی از یکی از موسساتِ شناخته‌شده، در یکی از رشته‌ی مهندسی فارغ‌التحصیل شده باشید، می‌توانید درخواست ویزایِ «تشخیص مهارتِ فارغ‌التحصیلان» (زیرمجموعه 476) بدهید.

اگر به دلایل دیگری می‌خواهید بیشتر در استرالیا بمانید، باید درخواست ویزای جدیدی بدهید که متناسب با شرایط‌تان باشد. در این مورد، به بخش «بررسی گزینه‌های ویزا» مراجعه کنید.

 

به همراه آوردن خانواده

شما می‌توانید پس از دریافت ویزای خود، اعضای خانواده‌تان را نیز با خود به استرالیا بیاورید. در مورد ویزاهای تحصیلی، اعضای خانواده عبارت‌اند از:

 • همسر یا پارتنر
 • فرزند خود یا پارتنرتان، به شرط این‌که مجرد باشد و به سن 18 سالگی نرسیده باشد.

به این منظور باید هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، اعضای خانواده‌ی خود را نیز ذکر کنید. حتی اگر قصد ندارید با اعضای خانواده‌ی خود به استرالیا سفر کنید، باز هم نام اعضای خانواده را ذکر کنید. اگر این کار را نکنید، بعداً این امکان وجود ندارد که اعضای خانواده‌ی خود را با ویزای تحصیلی‌تان به استرالیا بیاورید.

اگر به هر دلیلی نام اعضای خانواده را در هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا خود ثبت نکردید و بعدا مایل شدید آن‌ها نیز به شما در استرالیا ملحق شوند، آن اعضای خانواده باید مستقل از ویزای شما درخواست ویزا بدهند.

تمام اعضای خانواده که درخواست ویزا می‌دهند باید از نظر سلامت و شخصیت، منطبق با شرایط صدور ویزای استرالیا باشند.

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه‌ی درخواست ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضی اصلی، 575 دلار استرالیاست مگر این‌که متقاضی،‌ از معافیت خاصی بهره‌مند باشد.

برای اعضای خانواده که درخواست ویزا می‌دهند نیز هزینه‌ی جداگانه‌ای دریافت می‌شود.

این احتمال وجود دارد که برای مواردی چون کنترل سلامت، مجوزهای پلیس، و کنترل‌هایبیومتریک، هزینه‌های جداگانه‌ای درخواست شود. برای این‌که بدانید در مجوع، هزینه‌های ویزای شما چقدر می‌شود، می‌توانید از لینک «تخمین هزینه‌های ویزا» (به زبان انگلیسی) استفاده کنید. این لینک، هزینه‌های نامربوط به ویزا را محاسبه نمی‌کند.

 

محل درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا نیازی به حضور در استرالیا نیست. هر وقت تصمیم گرفتید درخواست خود را ثبت کنید، می‌توانید از هر کشوری که هستید اقدام فرمایید.

مجموعه مقاطع تحصیلی

متقاضی باید تاییدیه ثبت‌نام (CoE) برای هر مقطع را به اداره صدور ویزا تحویل دهد. آخرین مقطعی که شما برای تحصیل شرکت می‌کنید، مقطع اصلی تحصیلی شما قلمداد خواهد شد. اداره صدور ویزا، از مقطع تحصیلی شما به عنوان مبنای تشخیص مدارک مورد نیازِ مالی و مهارت‌های زبانیِ شما استفاده خواهد کرد.

اگر ویزای شما شامل مجموعه‌ای از مقاطع شود، فاصله‌ی بین هر دو مقطع نباید کمتر از دو ماه باشد مگر این‌که مقطع اول، در پایان سال تحصیلی آغاز شود و مقطع بعدی در آغاز سال تحصیلی بعد آغاز شود.

به عنوان مثال، پایان سال تحصیلی دانشگاه‌ها معمولا ماه نوامبر است و آغاز سال تحصیلی، ماه دسامبرِ سال بعد. در این صورت، فاصله‌ی سه یا چهار ماهه‌ی بین مقطع‌های تحصیلی، پذیرفتنی خواهد بود.

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟

بخش دفاعی یا امور خارجه

 • 75% از متقاضیان، ظرف 18 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 24 روز

بخش پژوهش‌های فوق لیسانس

 • 75% از متقاضیان، ظرف 71 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 5 ماه

بخش غیررقابتی

 • 75% از متقاضیان، ظرف 3 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 10 روز

بخش مدرسه

 • 75% از متقاضیان، ظرف 48 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 64 روز

بخش «دوره‌های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی» (ELICOS)

 • 75% از متقاضیان، ظرف 32 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 60 روز

بخش آموزش و تحصیل فنی- حرفه‌ای

 • 75% از متقاضیان، ظرف 62 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 71 روز

بخش تحصیلات تکمیلی

 • 75% از متقاضیان، ظرف 53 روز
 • 90% از متقاضیان، ظرف 66 روز

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ی ویزای تحصیلی استرالیای شما در یکی از حالت‌های زیر ممکن است طولانی‌تر شود:

 • فرم درخواست خود را به صورت صحیح پر نکرده باشید.
 • تمام اسناد مورد نیاز را بارگذاری نکرده باشید یا اداره‌ی صدور ویزا نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشد تا اطلاعاتِ ثبت‌شده‌ی شما را تایید کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، در مورد «زمان‌های رسیدگی به درخواست‌های بین‌المللی ویزا و شهروندی» (به زبان انگلیسی) این‌جا کلیک کنید.

 

تعهدات متقاضی

متقاضی و تمام اعضای خانواده‌ی او باید از تمام شرایط اعطای ویزای تحصیلی استرالیا تبعیت کنند و تابع قوانین استرالیا باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد «شرایط اخذ ویزا» (به زبان انگلیسی) این‌جا کلیک کنید.

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

مسافرت با ویزای تحصیلی استرالیا

اگر ویزای تحصیلی‌ استرالیای شما اعتبار داشته باشد، می‌توانید به صورت نامحدود از استرالیا خارج شوید و دوباره به این کشور بازگردید. مدت زمانی که خارج از استرالیا هستید، باعث افزایش زمان اعتبار ویزایتان نخواهد شد.

مهر ویزا

ویزاهای تحصیلی صادرشده، به صورت الکترونیکی در سامانه‌ی مربوط به پاسپورت شما متصل می شود و هیچ مهر یا برچسبی بر روی پاسپورت شما زده نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.