راه های دریافت ویزای استرالیا در سال 2021

ویزای استرالیا : راه های دریافت (2021)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اینکه برای چه کاری به استرالیا می روید تفاوتی ندارد. شما حتما باید ویزای استرالیا را دریافت کنید تا بتوانید وارد این کشور شوید. چرا که بدون ویزا اجازه ورود به استرالیا را به شما نخواهند داد. قبل از ورود هر شخصی به استرلیا، دولت باید اطلاعات کاملی در مورد شما به دست بیاورد. اینکه شما چه کسی هستید؟ برای چه منظوری قصد ورود به استرالیا را دارید؟ مدت زمان حضور شما در استرالیا چقدر خواهد بود؟ تنها می آیید یا همراه نیز دارید؟

دریافت ویزای استرالیا

استرالیا انواع مختلفی ویزا دارد که بر اساس شرایط افراد نوع ویزا از سوی دولت استرالیا تعیین می شود. در ادامه متداول ترین ویزاهای استرالیا را معرفی خواهیم کرد:

 • ویزای تحصیل
 • ویزای کار یا تعطیلات
 • ویزای توریستی
 • ویزای کارشناسی ارشد
 • ویزای اسپانسر
 • ویزای مهارت کاری

با مراجعه به وب سایت سفارت استرالیا (وی اف اس گلوبال) می توانید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید. در ادامه توضیحات کاملی در مورد هر یک از ویزاهای ذکر شده خواهیم داد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای تحصیل استرالیا

ویزای تحصیل به افرادی که برای ادامه تحصیل و کار پاره وقت به این کشور سفر می کنند تعلق می گیرد. دریافت این ویزا مستلزم ثبت نام شخص در یک گروه آموزشی با مدت زمان حداقل 12 هفته در استرالیا می باشد.

مدت زمان اعتبار این ویزا وابسته به مدت زمان دوره آموزشی شخص بستگی دارد. همچنین مدت زمانی نیز برای تعطیلات به ویزای شخص افزوده می شود. یعنی اگر دوره آموزشی شخص 6 ماه باشد، برای او ویزای 8 ماهه اعطا خواهد شد.

اگر قصد شما از دریافت این ویزا تنها شرکت در یک دوره آموزشی کوتاه مدت باشد، نیازی به مدرک زبان انکلیسی و محدودیت سنی وجود ندارد. اما در صورتی که دوره آموزشی طولانی مدت باشد، حتما باید مدرک زبان معتبر، رزومه تحصیلی و … را ارائه کنید.

به دلیل کوتاه و محدود بودن این ویزا، حداکثر زمان اعتبار برای آن 5 سال می باشد. دانشجویان در استرالیا می توانند هر دو هفته  40 ساعت کار انجام دهند. علاوه بر این در صورت داشتن همسر و فرزندان زیر 18 سال، آنها نیز می توانند همراه شما ویزای استرالیا را اخذ کنند. ویزای تحصیلی در کشور استرالیا برای خود شخص 620 دلار بوده و برای اعضای خانواده مبلغی جداگانه دریافت می شود.

شما برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید هزینه چکاپ پزشکی، گواهی سوء پیشینه و بیمه درمانی در مدت زمان اقامت را پرداخت و اسناد آن را به کنسولگری استرالیا ارائه دهید.

همانطور که گفته شد برای شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و تحصیل در دانشگاه، متقاضی باید مدرک زبان معتبر از تافل یا آیلتس را ارائه کنید.

ویزای کار و تعطیلات

یکی از پرطرفدارترین ویزاهای استرالیا، ویزای کار و تعطیلات است. دلیل محبوبیت این نوع ویزا فراهم شدن امکان کار و تحصیل به مدت یک سال می باشد.

مدارک و شرایط زیر برای اخذ ویزای کار و تعطیلات در استرالیا مورد نیاز است:

 • داشتن سن بین 18 تا 30 سال
 • ثابت شدن تمکن مالی شما و همچنین رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • نداشتن همسر و فرزند
 • مدرک زبان انگلیسی
حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس مکانیک به استرالیا

اخذ این نوع ویزا برای ایرانی ها و برخی کشورهای دیگر امکان پذیر نیست. در واقع شهروندان کشورهای اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، اتریش، اسلوونی، مجارستان، لوکزامبورگ، لهستان، اسلوواکی، سن‌مارینو، ترکیه، آرژانتین، شیلی، پرو، اروگوئه، آمریکا، آلمان، بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، هلند، بریتانیا، قبرس، ایرلند، سوئد و کانادا می توانند این ویزا را دریافت کنند.

البته ایرانیانی که که تابعیت یا پاسپورت کشورهایی مانند ترکیه را دارند، می توانند این نوع ویزا را اخذ کنند.

برای درخواست دریافت ویزای کار استرالیا به صورت آنلاین باید مدارکی مانند اصل و کپی تائید ‌شده پاسپورت، عکس مخصوص پاسپورت، کپی مدرک زبان انگلیسی، کپی آخرین مدرک تحصیلی، نامه حمایت و تائید از دولت استرالیا، فرم تکمیل‌شده 1028، کپی حساب بانکی با حداقل موجودی معادل 5000 دلار استرالیا، کپی و اصل بلیط رفت و برگشت هواپیما و همچنین رسید پرداخت هزینه 485 دلاری ویزا را داشته باشید.

با ارائه این مدارک می توانید به هر نوع شغلی مشغول شوید. با این نوع ویزا 4 ماه امکان تحصیل برای شما فراهم می شود. اما اگر بیش از سه ما در بخش های شمالی استرالیا در شغل هایی مانند خدمات توریستی، کشاورزی، مهمانداری و … مشغول به کار باشید، می توانید ویزای خود را به مدت دو سال دیگر تمدید کنید.

ویزای توریستی

بیشترین نوع ویزای درخواستی استرالیا، ویزای توریستی است. این نوع ویزا برای امورات گردشگری و به صورت کوتاه مدت ارائه می شود. دو نوع ویزای توریستی وجود دارد:

 • ویزای الکترونیکی کلاس 651eVisitor با حد اکثر اعتبار 3 ماهه که به صورت رایگان ارائه می شود.
 • ویزای توریستی 600 با اعتبار 3، 6 و 12 ماهه که با پرداخت مبلغی بین 140 تا 1020 دلار استرالیا ارائه می شود.

لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی فقط امکان استفاده از ویزای کلاس 600 را دارند. این نوع ویزای بر اساس تقاضای مسافر با اعتبار 14 تا 30 روز ارائه می شود.

ویزای توریستی در استرالیا به دو صورت صادر می شود. نوع اول سینگل که امکان یک بار ورود با آن به استرالیا وجود دارد و نوع دوم مولتی که با آن چند بار می توان وارد استرالیا شد. البته به علت سخت گیری های زیادی که روی شهروندان ایرانی وجود دارد، در اکثر موراد ویزای سینگل با کم ترین اعتبار ارائه می شود.

افرادی که ویزای توریستی استرالیا را دارند نمی توانند در این کشور کار کنند، اما می توانند در دوره های آموزشی که مدت زمان آنها کمتر از 3 ماه است ثبت نام کنند.

صدور آنلاین

این نوع ویزا به صورت آنلاین صادر می شود. بنابراین باید یک حساب کاربری ImmiAccount ایجاد کرده و فرم مربوطه را پر کنید. سپس هزینه را پرداخت کرده و مدارک مورد نیاز سفارت را پیوست کنید. علاه بر این پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد.

اگر از خارج از استرالیا برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید، هزینه ای بالغ بر 145 دلار باید پرداخت کنید. همچنین سه هفته تا یک ماه نیز طول می کشد تا ویزای شما صادر شود. اما اگر از داخل استرالیا اقدام به اخذ این نوع ویزا کنید باید 365 دلار هزینه بپردازید. البته این امکان برای ایرانی ها ممکن نیست.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس برق به استرالیا
ویزای توریستی
ویزای توریستی

ویزای توریستی فامیلی استرالیا

شما برای دید و بازدید از فامیل و دوستان خود می توانید از ویزای توریستی فامیلی استفاده کنید. البته برای اخذ این ویزا حتما باید دعوت نامه ای از شخصی که شهروند استرالیا است یا کسی که اقامت دائمی دارد دریافت کنید. شخصی که شما را به استرالیا دعوت می کند باید مبلغی بین 5000 تا 15000 دلار را به عنوان تضمین حمایت مالی و پرداخت هزینه های احتمالی شما به دولت استرالیا پرداخت کند. البته این هزینه به صورت امانت بوده و پس از خروج شما از استرالیا این مبلغ به شخصی که شما را دعوت کرده بود بازگردانده می شود.

مدت زمان اعتبار این نوع ویزا حداقل 2 هفته و حداکثر 12 ماه می باشد که برای دریافت آن باید 145 دلار هزینه پرداخت کنید. این ویزا مخصوص بازدید از اقوام و گردش است و نمی توانید از طریق آن به امورات پزشکی، کاری و تجاری بپردازید. با این حال می توانید در دوره های آموزشی حداکثر 3 ماهه شرکت کنید.

این نوع ویزا را نمی توان از داخل خاک استرالیا تمدید کرد. در صورتی که تا قبل از اتمام اعتبار ویزا از استرالیا خارج نشوید علاوه بر جریمه نقدی، احتمال قرار گرفتن در بلک لیست و ریجکت ویزا نیز وجود دارد.

ویزای توریستی کاری- بیزینس

کاربرد این نوع ویزا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه کاری، عقد قرارداد تجاری و امورات کاری است. اعتبار این نوع ویزا بر اساس درخواست شما و همچنین تشخیص آفیسر پرونده 1 تا 12 ماه می باشد. این ویزا با پرداخت 145 دلار صادر می شود و کل کارهای مربوط به اخذ ویزا را می توان از خارج از استرالیا انجام داد.

در صورتی که این ویزا به صورت مولتی صادر شود، شما حداکثر 3 ماه در هر بار ورود می توانید در استرالیا اقامت داشته باشید.

فردی که موفق به دریافت این نوع ویزا می شود، نمی تواند به کارهایی مانند فروش محصول یا خدمات، همکاری با سازمان ها و شرکت های استرالیایی و موارد کاری دیگر بپردازد. علاوه بر این اگر در کنفرانس یا سمیناری شرکت کند نمی تواند از بابت آن دستمزدی دریافت کند.

ویزای توریستی کاری- بیزینس
ویزای توریستی کاری- بیزینس

ویزای موقت فارغ التحصیلی استرالیا

ویزای فارغ التحصیلی یا subclass 485  Temporary Graduate Visa برای دانشجویانی که حداقل 2 سال به تحصیل مهارت های مرتبط با مشاغل مورد نیاز در استرالیا مشغول بوده اند ارائه می شود.

اعتبار این نوع ویزا بر اساس شرایط دانشجو 18 ماه تا 4 سال می باشد. این نوع ویزا پیش زمینه ای برای دریافت اسپانسر ویزا است.  با داشتن این ویزا علاوه بر اینکه می توانید در استرالیا مشغول به کار شوید، همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند شما را همراهی کنند.

دریافت این نوع ویزا فقط برای افرادی که قبلا در استرالیا مشغول به تحصیل بوده اند و از زمان فارغ التحصیلی شان 6 ماه نگذشته است امکان پذیر می باشد. برای دریافت این ویزا باید هزینه ای 1535 دلاری پرداخت کنید.

حتما بخوانید:  خدمات درمانی و مدیکر در استرالیا چگونه است؟ (بروزرسانی 2021)

ویزای اسپانسر استرالیا

ویزای اسپانسر که به آن ویزای اسپانسر شیپ نیز گفته می شود، نوعی ویزای کاری است که اخذ آن از خارج از استرالیا بسیار دشوار می باشد. چرا که برای دریافت این ویزا ابتدا باید یک شرکت واقع در استرالیا علاقه مند به استخدام شما باشد و همچنین بتواند دولت را قانع کند که به جای یک نیروی بومی، شخصی غیر استرالیایی را استخدام کند. برای دریافت این نوع ویزا علاوه بر پرداخت 420 دلار هزینه، باید مدارک اثبات کننده مهارت و مدرک زبان آیلتس نیز داشته باشید.

اعتبار این ویزا 3 تا 4 ساله است و اگر درآمد شخص استخدام شده بالای 50000 دلار باشد می تواند خانواده خود را نیز به همراه بیاورد.

ویزای مهارت شغلی استرالیا

هر شخصی که دارای مهارت، تخصص و تجربه کاری در زمینه های مورد نیاز کشور استرالیا باشد می تواند این ویزا را دریافت کند، اخذ ویزای مهارت شغلی استرالیا از روش‌های مهاجرت به استرالیا نیز محسوب می‌شود. لیست مهارت های مورد نیز استرالیا در ادامه آمده است:

 • متخصص امنیت شبکه
 • متخصص امور مالی
 • وکیل و حقوق دادن
 • مهندس ساخت و ساز
 • متخصص بازایابی

نمایندگان رسمی سفارت استرالیا مهارت های متقاضی این نوع ویزا را سنجش می کنند. به همین دلیل اگر قصد دریافت این ویزا را دارید باید به وب سایت سفارت استرالیا مراجعه کرده و با نمایندگی ها و موسسات مهاجرتی فعال در این زمینه مکاتبه کنید تا از مدارک و سیستم امتیازبندی مورد نیاز مطلع شوید. همچنین هزینه مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا 3.755 دلار می باشد.

برای درخواست این نوع ویزا باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن شما باید کمتر از 45 سال باشد
 • نمرات شما در مهارت های زبان انگلیسی آیلتس عمومی باید 6 تا 9 باشد
 • مهارت و تخصص شما باید در بین لیست تخصص های ذکر شده باشد
 • واجد شرایط قوانین نمایندگان مجاز سفارت استرالیا برای دریافت اعتبار حرفه‌ای باشید

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا بر اساس نوع ویزا متفاوت است. با این حال متدوال ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای تکمیل‌شده (مشابه فرم ‌های 1415، 1418 و 1419)،
 • کپی پاسپورت جدید و قدیم،
 • دو قطعه عکس پاسپورت با پس‌زمینه سفید،
 • کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری،
 • پرینت حساب بانکی 3ماه اخیر،
 • ترجمه رسمی فیش حقوقی، سوابق کاری و مدارک بیمه و سایر موارد نظیر کد مالیاتی، جواز کار و یا شماره ثبت شرکت در صورت وجود،
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار یا تحصیل،
 • دعوت‌نامه در صورت وجود،
 • نامه تمکن مالی، برنامه سفر،
 • پیوست پرداخت اینترنتی و کردیتی هزینه ویزا،
 • گواهی سوءپیشینه جدید،
 • مدارک چکاپ پزشکی از کلینیک‌های تائید‌شده توسط سفارت،
 • اطلاعات بیومتریک،
 • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما مطابق با برنامه سفر،
 • ارائه اطلاعات و آدرس فرد دعوت‌کننده در صورت وجود
 • و همچنین سند ازدواج در صورت تاهل.
چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *