مهاجرت نانوا به کانادا - شرایط و روش های سال 2021

مهاجرت نانوا به کانادا – شرایط و روش های سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا به لحاظ امکانات یکی از کشورهای پیشرفته جهان می باشد و شهروندان آن از طریق این امکانات در رفاه به سر می برند. همین امکانات و زندگی در رفاه، مهاجران زیادی را روانه کانادا کرده است. شغل های متعددی برای رفتن و اخذ ویزای کانادا وجود دارد که یکی از آن ها مهاجرت از طریق تخصص در نانوایی خواهد بود.

در این مقاله به طور کامل، اطلاعاتی جامع که برای مهاجرت به کانادا به عنوان نانوا را نیاز دارید، شرح داده شده است. پس پیشنهاد می شود، اگر قصد مهاجرت به کانادا را از این طریق دارید، تا پایان ما را همراهی کنید.

مهاجرت نانوا به کانادا

نانوا در کانادا

کانادا در مشاغل مختلفی با کمبود نیرو مواجه است و همین امر سبب شده تا به یک کشور مهاجر پذیر تبدیل شود. از طرفی داشتن شرایط مناسب برای زندگی، افراد را به مهاجرت برای رفتن به کانادا تشویق می کند. یکی از شغل هایی که کشور کانادا هم اکنون به آن بسیار نیاز دارد، نانوا می باشد. نانوایی در کانادا فقط مختص به پختن نان نمی شود و فعالیت در این حرفه  دارای شاخه های زیادی می باشد که در کشور کانادا، می توان در هر کدام از زیر شاخه ها که دارای تجربه هستید، به کار مشغول شوید.

 

نانوا در کانادا

عناوین شغلی برای نانوا در کانادا

قطعا شغل نانوا یک نگاه یا عنوان کلی برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را، از طریق این شغل دارند. زمینه های کار در کانادا به عنوان نانوا، بسیار گسترده است و شما می توانید در هر زمینه ای که مربوط به این شغل می شود، درخواست خود را برای مهاجرت و اخذ ویزا ارسال کنید. عناوین شغلی برای نانوا عبارتند از:

 • فعالیت به عنوان کارآموز نانوایی
 • نانوا
 • نانوا – خرده فروشی
 • نانوایی کیک
 • سرپرست نانوایی
 • تزئین کیک – خرده فروشی
 • شاگرد نانوایی
 • نان شیرینی
 • نانوایی شیرینی فرانسوی
 • تزئین کیک عروس
 • نانوای هتل
 • نانوای بیمارستان
 • نانوای شرکت
 • نانوای رستوران ها
 • شیرینی پز

این موارد دارای یک کد مشترک در NOC  هستند که در قسمت بعد با آن آشنا خواهید شد.

عناوین شغلی برای نانوا در کانادا

مهارت و دانش افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق شغل نانوایی

به طور کلی مدرک بدون مهارت، در هیچ جای دنیا به کار نخواهد آمد و شما باید بتوانید در حرفه ای که ادعا دارید، مهارت لازم و کافی را برای انجام همان شغل را داشته باشید تا بتوانید به شخصی مفید و موفق برای جامعه تبدیل شوید. مهاجرت از طریق شغل نانوایی به کانادا نیز، نیازمند مهارت ها و دانش کافی در این زمینه است که در ادامه به برخی از مهم ترین مهارت های لازم برای انجام آن اشاره شده است.

 1. توانایی تهیه خمیر برای انواع کیک های سفارش مشتری
 2. تهیه و آماده کردن خمیر برای تهیه کلوچه، بیسکویت و … مطابق با درخواست سفارش دهنده
 3. نحوه پختن و بارآوری خمیر
 4. بالا بودن کیفیت محصول تولید شده که می تواند نان یا هر نوع شیرینی ای باشد.
 5. داشتن سلیقه و تزئین نان و انواع شیرینیجات
 6. داشتن یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند برای کار خود
 7. آشنایی با نحوه ی استفاده از تجهیزات و وسایل کار
 8. نظارت بر روند کار افراد استخدام شده
حتما بخوانید:  روش‌های مهاجرت به اوکراین در سال 2021

مهارت و دانش افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق شغل نانوایی

کد نانوا در NOC یا لیست ملی کد شغلی کانادا

کانادا برای مشاغلی که نیازمند به نیروی کار خارجی  است یک لیست ارائه داده که نام اختصاری آن NOC می باشد. در این لیست هر شغل و هر فعالیت با یک کد خاص مشخص می شود تا مهاجران در زمان تکمیل اطلاعات در سیستم های مربوطه، کد مربوط به تخصص و شغل خود را مطابق با این لیست تکمیل کنند.

در لیست NOC کشور کانادا، نانوا با کد 6332 مشخص شده است و افراد خواهان مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی باید همین کد را در اکسپرس وارد کنند. در قسمت بعد شما را به طور کامل با سیستم اکسپرس آشنا خواهیم کرد.

سیستم اینترای اکسپرس ( ENTRY EXPRESS )

اگر در نانوایی یا مشاغل مرتبط با آن دارای تجربه و مهارت هستید و قصد شما این است که از همین طریق ویزا و اقامت کانادا را بگیرید، در ابتدا باید اطلاعات خود را در سیستم اینترای اکسپرس وارد کنید. این سیستم برای تمام افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند،  قابل استفاده است و تنها یک منبع اطلاعاتی می باشد تا دولت کانادا به بررسی تمام درخواست ها بپردازد و پس از آن مسخص می شود که شما می توانید برای درخواست رسمی، اقدام کنید یا خیر.

لازم به ذکر است اطلاعات را دقیق وارد کنید و هیچ گونه اطلاعات بدون مدرک را در این سیستم ثبت نکنید. همچنین برای دقیق پیش بردن کارهای خود، از مشاوران فعال و معتبر در این حوزه حتما راهنمایی بخواهید و از اطلاعاتشان بهره مند شوید.

سیستم اینترای اکسپرس ( ENTRY EXPRESS )

راه های مهاجرت از طریق تخصص نانوایی

داشتن پیشنهاد شغلی و رفتن به کانادا، حتما زندگی شما را تغییر خواهد داد. خبر خوب این است که کشور کانادا به شما و حرفه ی شما نیازمند است و همین می تواند به یک گزینه عالی و یکی از بهترین فرصت ها برای مهاجرت به کانادا تبدیل شود.

مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تخصص در نانوایی می تواند توسط راه های مختلفی صورت بگیرد که مهم ترین آن ها عبارت است از:

روش کاندید شدن در برنامه مهاجرتی منتخب استان ها

سایت هایی در بستر اینترنت وجود دارند که نشان می دهند هر کدام از استان های کانادا نیازمند چه حرفه و شغلی هستند. شما نیز با مراجعه به این سایت ها می توانید به دنبال حرفه و شغل خود در استان های کانادا باشید. اگر بتوانید در این برنامه مهاجرتی، نامزد شوید راه رفتن به کانادا از طریق نانوایی را برای خود، آسان خواهید کرد زیرا این نشان می دهد که کشور کانادا به شما و زمینه شغلی تان بسیار نیازمند است.

روش AIP

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کانادا از طریق شغل نانوایی، اقدام از طریق AIP می باشد که این روش برای جذب نیرو در چهار استان کانادا یعنی نیوبرانزویک، نواسکوشیا، جزیره پرنس و نیوفاندلند است. این روش  با طی کردن مراحل زیر، در دریافت اقامت کانادا بسیار کمک کننده خواهد بود.

 • داشتن پیشنهاد شغلی یکی از مهم ترین مراحل استفاده از این روش است. کارفرماهای کانادایی همواره به دنبال جذب نیروی کار هستند و این را در مرحله اول به اطلاع کانادایی و سپس مهاجران می رسانند، تا نیروی خود را پیدا و استخدام کنند.
 • سابقه کاری از اهمیت بالایی برخوردار است و داشتن دست کم یک سال فعالیت در حوزه نانوایی، امری ضروری می باشد.
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون هایی چون CLB یکی دیگر از شرایط کار به حساب می آید.
 • داشتن مدرکی برابر با مدرک تخصیلی دبیرستان کانادا از ملزومات است.
 • به اثبات رساندن داشتن تمکن مالی، برای زندگی در کانادا نیز مورد توجه می باشد.
حتما بخوانید:  بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران + شرایط و درآمدها

روش و برنامه مهاجرتی AFP

کانادا در زمینه های مربوط به کشاورزی نیازمند نیرو می باشد و همین امر دلیلی برای برنامه ریزی دقیق در این زمینه شده است. برنامه مهاجرتی AFP یا برنامه کشاوزی و غذایی، یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی می باشد که شرایطی همچون مواردی که در روش AIP ذکر شد، را داراست. داشتن این شرایط می تواند پلی برای تغییر زندگی شما باشد.

البته ناگفته نماند تمام این مراحل باید توسط کارشناسان و شرکت های فعال در این زمینه انجام شود تا کوچک ترین مشکلی در اخذ ویزا و اقامت کانادا برای شما عزیزان پیش نیاید.

راه های مهاجرت از طریق تخصص نانوایی

اطلاعات موجود در سیستم اکسپرس برای مهاجران نانوا به کانادا

همان طور که در قسمت های قبلی اشاره شد اولین اقدام به عنوان یک مهاجر، ثبت اطلاعات در سیستم اکسپرس اینترای است که این اطلاعات باید کاملا مطابق با آنچه هستید و دارید، وارد شود. این مرحله تنها ثبت اطلاعات افراد را شامل می شود که تمام مهاجران می توانند اطلاعات خود را در این سیستم به ثبت برسانند. این اطلاعات شامل موارد زیر است.

 1. مدت زمان فعالیت به عنوان نانوا
 2. سن افراد
 3. مهارت و سابقه کاری همسر
 4. مدرک زبان انگلیسی
 5. مدرک زبان فرانسوی
 6. مدرک های تحصیلی

داشتن هر کدام از این موارد با کسب امتیاز همراه خواهد بود و شما در صورت کسب امتیاز حداقل 67، می توانید در گروه کاندیداهای مهاجر برای کانادا قرار بگیرید. پس از انجام این مراحل باید منتظر پاسخ و تایید در خواست ماند که در صورت تاییدن شدن و جواب مثبت گرفتن از طرف کانادا، شما شصت روز فرصت دارید تا درخواست خود را به صورت رسمی ارائه دهید. باز هم حتما از نظر مشاوران در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید مدارک و اسناد خود را آماده سازی کنید.

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق شغل و تخصص نانوایی برای کانادا

مهاجرت به کانادا با شغل نانوایی و شیرینی پزی، از طریق مشاغل استان ساسکاچوان می تواند بسیار راحت باشد، زیرا می توانید بدون داشتن پیشنهاد شغلی و داشتن مدارک زبان با درجات بالا، به راحتی از طریق مشاوران در این زمینه به کانادا مهاجرت کنید.

به طور کلی می توان گفت که مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی، باید از مرحله RED SEAL گذر کند. سازمان Red seal  از شما تمام مدارک تا ریزترین موارد را از شما می خواهد و هر کدام که نیاز به ترجمه داشته باشد، باید ترجمه آن ها را ارائه دهید. پس از گذشت این مراحل و تایید شدن مدارک، یک امتحان از شما گرفته می شود که در صورت کسب نمره قبولی، مهر قرمز به شما اعطا خواهد شد.

حتما بخوانید:  زندگی در کانادا چگونه است؟

در واقع این مراحل نوعی ارزیابی مهارت می باشد که در صورت قبول شدن و گذراندن این مراحل، نحوه شروع به کار و فعالیت شما به عنوان نانوا و مشاغل زیر شاخه آن، بسیار راحت تر می شود و به راحتی می توانید کار خود را راه اندازی کنید. همچنین مراحل اخذ ویزا و اقامت در کانادا از این طریق نیز راحت تر می شود.

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق شغل و تخصص نانوایی برای کانادا

رفتن به کانادا از طریق نانوا بدون داشتن پیشنهاد شغلی

وجود یک کارفرما که خواهان نیرویی با تخصص نانوایی باشد، راه مهاجرت را آسان تر می کند. کارفرماها در کانادا باید نیاز خود به نیروی کار را به مدت سه ماه، به صورت های مختلف برای شهروندان کانادایی خود به اشتراک بگذارند و اگر در این مدت یک شهروند کانادایی متقاضی کار نشد، می توانند مهاجر خارجی را برای کار به کشور خود دعوت کنند که به آن پیشنهاد شغلی می گویند.

اما می توان بدون داشتن پیشنهاد شغلی و معرفی یک کارفرما نیز به کانادا مهاجرت کرد و آن هم از طریق، کسب امتیاز در سیستم آنلاین اکسپرس می باشد. در صورت داشتن شرایط می توانید از طریق قانونی برای رفتن و مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

رفتن به کانادا از طریق نانوا بدون داشتن پیشنهاد شغلی

دستمزد دریافتی نانوا های مهاجر در کانادا

درآمد در کانادا به صورتی است که شما بتوانید به راحتی در هر کدام از شهرها، یک زندگی بدون دردسر را داشته باشید. از طرفی شغل هایی چون نانوایی که کانادا در حال حاضر به آن نیازمند است، متناسب با سختی و تجربه ی کار در آن، دستمزد و حقوق خوبی را در نظر گرفته اند. البته لازم به ذکر است که درآمد در شهرهای مختلف کانادا با هم نیز متفاوت می باشد.

طبق یک آمار درآمد نانواها در کانادا، در طول یک سال مبلغی بالغ بر 36 هزار دلار می باشد که مطابق با دستورات و قوانین برآن افزوده می شود. این درآمد برای عناوین شغلی با کد NOC 6332 است و شامل موارد دیگر نمی شود.

دستمزد دریافتی نانوا های مهاجر در کانادا

کلام پایانی

داشتن یک زندگی بهتر در هر جایی از دنیا که باشد، از اهداف همه ی انسان ها در زندگی می باشد. کانادا از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است و همین می تواند به دلیلی برای زندگی در این کشور تبدیل شود. داشتن شغل های مختلف می تواند شما را به سمت این کشور بکشاند که یکی از آن ها نانوایی می باشد. با داشتن سابقه کاری، مدرک های تطبیق داده شده با مقاطع تحصیلی کانادا می توانید توسط افراد متخصص در این زمینه، اقامت کانادا را دریافت کنید.

سیستم اکسپرس نیز طراحی شده است که افراد بدون داشتن پیشنهاد شغلی، درخواست خود را برای کشور کانادا مبنی بر فعالیت به عنوان نیروی متخصص در زمینه نانوا و پخت انواع شیرینی ارائه دهند. اطلاعات لازم  در این مقاله به طور کامل ذکر شد که با مطالعه آن می توانید به بسیاری از سوالات خود پاسخ دهید.

4/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *