مهاجرت آرایشگر به کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری

مهاجرت آرایشگر به کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 

کسب و کارهای آزاد در سراسر دنیا، درآمد خوبی دارند البته باید در شغل خود،  بسیار حرفه ای عمل کنید. آرایشگری از حرفه های پردرآمد در کل دنیاست و کانادا بهترین مقصد برای افراد فعال در آرایشگری می باشد. به طور کلی می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری، یکی از عمده ترین راه ها برای اخذ ویزا و گرفتن اقامت این کشور است.

البته داشتن تجربه و مهارت در این شغل لازم و ضروری است و شما باید از طریق شرکت در دوره های مختلف این حرفه را به طور کامل فرا بگیرید تا بتوانید با استفاده از آن، به کشورکانادا که خواستگاه آرایشگرهای حرفه ای است، مهاجرت کنید.

در ادامه مقاله شما را به طور کامل با شرایط مهاجرت آرایشگر به کانادا آشنا خواهیم کرد و تمامی مطالب مهم در این زمینه را پوشش می دهیم، لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

مهاجرت آرایشگر به کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری

کد NOC  برای آرایشگر ها در کانادا

کانادا در تمامی شهر ها و ایالت های خود، به آرایشگران در زمینه های مختلف نیاز دارد و همین موضوع به دلیل و راهی برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. از طرفی خود کشور کانادا نیز از مهاجرت آرایشگرها به این کشور استقبال کرده و در کد NOC که نام دیگر آن، لیست ملی کد شغلی است آرایشگری را جای داده و عدد آن 6341 می باشد. داشتن کد در   NOC کار را برای مهاجران آن حرفه جلوتر می اندازد و به کمک همین روش می توان نسبت به ویزای کار کانادا اقدام کرد.

آرایشگر ها با حرفه ی خود، راه مهاجرت و اقامت به کانادا را تا حدودی برای خود آسان کرده اند. اگر شما نیز در این زمینه مشغول به کار هستید، می توانید تحولی بزرگ را در آینده ی کاری خود ایجاد کنید که بهتر است در این زمینه از افراد مشاور و خبره کمک بگیرید.

کد NOC  برای آرایشگر ها در کانادا

سیستم Entry Express

سیستم آنلاینی به نام Express Entry  وجود دارد که می توانید در ابتدا اطلاعات خود را به طورکامل در این سیستم ثبت کنید، البته باید در زمینه آرایشگری  قبلا در کشور خود فعالیت داشته و در آن صاحب تخصص باشید  تا بتوانید از این سایت استفاده کنید. این سایت توسط کشور کانادا طراحی شده و یک روش برای انتخاب افراد واجد شرایط برای اقامت است.

اگر به طور قطع قصد گرفتن اقامت در کانادا را از طریق تخصص آرایشگری دارید، دو روش در مقابل شما وجود دارد  که عبارتند از:

 • برنامه متخصص فدرال
 • برنامه استانی کانادا

سیستم Entry Express

روش های کسب درآمد از طریق آرایشگری در کانادا

کسانی که به کمک آرایشگری برای مهاجرت به کانادا  اقدام می کنند، می توانند به دو صورت در این حرفه مشغول به کار شوند.

 1. در آرایشگاه های دیگران مشغول به کار شوند.

اگر این گزینه را برای خود انتخاب کرده اند، باید مواردی چون شهر، میزان دستمزد، زمان کار و … را در نظر بگیرند تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

 1. خود صاحب کسب و کار شوند و یک سالن آرایشگاه راه اندازی کنند.

البته در مورد دوم باید موارد متعددی از لحاظ اقتصادی را در نظر داشته باشید که برخی از این موارد در زیر ذکر شده اند.

 • داشتن سرمایه برای رهن یا خرید سالن زیبایی
 • استخدام افراد
 • گرفتن انواع مجوزهای قانونی
 • خرید ابزار آلات مورد نیاز برای این حرفه
حتما بخوانید:  ویزای توریستی کانادا

روش های کسب درآمد از طریق آرایشگری در کانادا

برخی از زیر مجموعه های آرایشگری در کانادا

همان طور که همه فعالان در زمینه آرایشگری می دانند، تعداد زیر شاخه های این حرفه زیاد است و افراد زیادی متناسب با سلیقه و تجربه خود می توانند در هر کدام از زیر شاخه های آن، به فعالیت و کسب در آمد بپردازند. در کانادا نیز همین زیر شاخه ها برای مهاجران متخصص آرایشگری وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

 • استخدام برای کار در ارایشگر دیگران
 • رنگ مو
 • فعالیت در کوتاه کردن و ایجاد مدل موهای متفاوت
 • تخصص در مراقبت از مو
 • زیبایی
 • کاشت ناخن و دیگر فعالیت های مربوط به آن
 • خدمات مربوط به مژه، ابرو و …

موارد فوق در NOC همه در زیر مجموعه Hairstylist قرار دارند. البته این حرفه فقط مخصوص به بانوان نیست و فرصت مناسبی برای آقایان نیز به حساب می آیند تا بتوانند با مهاجرت به کانادا، زندگی خود را تحولی بی نظیر ببخشند.

برخی از زیر مجموعه های آرایشگری در کانادا

وظایف مهاجران به عنوان آرایشگران متخصص در کانادا

همان طور که در بالا نیز اشاره شد کد مشاغل ملی برای آرایشگرها، 6341 است و از آن ها به عنوان متخصصان مو و زیبایی یاد می شود که برخی از وظایف آن ها در زیر ذکر شده است.

 • تخصص در کوتاه کردن مو در هر مدل مد نظر مشتری
 • برقراری ارتباط با مشتری
 • تخصص در انواع رنگ مو و ترکیب آن ها
 • دادن خدمات شست و شو به مشتریان
 • دادن مشاوره در مورد خدماتی چون پوست و نحوه مراقبت از آن ها
 • اکستنشن مو از موارد بسیار پرطرفدار به حساب می آید که حتما باید در آن تبحر پیدا کنید.
 • پذیرش مشتری
 • فعالیت به عنوان کار آموز
 • خرید برخی از وسایل لازم

وظایف مهاجران به عنوان آرایشگران متخصص در کانادا

وظایف آرایشگر آقایان

آقایان برخلاف بانوان، چندان کارهای زیادی بعد از مراجعه به آرایشگاه ندارند بنابراین آرایشگرهای مرد نیز وظایف کمتری نسبت به زمانی که به عنوان آرایشگر خانم، فعالیت دارند کمتر است. این به آن معنا نیست که نیاز به حرفه ای بودن در تخصص خود ندارید بلکه باید تمام فعالیت و مهارت هایی چون موارد زیر را داشته باشید تا به یک آرایشگر مرد حرفه ای تبدیل شوید.

 1. مدل های مختلف برای کوتاه کردن مو برای آقایان
 2. مهارت در اصلاح ریش و حرفه ای بودن در ایجاد انواع ته ریش
 3. حرفه ای بودن در انواع خدمات مو
 4. نظارت و کنترل فعالیت های آرایشگاه
 5. مشاوره برای تقویت و سلامت مو

وظایف آرایشگر آقایان

مدارک لازم برای مهاجرت و اخذ ویزای کانادا برای آرایشگر ها

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا به عنوان متخصص فعال در آرایشگری را دارند، می توانند به عنوان متخصص در زیبایی پوست و یا متخصص در کوتاه کردن یا همان هیرکات فعالیت کنند که در ادامه مدارک لازم را برای هر دو مورد ذکر کرده ایم.

مدارک لازم برای افراد خواهان فعالیت به عنوان متخصص زیبایی مو

این مدارک در زیر ذکر شده اند.

 • داشتن مدرک آرایشگری
 • گذراندن و داشتن مدرک تحصیلی دبیرستان
حتما بخوانید:  سیستم بین المللی بیان علاقمندی (EOI) کارگران حرفه‌ای چیست؟

داشتن این دو مدرک می تواند آغاز کننده کار شما باشد اما اگر این مدارک را ندارید، باید حتما دوره های متناسب با این حرفه را بگذرانید و یا در کالج های مربوط به این حرفه به تحصیل مشغول شوید.

مدارک لازم برای افراد خواهان فعالیت به عنوان متخصص زیبایی مو

مدارک لازم برای افراد خواهان فعالیت به عنوان متخصص در کوتاهی مو

شرایط و مدارک لازم به عنوان متخصص کوتاهی مو راحت تر از فعالیت در زمینه زیبایی مو است. مدارک لازم برای این حرفه در زیر ذکر شده اند.

 • گذراندن دوره دبیرستان
 • شرکت در دوره های کوتاهی مو
 • گذراندن دوره های کار آموزی

بنابراین برای فعالیت به عنوان متخصص کوتاهی مو، تنها با داشتن موارد فوق وتجربه می توانید به درآمد خوبی از این حرفه برسید.

البته یک تفاوت دیگر بین متخصصین زیبایی و کوتاهی مو وجود دارد که آن هم داشتن مجوز برای فعالیت است. متخصصین زیبایی مو برای کار در نواسکوشیا، انتاریو، آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان باید حتما پروانه و جواز کسب داشته باشید اما در نیوفاندلند، پرنس ادوارد، کبک، کلمبیا، نیوبرانزویک، نوناووت و قسمت های شمال غربی نیازی به پروانه نیست.

برای شروع کردن فعالیت به عنوان متخصص کوتاهی مو نیازی به داشتن مجوز نیست مگر در برخی از شهرها که قوانین را تغییر داده باشند. در کشور کانادا برای آن که افراد بتوانند مجوز دریافت کنند، باید در یک مسابقه که در بین استان ها انجام می شود، شخص نمره لازم را کسب کند.

مدارک لازم برای افراد خواهان فعالیت به عنوان متخصص در کوتاهی مو

شرایط مهاجرت آرایشگر به کانادا و چگونگی کسب امتیاز

مهاجرت به کانادا از طریق داشتن حرفه آرایشگری، یک روش بسیار مناسب برای اخذ ویزا می باشد و باید مراحل خاصی را طی کرد تا بتوان از این فرصت استفاده کرد. در ادامه مطلب شرایط و نحوه اخذ ویزا و مهاجرت با این شرایط را برای شما خواهیم گفت.

 • از آن جایی که تقاضا برای مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری زیاد است، سایتی به نام Express Entry طراحی شده است که باید متقاضیان به تکمیل اطلاعات شخصی چون نام و نام خانوادگی، سال تولد، مهارت، مسلط بودن به زبان های خارجی، تجربه، ازدواج و … بپردازند و افرادی که بیشترین امتیاز را بگیرند در اولویت قرار دارند.
 • بعد از تکمیل اطلاعات در سیستم فوق و کسب امتیاز لازم ( بیشتر از 67 )، از طرف کشور کانادا یک دعوت نامه برای فرد ارسال می شود و فرد متقاضی شصت روز فرصت دارد تا یک درخواست رسمی ارائه دهد و در صورت تکمیل تمام مدارک می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

بهتر است از شرکت ها و موسسه های فعال در این زمینه کمک گرفت و به تنهایی برای این امر مهم اقدام نکرد، با صرف هزینه مناسب از این فرصت به خوبی استفاده کنید.

شرایط مهاجرت آرایشگر به کانادا و چگونگی کسب امتیاز

روش های محک زدن مهارت و تجربه ی آرایشگر های خواهان مهاجرت به کانادا

منظور از محک زدن همان ارزیابی است که برای تاییدیه و اطمینان حاصل کردن از حرفه، مهارت و سابقه فرد متقاضی انجام می شود. انجام ارزیابی برای متقاضی مهاجرت به کانادا به دلایل زیر اهمیت بالایی دارد.

 1. سهولت بخشیدن به اخذ مجوز برای فعالیت در ارایشگری کانادا
 2. بالا بردن امتیازات در برنامه یا هان پایگاه داده ی سازمان مهاجرت کانادا
حتما بخوانید:  مهاجرت و استخدام مهندسی کشاورزی به کانادا بهترین کشور برای مهاجرت

داشتن این امتیازات تقریبا موانع را برای راه اندازی یا استخدام شدن در آرایشگری، به حداقل می رساند و شما به راحتی می توانید در کانادا مشغول به کار شوید.

روش های محک زدن مهارت و تجربه ی آرایشگر های خواهان مهاجرت به کانادا

روش درخواست مهاجرت به کشور کانادا از طریق آرایشگری و نداشتن پیشنهاد شغلی

به طور کلی بدون داشتن پیشنهاد کار از کانادا نیز می توانید برای مهاجرت و اخذ ویزای این کشور، اقدام کنید اما باید همین مراحل اولیه را بگذرانید. یعنی اگر شما با پر کردن فرم ها و اطلاعات موجود در Exprees Entry  امتیازات لازم که حداقل آن 67 است را بگیرید کار راحتی را برای اخذ ویزا در پیش خواهید داشت و می توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید.

با ثبت اطلاعات در برنامه Canada express entry می توانید در خواست خود را برای کار کردن در زمینه آرایشگری در کانادا را ارائه دهید که نیاز نیست در ابتدا حتما یک درخواست شغلی از کشور مقصد داشته باشید.  در این روش داشتن سابقه از اهمیت بالایی برخوردار است و  همچنین اگر بتوانید از طریق و روش های قانونی یک کار فرما بگیرید، امتیازات شما به شدت افزایش می یابد. ما هم توصیه می کنیم، برای آن که در کشور مقصد سر درگم نشوید از روش هایی که مشاوران در زمینه پیدا کردن کار فرما به شما ارائه می دهند، غافل نشوید و سعی کنید با ارسال رزومه خود، کارفرمایان کانادایی را مجاب به پذیرش خود کنید. اگر پیسنهاد شغلی داشته باشید داشتن شرایطی چون تمکن مالی، داشتن بیمه، سابقه کار، نمونه کار، مدرک زبان مرتبط و … مورد نیاز است.

روش درخواست مهاجرت به کشور کانادا از طریق آرایشگری و نداشتن پیشنهاد شغلی

آیا درآمد قابل قبولی نصیب آرایشگران کانادا می شود؟

قطعا با توجه به آن که کشور کانادا، متخصصان در زمینه آرایشگری را به عنوان مهاجر می پذیرد، می توان گفت درامد مناسبی نیز برای آن در نظر گرفته است. البته همه خوب می دانیم آرایشگری در هر جای دنیا، از درآمد خوبی برخوردار است و کانادا بیشتر از دیگر کشورها، به این شغل اهمیت می دهد. به طور کلی درآمد حاصل از حرفه آرایشگری عددی بین  30000 تا 50000 دلار در طول یک سال است و هر چه مهارت و سابقه بیشتر باشد، درآمد نیز به تناسب آن بالا می رود.  پس می توان گفت اگر چنین شغلی دارید و از درآمد خود رضایت کافی را ندارید، کانادا مقصد بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

آیا درآمد قابل قبولی نصیب آرایشگران کانادا می شود؟

کلام پایانی

اگر قصد ماجرت به کانادا را دارید، بهتر است در ابتد به شغل و حرفه ی خود توجه لازم و کافی را داشته باشید زیرا مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در آرایشگری، بسیار راحت تر از دیگر شغل ها خواهد بود. برای این کار متقاضیان  باید در سیستم Exprees Entry   اطلاعات لازم را وارد کنند تا در صورت رسیدن به امتیاز لازم، درخواست رسمی خود را پس از ارسال جواب سازمان مهاجرت کانادا، ارائه دهند که مدت زمان 60 روز را برای آن ها تعیین کرده اند.

در این محتوا اطلاعات کاملی را برای شما در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری، ارائه دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان کارآمد باشد.

مهاجرت آرایشگر به کانادا

                                                                              

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *