بهترین کشور برای مهاجرت ماما کدام است؟ درآمد ماماها در خارج از کشور چگونه است؟

0

در این مطلب به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت ماما خواهیم پرداخت و شما را با مهاجرت ماما به کانادا و بهترین کشور برای کار مامایی آشنا خواهیم کرد.

بسیاری از ماماها قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند و به دنبال آن هستند که بدانند بهترین کشور کجاست.

بهترین کشور از نظر هر کسی ممکن است متفاوت باشد. برای مثال برخی افراد به زبان آلمانی تسلط دارند و می‌خواهند کشور مقصدشان به این زبان باشد، برخی دیگر آب و هوای مقصد بسیار برایشان مهم است، برخی نیز درآمد مامایی و میزان پیشرفت تکنولوژی و زیرساخت‌های بهداشتی را در اولویت قرار می‌دهند.

با موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر همراه باشید تا به بررسی تمامی کشورهای مناسب برای مهاجرت ماما ها و شرایط و میزان درآمد آن ها بپردازیم.

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

شما به هر کشوری که بخواهید مهاجرت کنید باید مدارک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنید و به انجمن مربوط به رشته تحصیلی خود در کشور مقصد ارسال کنید که آن‌ها معتبر بودن مدارک شما را تایید کنند.

علاوه بر این باید مدرک زبانی که مورد تایید مقصد باشد را فراهم کنید، مدارک شناسایی معتبری از خود ارائه دهید و مدارکی نیز درباره وضعیت سلامت از شما خواهند خواست.

به علاوه اگر در ایران سابقه کار دارید باید یک گواهی از کارفرمای خود دریافت کنید که در آن مطالبی مانند سمت شما، ساعات کاری، حقوق دریافتی و مواردی این‌چنینی مطرح شده باشد، لازم به ذکر است این گواهی حتما باید مهر و امضای کارفرما را در خود داشته باشد در غیر اینصورت اعتباری ندارد.

در برخی کشورها محدودیت‌هایی نیز برای سن افراد وجود دارد.

در هر صورت در کنار این موارد شما باید حداقل سرمایه لازم برای شرکت در آزمون‌ها و پرداختی‌های لازم جهت ارزیابی مدارک و در نهایتا مهاجرت به کشور مقصد را فراهم کنید.

در بسیاری از موارد پس از آنکه فرد موفق به اخذ ویزای کاری کشور مقصد شود باید دوره‌ای نیز در آن کشور تحت عنوان کارورزی و یا تحصیلات تکمیلی سپری کند و پس از آن اجازه ورود به بازار کار را دریافت خواهد کرد.

 

در این مطلب سعی شده است تعدادی از بهترین کشورها برای مهاجرت ماماها همراه با شرایط و نحوه اخذ ویزای آن‌ها توضیح داده شود.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-ماما-(کانادا)

کانادا بهترین انتخاب برای مهاجرت ماما

برای مهاجرت به کانادا باید به ایالت مورد نظر خود توجه کنید زیرا قوانین مهاجرت ممکن است برای ایالت‌های مختلف اندکی با یکدیگر متفاوت باشند.

کانادا در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت‌هایی که در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی داشته است، با کمبود نیروی کار در این حوزه مواجه شده است، لذا برنامه‌های مناسبی برای ترغیب ماماها برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است.

برای مثال اگر بخواهید به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید و بتوانید یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در آن استان داشته باشید روند مهاجرت شما بسیار تسهیل می‌شود.

پیشنهاد تشویقی دیگری نیز برای استان ساسکاچوان وجود دارد، به این صورت که اگر قبلا شش ماه در این استان کار کرده باشید شرایط شما برای اخذ ویزای کاری بسیار راحت خواهد بود و دولت حافظ منافع شما است.

روند اخذ ویزای کاری کانادا به این صورت است که ابتدا باید مدارک خود را معادل‌سازی کنید.

منظور از معادل‌سازی این است که آن‌ها را مطابق با استاندارهای مورد تایید انجمن پرستاران کانادا و یا خدمات ارزیابی ملی پرستاری کانادا تطبیق دهید.

همانطور که در بالا نیز گفته شد باید ایالت و استان مورد نظر خود را مشخص کنید زیرا قوانین برای هرکدام متفاوت هستند و نهادهای متفاوتی بر پروسه درخواست مهاجران نظارت دارند.

هر ایالتی را که در نظر داشته باشید می‌توانید به سادگی با جستجو در اینترنت نهاد نظارتی مربوط به آن و آدرس و سایر اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

اگر ماما هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید فرم ارزیابی کانادا را پر کنید.

مشاورین ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

اقامت دائم ماما در کانادا

در صورتی که استان هدف خود را تعیین کرده‌اید و یک پرستار متخصص بین‌المللی هستید باید در سازمان خدمات ارزیابی ملی پرستاری مربوط به کانادا یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ایجاد چنین حسابی و ارسال مدارکتان به نهاد نظارتی استان مورد نظر مستلزم پرداخت هزینه‌هایی است لذا در برنامه‌ریزی برای مهاجرت باید تمام این موارد را در نظر داشته باشید.

حتما بخوانید:  اجاره خانه، آچارتمان و کاندو در ونکوور

هدف از بررسی مدارک این که به شما اطلاع دهند آیا واجد شرایط هستید و می‌توانید مراحل بعدی اخذ ویزا را انجام بدهید یا خیر.

در برخی موارد ممکن است واجد شرایط باشید اما از شما بخواهند دوره‌هایی را هم سپری کنید و ارزیابی‌هایی دیگری نیز صورت بگیرد.

پس از اینکه مدارکتان مورد تایید واقع شد باید مشخص کنید که آیا صرفا برای کار و یا مدت کوتاهی زندگی می‌خواهید به کانادا بروید و یا قصد اقامت دائم دارید.

برخی ایالات و استان‌ها مانند کبک شرایط مساعدی برای اخذ اقامت دائم دارند.

امکان اقامت دائم شما براساس معیارهایی سنجیده می‌شود.

اینکه سوابق کاری و محبوبیت کاری شما چقدر باشد و سن و تحصیلاتتان چقدر باشد و یا حوزه تخصصی حرفه‌ای و میزان تسلط شما بر زبان همگی روی امتیازی که می‌توانید دریافت کنید موثر هستند.

اگر امتیاز شما به حد نصاب مورد نظر برسد می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید البته هرچه توانایی‌های شما از حد مورد نظر بیشتر باشد امتیاز بیشتری می‌گیرید مثلا تسلط شما به زبان فرانسه و یا داشتن مدارک تخصصی بالاتر می‌توانند باعث افزایش امتیاز شما شوند.

البته کانادا این امکان را نیز برای ماماها فراهم کرده است که حتی اگر پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی نداشته باشند باز هم می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنید اما نکته‌ای که حائز اهمیت است جو رقابتی این حوزه می‌باشد و طبیعتا شما باید از سایر رقیبان بهتر باشید که بتوانید پیروز شوید.

اقامت موقت در کانادا

برخی افراد نیز نمی‌خواهند اقامت دائم دریافت کنند و فقط قصد دارند برای مدتی در کانادا کار و زندگی کنند.

اقامت موقت را می‌توان با داشتن یک پیشنهاد شغلی و یا دریافت ویزای کاری بدست آورد.

برای دریافت اقامت موقت نیز باید همان پروسه مادل‌سازی مدرک و اخذ مدرک زبان و شرکت در آزمون‌های ارزیابی دانش را طی کنید.

حدود شغلی ماماها در کانادا مشابه ایران است.

ماما باید از آغاز بارداری و حتی در صورت نیاز از قبل از بارداری تا شش هفته بعد از زایمان مراقبت‌های بهداشتی لازم برای حفظ سلامت بیمار را انجام دهد.

نکته جالب برای شغل ماماها در کانادا این است که برخلاف ایران می‌توانند تصمیم بگیرند که زایمان را در داخل بیمارستان انجام دهند یا در خارج از آن، البته اگر تیم پزشکی تشخیص دهد زایمان خارج از بیمارستان خطری برای مادر یا فرزند و یا هر دو دارد باید زایمان حتما در بیمارستان صورت بگیرد.

در تمام مدت بارداری ماما از بیمار مراقبت می‌کند و در طول زایمان نیز در کنار فرد حضور دارد و حامی او خواهد بود.

اگر در این پروسه مشکلی پیش بیاید ماما با متخصصین مشورت کرده و در صورت لزوم از آن‌ها کمک می‌گیرد.

میزان درآمد

از نظر درآمد باید گفت کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت ماما هاست.

دستمزد این متخصصان در کانادا در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود و در حدود 42 دلار برای ادمونتون و 29 دلار در شهر کبک است.

به طور میانگین می‌توان گفت درآمد ماماها به صورت سالانه چیزی بین 65 تا 75 هزار دلار است و درآمد خوبی به حساب می‌آید.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-ماما-(استرالیا)

استرالیا مقصدی بی نظیر برای ماما ها

استرالیا نیز یکی از مقاصد مهاجرت ماما هاست. برای مهاجرت به این کشور باید هم مدارک مورد تاییدی ارائه دهید و هم مهارت‌های خود را ثابت کنید.

بدین منظور آزمون‌هایی برای بررسی دانش و مهارت شما برگزار خواهد شد. معیارهای استرالیا برای پذیرش ماما و پرستار هر ساله تغییر کرده و بهبود می‌یابد.

در واقع استرالیا برای اینکه خدمات بهتری در این بخش‌ها ارائه کند همواره معیارهای بالاتری ارائه می‌کند.

مهاجرت به استرالیا

برای اینکه بتوانید به استرالیا مهاجرت کنید باید مدارک خود را معادل‌سازی کنید و برای ارزیابی به نهادهای نظارتی و ارزیابی مسئول این امر ارسال کنید.

کشور استرالیا یک برنامه ارزیابی جامع برای بررسی درخواست‌های تمام افراد دارد.

همه افرادی که قصد مهاجرت دارند باید از طریق این برنامه جامع اقدام کنند.

مطابق این برنامه اگر شما دارای یک شغل و حرفه باشید که در استرالیا به رسمیت شناخته شده و ثبت شده باشد می‌توانید درخواست مهاجرت بدهید و در استرالیا نیز به همان شغل مشغول شوید در غیراینصورت باید به فعالیت دیگری بپردازید.

حتما بخوانید:  سوالات مصاحبه سفارت کانادا چیست؟ (اقامت دائم + ویزای تحصیلی)

افرادی که مدرک تحصیلی خود را از خارج از خاک استرالیا و نیوزیلند دریافت کرده‌اند باید مدارکشان توسط نهادهای مربوطه ارزیابی شود.

ممکن است مدرک برخی از دانشکده‌های پرستاری و مامایی مورد تایید استرالیا نباشد.

مدارکی که باید برای ارزیابی ارائه دهید شامل دانشنامه، کپی صفحه اول پاسپورت، ریزنمرات، مدارک مرتبط با سابقه کاری، مدارک مربوط به ثبت درخواست، مدرک زبان و مدارک مربوط به شرکت در آزمون‌های ارزیابی هستند.

در صورتی که تمام مدارک شما مورد تایید واقع شود و به شما اجازه مهاجرت به کانادا بدهند باید یک دوره آموزشی نیز در آن کشور سپری کنید و پس از آن مشغول به کار شوید.

درباره مدرک زبان باید نمره آیلتس شما در تمامی مهارت‌ها حداقل 7 باشد.

ممکن است آزمون‌های دیگری مانند تافل نیز لازم باشد.

پروسه ارزیابی مدارک کمی پیچیده و زمانبر است، البته زمان آن کمتر از زمان لازم برای برخی از دیگر کشورها مانند امریکاست اما به هر حال باید حداقل 8 هفته برایش زمان اختصاصدهید.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-ماما-فنلاندl

فنلاند انتخابی مناسب برای مهاجرت

فنلاند کشوری پیشرفته است و افراد زیادی از حوزه‌های متفاوت هر ساله قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

مردم فنلاند از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار هستند و سطح رضایت از زندگی در این کشور بسیار خوب است، شاید بتوان گفت همین مسئله مهمترین دلیل برای تقاضای افزایشی مهاجرت به این کشور است.

بسیاری از ماماها نیز مانند سایر متخصصان قصد ورود به فنلاند را خواهند داشت.

نحوه ورود به این کشور می‌تواند از طریق ویزای کاری یا تحصیلی و یا سرمایه‌گذاری باشد.

اگر فرد بتواند یک موقعیت شغلی برای خود فراهم کند پروسه مهاجرت را برای خود بسیار تسهیل نموده است.

شرایط کاری ماما در فنلاند

ماماها در فنلاند شرایط کاری بسیار خوبی دارند و یکی از دلایل این مسئله کمبود نیروی کار در این کشور است.

فنلاند با توجه به پیشرفت‌هایی که در حوزه‌های مختلف داشته به نیروی کاری زیادی نیاز دارد و شرایط مناسبی را برای حضور افراد در این کشور فراهم کرده است.

در راستای مهاجرت به فنلاند مانند بسیاری از کشورهای دیگر باید مدارک خود را معادل‌‍سازی کنید و برای ارزیابی به نهادهای نظارتی این کشور بفرستید.

در صورتی که مدارک شما مورد تایید واقع شود باید مدارکی را برای اخذ ویزا فراهم کنید.

این مدارک شامل شناسنامه و پاسپورت، فرم‌های تکمیل شده مربوط به ویزای کاری، پرینت حساب برای اینکه ثابت کنید در طول زندگی در فنلاند و همچنین در طی پروسه انجام مراحل مهاجرت می‌توانید هزینه‌های خود را بپردازید و چند مدرک دیگر هستند که نهاد نظارتی مربوطه تمام مدارک مورد نیاز را به شما اعلام خواهد کرد.

یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب فنلاند یا هر کشور دیگری به عنوان مقصد مهاجرت میزان درآمد در کشور مربوطه است.

البته همانطور که در بالا نیز ذکر شد فنلاند زندگی کاری خوبی را برای ماماها و پرستاران فراهم کرده است.

درآمد پرستاران در این کشور تا حد زیادی به تجربه کاری و میزان موفق بودن آن‌ها در حرفه خود بستگی دارد.

حقوق مامایی که تازه‌کار باشد و کمتر از دو سال در فنلاند کار کرده باشد در حدود 2210 یورو است در صورتی که این عدد برای فردی که بیست سال سابقه کاری دارد در حدود 6000 یورو به صورت ماهانه است.

به طور کلی با توجه به اینکه کشور فنلاند با کمبود نیروی کار مواجه است در صورتی که به این کشور مهاجرت کنید از نظر کاری با مشکلی مواجه نخواهید شد.

این کشور از نظر رفاه و سطح زندگی نیز بسیار خوب است. تمام این دلایل باعث می‌شوند فنلاند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ماماها باشد.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-ماما-سوئد

مهاجرت ماما به سوئد

یکی از معیارهای مهم بررسی میزان موفقیت یک کشور و بررسی سطح زندگی مردم آن کشور معیار رفاه اجتماعی است.

سوئد از این نظر در رتبه ششم جهانی قرار دارد و مردمش کیفیت بالای زندگی را تجربه می‌کنند.

جمعیت سوئد در سال‌های اخیر رشدی نداشته است و به همین خاطر با کمبود نیروی کار در حوزه‌های متفاوت مواجه شده است.

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که به نیروی کار نیاز دارند بخش درمانی است و فرصت خوبی برای ماماها برای مهاجرت به سوئد و کار کردن در این کشور فراهم شده است.

حتما بخوانید:  بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران + شرایط و درآمدها

این فرصت نه تنها برای مامایی بلکه برای 21 رشته دیگر نیز فراهم شده است و کمبود نیروی کار به حدی بوده است که سوئد از سراسر دنیا درخواست نیروی کر کرده است.

شرایط اقامت در سوئد

برای اینکه بتوانید به سوئد مهاجرت کنید باید مدارک خود را معادل‌سازی کنید و برای ارزیابی به انجمن مامایی سوئد ارسال کنید.

یکی از موارد مهم در مهاجرت ماما به سوئد این است که باید زبان سوئدی را فرابگیرید، اگرچه در سوئد می‌توانید با زبان انگلیسی با مردم صحبت کنید اما از آنجا که مشاغلی مانند پزشکی و پرستاری و مامایی مستقیما با مردم ارتباط دارند باید بتوانند ارتباط موثری با آن‌ها برقرار کنند که به خوبی مشکلات مردم را متوجه شوند.

سوئد این مورد را کمی برای مهاجران تسهیل کرده و کلاس‌هایی برای فراگیری زبان سوئدی در دوره‌های یک ساله برگزار می‌کند.

پس از آنکه این دوره‌ها را بگذرانید و مدرک مورد نیاز را کسب کنید باید یک دوره کارورزی و عملی مربوط به مامایی را نیز سپری کنید.

هدف از این کار آشنایی با روند کار ماما در کلینیک و بیمارستان‌های سوئد و همچنین آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به این حوزه است.

در پایان دوره نیز باید آزمونی را سپری کنید که بیانگر وضعیت شما و پذیرفته شدن یا نشدن شما باشد.

همانطور که گفته شد سوئد شرایط فراگیری زبان را برای مهاجران تسهیل کرده است اما تسهیلات دیگری نیز ارائه کرده است!

اگر شما در سوئد در دوره‌های زبان سوئدی شرکت کنید می‌توانید برای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کنید.

سوئد به شما ویزای مولتی شنگن خواهد داد و با استفاده از این ویزا به سادگی می‌توانید به کشورهای متعدد سفر کنید.

در زمانی که شما در حال سپری کردن این دوره هستید فرزندانتان می‌توانند به صورت رایگان در سوئد ادامه تحصیل دهند و شما نیز بعد از انکه مدرک زبان سوئدی را دریافت کردید می‌توانید در این کشور ادامه تحصیل دهید.

شرایط کاری ماما ها در سوئد

شرایط کاری ماماها در سوئد عالی است و درآمد بسیاری خوبی دارند که ضامن سطح زندگی و رفاه خوب آن‌هاست.

اگر قصد داشته باشید با خانواده خود به سوئد مهاجرت کنید باید بدانید سیستم آموزشی سوئد بسیار پیشرفته و قدرتمند است و بهترین امکانات مورد نیاز کودکان را فراهم کرده است، فرزاندان شما تا 18 سالگی می‌توانند به رایگان در این کشور تحصیل کنند.

یکی دیگر از بهترین مزایای سوئد به عنوان مقصد مهاجرت این است که اگر چهار سال در این کشور کار کنید می‌توانید برای دریافت اقامت دائم آن اقدام کنید.

قطعا زندگی در سوئد در تمامی ابعاد دلخواه شما خواهد بود زیرا علاوه بر پیشرفته بودن این کشور و درآمد بالا و کیفیت بالای زندگی، چیزی تحت عنوان تفاوت طبقاتی نیز وجود دارد و همه افراد فارغ از موقعیت اجتماعی و شغل خود ارج و احترام یکسانی دارند و این قطعا به بهتر شدن کیفیت زندگی شما کمک بسیاری خواهد کرد.

بهترین-کشور-برای-مهاجرت-ماما-نروژ

کشور نروژ برای مهاجرت ماما

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت نروژ است. این کشور همیشه در صلح و آرامش است و دغدغه‌های همیشگی که هر روز در خاورمیانه تجربه می‌شود در نروژ وجود ندارند.

برای اینکه به نروژ مهاجرت کنید باید در کنار آماده کردن مدارک درسی و کاری و مدرک زبان، تمکن مالی خود را نیز ثابت کنید.

اگر بتوانید پیشنهاد کاری دریافت کنید و سپس به نروژ مهاجرت کنید بهتر است و کارتان راحت می‌شود، در غیر اینصورت می‌توانید ابتدا به نروژ بروید و سپس دنبال کار بگردید البته نکته حائز اهمیت این است که باید در مدت زمان کوتاه و مشخصی شغلی برای خود پیدا کنید وگرنه باید خاک نروژ را ترک کنید.

برای اینکه بتوانید به عنوان ماما در نروژ مشغول به کار شوید باید با سیستم بهداشتی درمانی این کشور آشنایی خوبی داشته باشید.

اگر در آزمون‌های مربوطه موفق شوید و بتوانید ویزای مهاجرت به این کشور را دریافت کنید باید در دوره‌هایی تحت عنوان کارورزی نیز شرکت کنید که هم دانش شما ثابت شود و هم با بروکراسی اداری و روند کار ماما و کادر درمان در این کشور آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.