بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا رشته هایی هستند که علاوه بر بازار کار عالی، از جایگاه خوبی نیز در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند. همان طور که می دانید کشور کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل و آموزش بوده و برای دانشجویان و افرادی که به انجام تحقیقات علمی و پژوهشی مشغول هستند ارزش بسیار زیادی قائل است. وضعیت این کشور از نظر صنعت، میزان تولید و نرخ اشتغال بسیار عالی بوده و می‌توان انتظار داشت پس از اتمام تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بازار کار خوبی در انتظار دانشجویان باشد.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

اگر این موارد را در کنار سطح رفاه بالای مردم این کشور قرار دهیم، می‌توان نتیجه گرفت که کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و مهاجرت است. این شرایط باعث شده ما در این مقاله به بررسی بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا بپردازیم و وضعیت این رشته‌ها در کانادا را برای شما شرح دهیم. اگر قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید تا پایان همراه ما باشید.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته تحصیلی روانشناسی و زیر شاخه‌های آن 

رشته روانشناسی رشته‌ای است که در ایران هم بازار کار خوبی داشته و دانشجویان زیادی خواهان تحصیل در آن هستند. کلاس کاری بالا و جذابیتی که مشاغل مربوط به روانشناسی دارد باعث شده این رشته یکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا باشد. روانشناسی حوزه‌ای است که نیاز به آن در تمام جوامع امروزی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. اگر بخواهیم رشته روانشناسی را به چند شاخه تقسیم کنیم می‌توان گفت که در هر کاری روانشناسی مخصوص وجود دارد؛ برای مثال ورزشکاران می‌توانند از روانشناسان ورزشی، صنعتگران از روانشناسان صنعتی و افرادی که در حوزه پزشکی فعالیت می‌کنند از روانپزشکان مشاوره بگیرند.

بازار کار این رشته در سراسر دنیا بسیار عالی بوده و اگر بتوانید در طول تحصیل مباحثی که به شما گفته می‌شود را به خوبی فرا گرفته و به صورت عملی در بیماران پیاده‌سازی نمایید، خواهید توانست به یک روانشناس موفق و پردرآمد تبدیل شوید. برای تحصیل در رشته روانشناسی در کشور کانادا ابتدا باید در مقطع کارشناسی دوران تحصیلی خود را سپری کرده و سپس برای کسب مدارک عالی در دیگر دانشگاه‌های این کشور و یا کشور آمریکا مشغول به تحصیل شوید.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته‌های تحصیلی مهندسی و زیر شاخه‌های آن

یکی دیگر از رشته‌هایی که در سالهای اخیر با اقبال خوبی از سوی داوطلبان تحصیل در کانادا مواجه بوده است، رشته مهندسی می‌باشد. همان طور که می‌دانید، کشور کانادا کشوری است که از نظر سطح تولیدات و وجود کارخانجات صنعتی در رده بسیار بالایی قرار داشته و همواره در تولید محصولات نو و عرضه آن‌ها به بازارهای جهانی پیشرو بوده است. این یعنی مهندسانی که در این کشور مشغول به کار هستند از درآمد خوبی برخوردار بوده و جزو قشر مرفه به شمار می‌روند. اگر به دلیل تحصیل در رشته مهندسی قصد مهاجرت به کانادا را دارید لازم است این نکته را بدانید که درآمد افراد این رشته و زیر شاخه‌های آن چیزی ما بین ۵۰ تا ۸۰ هزار دلار در سال است.

پرتقاضاترین رشته‌های مهندسی در کانادا عبارتند از مهندسی صنایع و ماشین آلات، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی و… که می‌توانید با انتخاب هر یک از این رشته‌ها به تحصیل در آن‌ها پرداخته و پس از فارغ‌التحصیلی در شرکت‌ها و مراکز صنعتی این کشور مشغول به کار شوید.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته‌های مربوط به حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات

رشته کامپیوتر و IT (فناوری اطلاعات) یکی از رشته‌هایی است که در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. از آنجایی که دنیای امروز با سرعت به سمت تکنولوژی و کار با سیستم‌های کامپیوتری پیش می‌رود، بنابراین رشته‌هایی که به کامپیوتر و ارتباطات مربوط هستند رشته‌های پرمتقاضی و محبوبی به شمار می‌روند. کشور کانادا نیز جزو کشورهایی است که رشته‌های کامپیوتری در آن جزو بهترین رشته‌های تحصیلی بوده و فارغ التحصیلان آن در جامعه معمولاً افراد پردرآمدی هستند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه و شرایط اخذ اقامت روسیه در سال 2021

جالب است بدانید این رشته جزو ده رشته برتر سال ۲۰۲۰ در کانادا بوده و همین امر نشان از سطح بالای آن در دانشگاه‌های کانادا دارد. اگر شما قصد تحصیل در رشته کامپیوتر و آی تی را در کانادا دارید، بایستی بدانید که مشاغلی مانند مهندسی نرم‌افزار و طراحی سیستم‌های کامپیوتری، طراحی وب سایت و توسعه آن، متخصص امنیت سایت و سیستم‌های کامپیوتری و… جزو زیرشاخه‌های این حوزه تحصیلی هستند که پس از فارغ التحصیلی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید. طی آخرین آماری که بدست آمده، در کشور کانادا حدود ۵۰۰ هزار متخصص کامپیوتری وجود دارد که تخصص آن‌ها در زمینه کامپیوتر و فنلوری اطلاعات می‌باشد.

این عدد در سال‌های گذشته با رشد بسیار سنگینی همراه بوده و از این رو می‌توان امید داشت که رشته کامپیوتر و آی تی در آینده نه چندان دور به پرمتقاضی‌ترین رشته تحصیلی در کانادا تبدیل شود. شایان ذکر است درآمد افرادی که رشته آن‌ها کامپیوتر و آی تی بوده و دارای تخصص در این زمینه می‌باشند، چیزی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار در سال است که این عدد قابل توجهی می‌باشد.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته‌های تحصیلی مربوط به مدیریت و مسائل مالی

معمولاً رشته‌هایی که با مسائل مالی ارتباط دارند، جزو رشته‌هایی هستند که آینده یک کشور را تضمین می‌کند. این رشته‌ها برای موفقیت یک کشور از نظر اقتصادی حیاتی بوده و تعداد متقاضیان نیز در آن بسیار بالا است. اگر نگاهی به لیست رشته‌های پرمتقاضی دانشگاهی در کشور خودمان بیندازیم، می‌بینیم که در سال‌های اخیر رشته‌های مربوط به مسائل مالی و مدیریتی مثل مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، حسابداری و همچنین مدیریت سرمایه‌گذاری جزو رده‌های اول این لیست هستند.

تعداد داوطلبانی که مایل به تحصیل در این حوزه هستند در طول دهه گذشته بسیار رشد داشته و از آن جایی که کشور کانادا جزو کشورهایی است که این رشته‌های دانشگاهی را در بالاترین کیفیت دانشگاه تدریس می‌کند، بنابراین اپلای شدن در این رشته‌ها بسیار سخت اما شدنی است. فارغ التحصیلانی که با مدارک عالی این رشته‌ها از دانشگاه‌های کانادا خارج می‌شوند، معمولا افراد فرهیخته و بادانشی خواهند شد. بنابراین اگر برای تحصیل قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید این نکته را بدانید رشته‌های مدیریت مالی و زیرمجموعه‌های آن جزو بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا می‌باشند.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته تحصیلی زمین‌شناسی و رشته‌های مربوط به آن

در خیلی از رشته‌های دانشگاهی، تعداد متقاضیان بالا نیست در صورتی که این رشته‌ها از بازار کار خوب و کلاس کاری بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از این رشته‌ها زمین‌شناسی است. زمین‌شناسی جزو بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا بوده و دانشجویان آن می‌توانند به راحتی در بهترین دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوند. زمین‌شناسی رشته‌ای است که در آن بررسی شکل و ابعاد زمین، بررسی فیزیکی و شیمیایی زمین، بررسی عناصر سازنده طبیعت، بررسی آب خاک و مواردی از این دست پرداخته می‌شود. اگر قصد رفتن به کانادا برای تحصیل دارید، حتما افراد زیادی را پیرامون خود دیده‌اید که که تصور می‌کنند تحصیل در کانادا تنها در رشته‌هایی مثل مدیریت و یا رشته‌های مهندسی امکان‌پذیر است.

جالب است بدانید رشته زمین‌شناسی یکی از رشته‌هایی است که شرایط بسیار خوبی برای اپلای شدن در کانادا داشته و دانشجویان زیادی از ایران از طریق این رشته در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند. کشور کانادا کشور فوق پیشرفته است که در آن رشته‌هایی که بررسی شرایط زمین، انرژی‌های موجود در آن و… می‌پردازند بازار کار بسیار عالی و پرسودی دارد. از جمله زیر شاخه‌هایی که در این رشته مطرح می‌شود می‌توان به رشته‌های مهندسی نفت و گاز، مهندسی معدن، زمین شناسی، گیاه‌شناسی و… اشاره کرد.

حتما بخوانید:  سیستم بین المللی بیان علاقمندی (EOI) کارگران حرفه‌ای چیست؟

کانادا کشوری بسیار غنی از لحاظ منابع زیستی است و شما پس از فارغ التحصیلی در رشته‌هایی مثل زمین‌شناسی و زیر شاخه‌های آن می‌توانید به راحتی مشغول به کار شوید. فرصت‌های شغلی که در این رشته برای دانشجویان وجود دارد نسبت به رشته‌های دیگر بیشتر بوده و درآمد بالاتری هم دارند. از این رو شما می‌توانید با تحصیل و اشتغال در این رشته، زندگی خود را در این کشور تضمین کنید.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

رشته تحصیلی علوم کشاورزی و زیرشاخه های آن

جمعیت کره زمین روز به روز در حال افزایش است و این افزایش جمعیت باعث ایجاد خطرهای فراوانی برای جوامع شده است. خطراتی مثل تغییرات ناگهانی آب و هوا و گرم شدن کره زمین، عدم وجود مواد غذایی به مقدار کافی، از بین رفتن زمین‌های حاصلخیز، نابودشدن جنگل‌های طبیعی و… همگی برای حیات انسان بسیار خطرآفرین هستند. به همین دلیل رشته‌های دانشگاهی که به نوعی به این حوزه‌ها می‌پردازند، جزو رشته‌هایی هستند که وجود آن‌ها برای بهتر شدن کیفیت زندگی لازم است. مجموع این رشته‌ها در شاخه اصلی علوم کشاورزی جمع‌بندی شده و فارق التحصیلی در آن‌ها می‌تواند نقش کلیدی را در حل بسیاری از مشکلات ایفا نماید.

از آن جایی که کشور کانادا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه انجام تحقیقات و فعالیتهای این چنین است بنابراین رشته‌های تحصیلی که علوم کشاورزی زیر شاخه‌های آن می‌پردازند رشته‌های پرمتقاضی و بسیار محبوب در کانادا می‌باشند از این رو اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید حتما این را بدانید که علوم کشاورزی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور است.

از جمله زیر شاخه‌هایی که در رشته علوم کشاورزی قرار می‌گیرد می‌توان به مهندسی زراعت، جنگلداری، مشاوره جنگلداری، مشاوره کشاورزی، مدیریت مراتع و… آن اشاره کرد فراموش نکنید مادامی که زندگی بر روی کره زمین وجود دارد این رشته‌ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود بنابراین با کسب علم و دانش و مهارت کافی در هر یک از زیرشاخه‌های گفته شده می‌توانید پس از فارغ التحصیلی به درآمدهای بسیار بالایی برسید

رشته‌های تحصیلی حوزه اجتماعی

با گسترش چشمگیری که رسانه‌های دیجیتال  و شبکه‌های اجتماعی در طول سالیان اخیر داشتند،   رشته‌هایی به نوعی به اجتماعات و ارتباطات عمومی مربوط می‌شوند از بازار کار بسیار خوبی بهره‌مند شه اند. مشاغلی مثل بازاریابی آنلاین، تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، رسانه‌های اجتماعی و… جزو مشاغل پردرآمد سالیان گذشته در سراسر کشورهای دنیا از جمله کشور پیشرفته‌ای مثل کانادا بوده است.

اگر به تکنولوژی و فعالیت در این زمینه علاقه‌مند هستید، یکی از بهترین رشته‌های دانشگاهی برای تحصیل شما رشته‌هایی هستند که خروجی آن‌ها در جوامع به خوبی احساس می‌شود. رشته‌هایی مثل روزنامه نگاری، طراحی رابط کاربری، انیمیشن و جلوه‌های ویژه، طراحی گرافیکی، بازاریابی و مارکتینگ و… جزو بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا بوده و در دانشگاه و پس از آن می‌توانند درآمد خوبی را برایتان به همراه داشته باشند.

رشته تحصیلی ریاضی، آمار و زیر شاخه‌های آن

رشته ریاضیات و آمار جزو آن دسته رشته‌هایی است که به طور تخصصی در ایران بازار کار خوبی ندارد؛ بدین معنی که اگر شما به طور فشرده در رشته ریاضی به مدارک عالی دست پیدا کنید، درآمدی که برای شما از این رشته حاصل می‌شود به نسبت سایر رشته‌های دانشگاهی درآمد چشمگیری نیست. بنابراین بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در رشته ریاضی و حوزه‌های مربوط به آن را دارند در سایر کشورها به خصوص کشورهای پیشرفته‌تر تحصیل می‌کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل (تحصیل در استرالیا)

در این صورت احتمال موفقیت‌شان بیشتر بوده و خواهند توانست به اهداف والایی در زندگی‌شان برسند. کانادا یکی از کشورهای پیشرفته‌ای است که جامعه آموزشی آن برای رشته ریاضی ارزش زیادی قائل اند. بر همین اساس می‌توان ریاضی را یکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا دانست. این موارد از یک طرف و از طرف دیگر نیاز روز افزون جوامع پیشرفته به وجود آمارهای کمی و تحلیلی باعث شده رشته ریاضی و آمار بازار کار نسبتا خوبی هم در این کشورها داشته باشند. اگر قصد دارید به واسطه رشته ریاضی در کانادا زندگی کنید باید در نظر داشته باشید که این رشته جزو رشته‌های سخت بوده موفقیت در آن نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد.

اگر بتوانید به مدارک عالی این رشته دانشگاهی دست پیدا کنید، می‌توانید یک زندگی عالی و مرفه را در کشورهای جهان اولی مثل کانادا برای خود دست و پا کنید.

رشته‌های پزشکی و مربوط به حوزه سلامت

از گذشته تا به حال رشته‌های پزشکی و رشته‌هایی که در حوزه سلامت قرار می‌گیرند جزو پر مخاطب‌ترین رشته‌های دانشگاهی به شمار می‌رفتند. از قدیم الایام گفته‌اند که هیچ چیز عزیزتر از جان انسان نیست و از آنجایی که این رشته‌ها به طور مستقیم با جان انسان در ارتباط هستند، بنابراین می‌توان انتظار داشت بازار بسیار خوبی برای فارغ التحصیلان رشته‌های پزشکی چه در ایران و چه در کشورهای دیگر مثل کانادا وجود داشته باشد. منظور از رشته‌های پزشکی و حوزه سلامت، رشته‌هایی هستند که در آن درمان بیماری‌های مختلف، ساخت دارو، تحقیقات پزشکی و غیره انجام می‌شود.

از جمله زیر شاخه‌های مهمی که در حوزه سلامت و رشته‌های پزشکی وجود دارد می‌توان به پرستاری، داروسازی، بیوتکنولوژی، دندانپزشکی، ارتوپد، روانپزشکی و… اشاره کرد. فراموش نکنید تعداد متقاضیان این رشته در ایران بسیار بالا است؛ بنابراین برای اپلای شدن به کانادا از طریق رشته‌های پزشکی بایستی تلاش بسیاری کنید. رشته‌های پزشکی و حوزه سلامت در کانادا نیز جزو رشته‌های محبوب به شمار آمده و افراد زیادی خواهان تحصیل در آن هستند. پیچیدگی بدن انسان و افزایش بیماری‌های مختلفی که در قسمت‌های مختلف رخ می‌دهد باعث شده تنها افرادی که از مهارت و تخصص بسیار بالایی در این رشته برخوردار هستند بتوانند به موفقیت‌های چشمگیر و درآمدهای بسیار بالا برسند.

بنابراین اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، در قدم اول می‌توانید در رشته پزشکی که یکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا است تحصیل کرده و در قدم بعدی با کسب مدرک عالی در آن، علاوه بر درمان بیماری‌هایی که در جامعه وجود دارد زندگی موفقی را برای خود بسازید.

جمع‌بندی نهایی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا آرزوی بسیاری از دانشجویانی است که برای آینده خود چشم‌انداز روشنی قائل هستند. این کشور پیشرفته دانشگاه‌های مدرن و پر امکاناتی دارد که مدارک تحصیلی معتبری به دانشجویان ارائه می‌کنند. همچنین سطح تحصیل در این کشور بسیار عالی بوده و اغلب دانشجویانی که فارغ التحصیل می‌شوند، توانایی اشتغال در بازارهای کار این کشور را دارا می‌باشند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور دارید، لازم است تا با بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا آشنا شوید. در این مطلب به ۹ رشته تحصیلی پردرآمد که بیشترین اپلای در کانادا از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد اشاره کرده و توضیحاتی را پیرامون این رشته‌ها مطرح کردیم. امیدواریم مباحثی که در این مقاله به شما عزیزان گفته شد مورد استفاده‌تان قرار گرفته باشد. در صورتی که سوال، پیشنهاد و انتقادی راجع به این مطلب دارید، می‌توانید از بخش نظرات به اطلاع ما و سایر کاربران برسانید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *