بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما هم جزو کسانی هستید که در این روزها به فکر مهاجرت از ایران و تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای دیگر می‌باشد، حتما این نکته را به خوبی می‌دانید که دانشگاه‌های استرالیا در سراسر جهان از شهرت بالایی برخوردار بوده و سطح علمی بسیار بالایی دارند. سیستم آموزشی کشور استرالیا دارای مدرن‌ترین و به روزترین ساز و کارهای آموزشی بوده و این کشور به عنوان یکی از قطب‌های اصلی آموزش بین المللی شناخته می‌شود. با ما باشید تا به بررسی بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا بپردازیم.

آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا نشان از حضور ۷ دانشگاه از استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دارد. این یعنی ۷ درصد از برترین فارق التحصیلان دنیا در استرالیا تحصیل کرده اند. از این گذشته، وجود بیش از ۳۰ دانشگاه در استرالیا در بین ۸۰۰ رتبه برتر دانشگاه‌های جهان نیز مهر تائیدی بر این ادعا است. نتایج حاصل از این رتبه‌بندی وقتی در کنار سطح زندگی بالا در استرالیا قرار می‌گیرد، باعث می‌شود این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان قلمداد شود.

اقامت در استرالیا به واسطه تحصیل

تحصیل یکی از اصلی‌ترین راه‌های اقامت برای علاقه مندانی است که قصد مهاجرت به استرالیا را داشته و می‌خواهند در این کشور زندگی کنند. دانشجویان و کسانی که به قصد تحصیل در استرالیا ساکن می‌شوند، می‌توانند بدون هیچ گونه مشکلی در این کشور تحصیل و اقامت کنند. استرالیا به دلیل دارا بودن کیفیت بالای تحصیلی و همچنین آسان بودن شرایط مهاجرتی، در بین دانشجویان ایرانی بسیار محبوب شده و انتخاب اول این دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور است.

این کشور در سال گذشته چیزی حدود ۳۰۰ هزار دانشجو را پذیرش و شرایط تحصیلی را برای آن‌ها آماده کرده است. از این رو می‌توان استرالیا را بهشت دانشجویان دانست. در ادامه بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا را معرفی کرده ایم.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

در این قسمت بهترین و محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی که در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی استرالیا تدریس می‌شوند را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. اغلب این رشته‌ها دارای بازار کار خوبی بوده و در استرالیا نیز جایگاه ویژه دارند. این رشته‌ها عبارتند از:

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته روانشناسی و روانپزشکی

رشته روانپزشکی و روانشناسی به دلیل بازار کار عالی که دارد، جزو بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا به شمار می‌رود. در این رشته به رفتار انسان و جنبه‌های مختلف روحی و فیزیکی وی پرداخته می‌شود. رشته روانشناسی رشته‌ای است که جزو زیرشاخه‌های علوم اجتماعی بوده و رشته روانشناسی نیز جزو زیرشاخه‌های علوم پزشکی می‌باشد. هر دو این رشته‌ها در زمینی رفع مشکلات مربوط به زندگی و کار، مشکلات خانوادگی، روابط عاطفی و غیره فعالیت می‌کنند. حوزه‌هایی که مربوط به روانشناسی و روانپزشکی می‌باشد حوزه‌های بسیار زیادی بوده و از این رو فرصت‌های شغلی بسیار هیجان‌انگیز و فوق العاده‌ای در انتظار فارغ التحصیلان این رشته است.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته حسابداری و حسابرسی

جالب است بدانید یکی از رشته‌های محبوبی که در سالیان اخیر در استرالیا افراد زیادی در آن تحصیل کرده اند، رشته حسابداری می‌باشد. این رشته به عنوان یکی از بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا، سطح علمی بسیار بالایی را در دانشگاه‌های این کشور دارد. حسابداری همچنین یکی از پر طرفدارترین رشته‌ها در ایران نیز می‌باشد و در حال حاضر دانشجویان زیادی در ایران، برای تحصیل این رشته در استرالیا متقاضی هستند. عناوین شغلی مثل حسابدار، حسابدار مالیاتی، حسابدار مدیریت، مدیر مالی، حسابرس، مشاور مدیر و… در زیر شاخه‌های رشته حسابداری و حسابرسی قرار می‌گیرد.  از این رو اگر به رشته حسابداری و حسابرسی علاقه‌مند هستید کشور استرالیا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل شما می‌باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین صنایع به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته آمار و ریاضیات

یکی دیگر از رشته‌های پرمتقاضی و محبوب برای مهاجرت به کشور استرالیا رشته آمار و ریاضیات می‌باشد. شما با تحصیل در این رشته می‌توانید مباحث مربوط به آمار و احتمالات، ریاضیات و هر آن چه در پیرامون آن‌ها قرار می‌گیرد را دنبال نمایید. عناوین شغلی مثل کارگزار بیمه، مدیر بخش مالی، استاد دانشگاه و غیره جزو زیر شاخه‌های شغلی رشته آمار و ریاضیات قرار می‌گیرند. کاربرد اصلی رشته آمار در کشور استرالیا و چشم‌اندازهایی که این رشته برای دانشجویان خود دارد، برنامه ریزی و ایجاد طرحی کلی برای افزایش سطح رفاه زندگی قشرهای مختلف جامعه می‌باشد. امروزه به دلیل پیشرفتی که در سبک زندگی جوامع حاصل شده است، علم ریاضیات و مهارت سنجش آمار به موضوعی مهم تبدیل و موجب شده رشته یکی از بهترین رشته‌ها از نظر بازار کار باشد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقه‌مند به رشته آمار و ریاضیات بوده و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، لازم است بدانید این کشور یکی از کشورهایی است که بستر بسیار عالی را برای دانشجویان رشته آمار و ریاضیات در دانشگاه‌های خود فراهم کرده است.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته گردشگری، مهمانداری و هتلداری

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که از لحاظ صنعت گردشگری و تعداد توریست‌هایی که به آن مسافرت می‌کنند در سطح بسیار خوبی قرار دارد. وجود مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری مختلف در استرالیا باعث شده این کشور به سرزمین رویاها معروف شود. سواحل فوق العاده زیبای استرالیا سالانه میزبان میلیون توریست از سراسر دنیا می‌باشد و از این رو رشته‌هایی که به نوعی با صنعت گردشگری ارتباط دارند جزو رشته‌های هستند که بازار بسیار خوبی در استرالیا خواهند داشت. رشته‌هایی مثل هتلداری، مدیریت گردشگری و غیره جزوه این رشته‌ها هستند. بنابراین اگر شما هم از جمله دانشجویان بین المللی هستید که قصد دارید در استرالیا تحصیل نموده و در همین کشور مشغول به کار شوید، رشته‌هایی که با صنعت گردشگری ارتباط دارند بهترین انتخاب‌های پیش روی شما خواهند بود.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته معماری و طراحی داخلی

رشته معماری و طراحی داخلی یکی از پر درآمدترین و بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا است که در ایران نیز متقاضیان زیادی دارد. هرساله مباحثی در این رشته دانشگاهی مطرح می‌شود با پیشرفت‌های چشمگیری روبرو شده و از این رو دانشجویانی که به  تحصیل در آن می‌پردازند می‌توانند با جدیدترین مباحث روز معماری دنیا آشنا شوند. جالب است بدانید جمعیتی که در خارج از شهرهای استرالیا زندگی می‌کنند بیش از جمعیت افرادی است که در داخل شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند.   از اینرو با فراگیری رشته معماری و کسب مهارت در آن می‌توانید پروژه‌های مختلفی را با دستمزدهای بسیار عالی انجام داده و زندگی خوبی را برای خود در استرالیا رقم بزنید.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی پزشکی

دانشجویان و افرادی که در زمینه کنکور و رشته‌های دانشگاهی تا حدودی با موضوعات این حوزه آشنا هستند، این نکته را می‌دانند که رشته مهندسی پزشکی یکی از پر متقاضی‌ترین رشته‌های ایران است که بازار کار بسیار خوبی برای آن وجود دارد. این رشته در واقع ترکیبی از رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، کامپیوتر و مهندسی شیمی می‌باشد. همچنین در برخی مباحث آن از رشته‌های پایه‌ای مثل ریاضی و علوم زیستی نیز استفاده شده است. از این رو می‌توان رشته مهندسی پزشکی را جزو رشته‌های تلفیقی دانست که از ترکیب چندین رشته به وجود آمده است. هدف از تحصیل در این رشته، آشنایی با نحوه تولید و توسعه تجهیزات و سیستم‌های پزشکی و آزمایشگاهی است. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند پس از تحصیل به انجام امور مختلفی در بازار بپردازد. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در استرالیا دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی را پذیرش کرده و آن‌ها را به صورت رسمی با حقوق ثابت استخدام می‌کنند.

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در کانادا 2021 (مهاجرت به کانادا)

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی نرم‌افزار

مهندسی نرم‌افزار به‌عنوان یک رشته مستقل دانشگاهی، جزو رشته‌های جدید و نوظهور به حساب می‌آید. این رشته در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا، از جمله استرالیا تدریس شده و به عنوان یک گرایش تخصصی از رشته مهندسی کامپیوتر به شمار می‌رود. در واقع مهندسی نرم‌افزار یکی از بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا بوده و در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان زیادی دارد.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی عمران

مهندسی عمران یکی از بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا می‌باشد. این رشته نسبت به سایر رشته‌ها از موارد کاربرد بیشتری برخوردار بوده و مشاغل ناشی از آن طیف گسترده‌تری را شامل می‌شود. شما با تحصیل در این رشته می‌توانید آینده شغلی خود را در حوزه‌های مثل شهرسازی، مدیریت ساخت و ساز و مشاغلی از این دست متصور شوید. همان طور که می‌دانید، اغلب سازه‌هایی که هم اکنون در دنیا ساخته می‌شود در حال پیشرفت بوده و برای توسعه سازه‌ها و ساختمان‌ها بایستی به مهندسان عمران کشور توجه کرد. از این رو اگر به دنبال بازاری پر درآمد و شغلی با پرستیژ برای خود هستید، می‌توانید در این رشته تحصیل نموده و از آن فارغ التحصیل شوید. لازم به ذکر است بدانید که کشور استرالیا کشوری است که دانشگاه‌های آن سطح بسیار بالایی را برای تحصیل دانشجویان در رشته مهندسی عمران فراهم کرده است.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته دندانپزشکی

دندانپزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح و زیبایی تامین می‌کند. این رشته دانشگاهی جزوبهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا بوده و در سال‌های گذشته متقاضیان بسیار زیادی داشته است. لازم است بدانید استرالیا کشوری است که از هر ۴ دندانپزشک آن، یک نفر خارجی است. این یعنی شما می‌توانید با تحصیل در رشته دندانپزشکی به سادگی در این کشور مشغول به کار شده و درآمد بالایی داشته باشید.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی مواد و صنعت

استرالیا یکی از کشورهایی است که سرشار از منابع معدنی و ذخایر نفت و گاز می‌باشد. وجود این منابع در این کشور باعث شده رشته‌هایی مثل مهندسی مواد و صنعت به یکی از پردرآمدترین و بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا تبدیل شود. در همین راستا سیاستی که دولت استرالیا از چندین سال پیش آن را دنبال کرده است، تربیت نیروهای متخصص در زمینه مهندسی مواد و به کارگیری آن‌ها در صنایع این کشور است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به رشته مهندسی مواد و یا رشته‌های مربوط به مهندسی معدن علاقه‌مند هستید، می‌توانید در استرالیا تحصیل کرده و در بازار کار عالی این کشور مشغول به کار شوید.

حتما بخوانید:  بهترین کشور برای مهاجرت مهندس عمران + (شرایط و درآمدهای 2021)

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی کامپیوتر و آی تی

یکی دیگر از رشته های محبوب و پرتقاضا برای مهاجرت به کشور استرالیا، رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات می باشد. شما می توانید با تحصیل در این رشته از بازار کار فوق العاده پردآمد آن بهره مند شوید. طبق آخرین آمار به دست آمده، رشته کامپیوتر و آی تی جزو ده رشته پول ساز دانشگاهی بوده و بازار کار آن همیشه برای فارغ التحصیلان وجود دارد.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته مهندسی معادن و نفت و گاز

رشته دیگری که قصد داریم در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم، رشته مهندسی معادن و نفت و گاز است. این رشته یکی از بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا می‌باشد. رشته مهندسی معادن و رشته‌هایی که به انرژی‌های پرتقاضا مثل نفت و گاز مرتبط هستند جزو پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی استرالیا به شمار می‌رود. در این رشته به صورت تخصصی به بررسی و مدیریت معادن و همچنین  محصولات مرتبط با نفت و گاز پرداخته می‌شود. از آن جایی که امروزه به حضور افرادی که بتوانند این انرژی‌ها را به خوبی مدیریت کنند بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، بنابراین بازار کار و درآمد مهندسان معادن و نفت و گاز بسیار بالاست. همانطور که گفتیم کشور استرالیا کشوری است که دارای منابع زیادی از زغال سنگ نفت و گاز می‌باشد. از این رو اگر در رشته مهندسی معادن و نفت و گاز تحصیل کنید می‌توان گفت بازار کار شما تقریبا قطعی است.

بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا

رشته علوم کشاورزی

جالب است بدانید رشته علوم کشاورزی و زیر شاخه‌های آن نیز جزو بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا می‌باشند. از آنجا که کشور استرالیا کشوری است که از نظر زمین‌های کشاورزی و صادرات گندم و میوه به سرتاسر دنیا در وضعیت خوبی قرار دارد، بنابراین یکی از مهمترین فرصت‌های شغلی که در کشور استرالیا مطرح است، شغل کشاورزی و مشاغل پیرامون آن است. شما با تحصیل در رشته علوم کشاورزی و یا رشته‌های مربوط به آن می‌توانید به انجام کارهایی مثل مدیریت کشاورزی، مشاوره جنگلداری، مشاوره کشاورزی و مشاغلی از این دست پردازید. سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای فراگیری این رشته راهی استرالیا می‌شوند؛ چرا شما یکی از آن‌ها نباشید؟

جمع‌بندی نهایی

مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌ای مثل استرالیا، امروزه به یکی از اصلی‌ترین اهداف کسانی تبدیل شده که قصد دارند آینده خود را در کشورهای دیگر تضمین کنند. یکی از بهترین روش‌های کسب اقامت کشورهای پیشرفته تحصیل در آن‌ها است. شما می‌توانید با تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه‌های استرالیا، نه تنها در این کشور اقامت داشته بلکه خود را از نظر علمی پرورش دهید. ما در این مقاله به بررسی بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به استرالیا پرداخته و آن‌ها را به شما عزیزان معرفی کردیم. امیدواریم مطالب گفته شده برایتان مفید واقع شده باشد. شما عزیزان می‌توانید سوالات و نظرات خود را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

2/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *