حذف ممنوعیت‌های کورونایی برای ورود به آمریکا از 8 نوامبر

0

دولت بایدن از روز 8 نوامبر سال جاری ممنوعیت‌های کورونایی را برای تمامی خارجی‌هایی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، برخواهد داشت.

محدودیت‌های کورونایی در حال حاضر از ورود افرادی که ملیت‌های برزیلی، چینی، هندی، ایرانی، ایرلندی، بریتانیایی و آفریقای جنوبی دارند و همچنین افرادی که شهروند هر یک از کشورهای حوزه شنگن هستند، جلوگیری می‌کند.

قانون جدید مبنی بر برداشته شدن محدودیت‌های مذکور نه تنها در پروازهای بین المللی بلکه در مسیرهای زمینی بین المللی نیز اعمال خواهد شد.

به عبارتی می‌توان گفت بعد از روز 8 اکتبر ایالات متحده آمریکا برای ورود خارجی‌های به این کشور بیشتر بر روی افراد متمرکز است تا ملیت آنها و به همین دلیل هم شرط واکسیناسیون کامل را برای ورود آنها به خاک کشورش در نظر گرفته است.

انتظار می‌رود که که قانون جدید تنها افرادی را واکسینه کامل در نظر بگیرد که با یکی از واکسن‌هایی که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مورد پذیرش قرار گرفته‌اند، واکسینه شده باشند.

به علاوه واکسینه شدن با واکسن‌هایی که توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) در موارد اورژانسی تایید شده‌اند نیز به احتمال زیاد قابل پذیرش خواهد بود.

علاوه بر مورد بالا، مساله‌ی دیگری که هنوز شفاف نشده است این است که قانون جدید در مورد افرادی که بنا بر توصیه‌های پزشکان واجد شرایط دریافت واکسن نبوده و نیستند، چه تصمیمی می‌گیرد.

همچنین مشخص نیست افرادی که به هر دلیلی شخصا تصمیم گرفته‌اند واکسن نزنند، بعد از اجرایی شدن قانون جدید برای ورود به خاک آمریکا چه وضعیتی خواهند داشت.

منبع خبر: mondaq

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.