پورتال مهاجرتی حزب بلوک کبکوآ منتشر شد

0

حزب بلوک کبکوآ در پلتفرم انتخاباتی خود خواهان تسریع روند رسیدگی به تقاضاهای مهاجرتی به این استان و سیستم مهاجرتی مستقل‌تر شد.

گفتنی است حزب بلوک کبکوآ یک حزب ملی گرا است که در حال حاضر تحت رهبری ایوِ-فرانسوا بلانشت می‌باشد.

کاندیداهای این حزب تنها در بخش‌های کبک هستند چرا که حق حاکمیت کبک در مرکز دستور کار آنها قرار دارد.

نگاهی برنامه‌های مهاجرتی آنها که در ادامه آمده است، به سادگی نشان می‌دهد، در میان دیگر مسائل موجود در سر تا سر کشور کانادا، دغدغه اصلی رهبران این حزب مسائل مربوط به ساکنین کبک می‌باشد:

پلتفرم انتخاباتی حزب بلوک کبکوآ

حزب بلوک کبکوا که مانند دیگر احزاب کانادا این روزها خود را برای انتخابات نخست وزیری پیش رو در کانادا آماده می‌کند، پلتفرم انتخاباتی خود را به زبان فرانسه منتشر کرد.

بر اساس آنچه در این پلتفرم آمده است، طرفداران این حزب خواهان تسریع روند رسیدگی به تقاضاهای مهاجرتی به این استان هستند.

آنها معتقدند بررسی پرونده‌ی مهاجرتی مربوط به کبک اغلب بیشتر از پرونده‌های مهاجرت به کانادا در دیگر استان‌های کانادا زمان می‌برد.

در حال حاضر کبک در مقایسه با دیگر استان‌های کانادا سیستم مهاجرتی مستقل‌تری دارد، اما رهبران حزب تمایل دارند که دولت استانی بتواند روی برنامه نیروی کار خارجی موقت نیز کنترل داشته باشد.

آنها معتقدند با این اتفاق، روند استخدام چنین نیروهایی تسهیل می‌شود.
حزب بلوک کبکوآ همچنین از دولت فدرال می‌خواهند به استفاده از رزومه بدون نام در موقعیت‌های شغلی خدمات عمومی کمک کنند تا از تبعیض در روند استخدام افراد جلوگیری شود.

یکی از سیاست‌هایی که پلتفرم این حزب در قبال مهاجرت اتخاذ می‌کند این است که توافق کشور امن ثالث با ایالات متحده آمریکا، به امید توقف عبور غیر قانونی در مرز کانادا-آمریکا، لغو شود.

آنها همچنین خواهان این هستند که تمامی مهاجرین فرانسه در کبک اسکان مجدد داده شوند.

این حزب ملی گرا ه علاوه به دنبال اجرای مدل خودشان از لایحه چند فرهنگی هستند چون باور دارند فرم کنونی آن مانع از یکدست شدند مهاجرین با جامعه کبک می‌شود.

حتما بخوانید:  معافیت مسافرین واکسینه شده از قرنطینه و تست PCR

و در نهایت بلوک کبکوا قصد دارد برای فارغ التحصیلان و مهاجرانی که تمایل به سکونت در خارج از مراکز شهری عمده دارند، اعتبار مالیاتی پیشنهاد دهد.

منبع خبر: blocquebecois

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.