مهاجرت قصاب به کانادا – شرایط و روش های سال 2021

مهاجرت قصاب به کانادا – شرایط و روش های سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

افراد زیادی در سراسر دنیا قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند و این امر می تواند به دلایل مختلفی چون نداشتن شغل در کشور خود، کیفیت زندگی در کشور مقصد، تحصیل و … صورت بگیرد. کانادا یکی از کشور هایی است که مقصد مهاجران زیادی می باشد. البته شرایط ویژه ای را برای مهاجرت به این کشور باید گذراند.

کانادا در حال حاضر روند مهاجرت قصاب به کانادا را راحت تر کرده است زیرا به نیروی کار خارجی در این زمینه نیاز دارد. بنابراین اگر در این زمینه فعالیت و تجربه کافی را دارید، حتما این مقاله را مطالعه کنید زیرا در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با شرایط و نحوه ی مهاجرت از طریق قصابی به کانادا آشنا کنیم، پس تا پایان ما را همراهی کنید.

قصابی در کانادا

کانادا برای کمبود نیروی خود در بخش های کشاورزی و قصابی، نظر به جذب مهاجران از کشورهای دیگر دارد. این امر سبب شده است تا افراد فعال در این حرفه بتوانند مراحل آسان تری را برای اخد اقامت در کانادا بگذرانند. در واقع کانادا این کار را با برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف خود، طراحی کرده است زیرا با پذیرش قصاب، نیروی کار ماهر را جذب و آن ها  را  در کشور خود نگه می دارد و همچنین مشکلات موجود چون کمبود نیروی کار در این زمینه را برطرف خواهد کرد. البته کانادا دارای ویژگی های بسیار مثبتی برای زندگی می باشد که می توان با استفاده از این فرصت، زندگی خود و خانواده را تغییر داد و از طریق اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت کنید.

قصابی در کانادا

ثبت اطلاعات در سیستم اینترای اکسپرس

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را از طریق یک شغل خاص دارند، در ابتدا باید اطلاعات خود را به طور دقیق و کامل در سیستم اینترای اکسپرس ثبت کنند. در واقع سیستم Express، به همه ی افراد خواهان مهاجرت به کانادا در سراسر دنیا، اجازه می دهد تا اطلاعات خود را در این سیستم ثبت کنند و منتظر جواب همین سیستم بمانند. لازم به ذکر است که فرد متقاضی حتما باید دراین زمینه تجربه و مهارت لازم را داشته باشد و همچنین از مدارک معتبر در کشور خود بهره مند باشد.

به طور کلی این سیستم، به جمع آوری اطلاعات داوطلبان می پردازد و در بین آن ها افراد واجد شرایط انتخاب می شوند تا نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند و در صورت گذراندن تمامی مراحل بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

کد قصابی در NOC کانادا

در هر کشوری که مهاجر پذیر باشد، یک سری لیست برای عناوین شغلی اعلام می شود که این لیست در کانادا NOC  یا لیست ملی کد شغلی نام دارد. بنابراین افرادی که در قصابی مهارت دارند و به دنبال یک فرصت شغلی در کانادا هستند، می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند زیرا کانادا به دنبال جذب نیروی قصاب در سراسر دنیا است و در این زمینه با کمبود نیروی کار مواجه می باشد.

کد قصابی در NOC با عدد 6331 مشخص می شود. بنابراین وجود کد برای قصابی در NOC  می تواند مراحل اخذ ویزای کانادا برای متقاضیان راحت تر  کند.

قصابی در کانادا فاقد داشتن شرط LMIA  

حتما بخوانید:  بازگشایی گام به گامِ مراکز برگزاری آزمون‌های آیلتس و سلپیپ

در کانادا برای آن که کارفرمایان بتوانند نیروی کار خارجی استخدام کنند، باید مراحلی را طی کنند که یکی از آن ها، داشتن مدرک LIMA است. مدرک و سند LIMA برای کار فرما، نشان می دهد که او در مدت سه ماه نیاز خود به نیروی کار در کانادا را در تمامی رسانه ها اعلام کرده است و پس از گذشت زمان، هیچ کانادایی کار فوق را قبول نکرده و درخواستی برای کار به کارفرما ارسال نشده است. اگر چنین باشد، کارفرما می تواند یک نیروی خارجی را برای کار استخدام کند.

نیاز به قصاب در کانادا، این شرط را برای کارفرمایان لغو کرده است و اگر آن ها خواهان به خدمت گرفتن قصاب باشند نیاز به طی کردن و ارائه مدرک LIMA  نمی باشد تا زمان جذب نیروی خارجی کوتاه تر شود.

قصابی در کانادا فاقد داشتن شرط LMIA  

عناوین شغلی برای قصاب ها در کانادا

نیروهایی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق شغل قصابی را دارند، می تواند تحت عناوین مختلف در زمینه های مربوط به این شغل، مشغول به کار شوند. عناوین و زمینه های شغل قصابی در کانادا عبارتند از:

 1. فعالیت به عنوان کارآموز قصاب که می توانند به صورت خرده فروشی یا عمده فروشی کار خود را در کنار افراد با تجربه آغاز کنند.
 2. فعالیت به عنوان قصاب یکی دیگر از موارد کار در این فعالیت است.
 3. در بخش های عمده یا خرده فروشی، می توان به عنوان فرد ماهر در برش انواع گوشت استخدام شد. البته برای گوشت خوک قصاب جداگانه نیز نیاز دارند.
 4. در قسمت هایی به عنوان قصاب ماهی نیز امکان استخدام شدن وجود دارد.

به طور خلاصه تر می توانید به عنوان قصاب در شغل های زیر مشغول به کار شوید.

 • شاگرد قصاب
 • خرد کن گوشت قصاب در عمده و خرده فروشی ها
 • سر قصاب
 • قصاب سوپرمارکت ها
 • قصاب ماهی
 • قصاب سر
 • برش گوشت در انواع مختلف

همه ی این موارد در NOC با یک کد وآن هم کد 6331 مشخص می شود.

فعالیت ها و مهارت های قصاب ها در کانادا

در قسمت های قبلی عناوین شغلی که برای قصاب ها در کانادا، تعیین شده اند را ذکر کردیم. قصاب ها در هر جایی از دنیا باید یک مجموعه مهارت را داشته باشند تا سریع تر و بدون هیچ گونه مشکلی، کار خود را به سرعت انجام دهند. مهاجرانی که از طریق تخصص قصابی قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، باید در این  زمینه تجربه هایی چون موارد زیر را داشته باشند تا نظر کارفرمای کانادایی را به سرعت جذب کند.

 • توانایی خرد کردن و ریز ریز کردن انواع گوشت ها با استفاده از وسایل برقی مناسب، را داشته باشند.
 • کار با دستگاه هایی چون نمایشگرهای مخصوص انواع گوشت، را بلد باشند و به راحتی با آن ها کار کنند.
 • بتوانند گوشت، مرغ، ماهی و صدف را مطابق با نظر سفارش دهنده برش دهند.
 • توانایی ایجاد قلمه های انواع گوشت مطابق با خواسته مشتری را داشته باشند.
 • نسبت به نحوه ی نگهداری انواع گوشت کاملا آگاه باشند.
 • روند کار خود را کاملا کنترل کنند و نسبت به سفارشات مشتری کاملا آگاه باشند تا مواد غذایی فروشی تازه را به مشتری تحویل دهند.

روش های مهاجرت با تخصص قصابی

حتما بخوانید:  ویزای توریستی کانادا

کانادا نیازمند قصاب و افراد متخصص در قصابی است بنابراین با توجه به شرایط خوب زندگی در کانادا، اگر در این حرفه تخصص و تجربه کافی را دارید،  بهترین راه برای مهاجرت و تغییر زندگی خود اقدام از طریق همین روش است.  در ادامه روش هایی ذکر شده است تا از طریق آن ها شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 • اقدام از طریق برنامه های منتخب استانی

کانادا در سرتاسر کشور خود نیازمند قصاب است بنابراین اگر شما بتوانید در در برنامه مهاجرتی منتخب استانی شرکت کنید و به عنوان نامزد کاندید شوید. بهترین راه برای مهاجرت را انتخاب کرده اید زیرا استان ها از این روش اعلام می کنند که به نیروی کار متخصص در هر زمینه ای نیازدارند. وبسایت های زیادی نیازهای استان های کانادا را ذکر می کنند که از طریق مشاوران در این زمینه می توانید بهترین را انتخاب کنید.

 • مهاجرت از طریق AFP

کانادا در بخش های کشاورزی که قصابی نیز شامل آن می شود، به نیروی کار نیاز دارد بنابراین AFP یکی از برنامه های مهاجرتی به ویژه برای قصاب ها به شمار می آید تا بتوانند اقامت کانادا را دریافت کنند. البته باید شرایط و موارد زیر را داشته باشند تا از این طریق بتوانید اقدام کنند.

 1. در زمینه قصابی باید در طول سه سال قبل از درخواست خود، حداقل 1 سال فعالیت داشته باشند.
 2. مدرک تحصیلی لازم برای اقدام به درخواست اقامت از این طریق، مدرک معادل سازی شده با تحصیلات دبیرستان در کانادا باشد.
 3. یک پیشنهاد شغلی داشته باشند.
 4. قبولی در امتحان CLB، یکی از اقدامات لازم در این راه محسوب می شود.
 5. باید مدارکی مبنی بر داشتن شرایط مالی خوب در حدی که خانواده شما در رفاه باشند را، داشته باشید تا در کانادا دچار مشکل مالی نشوید.
 • برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک

این برنامه برای 4 استان کانادا در نظر گرفته شده است که شامل نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نواسکوشیا و جزیره ادوارد می باشد. این روش به منظور جبران کمبود نیروی کار آتلانتیک یا استان های ذکر شده  در زمینه قصابی می باشد که باید برای استفاده از این روش، شرایط زیر را داشته باشید.

 • اولین مرحله این است که یک کارفرمای کانادایی نیازمند شما باشد و شما را برای انجام شغل، به کانادا دعوت کند. این حرف خود را باید از طریق یک معرفی نامه که کارفرما برای شما ارسال می کند را به اثبات برسانید.
 • داشتن سابقه کار و فعالیت در قصابی یکی دیگر از موارد زیر است که مدت زمان فعالیت در قصابی، باید کمتر از یک سال نباشد.
 • کسب نمره در آزمون CLB، نیز یکی دیگر از مراحل درخواست از طریق این روش است.
 • ارائه مدارک مبنی بر داشتن شرایط مالی مناسب برای اسکان خود و خانواده در بخش های آتلانتیک، از موارد دیگر می باشد.

مهاجرت از طریق AFP

اطلاعات و مراحل لازم  برای مهاجرت به کانادا از طریق قصابی

رفتن به کانادا از طریق تخصص در قصابی، نیازمند طی کردن یک پروسه است که اولین مرحله ی آن، تکمیل اطلاعات در اکسپرس می باشد که این اطلاعات شامل موارد زیر است.

 • نام و نام خانوادگی
 • مدارک تحصیلی ( به طور کامل و جامع )
 • مسلط بودن به زبان های خارجی یعنی فرانسه و انگلیسی و ارسال مدارک مربوط به آن ها
 • سابقه کاری
 • زمینه کاری و تحصیلات همسر
 • سال تولد و مشخص کردن سن
حتما بخوانید:  کشور کانادا Canada : هر آنچه لازم است در مورد کانادا بدانید!

مجموع امتیازات در این مرحله باید کمتر از شصت و هفت نباشد. انجام این مرحله تازه شروع کار است و شما اگر امتیازات لازم را کسب کنید به درخواست شما جواب می دهند که به آن نام ITA می گویند.  بعد از آن که به درخواست شما جواب داده شد، 60 روز برای شما مقرر می شود تا درخواست رسمی خود را به طور کامل و با استفاده از نظر مشاوران ارسال کنید.

بهتر است از قبل تمام مدارک خود را اماده کنید تا در مدت 60 روز به مشکل بر نخورید و مدارک شما آماده باشد. برای مهاجرت، باید حتما از نظر کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید و بدون راهنمایی آن ها اقدام به هر کاری اشتباه است.

ارزیابی مهارت برای مهاجرت قصاب به کانادا

واضح است که هر کاری نیازمند یک سری مهارت و توانایی است که این امر  برای تمام افراد که قصد ورود به یک حرفه را دارند، انجام می شود. در زمان مهاجرت یک مرحله به نام ارزیابی وجود  دارد که این مرحله برای به تایید رساندن توانایی فرد انجام می شود. ارزیابی مهارت می تواند برای شروع به کار بسیار مفید واقع شود زیرا هم امتیازات شما را در برنامه های اکسپرس بالا می برد و هم به راحتی می توانید کار خود را آغاز کنید.

مهاجرت به عنوان قصاب به کانادا بدون داشتن درخواست از طرف کارفرما

داشتن یک کارفرما که به شما و کارتان نیاز داشته باشد، کار و مراحل اخذ ویزا را برای شما راحت می کند، اما باز هم بدون کارفرما می توانید به کانادا مهاجرت کنید و آن هم از طریق سیستم اکسپرس است که در ابتدای مقاله به  طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده شد.

درآمد قصابی در کانادا

کشور کانادا در اکثر استان های خود نیازمند قصاب است و این به آن معناست که برای آن ها نیز مطابق با کارشان، دستمزد خوبی در نظر گرفته است. این دستمزد و درآمد، سالانه تغییر می کند و معمولا درآمدها در استان ها متفاوت خواهد بود اما متوسط  درآمد قصاب در کانادا به عنوان قصاب خرده فروش 45065 دلار در طول سال است که هر سال در حال رشد و افزایش می باشد.

درآمد قصابی در کانادا

کلام پایانی

زندگی در کانادا، امکانات و رفاه مناسبی را به همراه خواهد داشت و شما می توانید از طریق تخصص خود به این کشور مهاجرت کرده  و به امکانات آن دسترسی پیدا کنید. داشتن تجربه در قصابی و مدارک معادل سازی شده با سیستم تحصیلی کانادا، می تواند شما را به این کشور برساند زیرا کانادا به شدت به قصاب نیازمند است. شما می توانید اطلاعات خود را از طریق سیستم اکسپرس ارسال کرده و منتظر جواب درخواست خود باشید که در صورت جواب به درخواست، شما باید از طریق  های قانونی و به کمک مشاوران در این زمینه درخواست رسمی خود همراه با مدارک را برای اخذ اقامت ارسال کنید.

در این مقاله اطلاعات جامعی درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص  قصابی، در  اختیار شما قرار گرفت که امید داریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *