خرید خانه، آپارتمان و کاندو در تورنتو

0

تورنتو مرکز استان انتاریو و یکی از مهم‌ترین و عمده‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت از روش های متعددی همچون مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. این شهر نه تنها یکی از مهم‌ترین شهرهای کانادا بلکه از کلان‌شهرهای بسیار مطرح در سطح جهان می‌باشد. در این شهر موقعیت‌های کاری و تحصیلی فراوانی برای تازه‌واردین به کانادا وجود دارد. بنابراین بسیاری از مهاجرین به کانادا، تورنتو را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. آنها باید به این نکته توجه کنند که در تورنتو همانطور که موقعیت‌های فراوانی برای کار وجود دارد، تقاضای بیشتری نیز برای خانه وجود دارد. و در نتیجه خرید خانه در تورنتو ممکن است کار چندان ساده‌ای نباشد و مستلزم جست‌وجوی بسیار و دانستن نکاتی است که در همین مقاله می‌توانید از آنها اطلاع پیدا کنید.

فاکتورهای مهم برای خرید خانه در تورنتو

همانطور که در مقاله خرید خانه در کانادا هم تشریح شد قبل از خرید خانه در تورنتو در ابتدا باید در مورد برخی موارد تصمیم‌گیری کرده‌باشید. این موارد عبارتند از:

 • نوع خانه
 • استطاعت مالی شما برای خرید خانه
 • محله‌ای که می‌خواهید در آن زندگی کنید
 • اندازه و قدمت ساخت‌خانه
 • نوع منطقه‌ای که می‌خواهید در آن زندگی کنید؛ مثلا آیا می‌خواهید در مرکز شر باشید یا حاشیه‌ی شهر، آیا نزدیکی به مکان‌های فرهنگی یا گردشی برای شما مهم است یا نه و مواردی از این دست

برای آگاهی از جزئیات انواع خانه در کانادا می‌توانید به همان مقاله خرید خانه در کانادا مراجعه نمایید اما به طور خلاصه انواع خانه در کانادا عبارتند از:

 • آپارتمان (condo)
 • خانه‌های شهرکی (town house)
 • خانه یک‌طبقه (Bangalow)
 • ویلایی مستقل (Detached)
 • نیمه مستقل (Semi Detached)
 • خانه‌های متصل (Link)
 • داپلکس یا تریپلکس

بعد از اینکه در مورد نوع خانه و دیگر فاکتورهای تعیین کننده برای انتخاب خانه در تورنتو تصمیم‌گیری کردید، باید به دنبال خانه در این کلان‌شهر بگردید. در تورنتو – مانند دیگر شهرهای کانادا – روش‌های گوناگونی برای جست‌وجوی خانه وجود دارد. این روش‌ها به طور خلاصه عبارتند از:

 • بنگاه‌های املاک یا Realtors
 • راهنمای املاک و مستغلات
 • علائم فروش خانه در محله‌های تورنتو
 • خانه های باز در تورنتو
 • تابلوهای اعلانات در مراکز اجتماعی در محله‌ای که در تونتو می‌خواهید در آن ساکن شوید
 • قسمت تبلیغات روزنامه‌ها
 • نشریه خرید و فروش
 • پرس‌وجو از دوستان و بستگانی که در تورنتو دارید

خرید خانه، آپارتمان و کاندو در تورنتو

دریافت وام از بانک برای خرید خانه در تورنتو

شما بالاخره به یکی از روش‌های بالا موفق خواهید شد که خانه‌ی موردنظرتان را پیدا کنید و تازه از اینجاست که پروسه‌ی رسمی خرید خانه آغاز می‌شود. بعد از یافتن خانه مهم‌ترین کارِ شما تامین مبلغی است که باید برای خرید آن بپردازید. برای خرید خانه در تورنتو و دیگر شهرهای کانادا راه‌حل رایج این است که به دنبال تهیه‌ی وام مسکن یا mortgage باشید. در کانادا وام‌دهندگان مختلفی هستند که پول لازم برای خرید خانه را با عنوان وام مسکن به شما قرض می‌دهند. این وام دهندگان عبارتند از: بانک‌ها، اتحادیه‌های اعتباری، کمک‌هزینه‌های بازنشستگی و شرکت‌های بیمه. وام مسکن عموما در مدت زمان ۲۵ سال و به صورت ماهانه و البته با محاسبه‌ی سود در نظر گرفته‌شده باز پرداخت می‌شود.

توجه داشته‌باشید که قبل از اینکه خانه‌ی موردمظرتان را پیدا کنید و بر ای گرفتن وام به طور رسمی اقدام کنید، می‌توانید از طریق پیش‌توافق وام مسکن از دریافت وام و مبلغ آن مطمئن شوید. پیش‌توافق وام مسکن در واقع تعهدی است که وام‌دهنده به شما می‌دهد مبنی بر اینکه مبلغی را تا سقف مشخص و با سود در نظر گرفته‌شده، به عنوان وام مسکن به شما پرداخت کند. این تعهدنامه رسمی تا مدت زمان مشخصی، که معمولا ۹۰ روز است، معتبر خواهد بود.

ارسال تقاضای خرید

خوب حالا شما خانه‌ی موردنظرتان را یافته‌اید و مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه را تامین کرده‌اید. دیگر وقت آن رسیده که رسما پروسه‌ی خرید خانه را آغاز کنید.

اولین اقدام رسمی برای خرید هر نوع ملکی در کانادا ارائه‌ی یک درخواست رسمی با عنوان “تقاضای خرید” است که پس از تنظیم و امضا، باید آن را به خریدار تحویل دهید و منتظر موافقت او بمانید. در صورتی که از طریق یک آژانس مشاور املاک در تورنتو خانه‌ی خود را یافته‌اید، “تقاضای خرید” توسط خود آنها برای شما تهیه می‌شود، در غیر این صورت بهتر است که از راهنمایی یک وکیل استفاده کنید.

تقاضای خرید یک درخواست رسمی و قانونی برای خرید یک خانه است. اگر این تقاضا را فروشنده بپذیرد این نوشته لازم‌الاجرا خواهد بود. بنابراین در صورتی که از کمک یک وکیل برای تنظیم درخواستتان استفاده کرده‌اید، قبل از تنظیم تقاضا با او صحبت کنید، و قبل از امضای متن تقاضا، ابتدا اطمینان یابید که تمام مواردی که در تقاضا نوشته‌شده‌اند شرایطی هستند که می‌توانید با آن شرایط زندگی کنید و سپس این موارد را در متن تقاضا مکتوب کنید.

این امکان وجود دارد که تقاضا برای خرید خانه مشروط به برخی موارد شود. به عنوان مثال تقاضای خرید می‌تواند مشروط به این باشد که با درخواست وام مسکن شما موافقت شود یا خیر، یا مثلا مشروط به انجام شرط بازرسی خانه شود. در این حالت، حتی اگر خریدار با تقاضای خریدِ شما موافقت کرده‌باشد، در صورتی که هریک از شرایط ذکرشده برآورده نشود می‌توانید تقاضا را کنسل کنید و یا تغییراتی در آن ایجاد نمایید.

خرید خانه، آپارتمان و کاندو در تورنتو

موارد مندرج در تقاضای خرید خانه

در اکثر مواقع تقاضای خرید خانه شامل موارد زیر می‌شود:

 • نام و نام‌خانوادگی خریدار، نام و نام‌خانوادگی فروشنده، آدرس خانه
 • قیمتِ پیشنهادیِ خرید خانه که ممکن است از قیمتی که فروشنده مطالبه می‌کند کمتر باشد
 • میزان بیعانه‌ی پرداختی
 • موارد مازادِ بر خانه در صورتی که بخواهید خانه‌ای که می‌خرید شامل برخی وسیله‌ها و امکاناتِ از پیش‌آماده باشد. مواردی مانند پوشش پنجره‌ها، یخچال، گاز، خشک‌کن، ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی از جمله‌ی این امکانات هستند و در صورتی که بخواهید خانه را همراه با آنها خریداری کنید، باید این موارد را در تقاضایتان قید کنید.
 • تاریخ نهایی؛ از دیگر مواردی که باید در تقاضای خرید مکتوب شود، تاریخِ روزی است که کلیدهای خانه را تحویل می‌گیرید. این تاریخ عموما ۳۰ تا ۶۰ روز بعد از امضای قرارداد است.
 • هر شرایط دیگری که با تقاضای خرید مرتبط باشد. مثلا مواردی مانند پرداخت هزینه‌ی خانه با وام مسکن و شرط بازرسی خانه در ادامه به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد.
 • کپی نقشه‌ی توپوگرافی: درخواست از فروشنده برای اینکه یک کپی از آخرین نقشه‌ی توپوگرافی زمین به شما بدهد
 • تاریخ انقضا: تاریخی که تقاضا تمام می‌شود که عموما 48 تا 72 ساعت بعد از زمانی است که تقاضا منعقد می‌شود.

پروسه‌ی پذیرش تقاضای خرید

بعد از اینکه وکیلتان تقاضای شما را بررسی کرد در صورتی که با مشاور املاک برای یافتن خانه مشورت کرده‌باشید، آنها تقاضا را تحویل فروشنده می‌دهند. فروشنده ممکن است با تقاضای شما موافقت کند یا آن را رد کند و یا ممکن است به شما پیشنهاد متقابل بدهد. پیشنهاد متقابل پیشنهادی است برای فروش خانه به شما اما با اعمال برخی تغییرات در پیشنهاد شما، مثلا قیمت بالاتر یا تاریخ نهایی دیگر.

از اینجا به بعد این به شما بستگی دارد که پیشنهاد متقابل را بپذیرید یا آن را رد کنید یا یک پیشنهاد متقابل دیگر ارائه دهید. این امر بسیار رایج است که در بسیاری از مواقع این پیشنهادات متقابل بین فروشنده و خریدار ردوبدل شوند بنابراین در صورتی که چنین اتفاقی برایتان افتاد نگران نشوید. این تبادل یک بخش طبیعی از پروسه‌ی خرید خانه است. فقط اطمینان یابید از اینکه پرداخت قیمتی که در نهایت بر سر آن به توافق می‌رسید برای شما ممکن است و اینکه به سختی قرار نیست آن را بپردازید. و البته این آمادگی را داشته‌باشید که در صورتی که در نهایت نتوانستید با فروشنده به توافق برسید، از خریدنِ خانه‌ی او صرف‌نظر کنید و به دنبال گزینه‌های دیگری برای خرید خانه در تورنتو باشید.

خرید خانه، آپارتمان و کاندو در تورنتو

انتقال مالکیت بعد از خرید خانه در تورنتو

در صورتی که توانستید با فروشنده توافق کنید، می‌توانید مالکیت خانه را به نام خودتان بزنید. در این مرحله شما به یک وکیل احتیاج دارید نه تنها برای اینکه از مشاوره‌ها‌ی قانونی او بهره‌مند شوید، بلکه همانطور که در پاراگراف بعد می‌بینید برای طی کردن پروسه‌ی انتقال مالکیت.

در روزی که به عنوان تاریخ نهایی تعیین کرده‌اید ( روزی که شما مالک خانه می‌شوید) وام‌دهنده کل مبلغ وام مسکن را به وکیل شما پرداخت می‌کند. سپس شما مبلغ پیش‌پرداخت را – معمولا به صورت چک – به آنها پرداخت می‌کنید. وکیل شما تمامی قبض‌ها و هزینه‌های مربوط به خرید خانه را پرداخت می‌کند و پول را برای وکیل فروشنده می‌فرستد. در نهایت وکیل شما به طو رسمی خانه را به نام شما ثبت می‌کند و سند خانه و کلیدها را به شما تحویل می‌دهد.

شرط بازرسی خانه

همان‌طور که در قسمت تقاضای خرید نیز مطرح شد یکی از مواردی که میتواند خرید خانه را به آن مشروط کنید، شرط بازرسی خانه یا “Home Inspection Service” است. بر اساس این شرط، فروشنده می‌پذیرد که قبل از انتقال مالکیتِ خانه، یک بازرس، خانه را بررسی کند. توجه داشته‌باشید که طرف قرارداد بازرس، خریدار خانه است.

بازرس مذکور، موارد اساسی در خانه مانند ترک فونداسیون، نشتی، عیوب لوله کشی، سیم کشی و غیره را بررسی می‌کند و سپس یا به شما اطمینان می‌دهد که خانه هیچ مشکل اساسی‌ای ندارد، یا در صورت وجود هر نوع مشکل آن را به طور رسمی گزارش می‌دهد. بر اساس این گزارش شما می‌توانید بر سر نحوه‌ی انجام تعمیرات و پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها با فروشنده مذاکره کنید.

نکته‌ای که ذکر آن در اینجا ضروری به نظر می‌رسد این است که از آنجا که کانادا دارای حکومتی فدرال است، قوانین مختلفِ آن از استانی به استان دیگر متغیر است. بنابراین در صورتی که قصد خرید خانه در تورنتو را دارید باید علاوه بر قوانینِ فدرال از قوانین استان انتاریو نیز مطلع باشید. این قوانین را می‌توانید در وبسایت Canada Mortgage and Housing Corporation به دقت مطالعه نمایید.

انتخاب محله برای خرید خانه در تورنتو

اینکه کدام محله برای خرید خانه در تورنتو مناسب است و کدام محله نه، بستگی به معیارهای شما دارد. بسیاری از افراد معتقدند در یک شهر بزرگ محله‌ی خوب به محله‌ای گفته می‌شود که وقتی در آن قدم می‌زنید بتوانید اکثر کارهای خود مانند خرید روزمره را در مسیرتان انجام دهید. به علاوه به ایستگاه مترو، فضای سبز و مکان‌های تفریحی دسترسی داشته‌باشید. به طور کلی می‌توان معیارهای زیر را برای انتخاب محله‌ی سکونت در نظر گرفت:

 • معیار اقتصادی
 • امنیت
 • دسترسی به مرکز شهر
 • وجود مدارس باکیفیت
 • البته این معیار بیشتر برای افرادی مطرح است که فرزندانی دارند که به مدرسه می‌روند.

خرید خانه، آپارتمان و کاندو در تورنتو

بهترین محلات برای خرید خانه در تورنتو

بر اساس مجموعه‌ای از معیارهای بالا فهرستی از بهترین محلات تورنتو برای شما تهیه شده‌است. قبل از آن بد نیست آشنایی کلی با شهر تورنتو داشته‌باشید.

 بزرگترین مجموعه شهری کانادا که از ترکیب شهر مرکزی تورنتو، پیل، یورک، دورام و هالتون تشکیل شده،Greater Toronto Area  یا تورنتوی بزرگ نامیده می‌شود.

مناطق حومه شهر نظیر نورث یورک، مارکهام و ریچموند هیل (در شمال و جنوب) و منطقه هالتون؛ به عنوان مثال اوک‌ویل و میلتون، از جمله‌ی بهترین مناطق زندگی در تورنتو به شمار می‌آیند و بسیار هم موردعلاقه‌ی خانواده‌ها

 هستند.

عمده‌ی ایرانی‌هایی که در تورنتو زندگی می‌کنند در محله‌های حومه شمال تورنتو نظیر ریچموند هیل، ویلو دیل وان، مارکهام و تورن هیل ساکن هستند.

تورنتو هم همانند بسیاری از دیگر شهرهای کانادا از تنوع قومیتی بسیار بالایی برخوردار است. شما می‌توانی در تورنتو ۴ شهر چینی مختلف، ۳ ایتالیای کوچک و ۱ تهران کوچک را ببینید. تنوع قومیتی آنقدر در کانادا بالا است که وقتی در اکثر محله‌های آن قدم می‌زنید عطر و بوی انوع و اقسام غذاها شما را به چین، کره، ایران، اروپا و بسیاری جاهای دیگر می‌برد.

از دیگر ویژگی‌های مثبت شهر تورنتو امنیت بالای آن است به طوری که نرخ جرایم در مناطق مختلف تورنتو در مقایسه با بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی پایین‌تر است.

دو خط اصلی مترو تورنتو خطوط شرق به غرب و شمال به جنوب، هستند. می‌توان گفت راستای مسیر شرق به غرب مخصوص محله‌های شیک و به روز و مسیر شمال به جنوب مخصوص محله‌های تجاری‌تر در تورنتو است.

محله ریچموند هیل Richmond Hill

همانطور که در مقدمه گفته‌شد این محله جزو محلات پرطرفدار در میان ایرانی‌ها است و ایرانی‌های زیادی در آن زندگی می‌کنند. ریچموند هیل همچنین جزو شیک‌ترین و لوکس‌ترین محلات تورنتو می‌باشد. از این محله تا متروی GOتنها نیم ساعت و تا شمال مرکز تجاری تورنتو یک ساعت فاصله است.

یکی از مزایای بزرگ ریچموند هیل دسترسی به خیابان یانگ و بزرگراه ۴۰۴ است. همچنین وجود مدارس و دبیرستان‌های عالی، مراکز خرید مجهز، فروشگاه‌های ایرانی و پارک‌های متعدد و فرصت‌های کسب و کار فروان آن را به محله‌ای مناسب برای خرید خانه در تورنتو تبدیل کرده‌است.

علاوه بر مزایایی که برشمرده‌شد امکانات تفریحی فروان نیز، بسیاری از تازه‌واردان به کانادا را به ریچموند هیل می‌کشاند. وجود بیش از ۱۶۶ پارک و امکاناتی نظیر مسیرهای طبیعی، زمین‌های بازی، ورزشی و مناطق تفریحی، رصد خانه و تلسکوپ David Dunlap بزرگترین استخر سرپوشیده کانادا، ریچموند هیل سنتر برای هنرهای نمایشی و برگزاری فستیوال‌های گوناگون نظیر Heritage Village Festival این محله را به مکانی منحصر به‌فرد برای خرید خانه در تورنتو تبدیل کرده‌است.

 و وجود ساکنین صمیمی از اقوام و ملل مختلف خصوصا فارسی زبان، محله مورد علاقه ایرانیان به شمار می‌رود.

از میان جذابیت‌های خاصی که ریچموند هیل برای ایرانیان دارد می‌توان به راسته معروف فروشگاه‌های ایرانی خیابان Young که به تهران کوچک معروف است، اشاره نمود. همچنین قطب تهران کوچک یا پلازای ایرانیان در تورنتو نیز انواع و اقسام خدمات ایرانی نظیر صرافی، آژانس مسافرتی، کلینیک، دفاتر حقوقی، سوپرمارکت، رستوران، کافی‌شاپ و بسیاری موارد مشابه را ارائه می‌دهد.

از آنجا که ریچموند هیل محله‌ای لوکس است، قیمت خرید خانه نیز در آن بالا می‌باشد به طوری که حداقل قیمت خرید خانه در آن 725 هزار دلار می‌باشد.

محله یانگ و اگلینتون Yonge and Eglinton

محله خیابان یانگ و اگلینتون در نیمه بالای مرکز شهر واقع شده‌است. در چند سال اخیر راه‌اندازی و توسعه‌ی پروژهCrosstown LRT  باعث رونق این محله شده‌است. با اجرای این پروژه، خط حمل و نقل شهری LRT با دارا بودن ایستگاه‌های متعدد در طول خیابان اگلینتون، مسافرین را با سرعتی بیشتر به مقصد می‌رساند و موجب تسهیل رفت و آمد بین محله اسکاربرو تا فرودگاه پیرسون می‌شود.

می‌توانید هر چیزی را که مورد نیازتان است در محله یانگ و اگلینتون پیدا کنید؛ این محله پر است از کافی شاپ‌ها و بارهای مشهور، دفاتر پزشکی، مراکز خرید، مترو و رستوران‌های عالی و با صرف حداقل 400 هزار دلار میتوانید در آن صاحبِ خانه شوید. 

محله چرچ و ولسلی Church and Wellesley

این محله که به Village معروف است در مرکز شهر قرارگیر دارد، و این یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت آن است. چرا که در صورتی که در این محله اقدام به خرید خانه در تورنتو کنید، تقریبا نیازی به ماشین پیدا نمی‌کنید.

همچنین مراکز خرید Loblaws و Nutella cafe در این محله شعبات بزرگی دارند و در تابستان نیز  بزرگترین و دیدنی‌ترین فستیوال و نمایش شهر، با عنوان افتخار کانادا (Pride Parade) در این محل اجرا می‌شود. علی‌رغم اینکه محله چرچ و ولسلی تورنتو در مرکز شهر قرار دارد، اما به محض اینکه از فضای شهری و پرتردد آن خسته شدید، می‌توانید به Allan Gardens بروید و از زیبایی‌های طبیعت بهره ببرید. خانه‌های این منطقه را می‌توانید با حداقل قیمت 3۵۰ هزار دلار بخرید.

محله هاربرفرانت The Harbourfront

هاربرفرانت دارای یک ویژگی بسیار خاص است که آن را به یکی از جذاب‌ترین محلات برای خرید خانه در تورنتو تبدیل کرده‌است. این ویژگی، نزدیکی به دریاچه و بنابراین منظره‌ی فوق‌العاده زیبایی از آن است. اگر در این محله ساکن شوید می‌توانید اوقات بسیار زیادی را در کنار دریاجه بگذارنید و گاهی اوقات در حاشیه‌ی آن پیاده‌روی کنید و در پایان این پیاده‌روی نیز به مرکز شهر می‌رسید.

بزرگترین کنسرت‌ها و بازی‌های بیسبال در هاربرفرانت برگزار می‌شوند و شما می‌توانید در این محله به وسایل حمل و نقل شهری متنوعی دسترسی داشته‌باشید؛ ایستگاه متروUnion ، ایستگاه راه‌آهن VIA، و ایستگاه اتوبوسGO. این محله همچنین به فرودگاه Billy Bishop  نیز بسیار نزدیک است. در هاربرفرانت می‌توانید با حداقل صرف ۵۰۰ هزار دلار صاحبِ خانه شوید.

محله لیبریتی ویلیج  Liberty Village

محله‌ لیبریتی ویلیج با کافه‌ها و بارهای فراوان، معماری خاصی دارد که فضاهای صنعتی و انبارها را در آن تحت تاثیر قرار داده و به آنها ظاهری مدرن داده است. این محله هم، به دریاچه دسترسی دارد و شما می‌توانید در کنار آب پیاده‌روی کنید و یا قدم بزنید. لیبریتی ویلیج اندکی با نزدیک‌ترین ایستگاه مترو فاصله دارد البته با وجود اتوبوس‌ها و ماشین‌های سواری این مشکل نیز به یادگی حل می‌شود. برای خرید خانه در این محله باید حداقل ۳۵۰ هزار دلار پول داشته‌باشید.

محله کبیج تاون Cabbagetown

زندگی در محله کبیج تاونِ تورنتو برای افرادی مناسب است که شیک و اجتماعی و تابعِ مدروز و در یک کلام به اصطلاح hipster  هستند و به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند. در این محله می‌توانید کافه‌های خاص، استودیو یوگا و بازار مزرعه‌داران را جا به جا ببینید و در فستیوال‌های محلی شرکت کنید. با صرفِ حداقل۳۵۰ هزار دلار می‌توانید در کبیج تاون خانه بخرید.

محله انکس The Annex

محله انکس را می‌توان یک محله‌ی دانشجویی نامید. در این محله می‌توانید خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه دانشجویی فراوانی را بیابید. همچنین رستوران‌ها و کافه‌هایی با منوهای غذا و نوشیدنی‌های ارزان و دسترسی آسان به مرکز شهر، بیشتر به آن رنگ و بوی دانشجویی می‌بخشد. بنابراین اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زندگی در مناطق دانشجویی را می‌پسندید و قصد خرید خانه در تورنتو را دارید می‌توانید به این محله فکر کنید. در این صورت بد نیست بدانید که قیمت خانه‌ها در محله انکس از ۴۳۰ هزار دلار شروع می‌شود.

محله کنزینگتون مارکت Kensington Market

دسترسیِ کنزینگتون مارکت به منطقه چینی‌ها یا همان China town یک ویژگیِ دوگانه در این منطقه است از این بابت که از طرفی گروهی از اینکه می‌توانند تمام مایحتاج روزمره‌ی خود را به یک‌باره از اینجا بخرند، خوشحال هستند و از طرف دیگر هم گروهی به دلیل سبک خریدِ خاص در منطقه چینی‌ها نه تنها از آن استقبال نمی‌کنند بلکه حتی از وجود چنین مکانی در محله‌ی خود خوشنود هم نیستند.

البته از این واقعیت هم نمی‌توان گذشت که در این محله مواد غذایی متنوع با قیمت‌هایی باورنکردنی در دسترس شماست. این نوع بازار و این سبک خرید و فروش به معنای واقعی بر چهره‌ی کنزینگتون مارکت سایه انداخته‌است. کافی‌شاپ‌ها، فروشگاه میوه و سبزیجات تازه، غذاهای سنتی عالی و عطر و بوی خوش عود، رنگ‌وبویی خاص به آن بخشیده‌است. اگر طرفدار این فضاهای رنگارنگ و سنتی هستید حتما برای خرید خانه در تورنتو از این محله دیدن کنید و اگر به این محله علاقه‌مند شده‌اید باید بدانید که خرید خانه در  آن حداقل نیازمندِ ۳۵۰ هزار دلار پول است.

محله کویین استریت وست Queen St. West

یکی از بهترین تجربه‌های قدم زدن در خیابان را می‌توانید در محله کویین استریت وست تجربه کنید. می‌توانید در حالی که در این محله قدم می‌زنید، بهترین خریدهای‌ خود را انجام دهیدو در محبوب‌ترین بارهای شهر بهترین نوشیدنی‌ها و غذاها را میل کنید. کویین استریت وست پر است از فروشگاه‌های لباس‌ فشن با سبک و استایل متنوع از شیک  کلاسیم گرفته تا پانک. همانطور که خودتان هم متوجه شده‌اید این محله یکی از پر رفت و آمد‌ترین و شلوغ‌ترین محله‌های تورنتو است و اگر از شلوغی و فضاهای اینچنینی لذت می‌برید، حداقل ۴۰۰ هزار دلار برای خریدِ خانه در آن کنار بگذارید.

محله یورک‌ویل Yorkville

برای کسانی که جزو قشر مرفه جامعه هستند و از زندگی به سبک افراد مرفه لذت می‌برند محله یورک‌ویل یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید خانه در تورنتو است. این محله با داشتن خانه‌های گرانقیمت، امکانات رفاهی متنوعی به ساکنینش ارائه می‌دهد. یورک‌ویل در میانه شهر تورنتو قرار گرفته‌است، ایستگاه‌های Bloor و Bay در آن قرار دارد و به محله‌های چرچ و ولسلی، یونگ و اگلینتون نیز دسترسی دارد. این محله نیز همانند بسیاری از دیگر محلات تورنتو پر است از بارها و رستوران‌ها و همچنین رستوران‌های معروفی مانند  Hemingway’sنیز در آن قرار دارند. اگرچه خانه‌ها و دیگر خدمات در این منطقه بسیار گران‌قیمت هستند اما حتی با داشتن ۳۸۰ هزار دلار نیز می‌توانید در این محله خانه بخرید.

محله بیچز   The Beaches

محله بیچز هم مانند هاربرفرانت و لیبریتی ویلیج به دریاچه دسترسی دارد بنابراین شما می‌توانید هم از منظره‌ی زیبای آب و هم از قدم زدن در کنار آن لذت ببرید. این محله به دلیل دور بودنِ نسبی از مرکز شهر و قرار نداشتن در مسیر اصلیِ شهر، محله‌ای آرام است؛ در عین حال این منطقه، فاصله‌ی چندانی هم با مرکز شهر تورنتو ندارد و شما در عرض 20 دقیقه می‌توانید به مرکز شهر برسید.

در مجموع می‌توان گفت اگر شما خودرو شخصی دارید و به جای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی می‌توانید از آن استفاده کنید، بیچز انتخاب خوبی برای خرید خانه در تورنتو است. آرام بودن و به نوعی دنج بودنِ این منطقه باعث می‌شود که از هیاهوی شهر دور باشید. قیمت خرید خانه در این منطقه از بسیاری مناطق دیگر در تورنتو بالاتر است به طوری که برای خرید آپارتمان باید حداقل۴۰۰هزار دلار و خانه ویلایی حداقل ۶۰۰ هزار دلار هزینه کنید.

مقرون‌به‌صرفه‌ترین محله‌ها برای خرید خانه در تورنتو

معیار اقتصادی یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین معیارها برای خرید خانه است. در برخی از محله‌های تورنتو قیمت اجاره‌ی خانه از قسط ماهانه‌ای که برای بازپرداخت وام مسکن می‌پردازید بیشتر است، قطعا در این محلات خرید خانه به‌صرفه‌تر است. در ادامه می‌توانید فهرستی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین محلات برای خرید خانه در تورنتو را مشاهد کنید:

1. W05: Black Creek, York University Heights

در این محله میانگین اجاره: 1،939 دلار است در حالی که میانگین قسط ماهانه‌ی وام مسکن: 1،333 دلار می‌باشد. بنابراین در صورتی که به جای اجاره خانه، در این محله اقدام به خرید خانه کنید، می‌توانید 606 دلار در ماه صرفه‌جویی کنید.

2. W09: Willowridge, Martingrove

در این محله میانگین اجاره: 2107 دلار است در حالی که میانگین قسط ماهانه‌ی وام مسکن: 1507 دلار می‌باشد. در صورتی که به جای اینکه خانه اجاره کردن در این محله خانه بخرید می‌توانید 600 دلار در ماه صرفه‌جویی کنید.

3. E10: West Hill, Centennial Scarborough

میانگین اجاره در این محله 1650 دلار و میانگین قسط ماهانه‌ی وام مسکن1074 دلار می‌باشد. همانطور که می‌بینید خرید خانه در این محله به نسبت اجاره‌ی آن موجب صرفه جویی 576 دلار در ماه می شود.

4. W10: Rexdale-Kipling

در این محله برای اجاره خانه باید به طور متوسط 1834 دلار در ماه بپردازید اما در صورتی که خانه خریده‌باشید، میانگین قسط ماهانه‌ی وام مسکن1283 دلار است. واضح است که خرید خانه در این محله به جای اجاره‌ی خانه منجر به 551 دلار صرفه‌جویی در ماه می‌شود.

5. E11: Malvern, Rouge

میانگین اجاره در ماه در این محله 1751 دلار و میانگین قسط ماهانه‌ی وام مسکن 1261دلار است. چنانچه در این محله به جای اجاره خانه، اقدام به خرید خانه کنید، می‌توانید در هر ماه 490 دلار در ماه صرفه جویی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ برای پرسش‌هایتان در زمینه‌ی خرید خانه در تورنتو و دیگر زمینه‌های مهاجرتی، ما را در اینستگرام دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.