خرید ملک در استانبول و خرید خانه در استانبول

0

استانبول، مرکز فرهنگی و تجاری کشور ترکیه، یکی از شهرهایی است که توجه ایرانیان را به خود جلب کرده است. قرابت و نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی ترکیه و ایران به یکدیگر، بر همگان مشهود است. به همین دلیل این امر یکی از اصلی‌ترین مشوق‌هایی است که باعث می‌شود ایرانیان، این کشور را به عنوان کشور دوم خود انتخاب و اقدام به خرید خانه در استانبول کنند.

سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات مدتی است که در ترکیه رونق پیدا کرده است. از طرفی چون با خرید ملک می‌توان تابعیت کشور ترکیه را به دست آورد، این سرمایه‌گذاری جذاب‌تر شده است.

البته استانبول ویژگی‌های دیگری هم دارد که باعث می‌شود یکی از جذاب‌ترین شهرها برای ایرانیان باشد. ویژگی استانبول این است که نیمی از استانبول در آسیا و نیم دیگر آن در اروپا قرار دارد.

با این حال ممکن است خرید ملک در خارج از کشور، به سهولت خرید ملک در داخل کشور نباشد. حتی گاه کمی ترسناک به نظر می‌رسد. می‌توان دلایل این ترس و سختی را گزینه‌های زیر دانست:

 • خیلی از مردم نگران این هستند که در کشور غریب، بر اثر ناوارد بودن، مورد کلاهبرداری قرار گرفته و مال و وقت خود را از دست بدهند.
 • بین کشور مبدا و مقصد تفاوت‌هایی در زمینه‌ی قوانین حاکم بر معاملات املاک و مستغلات است. همین تفاوت‌ها ممکن است عدم آگاهی از این قوانین برای فرد گران تمام بشود
 • ممکن است قوانین برای افراد و اتباع خارجی ضعف‌هایی را داشته باشد که باعث ایجاد مشکلاتی شود
 • درک زبان، علی‌الخصوص در فهم اصطلاحات قانونی همیشه  مشکلاتی را به همراه دارد.
 • چون اتباع خارجی اغلب در کشور مقصد مستقر نیستند، به خوبی نمی‌توانند بر روند خرید ملک کنترلی داشته باشند. همین امر حس سردرگمی به آنان می‌دهد.

 

خرید ملک در استانبول و خرید خانه در استانبول

خرید خانه در ترکیه استانبول

تا چندین سال پیش تنها اتباعی می‌توانستند در زمینه‌ی املاک و مستغلات در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند که از نظر سیاسی، کشورشان با کشور ترکیه مبادلاتی داشته باشد. اما از سال ۲۰۱۳ به بعد، با ابطال این قانون، تمامی اتباع خارجی و افراد غیر بومی می‌توانند در ترکیه اقدام به خرید خانه کنند. استانبول یکی از شهرهایی است که بسیاری از افراد، علاقه دارند تا با خربد خانه در لستانبول با یک تیر دو نشان بزنند.

اما فراموش نکنید که این کار مزایایی نیز دارد. اگر قیمت خانه در استانبول ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد می‌توانید تابعیت استانبول را به دست آورید. البه به شرط آن‌که سه سال این ملک را نگه دارید و نفروشید.

خرید ملک استانبول، حتی اگر قصد اقامت در این کشور را نیز نداشته باشید، راهی برای کسب درآمد جلوی پایتان می‌‌گذارد. استانبول به واسطه‌ی مکان‌های دیدنی که دارد، یکی از مقصدهای سفر گردشگران خارجی است. به همین دلیل می‌توانید در زمانی که خود در استانبول سکونت ندارید، خانه یا آپارتمان خود را اجاره دهید و از این راه کسب درآمد کنید.

خرید خانه در ترکیه استانبول

مزایای خرید خانه در استانبول

یکی از بهترین مکان‌های کشور ترکیه برای خرید ملک استانبول است. استانبول دارای سواحل خیره کننده، آب و هوای معتدل و قیمت مناسب است. اقتصاد قوی ترکیه همراه با جمعیت جوان آن، توانسته پایگاهی خوب و عالی برای برندهای معروف دنیا باشد. از طرفی نیز توانسته خریداران خارجی را نیز به خود جلب نماید.

از طرف دیگر، گسترش پروژه‌های نوآورانه و زیرساخت‌های مستحکم، مانند گالری بزرگی معماران را از سراسر دنیا به سمت خود جلب می‌کند. البته از یاد نبرید که بیشتر خریداران خارجی از خاورمیانه هستند.

با این حال که قیمت ملک در ترکیه رو به افزایش است، اما هنوز نسبت به خیلی از کشورهای دیگر قیمت آپارتمان در استانبول به صرفه‌تر است. به عنوان مثالT اگر به سایت خرید ملک در استانبول سری بزنید، متوجه این موضوع می‌شوید. قطعا می‌توانید آپارتمان‌هایی را بیابید که با کمتر از ۱۰۰.۰۰۰ پوند، امکانات مطلوبی را در اختیارتان قرار می‌دهد. با این حال برخی از املاک و خانه‌ها هستند که توسط معماران و طراحان مشهور جهان طراحی شده‌اند که از قیمت گزافی برخوردار است.

مزایای خرید خانه در استانبول

مراحل خرید خانه در ترکیه

برای خرید خانه استانبول یکی از مکان‌هایی است که نمی‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید. ساخت و ساز در استانبول رو به رشد است. اگر در شهر قدمی کوتاه بزنید، با خیل عظیم مشاورین املاک و مستغلات روبرو  می‌شوید. هر کدام از این کارگزاری‌ها، برای فروش و ارائه‌ی خانه‌های خود نکات مختص به خود را می‌گویند. قبل از هر چیز شما باید منبع مورد اعتماد و  معتبر خود را انتخاب کنید. برای این‌کار بد نیست تا رزومه‌ی مشاور املاک مورد نظر خود را بررسی نمایید.

حتما بخوانید:  آشنایی با کشور ترکیه

 وقتی تصمیم می‌گیرید که خارج از کشور خود اقدام به خرید ملک کنید، تنها یک سازه را معامله نمی‌کنید. بلکه شما مشغول معامله کردن سبک زندگی جدیدی برای خود و خانواده‌تان هستید. اگر مشاور املاکی که قرار است به شما کمک کند، باید این مورد را  به خوبی درک کند. اگر اینگونه نیست شاید بد نباشد که مشاور املاک خود را عوض کنید. از آنجا که کشور ترکیه بزرگتر از فرانسه و از نظر مساحت چهار برابر‌ انگلیس است، پس مشاور املاکی را برای خود برگزینید که کاملا به همه‌ی زوایا آشنا باشد.

بهتر است قبل از هر چیز مشخص کنید که در کدام منطقه‌ی استانبول تمایل به خرید ملک دارید و بودجه‌ی شما چقدر است. پس از این‌که منطقه و بودجه‌ی خود را مشخص کردید، زمان آن رسیده است که از مناطق‌ مورد نظر خود دیدن کنید. با این کار می‌توانید بهترین گزینه‌ها را که متناسب با شما و شرایط شما است، انتخاب نمایید. هرگز سعی نکنید از طریق ارتباطات تلفنی، یا عکس ملکی را پسند کرده و اقدام به خرید آن کنید‌. حتما ملک را از نزدیک مورد بازبینی قرار دهید و سپس اقدام به خرید آن کنید. بهترین زمان برای خرید خانه یک سفر ۴ روزه به استانبول است.

مراحل خرید خانه در ترکیه

هزینه‌ی خرید آپارتمان در استانبول

پس از این‌که ملک مورد نظر را انتخاب نمودید، وقت آن است که خانه را برای طی مراحل دیگر رزرو نمایید. رزرو هر واحد حدود ۱۰۰۰ یورو ارزش دارد که قابل استرداد نیز نمی‌باشد.

 هزینه‌های دیگری نیز باید برای خرید در کشور ترکیه و در استانبول باید بپردازید. این هزینه‌ها عبارتند از :حق تمبر، 3٪ ارزش ارزیابی شده ملک، هزینه‌های حقوقی در حدود 1000 پوند، هزینه نمایندگی 3٪ و هزینه‌های مختلف اداری حدود 500 یورو. اگر هزینه‌های جاری مالکیت املاک در ترکیه را با کشورهای دیگری مانند فرانسه یا اسپانیا مقایسه کنید، متوجه قیمت پایین آن می‌شوید.

یکی از راحت‌ترین روش‌های خرید ملک در ترکیه این است که به فرد مورد اعتماد خود وکالت خرید بدهید. در این صورت دیگر نیازی نیست که خودتان در هنگام انجام روند خرید ملک در استانبول حضور داشته باشید. اما توجه کنید که هزینه‌ای را جدا برای این مورد باید در نظر بگیرید.

مدارک لازم برای قطعی کردن خرید ملک

باید ابتدا برای خرید ملک حساب بانکی باز کنید. برای این‌کار لازم است تا با گذرنامه‌ی خود مراجعه کرده و شماره مالیات دریافت نمایید. برای تایید هویت خود  نیز به چند برگ کپی از گذرنامه‌ی خود نیاز دارید.

لازم است تا بین ۱۰ درصد تا ۳۰ هزینه‌ی ملک را ابتدا پرداخت نمایید. دریافت شماره مالیات و افتتاح حساب بانکی نیز به همین منظور است.

یکی از مدارکی که باید تکمیل شود، همین ودیعه‌ی پرداخت است که به نام ایسکان شناخته می‌شود. مالیات پرداختی در زمان تنظیم سند دریافت می‌شود. پس از آماده سازی ایسکان،مراحل دیگری لازم است. مقالات درخواست شما قبل از صدور اسناد به نام خریدار، برای ترخیص نظامی ارسال می‌شود. برای امضای کارهای خود نیازی به اقامت در ترکیه نیست. همانطور که گفته شد می‌توانید از وکیل مورد اعتماد خود در این زمینه کمک بگیرید

روند خرید معمولاً بین هشت تا 12 هفته طول می‌کشد. وکیل برای تکمیل معامله قراردادی تنظیم می‌کند. تغییرات جدیدی در قوانین حاکم بر مالکیت املاک به وجود آمده است. این قوانین باعث می‌شود خریداران خارجی اسناد مالکیت، معروف به TAPU را سریع‌تر دریافت کنند.

مدارک لازم برای قطعی کردن خرید ملک

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

برای اینکه بتوانید اقدام به خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه کنید، راه دیگری وجود دارد. می‌توانید آپارتمان‌های مبله و دست دوم را خریداری کنید. آپارتمان‌ها و خانه‌های دست دوم اغلب با لوازم جانبی به فروش می‌رسند. لوازمی مانند یخچال، تخت خواب، کمد لباس و مواردی از این دست هستند.

تنها کاری که در زمینه‌ی خرید آپارتمان دست دوم در استانبول کافی است انجام دهید این است که اسنادی مانند قبض برق و آب و تلفن را به نام خود بزنید.

مناطقی که در آن بیشتر می‌توانید از خرید خانه دست دوم در استانبول لذت ببرید، به این شرح هستند. مناطقی مانند بی اغلو، بشیکتاش، اورتاکوی، کادی کوی و اسکودار از این دست مناطقند. در این مناطق قیمت خانه کمی بالاتر از باقی نواحی است، اما از نظر امکانات کاری و مسکونی بهتر از باقی مناطق است.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

ویژگی‌های شهر استانبول برای زندگی

 • استانبول یکی از کلانشهرهای بزرگ  کشور ترکیه است که بیش از 15،000،000 نفر جمعیت دارد.
 • این شهر بزرگتر از بسیاری از کشورهای جهان است
 • اصلا تصور نکنید  که زندگی در استانبول آسان است.
 • ترافیک و پیدا کردن پارکینگ یکی از بزرگترین مشکلات زندگی در استانبول است.
 •  این شهر از شبکه حمل و نقل خوبی برخوردار است. اما فراموش نکنید که در اوج ساعات شلوغی با انبوه مسافران روبرو می‌شوید. کشتی نیز یکی از گزینه‌های جذاب می‌تواند باشد.
 • در منطقه‌ی آسیایی می‌توانید بیشتر از گزینه‌ی خرید آپارتمان استانبول لذت ببرید. از طرف اروپایی می‌توانید از خرید خانه ویلایی در استانبول لذت ببرید.
 • می‌توانید از قیمت خانه در ترکیه استانبول به سایت‌های ذیربط مراجعه کنید و از خرید خانه ارزان قیمت در استانبول لذت ببرید.
 • اگر کار می‌کنید، بهتر است در نزدیکی محل کار خود سکونت بگزینید. دقت کنید در فاصله‌ی خانه تا محل کاد بتوان پیاده‌روی کرد یا حمل و نقل عمومی در دسترس باشد.
 • اگر بازنشسته هستید، بهتر است در محله‌های کاملاً ساکت زندگی کنید. بعضی از مناطق دور از مرکز شهر در منطقه‌ی اروپایی گزینه‌ی بسیار مناسبی است.
حتما بخوانید:  آشنایی با کشور ترکیه

 

ویژگی‌های شهر استانبول برای زندگی

تقسیم مناطق استانبول

بر اساس وضعیت رفاه اجتماعی، آموزش، بهداشت، زندگی اجتماعی، خدمات شهرداری و سطح حمل و نقل:

 • بشیکتاش
 •  کادیکوی
 • سیسلی
 •  کادیکوی
 •  مالتپه

به ترتیب مناطق پیشرو در استانبول هستند.

تقسیم مناطق استانبول بخش اول

بر اساس وضعیت زندگی اجتماعی، شامل تعداد موزه‌ها، سینماها، تئاترها و کیفیت خدمات اجتماعی و فرهنگی:

 • بشیکتاش
 •  کادیکوی
 •  بی اوغلو
 • سیسلی
 • ساریر

 

تقسیم مناطق استانبول بخش دوم

 

 از نظر ترتیب مناطق پیشرو در استانبول هستند.

بر اساس وضعیت رفاهی، از جمله تعداد مراکز خرید، بانک‌ها و ارزش بازار مسکن:

 • بشیکتاش
 • باکیرکوی
 •  سارییر
 •  کادیکوی
 •  بی اوغلو

 

تقسیم مناطق استانبول

 

از نظر ترتیب مناطق پیشرو در استانبول هستند.

اما این‌ها تنها نگاهی گذرا به محله‌های استانبول بود. بیایید نگاهی دقیق‌تر به محله‌های استانبول و جمعیت غالب آن‌ها بیاندازیم.

بهترین محله‌های استانبول برای اقامت

جهانگیر در منطقه بی اغلو

محبوب‌ترین محله‌ی مهاجران، همین منطقه است. بسیادی از هنرمندان، نویسندگان و نقاشان معروف ترکیه در همبن منطقه زندگی می‌کنند. این منطقه بر اثر مجاودت با منطقه‌ی اعیان نشین گالاتا، از محله‌های محبوب ترکیه محسوب می‌شود.

جهانگیر در منطقه بی اغلو

اتیلر

یکی از محله‌های معروف است که برای اتباع خارجی  شاغل مناسب است.این محله بیشتر مناسب خانواده‌ها است. اتیلر از آن دست محله‌هایی است که در سمت اروپایی استانبول واقع شده است. اگر قصد خرید ویلا در استانبول را دارید، این محل مناسب‌ترین محله و منطقه برای شما است. فضای باز اتیلر مناسب کسانی است که از زندگی آپارتمان نشینی فرار می‌کنند.  نمی‌توانید به دنبال خرید خانه ارزان در استانبول در این منطقه باشید. اما مطمئن باشید که اینجا فضایی مطلوب برای زندگی است. در این منطقه می‌توانید کافه‌های خیابانی، رستوران‌ها و البته مراکز خرید معروف ترکیه را بیابید. این منطقه مناسب کسانی است که کودکان خردسال دارند. فضای باز آن امکان تفریح بیشتر را در اختیار فرزندان آنان قرار می‌دهد. البته وجود اتوبوس‌های مرکزی و گذشتن مترو از این منطقه نیز لطف آن را دو چندان کرده است.

اتیلر

نیسانتاسی

پس از جهانگیر و اتیلر، یکی از‌محبوب‌ترین مناطق خارجی نشین در ترکیه، نیسانتاسی است. این منطقه به محله‌های کوچکتر و البته گران‌تر تقسیم می‌شود. عثمانی و ماکا، خیابان عبدی و ایپکچی از بخش‌های آن هستند. از دلایل شهرت منحصر به فرد این منطقه می‌توان به حضور برندهای تجاری بین المللی و داخلی، کافه‌ها، بارها و رستوران‌ها اشاره کرد. زندگی مدرن و ترکیبی از همه‌ی اقوام در این محل وجود دارد. اما هنوز هم می‌توانید شاهد خانه‌های قدیمی ساز در این منطقه باشید. اگر به دنبال خرید خانه در استانبول هستید ولی تمایلی به سبک زندگی ترک تبار ندارید، این محل مناسب شما است.

نیسانتاسی

تربیا در ساریر

این منطقه نیز در سمت اروپایی استانبول واقع شده است. یکی از مناطق ساحلی شهر استانبول همین منطقه‌ی تربیا است. بسیاری از سفارتخانه‌های خارجی در این منطقه بنا شده و این امر از گذشته جریان دارد. وجه تسمیه‌ی این محل، کاخی از عمارت عثمانی به همین نام   با معنای لذت است که در این منطقه واقع شده است. این منطقه رتبه‌ی چهارم جذب سرمایه‌گذاران خارجی را به خود اختصاص داده است. این منطقه برای خانواده‌ها با درآمد متوسط بسیار مناسب است. این منطقه را بیشتر ساختمان‌های مسکونی تشکیل داده‌اند. از شلوغی و مراکز خرید در آن خبری نیست. شهرت این‌منطقه به دلیل وجود دریا و جنگل در کنار همدیگر است.

کادیکوی

اغلب سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کنند تا در محله‌های اروپایی استانبول سکونت کنند. اما این منطقه که در سمت آسیایی قرار دارد، یکی از مناطق معروف میان افراد غیر بومی است. درست است که در دهه‌های گذشته چندان محبوبیتی نداشته است، اما امروزه به دلیل گسترش کافه‌ها و رستوران‌ها درگوشه و کنار آن کم کم توانسته جای خود را باز کند. محبوبیت این منطقه به خاطر ماهی فروشی‌ها و رستوران‌های دریایی آن است. اگر به خلاقیت، عدم انطباق، سنت و عتیقه‌ها علاقه‌مند هستید، قطعا این منطقه مناسب شما است.

حتما بخوانید:  آشنایی با شهر آنکارا ترکیه و شرایط زندگی در آنکارا در سال 2021

کادیکوی

بیبک

منطقه‌ی بیبک که در بشیکتاش قرار دارد، ناحیه‌ی ساحلی ترکیه است که مناسب افرادی است که از زندگی شهرنشینی فراری هستند. وجهه‌ی این منطقه ثروتمند است. به واسطه‌ی دانشگاه معروفی که دارد، یکی از معتبرترین مناطق ترکیه محسوب می‌شود. محله‌ی ثروتمندنشین بیبک بیشتر  پر از رستوران‌های دریایی است. ساکنان آن وقت زیادی را در این رستوران‌ها می‌گذرانند.

بیبک

هزینه‌ی زندگی در استانبول

بسته به این‌که در ترکیه مشغول به کار هستید یا تنها برای تفریحات در این مکان اقامت دارید، هزینه‌ی شما می‌تواند متغیر باشد‌. اما آنچه در ادامه می‌خوانید، برآورد دستمزد ماهانه و سطح زندگی فرد در استانبول است.

 • دریافت ماهانه بیش از 20،000 TL، باعث می‌شود فرد زندگی بی دردسر و خوبی را در استانبول سپری کند.
 • اما اگر ماهیانه بین 12،000-20،000 TL حد متوسطی از زندگی در استانبول را رقم می‌زند.
 • حقوق ماهیانه زیر 12000 TL  می‌تواند باعث استرس و تنش در زندگی فرد در استانبول باشد. ممکن است در طول ماه به مشکلاتی برخورد نماید.
 • طبق برخی تحقیقات دانشگاهی و میدانی، حداقل دستمزد برای زندگی در استانبول در آستانه فقر حدود 11186 TL برای یک خانواده متوسط ​​با 2 فرزند است و آستانه گرسنگی 2590 TL است

از آنجا که وب سایت‌های خوبی در مورد تمام هزینه‌های متداول‌ترین و خاص‌ترین خدمات و کالاها وجود دارد، ما در اینجا به آن قیمت‌ها اشاره‌ای نکردیم.

هزینه‌ی زندگی در استانبول

ویژگی‌های استانبول

استانبول را می‌توان به عنوان شهری ارزان برای زندگی در مقایسه  با بسیاری از شهرهای بزرگ جهان و اروپا در سطح جهانی در نظر گرفت. اما برعکس، استانبول هزینه‌های زندگی بالاتری رادر مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه دارد. استانبول هم بزرگترین و محبوب‌ترین شهر ترکیه است، هم بزرگترین مرکز فرهنگی و مالی ترکیه نیز محسوب می‌شود‌

استانبول به عنوان پل ارتباطی آسیا و اروپا از نظر فرهنگی و جغرافیایی در نظر گرفته می‌شود. استانبول یک شهر بزرگ شهری با حدود 15 میلیون نفر ساکن است. معمولاً هر زمان که از خانه بیرون می‌روید می‌توانید انتظار جمعیت، هیاهو و چراغ‌های روشن را داشته باشید. استانبول  یکی از 20 شهر پربازدید جهان است.

 در نظرسنجی هزینه زندگی که مرسر در سال 2020 انجام داد، استانبول در رتبه 156 از 209 شهر جهان قرار گرفت. نظرسنجی هزینه زندگی یک نظرسنجی است که بیش از 200 مورد از هزینه‌های زندگی را بررسی می‌کند. هزینه‌های مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، کالاهای خانه، سرگرمی و مواردی از این دست هستند. بنابراین با استفاده از رتبه‌های به دست آمده می‌توانید مقایسه‌ای بین دیگر شهرهای بزرگ جهان انجام دهید.

 نرخ لیر ترکیه در مقایسه با سایر ارزهای اصلی مانند USD ، EUR و GBP بسیار مناسب‌تر است. در نتیجه تجربه سبک زندگی ارزان، آسان و شاید لوکس در استانبول است. این ویژگی برای بسیاری از مهاجران و تازه واردین استانبول از کشورهای ثروتمند بسیار جذاب است.

ویژگی‌های استانبول

متوسط قیمت خانه در استانبول

اتباع غیر بومی و تازه واردان استانبول اولین موردی که توجهشان را به خود جلب می‌کند، هزینه  اقامت در استانبول خواهد بود. نواحی مرکزی شهر، نواحی بسفر اروپا و خط ساحلی آسیا است. این مناطق دارای ارزشمندترین املاک، اقامتگاه‌های لوکس و خانه‌های ویلایی هستند.

بشیکتاش، باقرکوی، کادیکوی، بیکوز، سارییر، آدالار، اوکوشدار، سیسلی، زیتینبورنو و بی اوغلو. این مناطق (به ترتیب)  گران قیمت‌ترین مناطق در استانبول هستند.

مناطقی در حومه استانبول مانند بی لیک دوزو، آچیلار، سنجاق تپه، سیلیوری، کاتالکا، سلطان قاضی و بشک شهیر. این مناطق (به ترتیب) ارزان‌ترین مناطق استانبول محسوب می‌شوند.

قیمت‌های خانه‌های دست دوم و  مبله  25-30 گران‌تر از سایر خانه‌های و آپارتمان‌ها است. همچنین توجه داشته باشید که متوسط ​​قیمت اجاره خانه هر ساله در استانبول حدود 30 درصد افزایش می‌یابد .

مناطق بشیکتاش و سارییر با اجاره خانه با متوسط ​​قیمت اجاره مسکن گران‌ترین آن‌ها هستند. با این حال، باقرکوی و  کادیکوی  در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

متوسط قیمت خانه در استانبول

کلام آخر

اگر خواهان زندگی در کشوری غیر از ایران هستید، ترکیه و استانبول یکی از گزینه‌های مطلوب است‌. این شهر از دو بخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است. در نتیجه سبک زندگی هر دو را با خود دارد. به همین دلیل دست شما را در انتخاب محله، منطقه، نوع منزل مسکونی و قیمتی که مد نظر دارید باز بگذارد. هزینه‌ی زندگی در این شهر نسبت به کشورهای خاورمیانه ممکن است کمی بالاتر باشد. اما نسبت به کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه که از نظر مساحت کوچک‌تر از ترکیه هستند، بسیار ارزان‌تر است‌. ضمن اینکه تا حدودی همان کیفیت زندگی را به شما اهدا می‌کند.

لینک منبع

theculturetrip.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.