خرید خانه در ترکیه و خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه و خرید ملک در ترکیه

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور ترکیه را می‌توان یکی از بهترین کشورهای منطقه دانست. این کشور اوراسیایی به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی که دارد، مورد توجه گردشگران و سرمایه‌گذاران کشورهای دیگر قرار گرفته است. ایرانیان نیز به دلیل نزدیکی به کشور ترکیه، علاقه بسیار زیادی به سرمایه‌گذاری در این کشور دارند. سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین روش‌ها از طریق خرید ملک در ترکیه است. در این مقاله، به بررسی شرایط و قوانین خرید ملک در ترکیه می‌پردازیم اما پیش از آن، معرفی کوتاهی از خود کشور ترکیه ارائه می‌کنیم. 

 

خرید خانه در ترکیه و خرید ملک در ترکیه

 

آشنایی با کشور ترکیه

کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی است که از سه طرف به دریا (دریای مدیترانه، مرمر و اژه) راه دارد. این کشور که بخشی از آن در اروپا و بخش دیگر در آسیا قرار گرفته است، دارای موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و آب و هوای معتدلی است. تاریخ کهن، فرهنگ و سنت‌های خاص و همچنین امکانات تفریحی و رفاهی متنوع باعث شده است که کشور ترکیه طی چند سال اخیر به قطب گردشگری منطقه تبدیل شود. 

از جمله مهم‌ترین شهرهای کشور ترکیه می‌توان به استانبول، آنکارا، آنتالیا، آلانیا و ازمیر اشاره کرد. این شهرها همگی تلفیقی از جاذبه‌های تاریخی و همچنین طبیعت زیبا هستند. در نتیجه، در اکثر ماه‌های سال (به خصوص، فصل بهار و تابستان)، گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان و کشورهای همسایه به ترکیه می‌روند. همین امر موجب رشد صنعت گردشگری کشور ترکیه طی چند سال اخیر شده است. 

کشور ترکیه علاوه بر گردشگری که منبع اصلی درآمد مردم به شمار می‌رود، صنایع پیشرفته دیگری نیز دارد. از جمله مهم‌ترین صنایع این کشور می‌توان به کشاورزی، نساجی، خودروسازی و صنعت مد و پوشاک اشاره کرد. با این وجود، اقتصاد این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان پیشرفته نیست.

کشور ترکیه در سال‌های اخیر شاهد با رکود اقتصادی مواجه بوده است. در نتیجه، بازار کار این کشور چندان فعال نیست. این موضوع برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و اخذ اقامت این کشور را دارند، اهمیت پیدا می‌کند. احتمال پیدا کردن کار مناسب برای اتباع خارجی در میان نیروی کار جوان و فعال خود کشور ترکیه بسیار پایین است. با این وجود، کشور ترکیه، روش‌های مختلفی را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته است. یکی از این روش‌ها، خرید ملک در ترکیه است. 

 

آشنایی با کشور ترکیه

خرید ملک در ترکیه

همانطور که گفته شد، کشور ترکیه به دلایل مختلفی برای زندگی جذاب در نظر گرفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های کشور ترکیه برای ادامه زندگی، هزنیه‌های نسبتاً پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی از قبیل آلمان، اتریش، سوئد، گرجستان و غیره به شمار می‌رود. منظور از هزینه‌های زندگی، تمام هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد، تحصیل، مسکن، خودرو، حمل و نقل، اینترنت و غیره است. از سوی دیگر، مالیات در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین‌تر است. 

مراکز تفریحی و گردشگری از دیگر جاذبه‌های کشور ترکیه برای گردشگری و همچنین ادامه زندگی محسوب می‌شود. مناطق ساحلی و دریایی متعدد، زمین‌های ورزشی، دوچرخه‌سواری و اسکی در کشور ترکیه به فراوانی وجود دارند. 

جذابیت‌های مذکور باعث شده است که هر ساله بر تعداد متقاضیان خرید ملک در ترکیه اضافه شود. شاید مهم‌ترین دلیل تمایل به این روش سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی، امکان اخذ اقامت کشور ترکیه با خرید خانه یا آپارتمان در مناطق مختلف است. خرید ملک در ترکیه بدون محدودیت مبلغ منجر به دریافت اقامت برای خود خریدار و اعضای خانواده‌اش (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می‌شود. 

روند خرید خانه یا آپارتمان در ترکیه بسیار سریع صورت می‌گیرد. این نیز یکی دیگر از سیاست‌های کشور ترکیه برای جذب خریداران خارجی به کشورش به شمار می‌رود. خریداران می‌توانند جهت خرید خانه، آپارتمان یا حتی ویلا در شهرهای مختلف کشور ترکیه اقدام نمایند. حتی امکان خرید مجتمع‌های مسکونی و ساحلی لوکس نیز وجود دارد. از دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه می‌توان به امکان قسطی خریدن خانه نیز اشاره کرد. شما می‌توان خانه‌ی مورد نظر خود را به صورت قسطی بخرید در حالی که سند به نام شما ثبت خواهد شد. 

 

خرید ملک در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه

گزینه‌های بسیار زیادی برای خرید خانه و ملک در کشور ترکیه وجود دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در این زمینه در نظر داشته باشید، میزان بودجه‌ای است که می‌خواهید صرف خرید خانه در ترکیه بکنید. خانه و ملک در این کشور در قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند. این قیمت‌ها با توجه به این که خانه یا ملک در کجای ترکیه قرار گرفته است، متفاوت می‌باشد. حتی نوع محله هر یک از شهرهای ترکیه نیز در قیمت خانه‌ها تاثیرگذار هستند. 

به طور کلی، خرید خانه در کشور ترکیه از قیمت 500 میلیون تومان شروع می‌شود. شاید از این قیمت تعجب کرده باشید و فکر کنید که با این مقدار پول تنها می‌توانید خانه‌ای قدیمی در نقاط دورافتاده‌ی ترکیه بخرید. اما این تصور  کاملاً غلط است. با این پول می‌توانید حتی در شهرهای مهم کشور ترکیه مانند استانبول نیز خانه بخرید. 500 میلیون تومان، پول کافی برای خرید خانه در محله‌های متوسط ترکیه محسوب می‌شود. 

البته، لازم به ذکر است که 500 میلیون تومان تنها برای خرید یک خانه 50 متری کافی است. در صورتی که قصد خرید یک خانه‌ی یک خوابه مثلاً 70 متری در غرب استانبول هستید، کافی است تنها 300 هزار لیر بودجه مالی داشته باشید. قیمت خانه در شهرهایی مثل سامسون و اسکی شهیر به ترتیب متری دو هزار لیر و 2500 هزار لیر است. 

با این وجود، آنتالیا از جمله گران‌ترین شهرهای ترکیه از نظر قیمت مسکن به شمار می‌رود. قیمت خانه در آنتالیا، متری حدوداً 4 هزار لیر است. در سال 2021، قیمت هر متر خانه در شهر ازمیر ترکیه حدود 3500 لیر برآورد شده است.

 

حتما بخوانید:  خرید ملک، خانه، آپارتمان و ویلا در استانبول

قیمت خانه در ترکیه

 

قیمت خانه در شهرهای مختلف ترکیه

قیمت خانه در سال‌های اخیر در شهرهای مختلف ترکیه دارای روند افزایشی بوده است. عوامل بسیار زیادی بر بودجه مالی مورد نیاز برای خرید ملک در آنتالیا، آلانیا، استانبول، ازمیر، آنکارا و وان ترکیه تاثیرگذار است. از جمله مهم‌ترین آن‌‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فاصله تا دریا
  • محله انتخاب شده
  • زیرساخت
  • نوع خانه یا آپارتمان (منظور نوساز یا قدیمی بودن ملک است)

کسانی که قصد خرید خانه در استانبول ترکیه را دارند، باید به این نکته توجه کنند که استانبول یکی از گران‌ترین شهرهای ترکیه محسوب می‌شود. این شهر در بین 94 شهر دنیا، مقام 39ام را به خود اختصاص داده است. 

مراحل خرید ملک در ترکیه

اولین قدم در خرید ملک در ترکیه، یافتن خانه یا آپارتمان مورد نظر در شهر و محله‌ی دلخواه است. لازم به ذکر است که امکان خرید ویلا در ترکیه نیز وجود دارد. شرایط و قوانین خرید ویلا در ترکیه نیز مانند خرید خانه یا آپارتمان است. لازم به ذکر است که خرید ویلا نیز منجر به اخذ اقامت کشور ترکیه برای خریدار می‌شود

پس از انتخاب ملک مورد نظر، خریدار و فروشنده جهت بستن قرارداد به اداره ثبت اسناد ترکیه مراجعه می‌کنند. اتباع خارجی در این مرحله می‌توانند به همراه یک مترجم زبان ترکی حضور یابند. در این مرحله، خریدار باید پاسپورت خود را برای ترجمه به دفتر اسناد رسمی ترکیه ببرد. در نهایت، قرارداد بین طرفین امضا می‌شود. 

خریدار مبلغ مورد نظر را به حساب فروشنده واریز می‌کند. اطلاعات تکمیلی مانند تعداد طبقات، شرایط اسکان و پاسپورت خریدار در قرارداد تکمیل می‌شوند. به این قرارداد تاپو گفته می‌شود که شامل عکس مالک، تمبر و امضای خریدار است. اطمینان از صحت اطلاعات ذکر شده در قرارداد تاپو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مرحله، توصیه می‌شود که خریدار حتماً با یک وکیل متخصص در زمینه املاک حضور یابد. 

در نهایت، اداره مالیات برای خریدار یک حساب بانکی در ترکیه باز می‌کند. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از باز کردن حساب بانکی، شماره مالیات به خریدار داده می‌شود که باید در شهرداری محلی و منطقه توسط خریدار ثبت شود. 

لازم به ذکر است که مالیات و عوارض 4 درصدی هنگام انتقال سند به خریدار در نظر گرفته شده است. این مبلغ به طور مساوی توسط خریدار و فروشنده پرداخت می‌شود. 

 

مراحل خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در کشور ترکیه دارای شرایط خاصی است که البته برآورده کردن آن‌ها کار چندان دشواری نیست. اولین نکته‌ای که باید در مورد خرید خانه در ترکیه در نظر داشته باشید این است که خانه در ترکیه به صورت نقد خریداری می‌شود. دومین شرط مهم این است که خانه‌ی مورد نظر تا سه دست قبل در دستان افراد خارجی نبوده باشد. 

اگر فردی بتواند این دو شرط اصلی را برآورده کند، در کمتر از دو ماه قادر به دریافت پاسپورت کشور ترکیه خواهد بود. همواره توصیه می‌شود که برای خرید خانه در کشور ترکیه و اخذ اقامت و شهروندی این کشور حتماً با کارشناسان مهاجرتی قابل اطمینان مشورت کنید. 

نکته‌ی مهمی که در رابطه با اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق شهروندی باید بدانید این است که ملک خریداری شده برای شهروندی حداقل تا سه سال نباید به فروش برسد. علاوه بر این، شما می‌توانید به جای یک ملک، چند ملک به همان ارزش بخرید و سپس جهت اخذ اقامت کشور ترکیه اقدام نمایید. 

مزیت خرید چند ملک این است که فرد به همراه اعضای خانواده‌ی خود می‌تواند در یکی از خانه‌های خریداری شده‌ی خود ساکن شود و باقی را اجاره دهد. به این ترتیب، درآمد خوبی نیز از طریق خرید املاک در کشور ترکیه به دست می‌آورد. 

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، اجازه کار پس از خرید خانه در ترکیه است. خرید خانه در ترکیه لزوماً به معنای دریافت اجازه کار در این کشور نیست. این روش از سرمایه‌گذاری تنها اقامت کشور ترکیه را در اختیار خریدار قرار می‌دهد. با این وجود، متقاضی می‌تواند با پیدا کردن شغل مناسب، جهت اخذ اجازه کار در این کشور اقدام کند. 

 

حتما بخوانید:  چگونگی مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه در سال 2021

شرایط خرید خانه در ترکیه

بهترین شهرهای ترکیه از نظر خرید ملک

همانطور که پیش‌تر هم بدان اشاره شد، خرید ملک با کمترین بودجه در شهرهای مختلف ترکیه امکان‌پذیر است و به اخذ شهروندی این کشور منجر می‌شود. مهم‌ترین شهرهای ترکیه از نظر خدمات رفاهی و شرایط زندگی، استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا محسوب می‌شوند. با این وجود، شهر استانبول از نظر امکانات شهری و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک محسوب می‌شود. 

از سوی دیگر، رشد قیمت مسکن در شهر استانبول بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه است. به دلیل تقاضای بالا برای خرید خانه در استانبول، همواره می‌توان خانه یا آپارتمان متناسب با بودجه مالی خود در این شهر پیدا کرد. پس از استانبول، شهرهایی از قبیل ازمیر، آنتالیا، آنکارا و آلانیا نیز مورد توجه‌ی متقاضیان خرید ملک در ترکیه هستند. 

با توجه به شرایط خرید ملک در ترکیه، روز به روز بر تعداد متقایان سرمایه‌گذاری در این کشور اضافه می‌شود. سازمان آمار ترکیه، 5 شهر استانبول، آنتالیا، بورسا، آنکارا و یالووا را به عنوان شهرهای اصلی خرید ملک توسط سرمایه‌گذاران خارجی معرفی کرده است. مهم‌ترین ویژگی مشترک بین این شهرها، گردشگری و توریستی بودن آن‌هاست. این آمارها حاکی از آن است که میزان سرمایه‌گذاری خارجی از طریق خرید خانه در ترکیه طی چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. 

 

بهترین شهرهای ترکیه از نظر خرید ملک

قیمت خانه ارزان در ترکیه

یکی از مزایای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه، تنوع قیمت خانه و آپارتمان است. با توجه به این که کشور ترکیه از این طریق قصد جذب سرمایه‌ی خارجی را دارد، خریداران معمولاً در پیدا کردن خانه دلخواه خود با توجه بودجه مالی که در اختیار دارند، دچار مشکل نمی‌شوند. در کشور ترکیه، برخلاف بسیاری از کشورهای همسایه مانند گرجستان، خانه یا آپارتمان‌های ارزان قیمت بسیار زیادی یافت می‌شوند. 

در ترکیه، یک سری خانه‌های کوچک و بدون اتاق خواب وجود دارند که به آن‌ها سوئیت گفته می‌شود. قیمت این سوئیت‌ها در سال 2021 حدود 170 هزار لیر تخمین زده شده است. قیمت آپارتمان در ترکیه در شهرهای کوچک‌تر و کمتر شناخته‌تر نیز بسیار پایین است. در حالی که خرید این نوع آپارتمان‌ها، یک سرمایه‌گذاری عالی در بلندمدت به شمار می‌روند. 

این موضوع، فرصت سرمایه‌گذاری بسیار خوبی را در اختیار شهروندان خارجی قرار می‌دهد. به طور کلی، قیمت خرید ملک در ترکیه از 500 میلیون تومان آغاز می‌شود. نکته قابل توجه این است که با این مبلغ نسبتاً کم حتی می‌توانید در برخی از شهرهای مهم کشور ترکیه نیز صاحب خانه شوید. با توجه به این که استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شود، امکان خرید خانه ارزان قیمت در استانبول نیز وجود دارد. 

علاوه بر قیمت‌های ارزان برخی از خانه‌ها و آپارتمان‌ها، امکان خرید ملک در ترکیه به صورت پیش خرید نیز وجود دارد. پیش خرید خانه یکی از روش‌های ساده و در عین حال کارآمد برای خرید ملک در ترکیه به حساب می‌آید. 

خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید خانه در ترکیه باید در نظر گرفت، امکان خرید قسطی خانه یا آپارتمان است. پروژه‌های شهرک‌سازی بسیار زیادی، این امکان را برای خریداران فراهم می‌سازند تا با وام بانکی و به صورت قسطی صاحب خانه در شهرهای مختلف ترکیه شوند. 

وام مسکن در کشور ترکیه تا 80 درصد از قیمت خانه را پوشش می‌دهد و تا زمانی که بازپرداخت به بانک صورت گیرد، سند خانه در رهن بانک می‌ماند. نکته‌ی قابل توجه این است که وام مسکن بانک‌های ترکیه دارای بهره‌ی کمی هستند (چیزی در حدود 2 درصد). این نوع وام‌ها عموما به صورت 5 ساله در نظر گرفته می‌شوند.

در صورتی که تمایل به اخذ وام مسکن بانکی پیش از خرید خانه در ترکیه ندارید، می‌توانید خانه یا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید و سپس اقساط را به دفتر پروژه پرداخت نمایید. 

 

خرید آپارتمان قسطی ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

یکی از بهترین روش‌ها به منظور دریافت اقامت کشور ترکیه، از طریق خرید خانه یا ملک در این کشور است. قوانین سال 2021 کشور ترکیه این اجازه را به اتباع خارجی می‌دهد تا با خرید هرگونه ملکی، اقامت و در نتیجه، شهروندی کشور ترکیه را به دست آورند. 

نکته قابل توجه در مورد خرید ملک در ترکیه جهت اخذ اقامت این کشور این است که حداقل مبلغی برای اخذ اقامت وجود ندارد. این در حالی است که در بسیاری از کشورها از جمله گرجستان به منظور اخذ اقامت آن کشور از طریق خرید ملک حتماً قیمت ملک باید از حداقل مبلغ در نظر گرفته شده، بیشتر باشد. 

اقامت ترکیه از طریق خرید خانه هم به خود فرد خریدار و هم به اعضای خانواده تعلق می‌گیرد. این یک مزیت بسیار مهم برای مهاجرت محسوب می‌شود زیرا اکثر روش‌های اخذ اقامت کشور ترکیه تنها برای خود متقاضی است. لازم به ذکر است که تنها در حالتی می‌توان برای افراد دیگری جز اعضای خانواده نیز اقامت کشور ترکیه را گرفت که نام تمامی ذینفعان به عنوان شریک در قرارداد خرید خانه یا همان تاپو ذکر شود. 

توجه داشته باشید که شهروندی ترکیه در صورتی شامل حال خریدار می‌شود که قیمت خانه یا ملک بیشتر از 250 هزار دلار باشد. البته، این شهروندی شامل حال همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال نیز می‌شود.

 

حتما بخوانید:  آشنایی با شهر آنکارا ترکیه و شرایط زندگی در آنکارا در سال 2021

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه، لازم است تا با یک سری قوانین و مقررات این کشور در زمینه خرید خانه آشنا باشید. بر اساس تبصره‌ی شماره 35 قانون املاک و اراضی به شماره 2644، برخی از اتباع خارجی مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند. شهروندان ایرانی جز این افراد هستند. امکان خرید ملک در ترکیه تا 30 هکتار برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد. 

اگر فردی قصد خرید زمین و ساخت خانه یا آپارتمان در آن زمین را دارد، حداقل در مدت زمان دو سال باید کار را به پایان برساند. قوانین خرید ملک در ترکیه به گونه‌ای است که در هر ناحیه، تنها 10 درصد از زمین‌ها برای فروش به اتباع خارجی در نظر گرفته می‌شود. خرید خانه و ملک در مناطق امنیتی و نظامی برای اتباع خارجی امکان‌پذیر نیست. لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی می‌توانند جهت خرید هم ملک تجاری، هم مسکونی و حتی زمین خالی در کشور ترکیه اقدام نمایند. 

نکته قابل توجه این است که خریدارانی که اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه را دارند، باید حداقل سه سال اقدام به فروش ملک خود نکنند. امکان دریافت پاسپورت کشور ترکیه پس از خرید ملک در این کشور نیز وجود دارد. فرآیند دریافت پاسپورت حدود 65 تا 80 روز به طول می‌انجامد. 

 

قوانین خرید ملک در ترکیه

نکات مهم در رابطه با خرید ملک در ترکیه

با توجه به این که شما به عنوان یک خارجی قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، ممکن است از برخی از قوانین و شرایط آن مطلع نباشید. در این بخش، مهم‌ترین نکات در خصوص خرید ملک در ترکیه آورده شده است. 

پیش از اقدام برای خرید ملک مورد نظر خود در ترکیه، اطلاعاتی در رابطه با طلبکاران مالک قبلی و در رهن بودن ملک کسب کنید. فروشنده ممکن است این اطلاعات را به دلیل خارجی بودن در اختیار شما قرار ندهد. در صورتی که ملک مورد نظر با چنین مشکلاتی روبرو است، به هیچ وجه اقدام به خرید آن نکنید زیرا پس از اتمام موعد پرداخت بدهی یا وام، خانه توسط بانک ضبط خواهد شد. 

توصیه می‌شود که درخواست خود را پیش از زمان انتقال سند به اداره ثبت اسناد ارائه دهید تا مشکل و تاخیری در روند خرید ملک در ترکیه پیش نیاید. تمامی مراحل ثبت سند باید در حضور شاهدان در اداره ثبت اسناد صورت گیرد. در نهایت، همیشه به خاطر داشته باشید که کلاهبرداری ممکن است برای همه رخ دهد. به همین دلیل، هوشیار باشید و از کارشناسان قابل اطمینان و معتبر در زمینه خرید ملک در ترکیه مشاوره بگیرید. 

 

نکات مهم در رابطه با خرید ملک در ترکیه

سخن نهایی

خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. علاوه بر این، اخذ اقامت و شهروندی اتباع خارجی از طریق خرید خانه یا آپارتمان در این کشور نیز از ساده‌ترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. کشور ترکیه برخلاف برخی از کشورهای خارجی، پذیرای گردشگران و مهاجران خارجی است. 

به دلیل نزدیکی فرهنگ مردم ترکیه به ایران، ادامه زندگی در این کشور برای ایرانیان بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، بر تعداد متقاضیان خرید خانه و آپارتمان در ترکیه اضافه شده است. نزدیکی به ایران نیز از دیگر دلایل تمایل ایرانیان به خرید خانه در کشور ترکیه محسوب می‌شود. ترکیه تنها فاصله پروازی 3 ساعته با ایران دارد و این یک مزیت بسیار بزرگ برای شهروندان ایرانی محسوب می‌شود. 

پس دریافت اقامت کشور ترکیه می‌توان جهت اخذ پاسپورت این کشور نیز اقدام کرد. پاسپورت ترکیه یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های کشورهای منطقه محسوب می‌شود. به کمک این پاسپورت می‌توان به 71 کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کرد. 

در نهایت، خرید ملک در ترکیه علاوه بر اخذ اقامت این کشور برای خریدار منجر به اخذ اقامت برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز می‌شود. این امر در بسیاری زا روش‌های مهاجرتی و سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود ندارد. 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *