قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه – فروش خانه در ترکیه

0

ترکیه در یک منطقه بسیار زیبا و دیدنی قرار گرفته است و به دلیل برخورداری از طبیعتی بسیار زیبا و منحصر به فرد عموما به عنوان یکی از مراکز اصلی برای سکونت، مهاجرت و حتی تفریح مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب به صورت تخصصی قصد داریم به معرفی و برسی قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه بپردازیم و اطلاعات کامل تری در این خصوص به شما ارائه دهیم.

همان طور که می دانید کشور ترکیه به دلیل ویژگی های خاص محیطی و همچنین اقتصادی به عنوان یکی از بهترین کشور های حال حاضر در امر مهاجرت انتخاب می شود. هر ساله افراد بسیار زیادی از روش های متنوع و گوناگون قصد مهاجرت به ترکیه را دارند. یکی از این روش ها، خرید ملک در ترکیه است، به همین علت می خواهیم به خرید و فروش خانه در ترکیه بپردازیم و شما را با مزایا و ویژگی خرید ملک در ترکیه آشنا کنیم.

خرید ملک در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه  چطور محاسبه می شود؟

اگر به دنبال قیمت خانه در ترکیه هستید و می خواهید بدانید که چطور قیمت گذاری ها بر روی انواع خانه و ملک در ترکیه انجام می شوند ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید. در حالت کلی قیمت ملک در ترکیه بر اساس موقعیت جغرافیایی، متراژ، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی و موارد دیگر تعیین می شود.

خرید ملک در ازمیر

ازمیر یکی دیگر از شهر های بسیار بزرگ و پرطرفدار ترکیه است که به دلیل قرار گیری در موقعیت خاص جغرافیایی و همچنین مساحت مناسب هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران و همچنین مهاجران است. اگر به دنبال خرید ملک ارزان در ازمیر هستید و می خواهید در این منطقه ساکن شوید، می توانید با تیم مهاجرتی ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم به شما ارائه شود.

عموما ملک ها در ازمیر دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند، متناسب با نوع بودجه و همچنین نوع سلیقه و فرهنگ خود می توانید یکی از ملک های بسیار زیبا و مناسب ازمیر را خریداری کنید. با این حال اگر به دنبال خرید آپارتمان در ازمیر هستید، این فرصت طلایی را از دست ندهید و با بهترین قیمت در یکی از بهترین شهر های ترکیه، ملکی را برای خود خریداری کنید.

حدود متوسط قیمت خرید ملک در ازمیر به 1479 لیر (5,297,778 تومان) می رسد. البته در ازمیر منطقه ای به نام چشمه وجود دارد که قیمت مسکن در این منطقه به 3273 لیر (11,723,886 تومان) می رسد، این منطقه یکی از گران ترین مناطق برای خرید ملک در ازمیر است.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه - فروش خانه در ترکیه

خرید خانه ارزان در آنتالیا

شهر آنتالیا همواره نوید دهنده شهری بسیار مناسب و ایده آل برای مهاجران بوده است. این شهر با برخورداری از معماری ای بسیار زیبا، اصیل و مدرن می تواند اقامت بسیار خاص و دلنشینی را برای شما فراهم کند. از دیگر مزایای خرید خانه ارزان در آنتالیا می توان به برخورداری از طبیعی زیبا و منحصر به فرد در این منطقه اشاره نمود.

متوسط قیمت خرید ملک در شهر آنتالیای ترکیه می تواند حدوداً به 4000 لیر (14,328,000 تومان) برسد. البته در آنتالیا مناطق بسیار متعددی وجود دارد که از گران ترین های آن می توان به شهر لارا و کونیآلتی اشاره نمود که متوسط قیمت خرید ملک در هرکدام از این شهر ها به ترتیب 8500 لیر (30,447,000 تومان) و 3500 لیر (12,537,000 تومان) است.

قیمت خانه در ترکیه به لیر چقدر است؟

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان در ترکیه نسبت به ایران تفاوت های بسیار فاحشی دارد و بر اساس ویژگی های مختلف انواع ملک در ترکیه می توان شاهد قیمت های مناسب و منحصر به فردی بود. اما در حالت کلی بدون شک خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران با توجه به سیاست های دولت ترکیه، می تواند ارزان تر و مناسب تر از ایران باشد. از سوی دیگر دولت ترکیه توانسته است با نظارتی که بر بازار ملک دارد، قیمت ها را ثابت و مناسب در نظر بگیرد.

حتما بخوانید:  پیش شرط های موفقیت شغلی در مهاجرت به کانادا

به همین دلیل در ترکیه نسبت به ایران به هیچ عنوان شاهد تغییرات قیمت بسیار زیاد و ناگهانی نخواهیم بود! البته همان طور که اشاره نمودیم، موارد بسیار مهمی وجود دارد که می تواند در نهایت بر روی ملک نهایی شما قیمت های متنوع و مختلفی را تثبیت کند.

اگر تصمیم خود را در خصوص خرید ملک در ترکیه، نهایی کرده اید، تنها کافی است در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی قیمت خانه در ترکیه به لیر و تومان بپردازیم و شما را از متراژ خانه در هر محله از ترکیه آشنا کنیم.

خرید ملک در ترکیه

بررسی قیمت خانه در استانبول

استانبول یکی از مهم ترین شهر های ترکیه است که امروزه به دلیل برخورداری از ویژگی های خاص و منحصر به فردی که در این استان واقع شده است، شاهد تغییرات بسیار عمده از لحاظ مسکن در آن بوده ایم. البته در استانبول مناطقی وجود دارند که قیمت خرید خانه در آن ها بسیار پایین و در برخی از موارد بسیار بالا است.

اگر می خواهید در استانبول صاحب خانه شوید، باید در نظر داشته باشید که میانگین خرید ملک در این منطقه حدوداً ۲۱۲۶ لیر (تقریبا ۴میلیون ۲۰۰ هزار تومان) است، البته در استانبول مناطقی وجود دارد که قیمت ملک می تواند در آن بسیار ارزان و بسیار گران باشد.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه و شهر استانبول بسته به موارد بسیار زیادی می تواند متغییر باشد که در ادامه به معرفی و بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

خرید آپارتمان در استانبول منطقه باغچه شهیر

یکی از مناطق بسیار جذاب و دیدنی موجود در استانبول، منطقه باغچه شهیر است که مساحت آن به 105 هزار متر مکعب می رسد و با برخورداری از طبیعتی سر سبز و بسیار زیبا به عنوان اولین نقطه برای مهاجرت افراد و همچنین گردشگران انتخاب می شود. اگر به دنبال خرید آپارتمان در استانبول منطقه باغچه شهیر هستید باید توجه داشته باشید که این منطقه به دلیل برخورداری از مناطق مختلف و همچنین نوع و کیفیت ساختمان ها به قیمت های مختلفی به فروش می رسد.

قیمت آپارتمان هایی که در منطقه باغچه شهیر ترکیه وجود دارند حدوداً از 3 هزار لیر شروع شده و در نهایت با توجه به بافت ساختمان، متراژ، چند خوابه بودن آن و… حتی به 10 هزار لیر هم می رسد. منطقه باغچه شهیر از مناطق بسیار لوکس و لاکچری ترکیه به حساب نمی آید اما در حالت کلی می توان این منطقه را به عنوان یک منطقه رو به رشد و اقتصادی برای خرید ملک انتخاب نمود.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه - فروش خانه در ترکیه

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان گران در استانبول

در استانبول همان طور که اشاره نمودیم مناطق بسیار متعددی وجود دارد که می توانید شاهد تفاوت های قیمتی و همچنین کیفیتی در آن ها باشید. این تفاوت ها در نهایت می تواند در قیمت نهایی و تمام شده ملک تاثیر بسیار زیادی بگذارد. در سوی دیگر از گرانترین منطقه ی استانبول می توان به بشیکتاش اشاره نمود که میانگین قیمت خرید ملک در آن حدوداً ۸۱۳۷ لیر (تقریبا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ تومان ) است.

البته در منطقه بشیکتاش می توان شاهد محله های بسیار متعددی بود که یکی از محله های گران Bebek نام دارد که میانگین قیمت خرید ملک در آن به ۱۶۵۹۶ لیر (۳۳ میلیون) می رسد. البته bebek به دلیل برخورداری از طبیعی بی نظیر و منحصر به فرد از جمله مهم ترین شهر های ترکیه محسوب می شود.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه

در ترکیه مناطقی وجود دارد که عموما اگر به دنبال قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه هستید می توانید از آن مناطق برای خرید ملک استفاده کنید. با این حال اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید می توانید با حد متوسط 300 الی 400 میلیون به پول ایران، ملکی زیبا در این کشور خریداری کنید.

حتما بخوانید:  گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا 2021

حتما تصور می کنید که خانه هایی که با این قیمت به فروش می رسند، عموما از آن دسته از خانه های خارج از شهر بوده و از کیفیت چندانی برخوردار نمی باشند اما به هیچ وجه اینگونه نیست! خانه هایی که در ترکیه با این قیمت به فروش می رسند در شهر هایی همچون استامبول، آنتالیا، ازمیر و… است.

شما با پرداخت چنین مبلغی می توانید در بهترین شهر های استانبول حدوداً یک خانه 50 الی 55 متری را خریداری کنید.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه - فروش خانه در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه به چه صورت است؟

علاوه بر آن که می توانید در ترکیه انواع ملک را با قیمت های مناسب و منحصر به فردی خریداری کنید، از ویژگی های حضور به فرد حضور در این شهر می توانید برخوردار شوید. از مزایای بسیار قابل توجه ای که در ترکیه وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. در صورت سکونت در ترکیه، به دلیل هزینه های جاری کمتر می توانید زندگی مناسب تری را نسبت به کشور های اروپایی و امریکایی داشته باشید.
 2. در ترکیه می تواند انواع محصولات خانگی، پوشاک و… را با قیمت و کیفیتی بسیار مناسب تهیه و خریداری کنید. از این رو دیگر نگرانی ای در این خصوص نباید داشته باشید.
 3. از دیگر مزایای حضور در ترکیه می توان به وجود مراکز خدماتی، تفریحی و اقامتی اشاره نمود که در مقایسه با سایر کشور های دیگر به دلیل تعدد بسیار بالای این مناطق می توان شاهد حضور توریست و گردشگر داخلی و خارجی به این منطقه بود.
 4. برخورداری از سواحل دریایی مدیترانه و همچنین زمین های مناسب برای انجام فعالیت های ورزشی نظیر دوچرخه سواری، اسکی، فوتبال و… زندگی در این شهر را بسیار لذت بخش و منحصر به فرد کرده است.
 5. جالب است بدانید خرید ملک در کمترین زمان ممکن در ترکیه انجام خواهد شد و این مزیتی است که دولت وقت برای اتباع خارجی در نظر گرفته است.
 6. در ترکیه می توانید با پرداخت مبلغی مناسب انواع خانه های آپارتمانی، شخصی، ساحلی و… را خریداری کنید.
 7. این توانایی در کشور ترکیه وجود دارد که شما بتوانید خانه و ملک خود را به صورت قسطی خریداری کنید اما سند به نام شما باشد.
 8. از لحاظ خدمات حمل و نقلی در کشور ترکیه می توانید شاهد وجود مترو، اتوبوس، ماشین های شهری و… باشید.
 9. نکته ای که ای که باید به آن توجه کنید این است که شما با خرید ملک در ترکیه می توانید عملا اقدام به دریافت اقامت این کشور کنید و در آن مشغول به سرمایه گذاری شوید.

 

بررسی قیمت خرید  ملک در ترکیه به پول ایران

همان طور که می دانید واحد پول ایران با ترکیه تفاوت دارد، امروز (27 شهریور سال 1399) قیمت لیر در بازار جهانی به 3,582 هزار تومان رسیده است. با این حال قصد داریم در ادامه این بخش با قیمت نهایی و حدودی قیمت ملک در ترکیه آشنا شویم. قیمت هایی که مشاهده می کنید در هر متر مربع در نظر گرفته شده است.

 • در شهر استانبول، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: ۴۴۳۲ لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 15,875,424 تومان می شود.
 • در شهر ازمیر، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: 3,569 لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 12,784,158 تومان می شود.
 • در شهر آنتالیا، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: 4100 لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 14,686,200تومان می شود.
 • در شهر آنکارا، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: 2900 لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 10,387,800 تومان می شود.
 • در شهر بدروم، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: 3200 لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 11,462,400تومان می شود.
 • در شهر دنیزلی، حدود قیمت خرید ملک به ازای هر متر مربع: 1500 لیر است که این مبلغ به پول ایران حدوداً 5,373,000تومان می شود.
حتما بخوانید:  سیستم بین المللی بیان علاقمندی (EOI) کارگران حرفه‌ای چیست؟

با این حال با بررسی های فوق می توان به راحتی قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه را محاسبه نمود، البته این قیمت ها به صورت متوسط و حدودی در نظر گرفته شده است که بر اساس موقعیت جغرافیایی، میزان سن ساختمان و… می تواند متفاوت باشد.

قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه - فروش خانه در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه، حداقل قیمتی که باید پرداخت شود چقدر است؟

با توجه به سال 2020 و تغییر قیمت لیر در بازار جهانی، قیمت گذاری ها برای خرید خانه در ترکیه کمی دچار تغییر شده است. با این حال اگر به دنبال خرید ملکی در ترکیه هستید که در واقع از آن به سوئیت یاد می شود باید به میزان 100 هزار لیر یا 358,200,000 تومان سرمایه پرداخت کنید.

البته شما با دراختیار داشتن حدود 70 هزار لیر (250,740,000) می توانید در مناطق مختلف ترکیه ملکی را برای خود خریداری کنید. البته به یاد داشته باشید که در ترکیه ملک هایی با قیمت بسیار مناسب و ارزان وجود دارد که بهترین راه برای سرمایه گذاری است.
قیمت نهایی این دسته از خانه های ارزان قیمت حتی در شهر استانبول به 50 الی 60 هزار لیر خواهد رسید. اگر بتوانید این گونه از ملک ها را شناسایی کرده و خرید خودتان را نهایی کنید سود بسیار مناسبی کسب خواهید کرد.

در هنگام خرید ملک در ترکیه باید به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کدام شهر (استانبول، ازمیر، آنتالیا، آنکارا یا آنالیا) از کشور ترکیه قصد دارید ملکی را خریداری کنید؟ باید بررسی کنید که شرایط زندگی و همچنین هزینه های خانه در هر کدام از این شهر ها به چه صورت است؟ در حالت کلی با ایجاد پرسش هایی به صورت زیر می توانید اقدام به تهیه مناسب ترین ملک ها کنید.

 1. محل ملکی که قرار است خریداری شود، در کدام نقطه از شهر قرار دارد؟ در نزدیک ساحل، داخل شهر و…
 2. توجه به نزدیک بودن مراکز درمانی و خدماتی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.
 3. چه نوع ملکی را برای خرید انتخاب کرده اید؟ آپارتمانی، ساحلی، تجاری، اداری و…
 4. پس از خرید ملک حتما باید نام شما بر روی ملک ثبت شود.
 5. مدرسه، مهد کودک، فضای ورزشی و استخر سرپوشیده و… به چه میزان از ملک شما فاصله دارد؟
 6. منزل شما به چه میزان به محل هایی همانند فرودگاه، مترو و… نزدیک است؟
 7. ایا در محلی که شما قصد خریداری آن را دارید، توسعه و اقتصاد رو به رشد است یا خیر؟

قیمت خرید پاسپورت ترکیه در صورت خرید ملک به چه میزان است؟

دریافت پاسپورت ترکیه به دلیل اهمیت و اعتباری که دارد برای بسیار از افراد حائز اهمیت است و آن ها می توانند به برخی از کشور های اروپایی بدون ویزا سفر کنند. در حالت کلی شما برای آن که بتوانید از طریق ملک، پاسپورت دریافت کنید باید حتما ارزش ملک شما بیشتر از 250 هزار دلار باشد. در این صورت شما می توانید در کنار سایر موارد به راحتی شهروند ترکیه در نظر گرفته شوید و برای خود و خانوادتان شرایط اقامتی را مهیا کنید.

جمع بندی

در این بخش به معرفی و بررسی قیمت و خرید ملک، خانه و آپارتمان ارزان در ترکیه – فروش خانه در ترکیه پرداختیم و اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دادیم. چنانچه سوالی در این خصوص دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.