خرید ملک در استرالیا کلید اقامت دائم به این کشور

0

خرید ملک در استرالیا و مهاجرت به استرالیا و اقامت از طریق خرید ملک در استرالیا یکی از راهکارهایی است که افراد می توانند به عنوان روشی برای مهاجرت دائمی خود، بکار گیرند. می توانید طی شرایط خاصی با بکار گیری این روش به استرالیا مهاجرت کنید. اول از همه بیایید بینیم که استرالیا چه کشوری است و یک آشنایی کلی با این کشور داشته باشیم. موسسه ی مهاجرتی رهپویان مهاجر، کلیه ی خدمات مربوط به اخذ ویزا و مهاجرت به کشور استرالیا را برای شما انجام می دهد. می توانید با ما در ارتباط باشید.

معرفی این کشور برای مهاجرت به استرالیا

استرالیا، کوچکترین قاره ی جهان و یکی از بزرگترین کشورهای کره زمین است که در بین اقیانوس های آرام و هند در نیمکره ی جنوبی قرار دارد. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است که در جنوب شرقی این کشور و در بین مراکز اقتصادی و فرهنگی بزرگ و مهم سیدنی و ملبورن واقع شده است. این شهر ها فرصت های بسیار خوبی را برای خرید ملک در استرالیا و همچنین اقامت در استرالیا را در اختیار شما قرار می دهند.

سرزمین اصلی استرالیا از غرب به شرق تقریباً 2500 مایل (4000 کیلومتر) و از شبه جزیره کیپ یورک در شمال شرقی تا برج ویلسون در جنوب شرقی تقریباً 2 هزار مایل (3200 کیلومتر) امتداد دارد. در ناحیه ی جنوب، حوزه قضایی استرالیا 310 مایل (500 کیلومتر) دیگر تا منتهی الیه جنوب جزیره تاسمانی گسترش می یابد و از ناحیه ی شمال، تا سواحل جنوبی پاپوآ گینه نو گسترش می یابد.

خرید ملک در استرالیا

آب و هوا در استرالیا

استرالیا را می توان به سه منطقه مختلف آب و هوایی تقسیم کرد. در شمال این کشور، آب و هوای گرمسیری غالب است. این مرکز از دمای نیمه گرمسیری تا دمای کویر متغیر است، در جنوب و شرق این کشور، آب و هوا نسبتاً معتدل است. به دلیل قرار گرفتن در نیمکره جنوبی، فصل ها در کشور استرالیا معکوس می شوند: از ماه آوریل تا ماه نوامبر در این کشور فصل تابستان جریان دارد، در شمال بارندگی شدید و در مرکز و جنوب این کشور، دمای خشک و گرم غالب است. در زمستان (از ماه دسامبر تا ماه آوریل) هوا و وضعیت جوی شمال به طور عمده ای خشک است و بارندگی ها به جنوب منتقل می شوند.

جمعیت کشور استرالیا

جمعیت استرالیا حدود 22.3 میلیون نفر می باشد.

زبان کشور استرالیا

شاید برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا این مسئله مهم باشد که، زبان مردم این کشور چیست؟ انگلیسی در استرالیا زبان رسمی است. علاوه بر این، اقلیت های قومی متعددی به زبان ها و گویش های مختلف صحبت می کنند. اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید، باید زبان انگلیسی شما قوی باشد.

اقتصاد در کشور استرالیا

بخش های اصلی تجارت در کشور استرالیا صنایع مواد اولیه، گردشگری، کشاورزی و خدمات می باشد. استرالیا یک کشور صنعتی بسیار پیشرفته با رشد اقتصادی قوی است و فرصت های بسیار خوبی را برای مهاجرت به استرالیا ارائه می کند.

وضعیت سیاسی و امنیت

کشور استرالیا را می توان، کشوری پایدار و ایمن در نظر گرفت. نظام این کشور بر پایه پارلمان فدرال سلطنت مشروطه استقرار یافته است. در راس این کشور جایگاه سلطنت ملکه برقرار می باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت نانوا به کانادا - شرایط و روش های سال 2021

دین

بخش عمده ی مردم استرالیا مسیحی هستند. به دلیل مهاجرت مداوم صورت گرفته در این کشور، بسیاری از مذاهب دیگر (بودیسم، هندوئیسم، اسلام، یهودیت) را می توان در این کشور به طور زیادی یافت. برای مهاجرت به استرالیا لازم نیست نگران این مسئله باشید. هر انسانی با هر دین و فرهنگی می تواند به این کشور مهاجرت کند.

خرید ملک در استرالیا

شرایط زندگی برای مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

استرالیا یکی از بالاترین سطوح مالکیت خانه در جهان را دارا می باشد. محبوب ترین خانه، خانه های آجری مستقل با سقف کاشی کاری شده قرمز رنگ، چمن در قسمت جلوی خانه و وجود باغ پشتی است. در کشور استرالیا ثروت و فقر شدیدی که در برخی نواحی ایالات متحده آمریکا بر قرار می باشد، وجود ندارد. خانه های کشور استرالیا، بیشتر شبیه به خانه هایی می باشد که طبقه متوسط ​​مردم کشور آمریکا در آن سکونت دارند. جوانان در شهرها در آپارتمان ها یا خانه های شهری نزدیک شهر، و یا حتی داخل شهر زندگی می کنند. خانه های شیک و بسیار لوکس و مدرنی در این کشور وجود دارد که مهاجران و افرادی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در استرالیا را دارند، آن ها را خریداری می نمایند.

خدمات بهداشتی همگانی

شاید برایتان مهم باشد و حتی سوال پیش بیاید که خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور به چه صورت می باشد؟ استرالیا دارای یک سرویس سلامت همگانی به نام مدیکر است که تحت این خدمات، درمان های پزشکی و بیمارستانی برای همه ی افراد رایگان می باشد.

حمل و نقل در استرالیا به چه شکل می باشد؟

در استرالیا می توانید با هواپیما، به راحتی به هر مکانی برسید. اتومبیل ها و قطارها نقشی اساسی در حمل و نقل عمومی ندارند. در صورت تمایل به استفاده از اتومبیل در استرالیا، به گواهینامه ی رانندگی بین المللی نیاز دارید.

خرید ملک در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک در این کشور

مقوله ی مهاجرت بسیار پیچیده است. شما می توانید به طرق مختلفی به استرالیا مهاجرت کنید. برخی افراد از طریق جاب آفر یا دریافت ویزای کاری به دنبال مهاجرت به این کشور هستند.

می خواهیم در ارتباط با خرید ملک و دریافت اقامت دائم در این کشور صحبت کنیم:

نکته ی اول) این که شما بخواهید یک ملکی را در این کشور خریداری نمایید و بتوانید صرفا از طریق خرید ملک در استرالیا ویزای دائمی بگیرید، این راهکار ممکن است پاسخگو نباشد. بلکه خرید ملک می تواند یک عامل کمک کننده برای اخذ ویزای دائم باشد.

البته قبل از همه چیز، باید خدمتتان عرض کنیم که: افرادی که مجوز اقامت دائم استرالیا را ندارند، برای خرید ملک نیاز به دریافت مجوز از سازمانی به نام کمیته رسیدگی به سرمایه گذاری های خارجی (Foreign Investment Review Board) دارند. یعنی اول باید از این ارگان برای خرید ملک مجوز بگیرید.

خرید ملک در استرالیا

آیا می توانیم برای خرید ملک از بانک های کشور استرالیا وام بگیریم؟

اگر شما اقامت موقت دریافت نموده اید، می توانید از بانک های این کشور برای خرید ملک وام بگیرید. و وام گرفتن از بانک ها در این کشور، نیازی به اقامت دائم ندارد و شما باید حتما در این کشور مشغول به کار باشید و مدارک شغلی شما و سوابق شغلی شما باید در این کشور احراز گردد. و همچنین مکفی بودن درآمد شما نیز باید اثبات گردد. البته باید یادتان بماند که برای خرید ملک باید از ارگان مربوطه ای که در بالا معرفی نمودیم، مجوز بگیریم.

حتما بخوانید:  مهاجرت عکاسان به کانادا چگونه است؟ شغل عکاسی در کانادا

 

نکته ی دوم برای مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، در اولین مرحله، شما باید به دنبال ویزای سرمایه گذاری باشید. در حقیقت خرید ملک در استرالیا نوعی ویزای سرمایه گذاری محسوب می گردد.

و متقاضیان باید حتما بخشی از سرمایه ی خود را در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

برای متداول ترین ویزای سرمایه گذاری که Business Innovation نامیده می شود، مقدار سرمایه ی لازم برای انتقال، 600 هزار دلار می باشد. یعنی شما باید 600 هزار دلار، سرمایه گذاری نمایید یا اینکه خانه ی ششصد هزار دلاری و یا حتی بیشتر از این مبلغ را خریداری نمایید.

همانطور که گفتیم شما باید این مبلغ را سرمایه گذاری کنید. که پیشنهاد ما به شما خرید ملک در استرالیا می باشد. خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور استرالیا است. پول خود را به ملک تبدیل کنید. حتما برای خرید ملک، با آژانس های املاکی که در کشور استرالیا مستقر هستند، مشورت نمایید و از آن ها برای پروسه ی خرید ملک راهنمایی بخواهید.

این آپشن به شما کمک خواهد کرد تا برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید. البته این راهکار، یکی از شرایطی است که باعث اخذ اقامت دائم می گردد. شما باید شرایط دیگری را نیز داشته باشید.

خرید ملک مشترک با همسر یکی از راه های اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا

یکی از راه هایی که باعث می شود که شما از طریق خرید ملک در استرالیا بتوانید اقامت دائم را اخذ نمایید، خرید ملک مشترک با همسرتان می باشد. به عبارتی، شما و همسرتان یک ملک یا یک خانه ی مشترک را خریداری نمایید.

حالا این که، خانه بخرید و یا زمین بخرید و یا دفتر کار بخرید، همه ی این ها به توانایی مالی شما بستگی دارد. به طور مثال: شخصی قصد دارد دفتر کاری را خریداری نمایید و یا مغازه ای بخرد و ایجاد اشتغال کند و به دولت مالیات بپردازد. اینکه چقدر این عامل می تواند در پروسه ی اخذ ویزا موثر باشد، می توانید با کارشناسان موسسه ی مهاجرتی رهپویان دانش تماس حاصل فرمایید.

 

نکاتی در ارتباط با خرید ملک در استرالیا و شرایط آن

  • اگر قصد خرید ملک، به طور مثال مسکن، خانه ی ویلایی و یا یک واحد آپارتمان را در استرالیا دارید، باید حتما در آن ساکن شوید. این مورد، یکی از قوانینی است که کشور استرالیا در این خصوص به تصویب رسانده است. در غیر این صورت دولت خانه را به فروش می گذارد. البته این قانون فقط برای افراد خارجی است نه افراد استرالیایی.
  • کمیته ای که شرایط مالی شما و همچنین مقاصد سرمایه گذاری شما را در این کشور بررسی می کند، خواهان آن است که شما خانه ای با کیفیت را خریداری نمایید. زیرا می خواهند مالیات بیشتری را اخذ نمایند که به نوعی کمک به اقتصاد کشور، توسط مهاجران فراهم می گردد. کمیته ی بررسی کننده ی شرایط مالی سرمایه گذاران FIBR نامیده می شود.
حتما بخوانید:  مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک در سال 2021

 

  • این کمیته از وظایف خاصی، از جمله بررسی پرونده های سرمایه گذاران را بر خوردار می باشد. برای این که صلاحیت های مالی شما برای خرید ملک در استرالیا احراز گردد این کمیته ی هزینه ی بررسی مدارک را از شما اخذ خواهد کرد. به علارتی شما باید برای خرید ملک و مهاجرت به استرالیا فرم ثبت نامی را پر کنید. و به همراه فرم، هزینه ای را پرداخت نمایید:

 

  • برای خرید ملکی به ارزش 1 میلیون دلار، شما باید هزینه ای به اندازه ی 5 هزار دلار را برای بررسی مدارک بپردازید. و همچنین برای خرید ملک های با ارزش بیش از 1 میلیون دلار، باید حدود 10 هزار دلار، هزینه ی بررسی مدارک و احراز توامندی مالی برای سرمایه گذاری را بپردازید.

علت سخت گیری کمیته ی FIBR چیست؟

چرا این کمیته در این خصوص سخت گیری می کند؟ دلیل آن کاملا واضح و روشن است. زیرا تعادل قیمت ملک در این کشور به هم نخورد. شهری که در آن مهاجران و افراد خارجی بخواهند ملکی را خریداری نمایند، طبیعتا ممکن است با افزایش قیمت ملک رو به رو شود و ممکن است افراد بومی و خود مردم استرالیا نتوانند در آن کشور خانه یا ملکی را خریداری کنند. این کمیته حد معینی را در این خصوص مشخص می کند تا تعادل حفظ گردد و مالکان به افراد خارجی بیش از سقف معینی که کمیته تایید نموده است، ملکی را واگذار ننمایند. البته در شهر های ملبورن و سیدنی و همچنین، کانبرا این اتفاق رخ داده است و قیمت ملک بسیار بالا رفته است.

 

البته برای افراد ایرانی دولت استرالیا شرایط بسیار خاصی را تعیین کرده است و ممکن است که اجازه ی خرید ملک غیر منقول را به ایرانی ها ندهد. البته راهکارهایی در این خصوص وجود دارد که شما می توانید با مشورت با کارشناسان مجرب و کارآزموده ی موسسه ی رهپویان مهاجر، این مشکل را بر طرف نمایید.

 

سخن پایانی

خرید ملک برای مهاجرت به استرالیا فقط یکی از راهکارهای کمکی برای اقامت دائم و اخذ ویزا می باشد. شما علاوه بر توانایی سرمایه گذاری، باید شرایط و صلاحیت های دیگری را نیز دارا باشید. ولی اگر بتوانید با همسرتان ملکی را خریداری نمایید، ممکن است شانستان بیشتر شود. روش های زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که بسته به سن و شرایط افراد، ویزاهای مختلف و روش های مختلفی برای اخذ اقامت دائم پیشنهاد می گردد. موسسه ی رهپویان مهاجر ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات مشاوره ای برای مهاجرت و اخذ ویزای کشور استرالیا، در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.