100 میلیون دلار برای حمایت از تازه واردان

100 میلیون دلار برای حمایت از تازه واردان کانادا

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا از خدماتی که به یکپارچگی تازه واردین با جوامع محلی کانادا و مشارکت آنها در اقتصاد کشور کمک می‌کنند پشتیبانی مالی می‌کند.

این اداره اعلام کرده است که 100 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است تا اطمینان حاصل کند که مراکز خدمات استقرار تازه واردان می‌توانند در مدت زمان شیوع کورونا نیازهای خود را برطرف کنند.

این سرمایه گذاری تا سه سال آینده هر سال اجرا خواهد شد و هدف آن سازگار کردن خدمات استقرار برای تازه واردان با توجه به محیطی است که در مدت زمان پاندمی و پسا کورورنا در آن قرار گرفته و خواهند گرفت.

در این سرمایه گذاری از طریق برنامه ارتقای ارائه خدمات یا SDI در دپارتمان مهاجرت انجام می‌شود.

این برنامه پروژه‌های جدیدی را که توسط ارائه دهندگان خدمات استقرار پیشنهاد می شوند را حمایت مالی می‌کند.

پیشنهادهای مذکور می‌توانند در حوزه‌های مختلفی مانند ارزیابی نیازها، اطلاعات، یادگیری زبان، توسعه مهارت ها خدمات مرتبط با اشتغال و امثالهم مطرح شوند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در سال 2020 ذیل برنامه سرمایه گذاری خود از 78 پروژه منتخب حمایت مالی کرد.

به عنوان مثال برای برخی از پروژه‌هایی که سال گذشته موفق شدند توجه اداره مهاجرت کانادا برای حمایت مالی را جلب کنند به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

پروژه ای که امکان استفاده از هوش مصنوعی برای توسعه استراتژی‌های استقرار برای تازه واردان را آزمایش می کرد.

پروژه ای که با هدف توسعه رویکردهای خدماتی با چارچوب آنتی آپرشن مطرح شده بود

پروژه‌ای که پیشنهاد می‌داد برای تشویق تازه واردان به استقرار در جوامع روستایی، آنها را قبل از ورود به کانادا با کارفرمایان این منطقه مرتبط کنند.

خدمات استقرار دولت کانادا

خدمات استقرار که توسط دولت کانادا ارائه می‌شود برای افرادی طراحی شده است که از طریق برنامه حمایت مالی خانواده به عنوان مهاجرین اقتصادی، یا به عنوان مهاجر و افراد تحت حفاظت وارد کانادا می‌شوند.

حتما بخوانید:  رکورد شکنی در دراو 122 مانیتوبا

این برنامه‌های خدماتی بر روی افراد برای مواجهه با چالش‌های خاصی که عموما تازه واردان تجربه می‌کنند تمرکز دارند.

از جمله این چالش‌های مرسوم بعد از مهاجرت به کانادا می‌توان به یافتن شغل، یافتن مسکن و یادگیری انگلیسی یا فرانسوی اشاره کرد.

برنامه‌های خدمات استقرار که توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا حمایت مالی می شوند برای تمامی مقیمان دائم کانادا و افراد تحت حفاظت در دسترس می‌باشند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *