جزئیات برنامه والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌ها در سال 2021

جزئیات برنامه والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌ها در سال 2021

اداره امور مهاجرت و شهروندی کانادا جزئیات برنامه مهاجرتی والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌ها یا PGP را اعلام نمود.

بر این اساس برای انتخاب 30 هزار نفر که می‌توانند برای مهاجرت به کانادا اسپانسر والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌هایشان شوند، یک لاتاری برگزار می‌شود.

این لاتاری در هفته‌‌ای که تاریخ شروع آن 20 سپتامبر سال جاری است، برگزار می‌شود.

در نهایت ظرف مدت دو هفته دعوت‌نامه‌ای برای هریک از منتخبین در این لاتاری ارسال می‌شود تا اسپانسر مهاجرتی والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌هایشان شوند.

افراد دعوت شده سپس 60 روز فرصت دارند تا تقاضای اسپانسرشیپ خود را برای دولت کانادا ارسال کنند.

این جزئیات و موارد دیگر توسط مندچینو وزیر مهاجرت کانادا امروز در یک کنفرانس خبری در سوری بریتیش کلمبیا اعلام شد.

دراو اخیر بین افرادی برگزار می‌شود که بین ماه‌های اکتبر و نوامبر سال گذشته علاقه خود را برای اسپانسر شدن رسما علام نموده اند.

گفتنی است برنامه مهاجرتی والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌ها یا PGP به شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا اجازه می‌دهد که برای مهاجرت به کانادا اسپانسر والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌هایشان شوند.

والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌هایی که در این برنامه موفق می‌شوند می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و ممکن است در آینده بتوانند برای شهروندی کانادا تقاضا دهند.

شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی PGP

افرادی که متقاضی حمایت از والدین و پدربزرگ – مادربزرگ‌هایشان ذیل برنامه PGP برای مهاجرت به کانادا هستند باید برخی از شرایط را داشته باشند

سن بالای 18 سال

شهروند یا مقیم دائم یا از اقوام اولیه کانادا باشند

توانایی حمایت مالی از افرادی که اسپانسرشان می‌شوند را داشته باشند؛ در واقع آنها بایدبا مدرک و سند اثبات کنند که حقوقشان کفاف تامین زندگی خود و افراد تحت حمایتشان را می‌دهد.

فاکتور MNI یا حداقل درآمد مورد نیاز، یک شرط کلیدی برای PGP است.

وزارت مهاجرت کانادا به دلیل شیوع پاندمی کورونا MNI متقاضیان را تنها برای سال مالیاتی 2020 ارزیابی خواهد کرد، اما با این تفاوت که بر اساس روال معمول MNI را به علاوه 30 درصد ارزشیابی نخواهد کرد.

حتما بخوانید:  مجوز کار فوری برای طراحان گرافیک

اسپانسرهای دعوت شده برای ارائه تقاضا که خارج از کبک زندگی می‌کنند،  باید برای هریک از سال‌های مالیالتی 2018، 2019 و 2020 از CRA یا آژانس درآمدی کانادا، اطلاعیه های ارزیابی ارائه دهند.

از آن طرف اسپانسرهایی که در استان کبک زندگی می‌کنند به جای مدارک بالا باید نشان دهند که در 12 ماه گذشته منابع مالی کافی برای حمایت مالی خانواده شان را داشته‌اند.

به این منظور وزارت مهاجرت کبک درآمد آنها را بر مبنای ملزومات درآمدی استان ارزیابی می‌کند.

هم وزارت مهاجرت کانادا  و هم  وزارت مهاجرت کبک از اسپانسرهای علاقه‌مند تعهد امضا شده می‌خواهد.

این تعهد تعیین می‌کند که اسپانسر از زمانی که اعضای خانواده تحت حمایتش اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند، تا چه مدت از نظر مالی مسئول آنها می‌باشد.

مدت زمان تعهد به والدین و پدربزگ – مادربزرگ‌ها برای تمام استان‌های کانادا به جز کبک 20 سال و برای ساکنین کبک 10 سال می‌باشد.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *