رکورد دراو اکسپرس انتری کانادا شکسته شد

رکورد دراو اکسپرس انتری کانادا شکسته شد

کانادا بزرگ‌ترین دراو اکسپرس انتری خود را برگزار کرد. در دراو 193 کانادا برای 1002 متقاضی نامزدی استانی دعوت نامه تقاضا (ITA) صادر شد.

برای شرکت در این دراو بزرگ کاندیداها می‌بایست امتیاز CRS حداقل 742 را از سیستم رتبه بندی جامع به دست آورده باشند.

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا از ابتدای سال جاری تا کنون 23 دراو برگزار نموده و از طریق این دراوها – با احتساب دعوت شدگان در این دراو- برای 82715 نفر دعوت نامه تقاضا (ITA) صادر کرده است.

از میان دراوهای برگزار شده 12 دراو مختص برنامه‌های نامزدی استانی بودند که از طریق آنها 6062 دعوت نامه تقاضا (ITA) برای متقاضیان صادر شد.

همچنین 11 دراو دیگر برگزار شده، اختصاص به گروه مهاجرتی تجربه کانادایی داشتند و طی آنها 76653 نفر دعوت نامه تقاضا (ITA) دریافت نمودند.

در مدت شیوع بیماری کورونا کانادا بر روی برنامه‌های مهاجرتی نامزدی استانی و گروه تجربه کانادایی متمرکز شد؛ چرا که احتمال بیشتری دارد که متقاضیان این دو گروه به عنوان ساکنین موقت قبل از اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا، به طور موقت در این کشور ساکن باشند.

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری یک سیستم مهاجرتی است که توسط مقامات مهاجرتی کانادا در ژانویه 2015 اجرا شد.

این سیستم تقاضاهای داوطلبین اسکیل ورکر را ذیل برنامه‌های اقتصادی فدرال مدیریت می‌کند.

اکسپرس انتری در واقع تقاضاهای دریافت اقامت دائم از طریق سه گروه مهاجرتی را در بر می‌گیرد: برنامه اسکیل ورکر فدرال، برنامه اسکیل ترید فدرال، و گروه تجربه کانادایی.

افرادی که شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق هر یک از برنامه‌های مهاجرتی مذکور را دارند، باید در سیستم اکسپرس انتری برای خود یک پروفایل ایجاد کنند.

سپس به هر یک از داوطلبینی که پروفایلی در این بانک دارند، یک امتیاز CRS تعلق می‌گیرد و بالاترین امتیازات به عنوان گزینه‌های اعطای اقامت دائم مورد بررسی بیشتر قرار می‌گیرند.

حتما بخوانید:  صد هزار ویزای طلایی امارات برای برنامه نویسان

منبع خبر: Canada Immigration

هیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *