بودجه‌ی سال 2019 کانادا و پیامدهای آن برای مهاجران

0

دولت کانادا در ماه جاری (می 2019) جدول بودجه‌بندی این کشور را اعلام کرد. اهمِ نکات مهم این بودجه که بر وضعیت مهاجرت به کانادا و امور مربوط به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تاثیرگذار است از این قرارند:

خدمات مراجعین

  • 9/42 میلیون دلار ظرف دو سال در اختیار اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا قرار خواهد گرفت تا با اضافه کردن تعداد آژانس‌های خدمات تلفنی، خدمات‌دهی به مراجعین را بهبود بخشد. تمرکز اصلی این طرح بر بهبود خطوط کسب و کار است.
  • 6/78 میلیون دلار ظرف دو سال سرمایه‌گذاری خواهد شد تا سهولت و کارآییِ سرویس‌های ورود گردش‌گران افزایش یابد، و در عین حال، سلامت و امنیت شهروندان کانادایی کاملا حفظ شود. این بودجه، بخشی از منابع مورد نیاز برای بهبود وضعیتِ ویزاهای گردشگری، و مجوزهای کار و تحصیل خواهد بود.

امنیت مرزها

  • 18/1 میلیارد دلار ظرف پنج سال (که تاریخ شروع آن سال 2019 است)، و سالانه 55 میلیون دلار صرف استراتژیِ تقویت مرزها خواهد شد. از همین بودجه برای رسیدگی به وضعیت‌ پناجویان نیز استفاده خواهد شد. این منابع، فرایندهای پناهجویی در مرزها را تقویت خواهد کرد و رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی را سرعت خواهد بخشید و کارایی سیستم پذیرش پناهجویان را بهبود خواهد داد.

ارایه‌ی مشاوره به مهاجرین

  • ظرف پنج سال (که شروع آن از سال 2019 است) 9/51 میلیون دلار، و سالانه 1/10 میلیون دلار برای حفاظت از تازه‌واردان به کانادا و متقاضیانی که خواهان دریافت خدمات قانونی کانادا هستند اختصاص خواهد یافت. این بودجه، ارایه‌ی مشاوره‌های دولتی به مهاجران را بهبود خواهد بخشید و آگاهی‌های عمومی در مورد مهاجران را افزایش خواهد داد و به مهاجران جدید و متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک خواهد کرد تا در دام شیادان و کلاهبردارانی که به کمین‌شان نشسته‌اند نیفتند.

منبع: پایگاه رسمی دولت کانادا

ترجمه و تنظیم: دبیر خبری رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.