روز کانادا 2020

پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت روز کانادا (2020)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

روز کانادا (به انگلیسی: Canada Day؛ به فرانسوی: Fête du Canada) مهم‌ترین روز در تاریخ کاناداست که هر ساله در روز اول ژولای در سراسر این کشور جشن گرفته می‌شود. روز کانادا در همه‌ی استان‌های این کشور تعطیل رسمی است. این روز را از نظر تاریخی، ملی و فرهنگی، مهم‌ترین روز در تقویم کشور کانادا می‌دانند. طبق رسم و سنت هر ساله، نخست وزیر کانادا در این روز، در سخنرانی سالانه‌ای، روز ملی کانادا را به مردم کشورش تبریک می‌گوید.

پیام تبریک امسال نیز توسط جاستین ترودو، نخست‌وزیر محبوب کانادا در حالی ایراد شد که در سه‌ماهه‌ی گذشته، کشور کانادا نیز مانند سایر کشورهای جهان، درگیر مبارزه با ویروس کرونا و بیماری کووید 19 بود.

فیلم سخنرانی امسال جاستین ترودو به مناسبت روز کانادا

 

متن سخنرانی جاستین ترودو (1 ژولای 2020)

Hello everyone and happy Canada day

سلام به همه، و روز کانادا مبارک

“On Canada Day, we celebrate the amazing place we call home – and the people we share it with. Whether you are firing up the barbecue or playing outside with the kids, this is a chance to reflect on where we are as a country, and where we are headed

ما امروز، به میمنت مکان شگفت‌انگیزی که اسمش را وطن گذاشته‌ایم، و به میمنت مردمی که آن را گرامی‌ می‌دارند جشن می‌گیریم. شما چه بساط کباب و باربکیو به راه انداخته باشید و چه با فرزندان‌تان بیرون زده باشید، در هر حال، امروز روزی است که می‌توانیم به معنای واژه‌ی «کشور» و به خاکی که در آن قد کشیده‌ایم بیاندیشیم.

“The last few months have been difficult for all Canadians, but throughout this pandemic, we have been there for one another. We are neighbors helping neighbors, small businesses being there for their communities and their staff, Armed Forces answering the call to help protect our most vulnerable, and doctors and nurses keeping our families healthy. Because that’s what it means to be Canadian.

این چند ماه اخیر دوران سختی بود. هیچ تردیدی در این باره نیست. اما در جریان این بیماری همه‌گیر، همه‌ی ما کنار هم بوده‌ایم. زیرا کانادایی بودن معنایی جز این ندارد.ما همسایگانی هستیم که به همسایگان خود کمک می‌کنیم. کسب و کارهای کوچک و کارمندان‌شان برای خدمت به محله‌ها سر کار می‌رفته‌اند. مردان و زنان فراوانی در لباس فرم از افراد آسیب‌پذیر محافظت کردند. پزشکان و پرستاران، خانواده‌های ما را سالم نگه می‌دارند.

My friends! Canada’s success is because of its people. People who strive to live up to our shared values of peace, equality, and compassion, and know that diversity is our . strength. People who know that, only together, we can build a better country, where every senior has a safe place to live, and where we say no to racism, injustice, and hate. A country where we understand that our work to ensure everyone has an equal and fair chance at success is never finished.

دوستان من! کانادا موفق است زیرا مردمانی چون شما دارد؛ مردمانی که از جان‌شان می‌گذرند تا ارزش‌هایی چون صلح، عدالت و همدلی را پاس بدارند؛  مردمانی که به قدرتِ تنوعِ و تکثر کانادا ایمان دارند؛  و مردمانی که می‌دانند که ما فقط در صورتی می‌توانیم کشوری بهتر بسازیم که در کنار هم باشیم. کشوری که هر فردی در آن، مکانی امن برای زندگی دارد؛ کشوری که همه در آن شانسی برابر و عادلانه برای پیشرفت و موفقیت دارند؛ کشوری که در ‌آن، به نژادپرستی، بی‌عدالتی و نفرت‌پراکنی، نه می‌گوییم؛ کشوری که همه‌ی ما می‌دانیم کارمان در آن هرگز به پایان نمی‌رسد.

“What makes Canada special is not the belief that this is the best country in the world – it’s the knowledge that we could be, and that we will keep working to build that country. Because no challenge we face will be too great, if we face it together. Today, we celebrate the country we share and tomorrow, we look to the future and move forward, together

همین چیزهاست که از کانادا کشوری خاص می‌سازد، نه این که گمان کنیم کانادا بهترین کشور جهان است. و بدانیم که می‌توانیم چنین باشیم. ما می‌توانیم بهترین کشور جهان را بسازیم. می‌دانم که می‌توانیم. زیرا اگر همه در کنار هم باشی، هیچ چالشی آن‌قدرها هم بزرگ نخواهد بود. امروز به میمنت کشوری که در آن با هم شریک هستیم جشن می‌گیریم. و فردا نگاه‌مان به آینده است و با هم به جلو حرکت می‌کنیم.

Happy Canada Day, everyone

روز کانادا بر همه‌ی شما مبارک

پیشینه‌ی روز کانادا
پیشینه‌ی روز کانادا

 

حتما بخوانید:  میزان مالیات بر درآمد در کانادا

تاریخ مختصر روز کانادا

تاریخ روز کانادا به سالروز تصویب قانونی (معروف به BNA) در سال 1867 باز می‌گردد که طی آن، دو مستعمره و یک استان سابق اپراتوری بریتانیا با هم متحد شده و تشکیل کشوری مستقل به نام کانادا را دادند. قانون اساسیِ امروزه‌ی کانادا نیز تا حد زیادی برگرفته از همان قانون است. همان قانون بود که حکومت فدرال، مجلس عوام، مجلس سنا، سیستم مالیات‌بندی در کانادا را برای اولین بار مدون ساخت و از آن زمان تاکنون نیز این بخش‌های قانون به قوت خود باقی مانده‌اند.

برای کانادایی‌ها امروزی، روز کانادا یادآور جشن‌های سراسری در این کشور است که با نواخته شدن زنگ کلیسای جامع به همراه آتش‌بازی و نورپردازی آغاز می‌شود. اصلی‌ترین عناصرِ این جشن سراسری را رژه‌ی نیروهای نظامی، نواختن موسیقی، و رقص و پایکوبی شکل می‌دهد.

برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات درباره‌ی کانادا از صفحه‌ی مهاجرت به کانادا نیز بازدید کنید و ما را در اینستاگرام دنبال نمایید. 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *