افزایش اشتغال مهاجرین به کانادا در ماه سپتامبر

0

ماه گذشته میزان اشتغال در کانادا مجددا به سطح خود در ماه فوریه بازگشت و اشتغال برای مهاجرین تازه وارد به کانادا همچنان در حال افزایش است.

در ماه گذشته 157000 شغل جدید به اقتصاد کانادا اضافه شد و به این ترتیب نرخ اشتغال در این کشور بسیار به میزان آن در دوران قبل از شروع کورونا نزدیک شد.

نرخ اشتغال بیانگر نسبت تعداد افراد استخدام شده به کل جمعیت بالای 15 سال است که البته به صورت درصد بیان می‌شود.

افزایش اشتغال برای مهاجرین کانادا

در سال جاری نرخ اشتغال در میان مهاجرین تازه وارد به کانادا همچنان روند افزایشی دارد و این عدد در ماه گذشته به 71 درصد رسید.

اگرچه جمعیت کلی تازه واردان هنوز از تعداد آنها در دوران قبل از شیوع کورونا بیشتر نشده است، اما تعداد تازه واردانی که بعد از مهاجرت به کانادا در برخی بخش‌های صنعتی در این کشور مشغول به کار شده‌اند، در مقایسه با آن دوران افزایش یافته است.

به طور دقیق دو بخش کلی که اشتغال مهاجران تازه وارد در آنها در دوران پاندمی افزایش یافته است عبارت هستند از: خدمات تخصصی، علمی و فنی

امور مالی ، بیمه ، املاک ، اجاره و لیزینگ

این در حالی است که مهاجرینی که برای مدت بیش از پنج سال در کانادا ساکن بوده‌اند در حال حاضر نرخ اشتغالی برابر با 59 درصد دارند که در مقایسه با سال 2019 حدودا یک درصد کاهش یافته است.

همچنین نرخ اشتغال افرادی که در کانادا متولد شده‌اند برابر با 61 درصد می‌باشد که این میزان نیز در مقایسه با سال 2019 افت 2 درصدی را تجربه کرده است.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.