معافیت موقت بعضی از مهاجران کانادا از تست پزشکی

0

متقاضیان اقامت دائم که قبل از گرفتن اقامت دائم ساکن کانادا بوده‌اند برای تقاضانامه اقامت دائم خود نیاز به انجام مجدد تست پرشکی ندارند.

به طور کلی در هنگام ارائه تقاضا برای دریافت اقامت دائم یا برای دریافت ویزای اقامت دائم، متقاضیان معمولا باید مدارک دال بر انجام تست پزشکی مهاجرین یا یک شماره شناسه پزشکی منحصر به فرد از آزمایش پزشکی قبلی خود را ارائه دهند.

اما سیاست عمومی جدید، آن دسته از متقاضیان  اقامت دائم که قبل از گرفتن اقامت دائم ساکن کانادا بوده‌اند برای تقاضانامه اقامت دائم را از ارائه این مدارک معاف می‌کند.

به طور جزئی این سیاست جدید در مورد خارجیانی در کانادا کاربرد دارد که:

  • برای اقامت دائم در کانادا تقاضا داده‌اند و هنوز تست پزشکی جدیدی را کامل نکرده‌اند
  • یک تست پزشکی را در طول 5 سال گذشته به اتمام رسانده‌اند و ثابت شده است که خطری برای سلامت و امنیت عمومی ندارند، یا با بعضی معیارها برای تحت کنترل قرار گرفتن از طرف مقامات بهداشتی مطابقت داشته اند
  • در طول یکسال گذشته بیش از 6 ماه کانادا را برای زندگی در کشوری که در فهرست دولت فدرال از کشورهای ملزم به تست پزشکی مهاجرتی قرار دارد،  ترک نکرده اند

ضمنا اعضای خانواده‌های متقاضیان هم در صورتی که شرایط  بالا را داشته باشند و نیز ساکن کانادا باشند، ممکن است به موجب این سیاست عمومی موقت نیاز به انجام مجدد تست پزشکی مهاجرتی نداشته باشند

همانطور که گفته شد این سیاست عمومی موقت است و فعلا تاریخ اعتبار آن 28 دسامبر سال جاری تعیین شده است.

فواید سیاست موقت جدید

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا معتقد است که سیاست جدید به تسریع روند رسیدگی به تقاضاها کمک می‌کند و از این طریق باعث می‌شود که مقیمان موقت بیشتری بتوانند وضعیت اقامتی خود را به دائم تغییر دهند.

بالا رفتن تعداد مقیمان دائم در کانادا، این کشور را به هدف خود یعنی رسیدن به پذیرش 401000 نفری مهاجرین جدید تا پایان سال جدید نزدیک‌تر می‌کند.

حتما بخوانید:  اعلام زمان انتظار برای دریافت ویزاهای استرالیا

اگرچه مهاجرت به کانادا از آپریل سال جاری رو به کاهش گذاشته است، اما تغییر سیاست‌های اینچنینی می‌تواند این روند را مجددا سرعت بخشد.

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.