صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دریافت خبر “ریجکت شدن ویزای کانادا” می تواند یکی از بدترین خبرها برای کسی باشد که همه برنامه های کاری و زندگی خود را در چند وقت اخیر معطوف به سفر به کانادا و زندگی و اقامت در این کشور برتر جهان کرده است. بر اساس آمارهای دقیق در حدود 30% از پرونده های مهاجرتی کانادا با ریجکتی مواجه می شوند و در حدود 75% این میزان مربوط به متقاضیان کشورهای ایران، افغانستان، سوریه و یمن می باشد.

گرچه ماهیت ریجکتی این ویزاها به نظر بسیاری از متقاضیان ناعادلانه و تبعیض آمیز می باشد، اما بر اساس گزارش های دولت کانادا دلایل ریجکتی ویزای کانادا عمدتاً مربوط به عدم ارائه مدارک مالی کافی، عدم اثبات تمکن مالی و احتمال پناهنده شدن متقاضی پس از ورود به خاک کانادا می باشد. بر این اساس گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با ارائه این مقاله به بررسی دلایل ریجکتی ویزای کانادا، رفع ریجکتی ویزای کانادا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا پرداخته اند.

 راه اندازی دپارتمان رفع ریجکتی ویزاهای کانادا در موسسه رهپویان مهاجر

بنا به درخواست های مکرر متقاضیان گرامی، موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با تشکیل تیمی مجرب از وکلای مهاجرتی و رسمی مستقر در کانادا، سرویس و دپارتمانی تحت عنوان “رفع ریجکتی ویزاهای کانادا” را راه اندازی کرده است.

بر این اساس همه متقاضیانی که در این اواخر با ریجکتی ویزای کانادا مواجه شده اند و ویزای آن ها به دلایل مختلف رد شده است و معتقدند که این ریجکتی ناعادلانه بوده است و دلایل ریجکتی پرونده آن ها گنگ و نامفهوم است و نیاز به پیگیری حقوقی درخواست خود دارند، می توانند همه پروسه رفع ریجکتی ویزای خود را به تیم توانمند و برجسته وکلای رهپویان مهاجر بسپارند.

به منظور اطلاع از شرایط و روند پروسه رفع ریجکتی ویزاهای کانادا توسط وکلای متخصص و باتجربه موسسه رهپویان مهاجر در کشور کانادا با مشاوران این موسسه در شعبه های مختلف کشور مشاوره کنید.

مهم ترین دلیل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟

به طور کلی در بند 216 قانون مهاجرت کانادا در مورد اخذ ویزای تحصیلی این کشور چنین می خوانیم: “متقاضی باید در هر حال اثبات کند که قصد اقامت موقت در کانادا را دارد و با تمام شدن دوره تحصیلی این کشور را ترک کند. و می توان گفت که مهم ترین دلیل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا این است که افسر پرونده برای بازگشت متقاضی به کشور خود پس از فارغ التحصیلی متقاعد نشده است.  در واقع افسر پرونده ویزا بنا به دلایلی در پرونده به این موضوع پی می برد که متقاضی پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا قصد ترک این کشور را ندارد.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

معمول ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا کدامند؟

عوامل و دلایل گوناگونی در ریجکت شدن ویزای کانادا نقش دارند که از معمول ترین آن ها عدم اثبات تمکن مالی کافی و عدم وجود وابستگی های خانوادگی در ایران و همچنین نامشخص بودن هدف از سفر به کانادا را می توان نام برد. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل در ریجکتی ویزای کانادا و ارائه راهکار مناسب برای رفع ریجکتی ویزای کانادا می پردازیم:

 • عدم وجود برنامه شغلی مشخص پس از فارغ التحصیلی
 • تقاضای بسیار زیاد متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا
 • عدم ارائه گواهی تمکن مالی کافی
 • وجود پرونده های مهاجرتی ناقص
 • عدم ارائه مدارک و اسناد مالی کافی
 • اشتباه افسر پرونده مهاجرتی
 • وجود وابستگان نزدیک در کانادا
 • موضوع وابستگی خانوادگی
 • نامشخص بودن هدف از سفر
 • عدم اخذ پذیرش تحصیلی از کالج یا دانشگاه کانادا
 • عدم رعایت قوانین و مقررات کانادا در سفرهای قبل
 • وجود سوابق تحصیلی ضعیف و نامناسب
 • انتخاب رشته نامرتبط با رشته تحصیلی قبلی
 • عدم برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی
 • دارا بودن سوءپیشینه و ارتکاب جرم
 • نداشتن سوابق سفرهای خارجی قبلی
 • ارائه مدارک جعلی و غیرواقعی
 • عدم اطمینان افسر پرونده از صداقت متقاضی
 • عدم اطمینان افسر پرونده از واقعی بودن مدارک

رفع ریجکتی ویزای کانادا و عدم وجود برنامه شغلی مشخص

یکی از مهم ترین موارد در ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا عدم وجود برنامه کاری مشخص پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه می باشد. در واقع متقاضی باید با دلایل قوی افسر پرونده را متقاعد کند که پس از فارغ التحصیلی قصد دارد به کشور خود بازگردد.

 • اگر متقاضی در کشور ایران مشغول کار در حرفه ای مشخص است، با ارائه یک نامه از کارفرمای خود می تواند ثابت کند که پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به کشور خود و ادامه کار با این کارفرما را دارد.
 • اگر متقاضی در کشور ایران در کار و حرفه ای مشغول به کار نمی باشد، باید با دلایل قوی افسر پرونده را متقاعد کند که اخذ مدرک تحصیلی دانشگاه کانادا کمک می کند تا موقعیت شغلی خوبی در کشور خود پیدا کند.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و تقاضای بسیار زیاد متقاضیان

متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به کانادا اقدام می کنند. در واقع کشور کانادا بنا به مزیت های فراوان یکی از پرتقاضاترین کشورهای جهان برای مهاجرت محسوب می شود. بر این اساس بدیهی است که پرونده های مهاجرتی زیادی در اداره مهاجرت این کشور روی هم انباشته شده باشند که رسیدگی به همه آن ها زمان و انرژی زیادی می طلبد.

 • کمبود منابع انسانی برای بررسی همه پرونده های مهاجرت تحصیلی و کمبود زمان از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا محسوب می شود.
 • هر افسر پرونده برای هر پرونده مهاجرت تحصیلی در حدود 6 دقیقه زمان دارد که در این مدت کم نمی تواند همه مدارک را به طور کامل بررسی کند.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و عدم ارائه گواهی تمکن مالی کافی

عدم ارائه گواهی های مالی برای اثبات تمکن مالی Financial Status یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای اقامت کانادا می باشد. در واقع سفارت کانادا حساسیت زیادی به گواهی پرینت حساب بانکی متقاضی و گردش مالی 6 ماهه اخیر وی دارد. متقاضی مدت ها قبل از اقدام برای ارائه درخواست اخذ ویزای کانادا باید میزان مشخص شده را در حساب خود داشته باشد. اگر این مبلغ به صورت ناگهانی و یکباره به حساب متقاضی واریز شود، این تصور را به افسر ویزا القا می کند که این مقدار پول به صورت موقتی به حساب متقاضی واریز شده است و یا اینکه فردی دیگر این پول را به حساب متقاضی واریز کرده است.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و وجود پرونده های مهاجرتی ناقص

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک مشخصی را به مراجع مربوطه ارائه دهند. مدارک تحصیلی، مدارک مالی و اسناد تمکن مالی، مدارک مهارت زبان انگلیسی و مدارک شناسایی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا محسوب می شوند. برخی اوقات دلایل ریجکتی ویزای کانادا وجود پرونده ناقص و یا عدم ارسال مدارک لازم می باشد.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و عدم ارائه مدارک و اسناد مالی کافی

از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توان مدارک تمکن مالی را نام برد. در واقع متقاضی با ارائه اسناد مالی باید به نحوی توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در کشور کانادا را اثبات کند. اما در برخی شرایط با وجود ارائه مدارک لازم ویزای تحصیلی ریجکت می شود. می توان گفت که در واقع افسر پرونده از منابع مالی متقاضی اطمینان ندارد.

 • متقاضی باید هزینه های تحصیلی و هزینه های یک سال زندگی در کانادا را در یک حساب جداگانه داشته باشد.
 • مبلغ کل هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی یک ساله باید در حدود 4 ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزای کانادا در حساب بانکی متقاضی موجود باشد.
 • میزان تمکن مالی متقاضی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا برای یک سال در حدود 10.000 دلار می باشد.
 • میزان تمکن مالی متقاضی برای تامین هزینه های همسر و فرزندان خود در کانادا به ازای هر نفر مبلغ 3000 دلار می باشد.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و اشتباه افسر پرونده

برخی اوقات به دلیل عدم مطالعه دقیق پرونده مهاجرتی از طرف افسر ویزا پرونده مهاجرتی متقاضی با ریجکتی مواجه می شود. اشتباه های فکت Error in Fact بنا به کوتاهی و قصور افسر ویزا در مطالعه درست و دقیق پرونده رخ می دهد، بهرحال افسران ویزا نیز انسان هستند و انسان ها نیز جایز الخطا. کارشناسان ماهر موسسه های مهاجرتی از جمله موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر با بررسی دلایل ریجکتی ویزای کانادا می توانند این قبیل اشتباهات افسر پرونده را پیدا کنند و برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کنند.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و موضوع وابستگی خانوادگی

موضوع وابستگی خانوادگی یا Family Tie یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی پرونده های مهاجرتی به کانادا محسوب می شود. متقاضیان مجرد برای اخذ ویزای کانادا این احتمال را در ذهن افسر ویزای اداره مهاجرت تقویت می کند که به دلیل عدم وجود وابستگی قوی در ایران مانند همسر و فرزندان قصد بازگشت به کشور خود را ندارد.

در مورد متقاضیانی که به طور خانوادگی برای اخذ ویزای کانادا اقدام می کنند، نیز موضوع به همین صورت است. در واقع افسر ویزا تصور می کند که وقتی همه خانواده با هم برای اخذ ویزا و اقامت در کانادا اقدام کنند، دیگر وابستگی خانوادگی محکمی برای بازگشت آن ها وجود ندارد و همین موجب ریجکتی پرونده ویزای کانادا آن ها می شود.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا و نامشخص بودن هدف از سفر

نامشخص بودن هدف از سفر Purpose of Visit به عنوان یکی از رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا در بیشتر نامه های ریجکتی یافت می شود. در واقع برای افسر ویزای کانادا مشخص نیست که واقعاً هدف متقاضی از سفر به کانادا چیست. متقاضی برای مشخص شدن هدف از سفر به کانادا باید همه مدارک لازم مبنی بر بازگشت به ایران را ارائه دهد.

 • از جمله مدارک لازم برای مشخص شدن هدف از سفر به کانادا و اطمینان افسر ویزا از بازگشت متقاضی به کشور خود می توان به مدارک و اسناد مالی، اسناد شرکت تجاری، اسناد املاک و مستغلات و نامه کارفرما اشاره کرد.
 • متقاضی برای رفع ریجکتی ویزای کانادا به دلیل مشخص نبودن هدف سفر باید نامه ای مبنی بر بازگشت به کشور ایران به دلیل دارا بودن املاک و وابستگی های فراوان را ارسال کند.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و وجود وابستگان نزدیک در کانادا

شاید یک باور عمومی بر این باشد که اگر خواهر و یا برادر متقاضی در کشور کانادا اقامت دارد، این موضوع به روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا کمک می کند. در صورتی که این طور نیست و افسر پرونده مهاجرت تحصیلی باید از وابستگی های عاطفی متقاضی در کشور ایران برای بازگشت به این کشور مطمئن شود. در واقع متقاضی باید به گونه ای افسر پرونده را متقاعد کند که وجود وابستگی های عاطفی در ایران مانع از این می شود که در کانادا اقامت کند و قصد دارد پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردد.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و نداشتن سابقه سفرهای خارجی

یکی از مهم ترین شرایطی که افسر پرونده ویزای مهاجرتی کانادا را متقاعد می کند که با ویزای کانادا متقاضی موافقت کند، دارا بودن سوابق سفرهای خارجی Travel History است. در واقع اگر متقاضی قبل از ارائه درخواست اخذ ویزای کانادا به کشورهای دیگر جهان و به ویژه کشورهای عضو شینگن سفر داشته باشد، احتمال بیشتری برای اخذ ویزای کانادا دارد. زیرا این مفهوم را به افسر ویزا القا می کند که متقاضی سابقه سفر و حضور در کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات عربی متحده را داشته است اما از ماندن در این کشورها خودداری کرده است و بنابراین احتمال توریستی بودن سفر متقاضی به کانادا برای افسر ویزا بیشتر می شود.

فرمت نامه ریجکتی ویزای کانادا

متقاضی به هنگام ریجکتی ویزای کانادا نامه ای با فرمت و محتوای زیر را دریافت می کند:

 • شما باید بر اساس قوانین کانادا تصمیم خود برای بازگشت به کشورتان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود را اثبات کنید.
 • در واقع باید به افسر پرونده نشان دهید که بر اساس قانون اخذ ویزا بند 12 واجدشرایط هستید. علاه بر این باید ثابت کنید که دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا می باشید.
 • من پس از بررسی پرونده ویزا و مدارک موجود شما را واجدشرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی دانم و به همین دلیل ویزای تحصیلی شما را ریجکت اعلام می کنم.

بر طبق این نامه دلایل ریجکتی ویزای کانادا را می توان یکی از این دلایل ذکر کرد:

 • عدم وجود دلایل قانع کننده برای بازگشت به کشور پس از فارغ التحصیلی
 • عدم وجود مدارک و اسناد مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در کانادا
 • عدم وجود مدارک و فرم های لازم

محتوای نامه ریجکتی کانادا چیست؟

افسر ویزای اداره مهاجرت کانادا برای اعلام ریجکتی پرونده مهاجرت باید در نامه ای دلایل کلی ریجکتی ویزای متقاضی را ذکر کند. در این نامه افسر ویزا گزینه هایی که به نظرش متقاعدکننده نمی باشند را علامت می زند و این نامه را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار می دهد. به طور معمول نامه ریجکتی ویزای کانادا در حدود یک هفته پس از انگشت نگاری صادر می شود. البته در برخی شرایط مانند بحران همه گیری کرونا این زمان خیلی طولانی تر می شود.

روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا

متقاضی با بررسی دلایل ریجکتی ویزای کانادا می تواند اقدامات لازم را برای رفع ریجکتی ویزای کانادا انجام دهد. بر این اساس در ادامه به توضیح چند روش برای اصلاح موارد مشکل دار و رفع ریجکتی ویزای کانادا می پردازیم. روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا عبارتند از:

 • ارائه درخواست مجدد با تغییر
 • ارائه درخواست مجدد بدون تغییر
 • ارائه اعتراض به دادگاه عالی کانادا

روش رفع ریجکتی ویزای کانادا با ارائه درخواست برای ویزای کانادا

در این روش متقاضی فرم های ناقص و تکمیل نشده ویزا را تکمیل و مدارک ناقص را به دقت کامل و اصلاح می کند. متقاضی می تواند علاوه بر کامل کردن مدارک ناقص مدارک دیگر را نیز به پرونده اضافه کند. البته متقاضی باید برای ارائه درخواست مجدد اخذ ویزای کانادا هزینه بررسی ویزا را پرداخت کند. ذکر این نکته ضروری است که شرایط و قوانین کانادا برای صدور ویزای این کشور هر سال تغییر می کند و متقاضی به هنگام کامل کردن مدارک باید این مهم را در نظر داشته باشد.

روش رفع ریجکتی ویزای کانادا با ارائه درخواست تجدیدنظر

در این روش متقاضی بدون تغییر در مدارک درخواست بررسی مجدد پرونده مهاجرتی را ارائه می دهد. در واقع در این روش متقاضی نه مدارکی به پرونده اضافه می کند و نه مدارکی را کامل و یا کم می کند. در این روش متقاضی بر این عقیده است که همه شرایط و مدارک لازم را ارائه داده است و با بررسی دلایل ریجکتی درخواست تجدیدنظر در اخذ ویزای کانادا را دارد.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

روش رفع ریجکتی ویزای کانادا با ارائه اعتراض به دادگاه عالی کانادا

در این روش متقاضی به دلیل ریجکتی ویزای کانادا اعتراض ندارد، بلکه از روش بررسی پرونده ویزای کانادا شکایت دارد. از نظر متقاضی روش بررسی پرونده ویزای کانادا درست نبوده است و بر این اساس متقاضی به دادگاه عالی کانادا در مورد روش بررسی پرونده ویزای کانادا شکایت می کند. گرچه این یک روش بی طرفانه در مورد علت ریجکتی ویزای کانادا می باشد، اما در حدود یک سال طول می کشد تا قاضی نظر خودش را در مورد این پرونده اعلام کند.

 • پس از اعلام نظر قاضی یک افسر مهاجرتی نیز پرونده را بررسی می کند.
 • ممکن است نظر افسر پرونده با نظر قاضی یکی نباشد و حتی با وجود نظر مثبت قاضی، افسر پرونده ویزا را دوباره ریجکت اعلام کند.
حتما بخوانید:  مهاجرت پرستاران به کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم برای پرستاران

روش نوشتن درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا

متقاضی برای نوشتن نامه رفع ریجکتی ویزای کانادا باید به موارد مهمی توجه کند. متقاضی باید مشخصات کامل خود از جمله نام و نام خانوادگی، ایمیل و آدرس را در این نامه قید کند. متقاضی در این نامه باید موارد زیر را رعایت کند:

 • متقاضی به طور کامل هدف خود از اخذ ویزای کانادا را توضیح دهد.
 • متقاضی به دلایل ریجکتی ویزای کانادا اشاره کند.
 • متقاضی تاریخ ریجکت شدن ویزای کانادا را ذکر کند.
 • متقاضی دلایلی را ذکر کند که بر اساس آن ها نباید ویزای کانادای وی ریجکت می شد.
 • متقاضی مدارک لازم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا را ارائه دهد.
 • متقاضی نامه را بدون ذکر جزئیات زندگی خود و با دلایل قانع کننده بنویسد.

 یک نمونه نامه برای درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا

در این بخش از مقاله به ارائه یک نمونه نامه به منظور ارائه درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا به اداره مهاجرت کانادا می پردازیم:

 • تاریخ
 • آدرس سفارت
 • گیرنده نامه
 • پاراگراف اول: در این پاراگراف متقاضی به معرفی خود می پردازد و اطلاعات هویتی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس محل اقامت و تاریخ تولد و همچنین تاریخ درخواست ویزای کانادا را ارائه می کند.
 • پاراگراف دوم: در این پاراگراف متقاضی دلایل ریجکتی ویزای کانادا را ذکر می کند و از گیرنده نامه دلایل مخالفت با این موارد را خواستار می شود. متقاضی می تواند دلایل ریجکتی ویزای خود را فهرست وار بنویسد.
 • پاراگراف سوم: در این پاراگراف متقاضی با ارائه دلایل قوی و محکم به این موضوع می پردازد که درخواست اخذ ویزای کانادا وی نباید ریجکت می شد. هر چه دلایل متقاضی محکم تر باشد، احتمال متقاعد شدن افسر ویزا بیشتر خواهد بود.
 • با احترام
 • امضاء
 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • شماره تلفن یا موبایل

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا چیست؟

کشور کانادا ویزای توریستی این کشور را به دو صورت ویزای یک بار ورودی Single Visa و ویزای چند بار ورودی Multi Visa به متقاضیان ارائه می دهد. با اخذ ویزای یک بار ورودی متقاضی می تواند برای یک بار وارد کشور کانادا شود و پس از خارج شدن از این کشور باید برای ورود مجدد ویزای این کشور را دریافت کند. متقاضی با دارا بودن ویزای چند با ورودی کانادا مجوز 10 سال ورود و خروج از این کشور را بدون اخذ ویزا دارد. اما از آنجا که مدت زمان اعتبار پاسپورت ایرانی ها 5 سال است، ویزای چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا برای ایرانی ها تا 5 سال معتبر است. اما در سال های اخیر بسیاری از ایرانی ها با ریجکتی ویزای توریستی کانادا مواجه می شوند که دلایل آن عبارت است از:

 • عدم اطمینان افسر ویزا از تمکن مالی کافی متقاضی برای تامین هزینه های اقامت در کانادا با ویزای توریستی: در این حالت متقاضی باید پرینت گردش مالی 6 ماه قبل از ارائه درخواست اخذ ویزای کانادا را ارائه دهد.
 • عدم اثبات قصد بازگشت به کشور ایران پس از تمام شدن مدت اعتبار ویزای توریستی: برخی از متقاضیان ایرانی با تمام شدن مدت اعتبار ویزای توریستی خود به اقامت در کانادا ادامه می دهند که از نظر اداره مهاجرت کانادا اقدامی غیرقانونی است.
 • عدم ارائه مدارک لازم در مورد دارا بودن شغل دائمی در ایران: اگر شغل متقاضی در ایران مشخص نباشد، اداره مهاجرت کانادا این شرایط را به عنوان یک دلیل برای عدم بازگشت متقاضی به کشورش قلمداد می کند.
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی: متقاضیانی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند، باید دارای سوابق سفرهای خارجی به ویژه به کشورهای عضو شینگن باشند.

دلایل ریجکتی ویزای شغلی کانادا چیست؟

بسیاری از متقاضیان به منظور یافتن شغلی در کانادا برای مهاجرت شغلی و کاری به این کشور اقدام می کنند. مهم ترین مدرک برای کار و اشتغال در کانادا مجوز کار این کشور می باشد. اما در برخی مواقع ویزای شغلی و کاری متقاضی با ریجکتی مواجه می شود که مهم ترین دلایل آن عبارت است از:

 • عدم ارائه دعوتنامه از طرف کارفرمای کانادایی: به طور معمول اولین قدم برای اخذ مجوز کار کانادا دریافت دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای کانادایی می باشد.
 • عدم ارائه دعوتنامه از طرف برنامه اسکیل ورکر کانادا Skilled Worker: اگر متقاضی اخذ مجوز کار کانادا در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا شرکت کرده باشد، باید در دو مرحله این برنامه امتیازهای لازم را کسب کند. اگر در مرحله دوم امتیازهای لازم را دریافت نکند، دعوتنامه کاری برای متقاضی ارسال نمی شود.
 • عدم سلامت جسمی و روحی متقاضی: متقاضی برای کار و اشتغال در کانادا باید دارای سلامتی کامل جسمی و ذهنی باشد و گواهی های سلامت پزشکی را ارائه داده باشد.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

دلیل اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت دائم این کشور پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور است. اما متقاضی از همان اول کار نباید این قصد را به طور آشکار بیان کند. در واقع باید به طریقی اقدام کند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی قصد بازگشت به کشور خود را دارد. از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • ناقص بودن مدارک متقاضی: متقاضی باید همه مدارک لازم تحصیلی، کاری و مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهد. ارائه مدارک ناقص و یا جعلی متقاضی موجب ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می شود.
 • عدم اطمینان افسر ویزا از بازگشت متقاضی به کشور خود: اگر افسر ویزا برای بازگشت متقاضی به کشور ایران پس از تمام شدن دوره تحصیلی متقاعد نشود، می تواند مهر ریجکتی بر پرونده مهاجرت تحصیلی متقاضی بزند.
 • عدم اثبات هدف متقاضی از سفر به کانادا: متقاضی با اخذ نامه پذیرش از کالج یا دانشگاه کانادا می تواند هدف خود از سفر به کانادا را مشخص کند. متقاضیانی که فاقد نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج کانادا می باشند، این شبهه را در ذهن افسر ویزا ایجاد می کنند که دارای هدف مشخص برای سفر به کانادا نیستند.

دلایل ریجکتی ویزای ازدواج کانادا چیست؟

از روش های اخذ مجوز اقامت کانادا ازدواج با شهروند و تبعه کشور کانادا می باشد. در واقع متقاضی با ازدواج قانونی و رسمی با تبعه و شهروند کانادا می تواند از مزیت های فراوانی برخوردار شود که مجوز اقامت دائم یکی از آن ها می باشد. اما در برخی مواقع بنا به دلایلی ویزای اقامت کانادا از طریق ازدواج با ریجکتی مواجه می شود که مهم ترین این دلایل عبارت است از:

 • عدم اثبات تمکن مالی کافی: متقاضی برای ازدواج با تبعه و شهروند کانادا باید دارای تمکن مالی کافی باشد و با ارائه اسناد و گواهی های مالی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک در کانادا را دارا می باشد.
 • واقعی نبودن ازدواج: واقعی نبودن ازدواج با تبعه و شهروند کانادا و اقدام به این ازدواج صرفاً برای اخذ اقامت کانادا موجب می شود تا درخواست صدور ویزای ازدواج کانادا با ریجکتی مواجه شود.

دلایل ریجکتی ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست؟

متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ ویزای اقامت کانادا را دارند، باید دارای سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در طرح های تجاری و اقتصادی کانادا باشند. در برخی مواقع سرمایه گذاران با ریجکتی ویزای سرمایه گذاری مواجه می شوند که مهم ترین دلایل آن عبارت است از:

 • شرکت نکردن در برنامه های سرمایه گذاری مختص هر ایالت: متقاضی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا باید در برنامه های مختص هر ایالت شرکت کند و بر اساس آن برنامه خاص مدارک لازم را ارائه کند.
 • عدم ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر: یکی از مدارک مهم در برخی از برنامه های سرمایه گذاری کانادا مدرک زبان انگلیسی معتبر و یا مدرک زبان CLB می باشد. عدم ارائه مدرک زبان معتبر منجر به ریجکتی ویزای سرمایه گذاری کانادا می شود.
 • عدم به کارگیری نیروهای بومی کانادا در طرح تجاری سرمایه گذاری: یکی از شرایط سرمایه گذاری در طرح های تجاری کانادا استخدام و به کارگیری نیروهای بومی کانادایی است. اگر متقاضی سرمایه گذاری به این تعهد خود عمل نکند، ویزای سرمایه گذاری وی با ریجکتی مواجه می شود.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکتی ویزای همراه کانادا چیست؟

یکی از مزیت های اخذ ویزای اقامت کانادا از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی می باشد. در واقع متقاضی با دارا بودن شرایط لازم می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست اخذ ویزای همراه کانادا کند که در برخی مواقع این درخواست با ریجکتی مواجه می شود. در این بخش به ارائه مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای همراه کانادا می پردازیم:

 • عدم اثبات تمکن مالی کافی: متقاضی برای اخذ ویزای همراه و همراهی همسر و فرزندان خود در کانادا باید توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان خود در کانادا را اثبات کند. اگر متقاضی فاقد تمکن مالی کافی برای حمایت مالی از همسر و فرزندان خود در کانادا باشد، با ریجکتی ویزای همراه کانادا مواجه می شود.
 • ارائه اخذ ویزای همراه همزمان با اخذ ویزای متقاضی: متقاضی برای اخذ ویزای همراه نباید درخواست خود را همزمان با ارائه درخواست ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا سرمایه گذاری مطرح کند. در واقع همزمانی درخواست ویزای تحصیلی و کاری با ویزای همراه برای همسر و فرزندان احتمال ریجکتی ویزا را تا حدود زیادی افزایش می دهد.
 • متقاعد نشدن افسر ویزا در بازگشت به کشور خود: متقاضی برای اخذ ویزای همراه برای اقامت همسر و فرزندان خود در کانادا باید به نوعی افسر ویزا را متقاعد کند که اقامت همسر و فرزندان خود تا زمان تمام شدن دوره تحصیلی در کانادا می باشد و با فارغ التحصیلی به همراه آن ها از کشور کانادا خارج می شود.

آیا به طور واضح می توان از دلایل ریجکتی ویزای کانادا مطلع شد؟

همان طور که در بخش های قبل این مقاله ذکر کردیم، دلایل ریجکتی ویزای کانادا از طرف افسر پرونده در بیشتر موارد گنگ و ناواضح است و متقاضی به طور واضح و شفاف دلایل ریجکتی را متوجه نمی شود. اما آیا از هیچ طریقی نمی توان از دلایل ریجکتی به طور دقیق آگاه شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از مهم ترین موضوعات مورد توجه در کشور کانادا امکان دسترسی به اطلاعات می باشد. بر اساس آزادی اطلاعات و یا قانون دسترسی به اطلاعات Access Information and Privacy متقاضیان می توانند به مدارک ارائه شده به 270 سازمان و نهاد فعال در کانادا دسترسی داشته باشند. یکی از این سازمان ها اداره مهاجرت کانادا می باشد که متقاضی می تواند از طریق برنامه های GCMS و یا FOSS و یا CAIPS برای آگاهی از دلایل ریجکتی ویزای کانادای خود اقدام کند.

نت آفیسر GCMS چیست؟

یکی از روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا و امکان آگاهی از دلایل ریجکتی ویزا نت آفیسر Global Case Management System یا GCMS می باشد. در واقع تا چند سال پیش متقاضیان از طریق نامه ریجکتی ویزای کانادا به طور مبهم و گنگ در مورد دلایل ریجکتی متوجه برخی موارد می شدند و بر اساس این نامه ریجکتی یا از طریق خودشان و یا از طریق موسسه های مهاجرتی برای رفع ریجکتی ویزا اقدام می کردند که در بیشتر موارد هم به دلیل ناآگاهی از دلایل روشن و شفاف ریجکتی این اقدام با موفقیت همراه نبود.

 • اما امروزه با استفاده از نت آفیسر GCMS متقاضی می تواند دلایل ریجکتی ویزا را به طور واضح و با توضیح کامل افسر ویزا متوجه شود.
 • در واقع متقاضی با مطالعه توضیحات افسر ویزا در نت آفیسر در صورت وجود دلایل منطقی برای ریجکتی این نواقص در مدارک را برطرف می کند و اصلاحات لازم را برای ارسال مجدد درخواست اخذ ویزای کانادا و رفع ریجکتی انجام می دهد.
 • اما اگر متقاضی با دریافت نت آفیسر GCMS متوجه دلایل غیرمنطقی و ناعادلانه افسر ویزا شود، می تواند درخواست مجدد خود را با اعتراض و توضیح کامل موارد ناعادلانه به سفارت کانادا ارائه دهد.

متقاضی چه زمانی می تواند برای دریافت نت آفیسر GCMS کانادا اقدام کند؟

متقاضی بلافاصله پس از دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا می تواند برای اخذ نت آفیسر GCMS اقدام کند. به طور متوسط در حدود 2 تا 3 هفته و در برخی موارد تا 40 روز طول می کشد تا افسر پرونده مهاجرتی توضیح کامل خود در مورد دلایل ریجکتی ویزای متقاضی یا نت آفیسر GCMS را برای متقاضی ارسال کند.

روش های اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا کدامند؟

به طور معمول متقاضیانی که برای اخذ مجوز اقامت طولانی-مدت کانادا اقدام می کنند و پرونده مهاجرتی آن ها با ریجکتی مواجه می شود، می توانند به این رأی صادره اعتراض کنند. این متقاضیان از طریق روش های زیر می توانند برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کنند:

 • متقاضی با ارسال یک ایمیل به سفارت کانادا افسر ویزای اداره مهاجرت را برای رفع ریجکتی ویزا توجیه کند.
 • متقاضی با ارسال درخواست رسیدگی مجدد پرونده مهاجرتی به مرکز رسیدگی به پرونده های مهاجرتی و ویزای کانادا CPC اقدام کند.
 • متقاضی با ارسال درخواست تجدیدنظر در مورد رفع ریجکتی ویزا به مرکز قضاوت اداره مهاجرت کانادا اقدام کند.
 • متقاضی با ارسال درخواست نحوه پیگیری پرونده مهاجرت از طرف افسر ویزای اداره مهاجرت کانادا به دادگاه عالی فدرال کانادا اقدام کند.

چه زمانی برای درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا مناسب است؟

متقاضی بلافاصله پس از دریافت ریجکتی ویزای کانادا می تواند برای رفع ریجکتی و ارائه درخواست مجدد اقدام کند. البته ذکر این موضوع ضروری است که متقاضی باید همه موانع و نواقص موجود در پرونده را بررسی کند و با کامل کردن مدارک ناقص و یا تکمیل فرم ها نسبت به ارائه درخواست تجدیدنظر در اخذ ویزای کانادا اقدام کند. متقاضیان اخذ ویزای شغلی و یا ویزای اقامت دائم کانادا می توانند تا 60 روز اعتراض خود برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اعلام کنند.

 • به جز برای پرونده های خاص، برای شروع روند رفع ریجکتی ویزای کانادا نباید بیش از 60 روز از تاریخ ریجکتی ویزا گذشته باشد.

مدت اعتبار مدارک ویزای ریجکت شده کانادا چقدر است؟

مدارک ترجمه شده متقاضی مانند مدارک تحصیلی، مدارک اشتغال به کار، مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی متقاضی تا 6 ماه پس از ارائه اولین درخواست برای اخذ ویزای کانادا اعتبار دارند. اما مدارک مالی مانند گواهی های حساب بانکی و گواهی تمکن مالی و همچنین پرینت گردش مالی متقاضی فقط تا 2 ماه پس از ارائه اولین درخواست اخذ ویزای کانادا معتبر است. بر این اساس متقاضی پس از دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا باید در اسرع وقت برای رفع ریجکتی اقدام کند.

آیا امکان اعتراض برای همه ریجکتی های ویزای کانادا وجود دارد؟

به طور کلی امکان اعتراض برای ریجکتی ویزای کانادا در مورد ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی و ویزای سفر به کانادا برای رویدادهای فرهنگی، ورزشی و کاری برای متقاضی وجود ندارد. مثلاً اگر ویزای اقامت کانادا برای شرکت در یک کنفرانس و یا رویداد فرهنگی ریجکت شود و یا اگر متقاضی قصد سفر توریستی به کانادا را داشته باشد و با ریجکتی ویزا مواجه شود، نمی تواند به ریجکتی این ویزا اعتراض کند. اما متقاضیانی که برای اخذ ویزای اقامت طولانی کانادا اقدام می کنند، مانند ویزای تحصیلی، ویزای شغلی و ویزای سرمایه گذاری می توانند برای رفع ریجکتی ویزا اعتراض خود را ارائه دهند.

حتما بخوانید:  پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت روز کانادا (2020)

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

آیا به همراه نامه رفع ریجکتی مدارک نیز باید ارسال شود؟

متقاضی بر اساس دلایل ریجکتی ویزای کانادا باید مدارک لازم را به همراه نامه ارسال کند. در این بخش از مقاله به ذکر مدارک لازم برای ارسال به همراه نامه رفع ریجکتی ویزای کانادا می پردازیم و دلیل ریجکتی ویزا را نیز بیان می کنیم:

 • اگر دلیل ریجکتی ویزای کانادا عدم اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کانادا باشد، متقاضی باید به میزان حساب بانکی خود اضافه کند و با ارائه رسید بانکی جدید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی می باشد. علاوه بر این متقاضی می تواند با ارائه یک نامه با مهر قانونی و رسمی از طرف یک اسپانسر و پشتیبان مالی حمایت مالی اسپانسر را اعلام کند.
 • اگر دلیل ریجکتی ویزای کانادا قانع نشدن افسر ویزا در مورد بازگشت متقاضی به کشور خود باشد، متقاضی باید با ارائه نامه رسمی از کارفرما ثابت کند که پس از فارغ التحصیلی باید برای کارفرما کار کند و یا با ارائه نامه ای قید کند که پس از تمام شدن تحصیل به کشور خود بازمی گردد.
 • اگر دلیل ریجکتی ویزای کانادا مشخص نبودن دلیل مهاجرت باشد، متقاضی باید یا دعوتنامه ای از بستگان، دوستان و یا موسسه های آموزشی کانادا مبنی بر شرکت در این دوره ها را ارائه دهد و یا نامه پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر را ارسال کند.

آیا اولین ریجکتی ویزای کانادا بر درخواست های بعدی تاثیر دارد؟

به طور کلی ریجکتی ویزا برای بار اول بر درخواست های بعدی متقاضی تاثیری ندارد، اما متقاضی باید از همان اول کار درخواست خود را کامل و بدون نقص ارسال کند. اگر متقاضی برای بار اول با ریجکتی ویزای کانادا مواجه شود، مدت زمان زیادی را از دست می دهد. و چه بسا زمان ثبت نام کالج یا دانشگاه نیز در این زمان طولانی تمام شود و متقاضی مجبور شود برای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه دوباره اقدام کند.

آیا دلیل ریجکتی ویزای کانادا می تواند تمایل به اقامت دائم کانادا باشد؟

یکی از موارد مهم در صدور ویزای کانادا این است که افسر پرونده متقاعد شود که متقاضی پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازمی گردد. افسر پرونده با بررسی پرونده متقاضی از لحاظ دارا بودن سفرهای قبلی، وجود روابط و وابستگی های عاطفی در ایران و اهداف قوی برای سفر به کشور کانادا می تواند بر صدور ویزای کانادا برای متقاضی مهر تأییدی بزند. حال اگر متقاضی دارای این شرایط نباشد و یا به طریقی تمایل به اقامت دائم کانادا را به افسر پرونده نشان دهد، مشخص است که پرونده وی ریجکت می شود.

مدارک تحصیلی و زبان چه قدر در ریجکتی ویزای کانادا نقش دارند؟

از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوابق تحصیلی و مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشد. البته از میان این دو مدرک زبان اهمیت بالاتری دارد. چهار آزمون زبان انگلیسی از نظر اداره مهاجرت کانادا مورد تأیید و پذیرش است که نتیجه هر آزمون بر اساس واحد سنجش زبان کانادا CLB معادل 1 تا 10 امتیاز می باشد. هر چه نمره زبان انگلیسی متقاضی بالاتر باشد، احتمال اخذ ویزای کانادا بیشتر است. در واقع احتمال ریجکتی ویزای کانادا با پایین بودن نمره آزمون زبان انگلیسی در ارتباط است.

آیا عدم مطابقت رشته انتخابی با رشته تحصیلی موجب ریجکتی ویزای کانادا می شود؟

یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا عدم مطابقت رشته انتخابی با رشته تحصیلی متقاضی می باشد. مثلاً اگر متقاضی در کشور خود مهندسی کامپیوتر خوانده باشد و حالا قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت را داشته باشد، باید در بیانه خود دلایل انتخاب این رشته را ذکر کند.

در حالت دیگر اگر متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی تحصیل کرده باشد و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک رشته دیگر درخواست داده باشد، نیز می تواند با ریجکتی ویزا مواجه شود. در این حالت متقاضی باید افسر پرونده را برای تحصیل دوباره در این مقطع متقاعد کند.

آیا نداشتن سابقه سفرهای خارجی می تواند موجب ریجکتی ویزای کانادا شود؟

سوابق سفرهای خارجی و اخذ ویزای کشورهای دیگر می تواند به عنوان یک امتیاز در اخذ ویزای کانادا محسوب شود. در واقع سفرهای خارجی متقاضی این مفهوم را به افسر پرونده القا می کند که متقاضی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کانادا همانند سفرهای قبلی به کشور خود بازمی گردد. ارائه مدارک از سفرهای قبلی به کشورهای خارجی به ویژه کشورهای حوزه شینگن می تواند نقش مهمی در اخذ ویزای کانادا داشته باشد.

آیا مهر ریجکتی ویزای کانادا یک امتیاز منفی محسوب می شود؟

مهر نامه ریجکتی ویزای کانادا متقاضی نه در پاسپورت متقاضی و نه در دیگر مدارک متقاضی ثبت نمی شود. افسر ویزا دلایل ریجکتی ویزای کانادای متقاضی را در اکانت آنلاین وی قرار می دهد و این مهر ریجکتی در سیستم های اداره مهاجرت کانادا باقی می ماند، اما دارای امتیاز منفی برای سوابق مهاجرت متقاضی محسوب نمی شود.

آیا با ارائه همه مدارک احتمال ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد؟

در بیشتر اوقات متقاضیان با ارائه همه مدارک لازم باز با ریجکتی ویزای کانادا مواجه می شوند. عمده ترین دلیل ریجکتی با ارائه همه مدارک لازم متقاعد نشدن افسر پرونده از بازگشت متقاضی به کشور خود پس از فارغ التحصیلی می باشد. بنابراین متقاضی باید با ارائه دلایل محکم و قوی افسر پرونده را متقاعد کند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی به کشور خود بازخواهد گشت.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

متقاضی چگونه می تواند بازگشت به کشور خود را ثابت کند؟

متقاضی با ارائه مدارک لازم در مورد سفرهای خارجی قبلی به کشورهای خارجی از جمله کشورهای عضو شینگن و همچنین دارا بودن روابط و وابستگی های عاطفی قوی در ایران می تواند به افسر پرونده ثابت کند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی به کشور خود بازمی گردد. متقاضی با ارائه مدارک و اسناد مالی املاک و دارایی ها در ایران و همچنین عضویت در انجمن های علمی ایران و یا باشگاه های ورزشی خاص می تواند دلایل خوبی برای وجود وابستگی در ایران را به افسر ویزا نشان دهد. وجود خانواده در ایران و اثبات وابستگی عاطفی به ایران از این طریق می تواند احتمال ریجکتی ویزای کانادا را کاهش دهد.

آیا امکان درخواست مجدد ویزای کانادا پس از ریجکتی وجود دارد؟

متقاضی با دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا می تواند برای اخذ ویزای کانادا دوباره درخواست خود را ارائه دهد و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. اما قبل از ارائه درخواست مجدد متقاضی باید نواقص پرونده را تکمیل کند و موانع موجود به عنوان دلایل ریجکتی ویزای کانادا را برطرف کند. بر اساس دلایل ریجکتی ویزای کانادا متقاضی می تواند با روش های مختلف درخواست اخذ ویزای کانادا را ارائه دهد.

مدت زمان رسیدگی به رفع ریجکتی ویزای کانادا چقدر است؟

به طور کلی مدت زمان رسیدگی به رفع ریجکتی ویزای کانادا در حدود 30 روز کاری می باشد. البته این مدت زمان در شرایط مختلف مانند دوران کرونا ممکن است بیشتر شود.

آیا متقاضی می تواند هزینه صدور ویزای ریجکت شده را پس بگیرد؟

هزینه های صدور ویزا برای متقاضیان قابل استرداد و بازگشت نمی باشد، حتی در صورتی که پرونده مهاجرتی ریجکت شود. اما در شرایطی که متقاضی مقیم دائم کانادا باشد، هزینه های پرداخت شده به کارفرمای وی در کانادا مسترد می شود و متقاضی از این طریق می تواند هزینه های صدور ویزای ریجکت شده را از کارفرمای خود دریافت کند. متقاضیان با دریافت ریجکتی ویزای چند بار ورود یا مالتیپل کانادا نیازمند پرداخت همه هزینه های اخذ ویزا به جز هزینه انگشت نگاری می باشند. در واقع هزینه های انگشت نگاری هر 10 سال یک بار پرداخت می شود.

آیا هزینه اضافی برای رفع ریجکتی ویزای کانادا باید پرداخت شود؟

متقاضی با دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا باید بر اساس دلایل ریجکتی مدارک را کامل کند و درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه دهد. برای ارسال مجدد درخواست ویزا همان هزینه های معمول درخواست ویزای کانادا باید پرداخت شود. در واقع اگر موسسه مهاجرتی ادعا کرد که با دریافت هزینه های گزاف ریجکتی پرونده مهاجرتی را رفع می کند و یا برای این ریجکتی اعتراض می کند، باور نکنید و بر این اساس هزینه ای پرداخت نکنید.

 

آیا رفع ریجکتی ویزای کانادا نیاز به مصاحبه دارد؟

به طور کلی متقاضی برای اخذ ویزای کانادا نیازمند مصاحبه با افسر ویزا نمی باشد و افسر ویزا بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی رأی بر صدور ویزا و یا ریجکتی ویزای کانادا می دهد. متقاضی برای انگشت نگاری و پرداخت هزینه های ویزا فقط پرسنل و کارکنان دفتر انگشت نگاری در کشورهای ترکیه، امارات عربی متحده، ارمنستان و چند کشور دیگر را حضوری ملاقات می کند که این ملاقات کوچکترین تاثیری در روند اخذ ویزا و یا ریجکتی آن ندارد.

آیا گذشت زمان می توان عامل مثبت در احتمال رفع ریجکتی ویزای کانادا باشد؟

متقاضی پس از دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا می تواند همان لحظه با کامل کردن مدارک و رفع نواقص پرونده برای ارائه درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کند. در واقع عامل مهم در افزایش احتمال رفع ریجکتی ویزای کانادا نه گذشت زمان بلکه تکمیل پرونده مهاجرتی و متقاعد کردن افسر ویزا به بازگشت به کشور خود می باشد.

آیا با ریجکتی ویزای کانادا نامه پذیرش دانشگاه کانادا نیز منتفی می شود؟

اگر متقاضی نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج کانادا را دریافت کرده است اما ویزای وی با ریجکتی مواجه شده است، می تواند برای ترم تحصیلی بعدی این کالج یا دانشگاه پذیرش تحصیلی را دریافت کند. متقاضی با دریافت ریجکتی ویزای کانادا می تواند با ارائه یک درخواست جدید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادا اقدام کند.

آیا با رفع ریجکتی ویزای کانادا متقاضی باید مدارک خود را به‌روزرسانی کند؟

اگر متقاضی موفق به رفع ریجکتی ویزای کانادا شود و از زمان رسیدگی به پرونده مهاجرتی وی مدت زمان زیادی گذشته باشد، باید مدارک خود را برای ارائه به اداره مهاجرت کانادا به‌روزرسانی کند. از جمله مدارکی که باید به‌روزرسانی شوند، می توان به مدارک تمکن مالی و نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد نظر اشاره کرد. متقاضی برای اثبات تمکن مالی باید مدارک و اسناد مالی جدید ارائه دهد و یا اینکه با منقضی شدن مدت ثبت نام در دانشگاه یا کالج مورد نظر برای اخذ پذیرش جدید از دانشگاه و کالج کانادا اقدام کند.

آیا با چند بار ریجکتی متقاضی می تواند دوباره درخواست ویزای کانادا را ارائه دهد؟

متقاضی که به دلایل مختلف چندین بار با ریجکتی ویزای کانادا مواجه شده باشد، برای ارائه درخواست مجدد اخذ ویزای کانادا محدودیتی ندارد. بر اساس قانون 221 مورد B قانون مهاجرت کانادا متقاضیانی که به دلیل ناقص بودن مدارک پرونده مهاجرتی نامه ریجکتی ویزای کانادا را دریافت کرده اند، محدودیتی در ارائه درخواست ویزای کانادا ندارند.

وکیل رسمی مهاجرت تا چه حد می تواند در عدم ریجکتی ویزای کانادا موثر باشد؟

وکلای آگاه و آشنا به قوانین مهاجرتی با تنظیم پرونده های مهاجرت و پیگیری مستقیم این پرونده ها می توانند نقش مهمی در عدم ریجکتی ویزای کانادا داشته باشند. در واقع افسر ویزای کانادا با مطالعه پرونده مهاجرتی متوجه خواهد شد که این پرونده از طرف یک وکیل آگاه و متخصص ارسال شده است و بر این اساس بر تصمیم گیری افسر ویزا تاثیر خواهد داشت. وکلای کاربلد به دلایل ریجکتی ویزای کانادا به خوبی آگاهند و همه سعی خود را به کار می بندند تا از ریجکتی ویزای کانادا جلوگیری کنند.

 • پروسه رفع ریجکتی ویزای کانادا دارای پیچیدگی های حقوقی فراوانی است که فقط یک وکیل آگاه و آشنا به قوانین کانادا و مستقر در کشور کانادا می تواند برای اقامه دعوا در دادگاه فدرال کانادا اقدام کند.
 • ذکر این نکته ضروری است که منظور از وکیل مشاور حقوقی و یا مشاور مهاجرتی نمی باشد، منظور وکیل رسمی و قانونی دارنده مجوز کار در کانادا می باشد.
 • وکلای رسمی موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر در کشور ایران و کانادا می توانند روند رفع ریجکتی ویزای کانادا را برای متقاضیان تسهیل کنند.

آیا متقاضی می تواند به ریجکتی ویزای کانادا اعتراض کند؟

متقاضی با دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا می تواند به طور قانونی و اصولی به این ریجکتی اعتراض کند. اگر متقاضی همه مدارک لازم را ارسال کرده باشد و این فرض وجود داشته باشد که دلیل ریجکتی ویزا اشتباه افسر ویزا باشد، می تواند با ارسال یک نامه اعتراضی در مورد رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کند. نامه اعتراضی باید در قالب یک نامه قانونی و رسمی و به شکل حقوقی تنظیم شده باشد که دارای بندهای قانونی باشد. در واقع ارسال یک نامه ساده با ذکر دلایل ریجکتی ویزا چندان کارساز نیست.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

متقاضی چه زمانی باید رفع ریجکتی ویزای کانادا را به دادگاه فدرال ارائه دهد؟

اگر متقاضی چندین بار درخواست اخذ ویزای کانادا را ارائه داده باشد و هر بار نامه ریجکتی ویزای کانادا را دریافت کرده باشد، می تواند برای پیگیری روند اخذ ویزا درخواست خود را به دادگاه فدرال کانادا ارائه دهد. برای ارائه نامه رفع ریجکتی ویزا به دادگاه فدرال کانادا باید از طریق یک وکیل رسمی در کانادا اقدام کرد. بیشتر موارد ارجاع به دادگاه فدرال کانادا در مورد رفع ریجکتی ویزای کانادا مربوط به اشتباه و قصور افسر ویزا می باشد.

آیا برای رفع ریجکتی ویزای کانادا از طریق دادگاه فدرال باید هزینه پرداخت کرد؟

متقاضی برای ارجاع پرونده مهاجرتی به دادگاه فدرال کانادا خود به تنهایی نمی تواند اقدام کند و باید از طریق یک وکیل آشنا به قوانین مهاجرتی کانادا روند ارجاع پرونده مهاجرتی به دادگاه فدرال را پیگیری کند. به طور متوسط هزینه پیگیری پرونده مهاجرتی در دادگاه فدرال کانادا از طریق یک وکیل مجرب در حدود 5.000 تا 12.000 دلار کانادا می باشد.

آیا ارجاع پرونده مهاجرتی به دادگاه فدرال به معنای رفع ریجکتی ویزا است؟

ارجاع پرونده مهاجرتی به دادگاه فدرال به معنای رفع ریجکتی ویزا و صدور ویزای کانادا نمی باشد. در واقع متقاضی با ارجاع پرونده مهاجرتی خود به دادگاه فدرال کانادا به نحوه بررسی پرونده توسط افسر ویزای اداره مهاجرت کانادا اعتراض دارد. متقاضی با ارائه مدارک و اسناد لازم به دادگاه اطمینان می یابد که مدارک وی به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است و اشتباه از افسر ویزای اداره مهاجرت کانادا بوده است و مدارک وی کامل و بدون نقص است.

مراحل رفع ریجکتی ویزای کانادا در دادگاه فدرال کدامند؟

 1. متقاضی در ابتدا همه مراحل کامل و بدون نقص را به دادگاه فدرال کانادا ارائه می دهد.
 2. قاضی دادگاه فدرال مدارک و اسناد متقاضی را مورد بررسی دقیق قرار می دهد.
 3. اگر قاضی با بررسی دقیق پرونده مهاجرتی به این نتیجه رسید که دلیل ریجکتی ویزا اشتباه افسر پرونده بوده است و رأی صادر شده از طرف افسر ویزا عادلانه نبوده است، پرونده مهاجرتی را برای بررسی مجدد به اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند.
 4. در مرحله بعد پرونده مهاجرت متقاضی توسط یک افسر جدید در اداره مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد.
 5. افسر جدید اداره مهاجرت با بررسی مدارک و اسناد مالی و همچنین توجه به نظر افسر ویزای قبلی و نظر قاضی دادگاه نسبت به رفع ریجکتی پرونده مهاجرت متقاضی اقدام می کند.
حتما بخوانید:  دولت کانادا درحال توسعه‌ی یک استراتژی برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی است!

آیا قاضی دادگاه فدرال کانادا درخواست صدور ویزا را برای متقاضی مطرح می کند؟

دادگاه فدرال کانادا در مورد صدور ویزای کانادا برای متقاضی هیچ نظری نمی دهد و فقط عادلانه بودن یا نبودن نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی از طرف افسر ویزای اداره مهاجرت را بررسی می کند. در واقع قاضی دادگاه به شخصه نمی تواند نظری در مورد رفع ریجکتی و یا صدور ویزای کانادا ارائه بدهد و صرفاً نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرت را مورد بررسی قرار می دهد.

آیا احتمال ریجکتی ویزای کانادا از طریق افسر جدید نیز وجود دارد؟

در برخی مواقع پس از دستور قاضی دادگاه فدرال مبنی بر ارجاع پرونده مهاجرتی به اداره مهاجرت و بررسی توسط یک افسر جدید، ممکن است این افسر نیز اقدام به ریجکتی ویزای کانادا کند. در این شرایط وکیل رسمی و وکیل اداره مهاجرت کانادا در دادگاه فدرال حضور می یابند و اعتراض خود به نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی توسط افسران ویزا اداره مهاجرت را ارائه می دهند.

 • روال معمول دادگاه های فدرال کانادا در مورد رفع ریجکتی پرونده های مهاجرت این است که افسر جدید اداره مهاجرت ویزای کانادا را برای متقاضی صادر می کند.
 • اما اگر افسر جدید نیز رأی به ریجکتی ویزای کانادا دهد، در این شرایط وکیل رسمی و وکیل مهاجرت اداره مهاجرت باید وارد میدان شوند.

آیا ارجاع پرونده به دادگاه فدرال کانادا سابقه منفی برای متقاضی محسوب می شود؟

اگر متقاضی با ریجکتی پرونده مهاجرتی مواجه شود در حالی که از کامل و بی نقص بودن همه مدارک و اسناد ارائه شده اطمینان دارد، این حق قانونی متقاضی است که برای رفع ریجکتی ویزای کانادا از طریق دادگاه فدرال اقدام کند. در واقع مراجعه به دادگاه برای احقاق حق خود و اعتراض به نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی به عنوان سوابق منفی در پرونده مهاجرت متقاضی محسوب نمی شود.

آیا متقاضی باید همان مدارک قبلی را به دادگاه فدرال کانادا ارائه دهد؟

از آنجا که افسر اداره مهاجرت بر اساس مدارک ارسالی متقاضی رأی بر ریجکتی ویزای کانادا صادر می کند، متقاضی نیز باید بر اساس کامل بودن مدارک و عدم وجود نقص در آن ها برای اعتراض به نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی به دادگاه فدرال شکایت کند. اگر قاضی دادگاه فدرال درخواست ارائه مدارک جدید را مطرح کرد، متقاضی باید مدارک لازم را به دادگاه کانادا ارائه دهد.

آیا احتمال رفع ریجکتی ویزای کانادا با ارائه اعتراض به دادگاه فدرال وجود دارد؟

اگر متقاضی همه مدارک لازم و اسناد مالی و سوابق تحصیلی و کاری را بر اساس درخواست اداره مهاجرت ارائه کرده باشد و متقاضی از تکمیل مدارک مطمئن باشد و اعتراض وی فقط در مورد نحوه رسیدگی به پرونده باشد، احتمال رفع ریجکتی ویزای کانادا از طریق ارجاع پرونده به دادگاه فدرال کانادا وجود دارد.

چند نکته مهم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا

در این بخش از مقاله به ارائه مهم ترین نکات و اطلاعات لازم در مورد چگونگی رفع ریجکتی ویزای کانادا می پردازیم:

 • امکان اعتراض به ریجکتی ویزای توریستی کانادا وجود ندارد.
 • اقدام برای اخذ ویزای کانادا به صورت آنلاین مشکلاتی را به همراه دارد که از آن جمله می توان به قابل آپلود نبودن فایل های متقاضی به دلیل حجم بالا، مخدوش و غیرقابل خوانا بودن برخی صفحه ها و پایین بودن کیفیت برخی تصاویر و کلمه ها اشاره کرد.
 • یکی از مشکلات ریجکتی ویزای کانادا بیان دلایل کلی ریجکتی از طرف افسر پرونده و نامشخص بودن دلیل ریجکتی می باشد.
 • کشور ایران یکی از کشورهای با ریسک بالا در ریجکتی ویزای کانادا می باشد.
 • مهم ترین ملاک تصمیم گیری در پذیرش یا ریجکتی ویزای کانادا توسط افسر پرونده فرم ها و مدارک ارسالی متقاضی است.
 • استفاده از اسناد و مدارک جعلی و غیرقانونی بدترین گزینه برای اخذ ویزای کانادا است که بالاترین مجازات را در پی دارد.
 • از رایج ترین موارد اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا و ارجاع پرونده مهاجرت به دادگاه فدرال کانادا اشتباه افسر ویزای اداره مهاجرت کانادا می باشد.
 • پروسه رفع ریجکتی ویزای کانادا را می توان همان پروسه دریافت ویزا در جهت معکوس نامید. زیرا در پروسه ریجکتی متقاضی با ارائه مدارک لازم تلاش می کند تا افسر ویزا را برای ریجکتی ویزا منصرف کند در حالی که در پروسه درخواست متقاضی با ارائه مدارک لازم حق خود می داند که به کانادا وارد شود.

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر و رفع ریجکتی ویزای کانادا

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند کمک می کند تا بهترین گزینه مهاجرتی را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند. این موسسه به عنوان یکی از باسابقه ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور مشاوره ها و خدمات مهاجرتی متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد. ارسال مدارک لازم، پیگیری پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای اقامت از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی است.

این موسسه با برخورداری از وکلای برجسته در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران و با پیگیری پرونده های مهاجرتی در داخل و خارج از ایران به نوعی احتمال اخذ ویزای مهاجرتی به کشورهای استرالیا و کانادا را تضمین می کنند. علاوه بر این مشاوران و کارشناسان مجرب این موسسه برتر با بررسی دلایل ریجکتی ویزای کانادا اقدامات لازم در جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا را انجام می دهند.

موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای رفع ریجکتی ویزا چه اقداماتی انجام می دهد؟

مشاوران و گروه کارشناسان زبده و برجسته موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر با دارا بودن تجربه لازم در رفع ریجکتی پرونده های مهاجرتی اقدامات زیر را برای رفع ریجکتی ویزای کانادا انجام می دهند:

 • بررسی دقیق دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا
 • بررسی دقیق مدارک ارسال شده برای اخذ ویزای کانادا
 • اصلاح نواقص و رفع مشکلات موجود در پرونده مهاجرتی
 • ارائه روش های درست برای رفع ریجکتی ویزای کانادا
 • مکاتبه و ارتباط با وکلای باتجربه در کشور کانادا
 • پیگیری روند رفع ریجکتی ویزا از کشور کانادا

سخن پایانی

در این مقاله شرایط روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق کاری و حرفه ای و سن مناسب باشند. وجود مدارک ناقص و یا متقاعد نشدن افسر ویزا از بازگشت متقاضی به کشور خود و همچنین عدم مدارک مالی کافی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا محسوب می شود.

اگر در مورد اخذ ویزای اقامت کانادا، دلایل ریجکتی ویزای کانادا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر مشاوره کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، مشهد و کرج در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

صفر تا صد رفع ریجکتی ویزای کانادا

 

10 پرسش متداول در مورد رفع ریجکتی ویزای کانادا

 1. مهم ترین دلیل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟

به طور کلی بر اساس بند 216 قانون مهاجرت کانادا در مورد اخذ ویزای تحصیلی این کشور متقاضی باید در هر حال اثبات کند که قصد اقامت موقت در کانادا را ندارد و با تمام شدن دوره تحصیلی این کشور را ترک کند. مهم ترین دلیل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا این است که افسر پرونده برای بازگشت متقاضی به کشور خود پس از فارغ التحصیلی متقاعد نشده است.  در واقع افسر پرونده ویزا بنا به دلایلی در پرونده به این موضوع پی می برد که متقاضی پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا قصد ترک این کشور را ندارد.

 

 1. معمول ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا کدامند؟

عوامل و دلایل گوناگونی در ریجکت شدن ویزای کانادا نقش دارند که از معمول ترین آن ها موارد زیر را می توان نام برد. عدم وجود برنامه شغلی مشخص پس از فارغ التحصیلی، تقاضای بسیار زیاد متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا، عدم ارائه گواهی تمکن مالی کافی، وجود پرونده های مهاجرتی ناقص، عدم ارائه مدارک و اسناد مالی کافی، اشتباه افسر پرونده مهاجرتی، وجود وابستگان نزدیک در کانادا، موضوع وابستگی خانوادگی، نامشخص بودن هدف از سفر، عدم اخذ پذیرش تحصیلی از کالج یا دانشگاه کانادا، وجود سوابق تحصیلی ضعیف و نامناسب، انتخاب رشته نامرتبط با رشته تحصیلی قبلی، عدم برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی، دارا بودن سوءپیشینه و ارتکاب جرم، نداشتن سوابق سفرهای خارجی قبلی و ارائه مدارک جعلی و غیرواقعی.

 1. روش نوشتن درخواست رفع ریجکتی ویزای کانادا چگونه است؟

متقاضی برای نوشتن نامه رفع ریجکتی ویزای کانادا باید به موارد مهمی توجه کند. متقاضی باید مشخصات کامل خود از جمله نام و نام خانوادگی، ایمیل و آدرس را در این نامه قید کند. متقاضی در این نامه باید موارد زیر را رعایت کند:

 • متقاضی به طور کامل هدف خود از اخذ ویزای کانادا را توضیح دهد.
 • متقاضی به دلایل ریجکتی ویزای کانادا اشاره کند.
 • متقاضی تاریخ ریجکت شدن ویزای کانادا را ذکر کند.
 • متقاضی دلایلی را ذکر کند که بر اساس آن ها نباید ویزای کانادای وی ریجکت می شد.
 • متقاضی مدارک لازم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا را ارائه دهد.
 • متقاضی نامه را بدون ذکر جزئیات زندگی خود و با دلایل قانع کننده بنویسد.
 1. آیا با ارائه همه مدارک احتمال ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد؟

در بیشتر اوقات متقاضیان با ارائه همه مدارک لازم باز با ریجکتی ویزای کانادا مواجه می شوند. عمده ترین دلیل ریجکتی با ارائه همه مدارک لازم متقاعد نشدن افسر پرونده از بازگشت متقاضی به کشور خود پس از فارغ التحصیلی می باشد. بنابراین متقاضی باید با ارائه دلایل محکم و قوی افسر پرونده را متقاعد کند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی به کشور خود بازخواهد گشت.

 1. متقاضی چگونه می تواند بازگشت به کشور خود را ثابت کند؟

متقاضی با ارائه مدارک لازم در مورد سفرهای خارجی قبلی به کشورهای خارجی از جمله کشورهای عضو شینگن و همچنین دارا بودن روابط عاطفی قوی در ایران می تواند به افسر پرونده ثابت کند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی به کشور خود بازمی گردد. متقاضی با ارائه مدارک و اسناد مالی املاک و دارایی ها در ایران و همچنین عضویت در انجمن های علمی ایران و یا باشگاه های ورزشی خاص می تواند دلایل خوبی برای وجود وابستگی در ایران را به افسر ویزا نشان دهد. وجود خانواده در ایران و اثبات وابستگی عاطفی به ایران از این طریق می تواند احتمال ریجکتی ویزای کانادا را کاهش دهد.

 1. آیا به طور واضح می توان از دلایل ریجکتی ویزای کانادا مطلع شد؟

دلایل ریجکتی ویزای کانادا از طرف افسر پرونده در بیشتر موارد گنگ و ناواضح است و متقاضی به طور واضح و شفاف دلایل ریجکتی را متوجه نمی شود. یکی از مهم ترین موضوعات مورد توجه در کشور کانادا امکان دسترسی به اطلاعات می باشد. بر اساس آزادی اطلاعات و یا قانون دسترسی به اطلاعات Access Information and Privacy متقاضیان می توانند به مدارک ارائه شده به 270 سازمان و نهاد فعال در کانادا دسترسی داشته باشند. یکی از این سازمان ها اداره مهاجرت کانادا می باشد که متقاضی می تواند از طریق برنامه های GCMS و یا FOSS و یا CAIPS برای آگاهی از دلایل ریجکتی ویزای کانادای خود اقدام کند.

 1. نت آفیسر GCMS چیست؟

یکی از روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا و امکان آگاهی از دلایل ریجکتی ویزا نت آفیسر Global Case Management System یا GCMS می باشد. در واقع تا چند سال پیش متقاضیان از طریق نامه ریجکتی ویزای کانادا به طور مبهم و گنگ در مورد دلایل ریجکتی متوجه برخی موارد می شدند و بر اساس این نامه ریجکتی یا از طریق خودشان و یا از طریق موسسه های مهاجرتی برای رفع ریجکتی ویزا اقدام می کردند که در بیشتر موارد هم به دلیل ناآگاهی از دلایل روشن و شفاف ریجکتی این اقدام با موفقیت همراه نبود.

اما امروزه با استفاده از نت آفیسر GCMS متقاضی می تواند دلایل ریجکتی ویزا را به طور واضح و با توضیح کامل افسر ویزا متوجه شود. در واقع متقاضی با مطالعه توضیح افسر در نت آفیسر در صورت وجود دلایل منطقی برای ریجکتی این نواقص در مدارک را برطرف کند و اصلاحات لازم را برای ارسال مجدد درخواست اخذ ویزای کانادا و رفع ریجکتی انجام دهد.

 1. وکیل رسمی مهاجرت تا چه حد می تواند در عدم ریجکتی ویزای کانادا موثر باشد؟

وکلای آگاه و آشنا به قوانین و مقررات مهاجرتی با تنظیم پرونده های مهاجرت و پیگیری مستقیم این پرونده ها می توانند نقش مهمی در عدم ریجکتی ویزای کانادا داشته باشند. در واقع افسر ویزای کانادا با مطالعه پرونده مهاجرتی متوجه خواهد شد که این پرونده از طرف یک وکیل آگاه و متخصص ارسال شده است و بر این اساس بر تصمیم گیری افسر ویزا تاثیر خواهد داشت. وکلای کاربلد به دلایل ریجکتی ویزای کانادا به خوبی آگاهند و همه سعی خود را به کار می بندند تا از ریجکتی ویزای کانادا جلوگیری کنند.

 1. آیا متقاضی می تواند به ریجکتی ویزای کانادا اعتراض کند؟

متقاضی با دریافت نامه ریجکتی ویزای کانادا می تواند به طور قانونی و اصولی به این ریجکتی اعتراض کند. اگر متقاضی همه مدارک لازم را ارسال کرده باشد و این فرض وجود داشته باشد که دلیل ریجکتی ویزا اشتباه افسر ویزا باشد، می تواند با ارسال یک نامه اعتراضی در مورد رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کند. نامه اعتراضی باید در قالب یک نامه قانونی و رسمی و به شکل حقوقی تنظیم شده باشد که دارای بندهای قانونی باشد. در واقع ارسال یک نامه ساده با ذکر دلایل ریجکتی ویزا چندان کارساز نیست.

 1. اهمیت مدارک مالی در رفع ریجکتی ویزای کانادا چقدر است؟

از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توان مدارک تمکن مالی را نام برد. در واقع متقاضی با ارائه اسناد مالی باید به نحوی توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در کشور کانادا را اثبات کند. اما در برخی شرایط با وجود ارائه مدارک لازم ویزای تحصیلی ریجکت می شود. می توان گفت که در واقع افسر پرونده از منابع مالی متقاضی اطمینان ندارد.

 • متقاضی باید هزینه های تحصیلی و هزینه های یک سال زندگی در کانادا را در یک حساب جداگانه داشته باشد.
 • مبلغ کل هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی یک ساله باید در حدود 4 ماه قبل از اقدام برای اخذ ویزای کانادا در حساب بانکی متقاضی موجود باشد.
 • میزان تمکن مالی متقاضی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا برای یک سال در حدود 10.000 دلار می باشد.
 • میزان تمکن مالی متقاضی برای تامین هزینه های همسر و فرزندان خود در کانادا به ازای هر نفر مبلغ 3000 دلار می باشد.

در این مقاله روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای اقامت کانادا، دلایل ریجکتی ویزای کانادا و روش های رفع ریجکتی ویزای کانادا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *