بازگشایی مرزهای کانادا به روی گردشگران در ماه سپتامبر

بازگشایی مرزهای کانادا به روی گردشگران در ماه سپتامبر

در گزارش دفتر نخست وزیری پیشنهاد باز شدن مرزهای کانادا در اواسط آگوست برای آمریکایی ها و در ماه سپتامبر برای بقیه خارجی‌ها مطرح شد.

دفتر جاستین ترودو معتقد است که تا اواسط آگوست می‌توان مرزهای آمریکا را به روی گردشگرانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند بازگشود.

گفتنی است کانادا و آمریکا مدتی است در حال مباحثه بر روی بازگشایی مرز زمینی مشترکشان هستند که از ماه مارس سال گذشته به خاطر شرایط ناشی از همه گیری کورونا بسته است.

همچنین این گزارش نشان می دهد که نخست وزیر با بازگشایی مرزهای کانادا به روی سایر خارجی‌ها از ماه سپتامبر موافق است.

در حالی که صاحبان تجارت در بخش‌های آسیب دیده مانند صنعت توریسم دولت را برای ارائه برنامه بازگشایی امن مرزها تحت فشار قرار می‌دهند، دولت گفته است که جزئیات بیشتر در مورد بازگشایی مرزها را تا اوایل هفته اعلام می‌کند.

لازم به ذکر است که محدودیت‌های جاری کورونایی روز 21 جولای منقضی می‌شوند و دولت باید برای اقدامات پس از آن تصمیمات جدی اتخاذ کند.

شرایط کنونی واکسیناسیون در کانادا

در روز 15 جولای جاستین ترودو با نخست وزیران استانی و وزیر امور بین دولتی در مورد موضوعات مختلفی صحبت کرد که مساله نرخ واکسیناسیون در کانادا و وضعیت مرزها یکی از آن مباحث بودند.

در گزارشی رسمی که از دفتر نخست وزیر بیرون آمد بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی مشروط به این است که نرخ واکسیناسیون و شرایط سلامت عمومی جامعه بر همین منوال پیش برود.

در حال حاضر تقریبا 80 درصد کانادایی‌ها دوز اول واکسن کورونا را دریافت کرده‌اند، و بیش از 50 درصد آنها به طور کامل واکسینه شده‌اند.

دولت ترودو قبلا اعلام کرده بود که 75 درصد کانادایی‌ها باید به طور کامل واکسینه شوند تا بتوان شرایط را به حال عادی بازگرداند.

لازم به یادآوری است که حتی پیش از برداشتن محدودیت‌های ناشی از کورونا افرادی از رعایت قوانین مربوط به این محدودیت‌ها معاف بوده‌اند؛ از جمله این افراد کسانی بوده‌اند که با اقدام برای مهاجرت به کانادا، توانسته‌اند به تازگی اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دریافت کنند.

حتما بخوانید:  دعوت ساسکاچوان از 452 متقاضی در دراو جدید

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *