کانادا در ماه گذشته 94000  شغل جدید ایجاد کرد

کانادا در ماه گذشته 94000 شغل جدید ایجاد کرد

در ماه جولای 94000 موقعیت شغلی جدید در کانادا ایجاد شده و میزان مشارکت مهاجرین در بازار کار در حال نزدیک شدن به میزان آن در 2019 است.

این یافته‌ها حاصل نظرسنجی نیروی کار توسط استاتیکس کانادا هستند که در ماه جولای انجام شد و شرایط بازار کار کانادا را در مدت زمان یک هفته از 11 تا 17 جولای مورد بررسی قرار داد.

لازم به ذکر است که در این بازه زمانی محدودیت‌های سلامت عمومی در سر تا سر کانادا به طور قابل توجهی به خاطر تعداد کم مبتلایان به کووید-19 و نرخ بالای واکسیناسیون کاهش یافته بود.

موقعیت های شغلی جدید بیشتر مربوط به مشاغل فول تایم و به خصوص در بخش‌های خصوصی در صنایع خدماتی می‌شدند.

همچنین بر اساس یافته‌های استاتیکس کانادا، نرخ بیکاری نیز تا 7.5 درصد کاهش یافته است.

به طور دقیق اشتغال در استان‌های انتاریو، مانیتوبا، نوا اسکوتیا و جزیره پرینس ادوارد افزایش چشمگیری داشته است.

به علاوه نرخ اشتغال برای مهاجرین خیلی جدید نیز همچنان صعودی است؛ منظور استاتیکس کانادا از مهاجرین خیلی جدید افرادی هستند که در مدت 5 سال گذشته به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

لازم به ذکر است که تعداد این افراد از زمان بسته شدن مرزها در مارچ 2020 ضربه شدیدی خورد.

با این همه نه تنها در نظرسنجی جدید بلکه به طور کلی از ابتدای شروع پاندمی نرخ اشتغال برای مهاجرین خیلی جدید در کانادا یک نرخ صعودی بوده است

اما باید توجه داشت که بالا بودن نرخ اشتغال برای مهاجرین خیلی جدید لزوما به معنای این نیست که آنها به نسبت زمان قبل از پاندمی سریع‌تر به سر کار رفته‌اند، بلکه احتمالا دلیل آن این است که کاهش تعداد کلی این مهاجرین از نرخ اشتغال آنها سریع‌تر بوده است.

مهاجرت به کانادا یک استراتژی برای پر کردن خلاهای بازار کار

مهاجرت به کانادا اغلب اوقات به عنوان یک استراتژی برای مواجه شدن با چالش‌های دموگرافیک در این کشور مطرح بود است.

حتما بخوانید:  تمدید توافق مهاجرتی با نیوفاندلاند و لابرادور

سن جمعیت کانادا رو به افزایش است و تعداد تولدها نیز در این کشور پایین می‌باشد.

ترکیب این عوامل به این معنا است که نیروی کار در حال کاهش است، و رشد طبیعی کافی برای جبران این کمبود وجود ندارد.

بنابراین بدون مهاجرت و دیگر استراتژی‌های مشابه برای پر کردن خلاهای بازار کار، اقتصاد کانادا در مدت طولانی نمی‌تواند در بازار رقابت جهانی دوام بیاورد.

به دلیل کاهش آمار ابتلا و افزایش میزان واکسیناسیون، کاهش محدودیت‌های سفر به کانادا در پایان ماه ژوئن آغاز شد و مرزهای این کشور بر روی افرادی که تقاضای اقامت دائمشان مورد پذیرش قرار گرفته بود بازگشایی شد.

در آن ماه 35700 مقیم دائم جدید وارد کانادا شدند، ورود این تعداد از مهاجرین جدید بعد از شروع پاندمی در کورونا بی سابقه بوده است.

با این همه ایستاتیک کانادا معتقد است این نظرسنجی نیروی کار بعد از ساده تر شدن قوانین و سخت‌گیری‌های مسافرت به کانادا است که مشخص می‌کند آیا تعداد مهاجرین جدید مشارکت کننده در بازا کار کانادا همچنان افزایشی خواهد بود یا خیر.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *