کاهش میزان مهاجرت به کانادا در ماه آپریل

کاهش میزان مهاجرت به کانادا در ماه آپریل

روند پذیرش مهاجرین در کانادا در ماه آپریل حالت نزولی داشته است. با این همه می‌توان انتظار یک پایان قوی‌تر را در اواخر سال جاری داشت.

در ماه آپریل سال جاری تعداد مهاجرین کانادا مجموعا 21105 نفر بود. از ابتدای سال جاری، این رقم کمترین میزان مهاجرت در طول یک ماه است.

این آمار که از سوی اداه امور مهاجرت و شهروندی کانادا ارائه شده است نشان می‌دهد که علی‌رغم شروع بسیار قوی در زمینه پذیرش مهاجران در سال جاری، در طول دو ماه اخیر کانادا در حال تجریه روند کاهشی در زمینه پذیرش مهاجران است.

مهاجرت در کانادا توسط برنامه سطوح مهاجرتی 2023-2021 آن هدایت می‌شود. مطابق این برنامه، کانادا به دنبال پذیرش حداقل 401000 مهاجر جدید در هر سال می‌باشد.

برنامه ریزی برای پذیرش این تعداد از مهاجرین، تا به امروز بلندپروازانه ترین هدف مهاجرتی کانادا بوده است که اهداف دولت فدرال کانادا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور در دوره پساکورونا را دنبال می‌کند.

کانادا از ابتدای سال جاری تا کنون نتوانسته است مطابق هدف مهاجرتی خود برای پذیرش 401000 مهاجر تا پایان سال گام بردارد..

اگرچه، تعدادی از عوامل هنوز هستند که ممکن است باعث شوند این کشور بتواند به هدف خود نزدیک‌تر شود.

این افزایش ممکن است تا حدی پیش برود که تعداد افرادی که اقامت دائم کانادا را در سال 2021 به دست آورده‌اند، به 300000 نفر برسد.

عوامل موثر بر افزایش مهاجرین تا پایان 2021

اول از همه تابستان در راه است و عموما در ماه‌های تابستان تعداد مهاجرین افزایش پیدا می‌کند؛ هم به دلیل هوای گرم‌تر و هم به این دلیل که تازه واردان به این کشور ترجیخ می‌دهند قبل از سروع سال تحصیلی و کاری جدید در ماه سپتامبر در کانادا مستقر شده باشند.

دوما دولت کانادا شروع به بحث و بررسی روش‌های مختلف برای آسان سازی محدودیت‌های سفر کرده است.

در همین راستا جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرده است که مرزهای بین المللی این کشور با رویکردی مرحله‌ای به زودی باز خواهند شد.

حتما بخوانید:  25 شغل برتر کانادا در سال 2019

گفتنی است این رویکرد مرحله‌ای در قدم اول با باز کردن مرزها برای افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند شروع خواهد شد.

همچنین وزیر سلامت کانادا پتی هژدو هم گفته است که کانادا می‌تواند از هفته اول ماه جولای شروع به حذف قواعد قرنطینه برای افرادی که از آن معاف هستند، کند.

کاهش چنین محدودیت‌هایی می‌تواند به هزاران دارنده تاییدیه اقامت دائم در کانادا (COPR) کمک کند که بتوانند بعد از مدت زیادی معطل شدن به خاطر محدودیت‌های سفر به کانادا، بالاخره در این کشور مستقر شوند.

سوما اداره امور مهاجرت و شهروندی کانادا در حال حاضر ترجیح می‌دهد که با باز کردن مسیرهای مهاجرتی جدید این امکان را برای افراد ساکن کانادا که دارای اقامت موقت این کشور هستند فراهم کند که به مقیمان دائم کانادا تبدیل شوند.

از آنجا که اعطای اقامت دائم به کسانی که در کانادا زندگی می‌کنند ریسک گسترش ویروس کورونا را کاهش می‌دهد، بنابراین تمرکز بر تقاضای اقامت دائم آنها می‌تواند باعث شود که تعداد افرادی که اقامت دائم کانادا را به دست می‌آورند، در نیمه دوم سال جاری به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *