10 شهر برتر کانادا برای کار و زندگی

10 شهر برتر کانادا برای کار و زندگی

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا معمولا از نظر سبک ‌زندگی، در راس فهرست کشورهای جهان قرار می‌گیرد و فرصت‌های شغلی فروانی برای مهاجران دارد. استانداردهای زندگی، آموزش، بهداشت و سلامت در این کشور، بسیار بالاست. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، احتمالاً سخت‌ترین تصمیم، انتخاب شهر و مکان مناسب برای زندگی در کانادا است. در این ویدئو می‌خواهیم شما را با ده شهر کانادا که برای زندگیِ مهاجرانِ جدید، ایده‌آل هستند آشنا کنیم.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی مونترال کبک
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی مونترال کبک

مونترال، کبک

مونترال دومین اقتصاد بزرگ کانادا را در اختیار دارد. و البته یکی از بهترین شهرهای کانادا برای رشد و پرورش کودکان است. کودکان در این شهر، دوزبانه بزرگ می‌شوند و خواهند توانست به دو زبان صحبت کنند. کودکان مونترال نه تنها شاد و امن هستند، بلکه والدین و بزرگ‌ترهاشان نیز می‌توانند با خیال آسوده به کار یا تحصیل خود بپردازند. هزینه‌های زندگی در کانادا به نسبت دیگر کلانشهرهای کانادا مناسب است. اجاره ماهانه‌ی یک خانه‌ی کوچک و مناسب در مونترال حدود 4 هزار دلار، و اجاره یک آپارتمان‌های جادار و مناسب، بین 5500 تا 6000 دلار است. هزینه‌های ماهانه‌ی  آب و برق و گاز نیز معقول و مناسب است.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی ونکوور بریتیش کلمبیا
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی ونکوور بریتیش کلمبیا

ونکوور، بریتیش کلمبیا

ونکوور کلانشهری است که هسته‌ی مرکزی‌اش چندان وسیع نیست. ونکوور از نظر فرهنگی و قومی، یکی از متنوع‌ترین شهرهای کاناداست. 52 درصد از ساکنین این شهر، زبان مادری‌شان انگلیسی نیست. تمام شهرها و شهرک‌های اطراف ونکوور پر از فرصت‌های شغلی برای مهاجران و البته مکان‌هایی عالی برای پیک‌نیک و تفریحات است. ونکوور شهری ایده‌آل برای خانواده است و سرگرمی‌ها فراوانی برای خانواده‌ها دارد و نظام آموزشی این شهر، یکی از بهترین‌هاست؛ و همین عوامل، ونکوور را شهری ایده‌آل برای رشد کودکان کرده است. هزینه‌های مسکن و زندگی در ونکوور، اندکی بیشتر از اکثر شهرهای کاناداست؛ که البته درآمدها نیز به همین میزان بالاست.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی تورنتو انتاریو
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی تورنتو انتاریو

تورنتو، انتاریو

معمولا تورنتو را یکی از شادترین و بهترین شهرهای جهان برای کار و زندگی معرفی می‌کنند. کیفیت زندگی در این شهر، بسیار بالاست. بارزترین ویژگی‌ها تورنتو، خلاقیت، امنیت و بهداشت این شهر است. و البته تورنتو شهرِ بیزینس است. نرخ بیکاری در تورنتو بسیار پایین است، و بسیاری از افراد در این شهر، از شغل و سطح درآمد خود راضی‌اند و فرصت‌های شغلیِ این منطقه نیز بسیار متنوع است. تورنتو شهر خودشکوفایی کودکان و نوجوانان است. اگر از فضاهای پویا و هیجان‌انگیز خوش‌تان می‌آید، پس تورنتو می‌تواند بهترین شهر برای دوران بازنشستگی‌تان باشد.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کینگستون انتاریو
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کینگستون انتاریو

کینگستون، انتاریو

کینگستون رمانتیک‌ترین شهر کاناداست. بیشترین شهرت این شهر بابت بندر بسیار زیبا، رستوران‌های عالی و معماری تاریخیِ آن است. بعلاوه، کینگستون یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا و بهترین شهر برای دوران بازنشستگی است. مالیاتِ املاک در این شهر بسیار پایین است و خانه‌های نو و چندسال ساختِ فراوانی با قیمت‌های مناسب در این شهر وجود دارد. به لطف سیاست‌های بیمه‌ایِ دولت، هزینه‌های خدمات درمانی در این شهر بسیار اندک است. نرخ جرم و جنایت در این شهر، حتی از استاندارهای خود کانادا هم پایین‌تر است، و حتی شب‌هنگام نیز همه جا امن و امان است.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی هلیفکس نوااسکوشیا
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی هلیفکس نوااسکوشیا

هلیفکس، نوااسکوشیا

از جمله دلایلی که هلیفکس را یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی کرده‌اند عبارت‌اند از نرخِ پایینِ مالیات بر دارایی‌ها، فرصت‌های شغلی فراوان در حوزه‌های دولتی و اداری، و محیط امن و پاکیزه‌ی این شهر. هلیفکس هر ساله میزبان هزاران مهاجرِ تازه‌وارد و جوان است که به محض ورود، شیفته‌ی سبک زندگی ساحلیِ این شهر می‌شوند.

در هلیفکس، سبک زندگی شهری و روستایی با هم ترکیب شده است. هزینه‌های مسکن در این شهر، بسیار پایین‌تر از اکثر شهرهای آمریکای شمالی است. اصلی‌ترین صنعتِ این شهر، ماهی‌گیری و کشتی‌رانی است. ماهی‌گیری در این شهر، به سبک و سیاق سنتی نیست؛ بلکه شغل مدرنی است که می‌تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد و با توجه به پایین بودن هزینه‌های زندگی، می‌توان در این شهر پول خود را به‌راحتی پس‌انداز کرد.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کلگری آلبرتا
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کلگری آلبرتا

کلگری، آلبرتا

کلگری بزرگ‌ترین شهر استان آلبرتا و سومین منطقه‌ی شهریِ وسیعِ کاناداست. کلگری در دهه‌های اخیر به‌سرعت رشد کرده، و اصلی‌ترین علت این رشد سریع، آن است که کلگری در قلب منطقه‌ی نفت‌خیز کانادا قرار گرفته است. کلگری شهر محبوب مهندسان، مکانیک‌ها و متخصصان معدن است و بهترین شهر برای کارآفرینی در کانادا است. نظام پیشرفته‌ی مدارس این شهر در کنار پارک‌ها و زمین‌های بازی فراوان، کلگری را شهری ایده‌آل برای پرورش کودکان کرده است. نرخ جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است و علی‌رغم افزایش ورود مهاجران جدید به این شهر، نرخ بیکاری نیز در حد معقول و استاندارد است.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی برلینگتون انتاریو
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی برلینگتون انتاریو

برلینگتون، انتاریو

برلینگتون برای کسانی عالی است که از زندگی در شهرهای بزرگ، گریزان‌اند و می‌خواند تا حد امکان، به طبیعت نزدیک باشند. با این همه، سبک زندگی در این شهر عالی است. برلینگتون دارای مدارس، کالج‌ها و درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های فراوان است. البته برلیتگتون یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است، هرچند نرخ بیکاری در این شهر، بسیار پایین است، درآمدها بالاست، آب و هوای شهر، عالی است، امنیت کاملا برقرار است و خبری از ترافیک در این شهر نیست. پیدا کردن شغل در برلینگتون راحت است. اصلی‌ترین صنعت این شهر، صنایع غذایی، بسته‌بندی، الکترونیک، حمل و نقل، خدمات کسب و کار، و مهندسی شیمی و محیط زیست است.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کبک
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی کبک

شهر کبک، کبک

شهر کبک جدای از زیبایی منحصر به فردش، کیفیت زندگی بسیار بالایی در اختیار تازه‌واردها قرار می‌دهد. هزینه‌های زندگی روزمره در کبک، معمولی است و شهریه‌های مدارس و دانشگاه‌ها، معمولا مناسب و به‌صرفه است. در این شهر، خدمات درمانی، رایگان است. در شهر کبک و شهر و مناطق اطرافش، زبان مردم، فرانسوی است. مردم کبک به مهربانی و رفتارهای دوستانه‌شان معروف‌اند. مردم کبک، به فرهنگ‌های دیگر بسیار احترام می‌گذارند. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به کبک مسافرت می‌کنند. یک کلام: کبک، شهری عالی برای زندگی است.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی اوکویل انتاریو
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی اوکویل انتاریو

اوکویل، انتاریو

اوکویل یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است. این شهر دارای مناطق حومه‌ایِ فوق‌العاده‌ای است. فقط کافی است از مرکز شهر تورنتو نیم‌ساعت رانندگی کنید تا به اوکویل برسید. کسانی که این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند، به بازار کار شهرهای تورنتو و همیلتون دسترسی کامل دارند و در عین حال می‌توانند از زندگی در یک شهر کوچک و زیبا لذت ببرند. اوکویل شهری ایده‌آل برای متخصصان گیاه‌شناسی و علوم طبیعی است. اوکویل بهشت سالمندان و بازنشستگان است. هزینه‌های زندگی در این شهر کاملا مناسب و به‌صرفه است، و آب و هوای اوکویل، بهترین آب و هوای موجود در کاناداست.

شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی اتاوا انتاریو
شهرهای برتر کانادا برای کار و زندگی اتاوا انتاریو

اتاوا، انتاریو

بارزترین ویژگی‌های اتاوا عبارت‌اند از امنیت بسیار بالا، کیفیت زندگی بسیار بالا، سیستم حمل و نقل عمومیِ عالی، و جمعیتِ کم. اتاوا از نظر سطح تحصیل مردم، یکی از برترین شهرهای کاناداست و بهترین دانشگاه‌های کانادا را در خود جای داده و بهترین مکان برای تحصیل در کانادا است. این شهر اگرچه پایتخت و یکی از بهترین شهرهای کاناداست اما هزینه‌های زندگی در آن، پایین‌تر از بسیاری از دیگر شهرهای بزرگ این کشور است. نرخ بیکاری در اتاوا نسبتا پایین و فقط در حد پنج و دو دهمِ درصد است. فرصت‌های شغلی در حوزه‌های علوم طبیعی، آموزش، حقوق، خدمات اجتماعی، و مدیریت در این شهر بسیار زیاد است. دانستنِ زبان انگلیسی برای زندگی در این شهر کفایت می‌کند، هرچند اگر فرانسوی هم بدانید، بهتر می‌توانید در بین مردم این شهر حل شوید و گزینه‌های شغلی‌تان نیز بیشتر خواهد بود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *