دانشگاه های مهندسی کانادا

معرفی لیست 10 دانشگاه مهندسی کانادا برای تحصیل در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر علاقه مند به رشته های مهندسی هستید و می خواهید در کانادا مشغول به تحصیل شوید حتما باید اطلاعات کاملی از دانشگاه های مهندسی فعال در این کشور به دست آورید. شرکت  Quacquarelli Symonds) QS) به صورت سالانه وظیفه رتبه بندی دانشگاه های جهان را بر عهده دارد که لیست بهترین دانشگاه های مهندسی کانادا نیز در آن قرار گرفته است و در ادامه قصد معرفی و بررسی این مورد را خواهیم داشت.

این شرکت بر اساس معیار های مختلفی نظیر رشته، اعتبار علمی، اعتبار در نزد کارفرمایان، ارجاعات تحقیقی و همکاری با محققان به رتبه بندی دانشگاه ها می پردازد. امسال نیز که در سال 2021 هستیم این موسسه بر اساس موارد گفته شده، لیست 10 مورد از برترین دانشگاه های رشته های مهندسی و تکنولوژی را منتشر کرده است که در ادامه بررسی کلی ای از این موارد خواهیم داشت. بدیهی است که تحصیل در هرکدام از این دانشگاه ها شانس مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور را دوچندان می‌کند.

در مقالات قبل به بررسی برترین دانشگاه های استان کبک و برترین دانشگاه های استان انتاریو پرداختیم.

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

کانادا کشور بسیار مناسب و ایده آلی برای دانشج.یانی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند! این کشور با برخورداری از طبیعی بسیار زیبا، هزینه های مناسب و مقرون به صرفه زندگی، اجاره خانه، شهریه و.. نسبت به کشور هایی همانند امریکا، فرانسه و انگلیس به عنوان یکی از قطب های اصلی مهاجرت دانشج.یان بین المللی تبدیل شده است.

همچنین دولت کانادا با همکاری میان دانشگاه ها شرایطی را به وجود آورده است تا دانشجویان بتوانند پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار و فعالیت شوند! این ویژگی یکی از برترین ویژگی های کشور کاناد است که می توان در پی آن شاهد اخذ مجوز های اقامتی و شهروندی بود.

پذیرش در دانشگاه های مهندسی کانادا به چه صورت است؟

رشته های مهندسی از آن دسته از رشته های پرتقاضای دانشجویی است، از این رو همواره سیل عظیمی از دانشجویان قصد دارند در رشته های مهندسی در یکی از دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند! با توجه به حجم بسیار بالای دانشجو در رشته های مهندسی، اخذ مجوز های لازم و گرفتن پذیرش از دانشگاه های مهندسی کانادا کاملا رقابتی است.

به همین جهت دانشگاه های مبدا آزمونی را برای سنجش میزان توانایی دانشجویان متقاضی در نظر گرفته اند که آن ها می توانند با داشتن معدلی مناسب و همچنین کسب نمره های لازم در آزمون های زبان انگلیسی مثل آیلتس، تافل و جی آر ای شانس خود را برای حضور و پذیریش در یکی از دانشگاه های کانادا امتحان کنند.

جالب است بدانید رشته های مهندسی، پس از رشته های پزشکی در دسته محبوب ترین و پرمتقاضی ترین رشته های دانشگاهی قرار گرفته اند که هرساله تعداد متقاضیان شرکت کننده در این رشته بیشتر از سال گذشته می شود.

دانشگاه های کانادا، معتبر ترین محل برای کسب تجربیات دانشجویی و علمی

کشور کانادا به دلیل برخورداری از سیاست های آموزشی و دولتی به عنوان یکی از بهترین مراکز برای ادامه تحصیل افراد تبدیل شده است که بسیاری از دانشگاه های این کشور به دلیل فعالیت های آموزشی و پژوهشی در لیست بهترین های جهان قرار گرفته اند که در این بین می توان لیست دانشگاه های رشته مهندسی در کانادا را نیز مشاهده کرد.

طبق آخرین بررسی ها و رتبه بندی هایی که توسط QS انجام شده است، شاهد حضور بیش از 26 دانشگاه برتر کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان هستیم که این موضوع خود نوید یک سیستم آموزشی پایدار و باکیفیت است.

حتما بخوانید:  مجوز کار فارغ التحصیلان (PGWP) در کانادا - شرایط و مدارک لازم

از جمله این دانشگاه ها که اتفاقا در رشته مهندسی نیز دانشجو کسب می کنند، می توان به دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا اشاره نمود که تمامی آن ها در لیست 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و این افتخاری برای کانادا و دانشجویان حال حاضر است.

اگر شما نیز می خواهید با لیست دانشگاه های مهندسی کانادا آشنا شوید لطفا در ادامه با ما همراه باشید تا قبل از اخذ پذیریش در یکی از دانشگاه های کانادا، بتوانید مناسب ترین و ایده آل ترین دانشگاه حال حاضر را انتخاب کرده و فرایند تحصیلی خودتان را در آن ادامه دهید. این لیست به شرح زیر جمع آوری شده است:

  1. دانشگاه تورنتو
  2. دانشگاه مک گیل
  3. دانشگاه بریتیش کلمبیا
  4. دانشگاه آلبرتا
  5. دانشگاه مک مستر
  6. دانشگاه مونترال
  7. دانشگاه واترلو
  8. دانشگاه اونتاریوی غربی
  9. دانشگاه کلگری
  10. دانشگاه کویین

10 دانشگاه فوق از بهترین و منحصر به فرد ترین دانشگاه های رشته مهندسی در کانادا هستند که هرکدام از آن ها افتخارات قابل توجه ای را از زمان تاسیس تا به امروز کسب کرده اند که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. همچنین در تمامی این دانشگاه ها شاهد دانشجویان بین المللی ای خواهیم بود که از اقسام نقاط مختلف جهان برای ادامه فرایند تحصیلی خود به کشور کانادا مهاجرت کرده اند.

دانشگاه های مهندسی کانادا
دانشگاه های مهندسی کانادا

1- معرفی دانشگاه تورنتو University of Toronto | رتبه 28 جهانی

به عنوان اولین و برترین دانشگاه در لیست دانشگاه های مهندسی کانادا می توان به دانشگاه تورنتوی کانادا University of Toronto اشاره نمود! این دانشگاه را می توان در رتبه های نخست دانشگاه های مهندسی در کانادا دید که فعالیت های آموزشی و پژوهشی بسیار ویژه ای توسط استادان و دانشجویان این دانشگاه انجام شده است.

این دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق از تمامی نقاط جهان دانشجو می پذیرد، به صورتی که در حال حاضر بیش از 25 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

دانشگاه های مهندسی کانادا

2- معرفی دانشگاه مک گیل McGill University | رتبه 33 جهانی

پس از دانشگاه تورنتو، می توان به دانشگاه مک گیل McGill University به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های رشته مهندسی در کانادا اشاره نمود. اعتبار اصلی این دانشگاه به دلیل تحقیق ها و پژوهش هایی بوده که در 50 مرکز تحقیقاتی این دانشگاه در قالب 400 برنامه درسی صورت گرفته است و به همین دلیل در رتبه 33 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

در حال حاضر رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک مهندسی معدن و غیره در این دانشگاه تدریس می شوند. بیش از 30 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که هرساله تعداد آن ها در حال افزایش است.

دانشگاه های مهندسی کانادا

3- دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia | رتبه 40 جهانی

برای مدتی است که دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia موفق به حفظ رتبه علمی خود در میان دانشگاه های جهان شده است، از این رو این دانشگاه در رتبه 40 قرار دارد و فعالیت های پژوهشی و علمی بی سابقه ای را در کانادا انجام می دهد. در حال حاضر در این دانشگاه در رشته های  مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و غیره دانشجو جذب می کند.

به صورت تخصصی اگر شما علاقه مند به رشته مهندسی معدن هستید، این دانشگاه معتبر ترین دانشگاه برای تحصیل در این رشته است و فعالیت های آن به نوع خود شاخص می باشد.

حتما بخوانید:  معرفی بهترین دانشگاه های کبک کانادا برای تحصیل

این دانشگاه بیش از 15 هزار دانشجوی بین المللی دارد که در تمامی رشته ها در حال تحصیل هستند و سالانه به تعداد آن ها افزوده می شود.

دانشگاه های مهندسی کانادا

4- دانشگاه آلبرتای کانادا University of Alberta | رتبه 109 جهانی

دانشگاه آلبرتا University of Alberta یکی از دانشگاه های قدیمی کشور کانادا است که قدمت آن به بیش از 100 سال می رسد! این دانشگاه تا به امروز موفقیت های بی شماری را در زمینه های مهندسی و سایر رشته های دیگر کسب کرده است که در نوع خود شاخص است. در رتبه بندی جهانی می توان نام دانشگاه آلبرتا را در رتبه 109 مشاهده کرد.

هرساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه از اقسام نقاظ مختلف جهان به کانادا مهاجرت می کنند تا بتوانند در یکی از رشته های مهندسی پزشکی، مهندسیی شیمی و مواد، مهندس عمران و محیط زیست، مهندسی الکترونیک و کامپیوتر، مهندسی مکانیک در این دانشگاه تحصیل کنند.

تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از 40 هزار نفر می رسد که از این بین می توان حدودا 10 هزار دانشجوی بین المللی ای را یافت که از 80 کشور دنیا در این محل گرد هم آمده اند تا بتوانند فرایند تحصیلی خودشان را به بهترین حالت ممکن انجام دهند.

دانشگاه های مهندسی کانادا

5- دانشگاه مک مستر McMaster University | رتبه 146 جهانی

در 5 امین لیست دانشگاه های مهندسی کانادا ، می توان به دانشگاه مک مستر McMaster University اشاره نمود! این دانشگاه نیز از دیگر دانشگاه های قدیمی کانادا بوده که قدمت آن به بیش از 130 سال می رسد.

این دانشگاه با برخورداری از بیش از 70 مرکز پژوهشی و تحقیقاتی، توانسته است شهرت بسیار مناسبی را در میان تمامی دانشگاه های کانادا کسب کند، به دلیل فعالیت های پژوهشی ای که توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه انجام شده است، می توان آن را در رتبه 146 دانشگاه های برتر جهان مشاهده نمود.

دانشگاه مک مستر پذیرای دانشجویان داخلی و بین المللی در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فیزیک، مهندسی مواد و مهندسی مکانیک است.

طبق آمار به دست آمده، کل دانشجویان این دانشگاه به بیش از 25 هزار نفر می رسد که نزدیک به 5 هزار نفر آن دانشجویان بین المللی ای هستند که از 70 کشور جهان در این محیط آموزشی گرد هم آمده اند.

دانشگاه های مهندسی کانادا

6- دانشگاه مونترال کانادا University of Montreal | رتبه 149 جهانی

دانشگاه مونترال University of Montreal نیز از دیگر دانشگاه های کشور کانادا است که در زمینه مهندسی افتخارات بسیار بزرگی را کسب نموده است. این دانشگاه با در اختیار داشتن بیش از 16 دانشکده و 600 برنامه تحصیلی متنوع در مقاطع تحصیلی مختلف، به عنوان یکی از مناسب ترین دانشگاه ها براای تحصیل در کانادا در نظر گرفته شده است.

تعداد دانشجویان بین المللی ای که در دانشگاه مونترال در حال تحصیل هستند به بیش از 10 هزار نفر می رسد که این اعداد آن را به چهارمین دانشگاه بزرگ بین المللی در کانادا معروف کرده است.

طبق آخرین رتبه بندی های انجام شده؛ می توان دانشگاه مونترال را در رتبه 149 جهانی دید.

دانشگاه های مهندسی کانادا

7- دانشگاه واتر لو University of Waterloo | رتبه 163 جهانی

دانشگاه واتر لو University of Waterloo که بزرگترین دانشکده مهندسی کانادا را در اختیار دارد هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجو از اقسام نقاط مختلف کشور است. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی های دانشگاهی جهان در رتبه 163 قرار گرفت و همچنین می توان آن را در میان 50 دانشگاه برتر در زمینه مهندسی مشاهده نمود.

حتما بخوانید:  دانشگاه ساسکاچوان

از جمله رشته هایی که می توان در دانشگاه واترلو فرایند تحصیل را مجدد از سر گرفت، می توان به رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست و غیره اشاره کرد.

دانشگاه های مهندسی کانادا

8- دانشگاه اونتاریوی غربی University of Western Ontario | رتبه 214 جهانی

دانشگاه اونتاریوی غربی University of Western Ontario در واقع یک مرکز تحقیقاتی است و به همین دلیل می توان آن را در میان دانشگاه های برتر تحقیقاتی جهان دید. بر اساس تحقیقات و آخرین رتبه بندی های دانشگاهی، نام دانشگاه اونتاریوی غربی در رتبه 214 به چشم می خورد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند می توانند در رشته های شیمی و بیوشیمی، عمران و محیط زیست، کامپیوتر و الکترونیک، مکانیک شرکت کنند.

در حال حاضر این دانشگاه بیش از 30 هزار دانشجو دارد که سهم دانشجویان بین المللی در آن ها بیش از 5 هزار نفر است.

9- دانشگاه کلگری University of Calgary | رتبه 229 جهانی

در لیست بهترین دانشگاه های مهندسی کانادا، نام دانشگاه کلگری University of Calgary نیز به چشم می خورد! این دانشگاه در استان آلبرتا و در شهر کلگری قرار گرفته شده است که 14 دانشکده، 53 دپارتمان و بیش از 200 برنامه تحصیلی دارد.

در آخرین رتبه بندی های جهانی می توان نام این دانشگاه را در رتبه 229 مشاهده کرد که در این دانشگاه می توانید در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و غیره فرایند تحصیلی خودتان را ادامه دهید.

در حال حاضر این دانشگاه بیش از 30 هزار دانشجو دارد که سهم دانشجویان بین المللی در آن ها بیش از 5 هزار نفر است.

دانشگاه های مهندسی کانادا

10- دانشگاه کویین Queen’s University | رتبه 239 جهانی

آخرین دانشگاه برتری که می توان آن را در لیست دانشگاه های مهندسی کانادا مشاهده کرد، دانشگاه کویین Queen’s University است که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا می باشد! تاسیس این دانشگاه به سال 1841 بر می گردد ودر حال حاضر در رتبه 239 جهان قرار گرفته است.

در این دانشگاه دانشجویان می توانند در یکی از رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی زمین شناسی، مهندسی مکانیک و مهندسی معدن مشغول به تحصیل شوند.

همچنین هرسال به تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه افزوده می شود که در حال حاضر بیش از 2 هزار دانشجوی بین المللی از 120 کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

این بود نگاهی که برترین دانشگاه های مهندسی کانادا که هرکدام از آن ها رتبه ها و افتخارت خاص خود را داشتند.

جمع بندی معرفی لیست دانشگاه های مهندسی کانادا

همان طور که اشاره نمودیم، ما در این مقاله به معرفی لیست دانشگاه های مهندسی کانادا پرداختیم تا شما عزیزان بتوانید با محبوب ترین دانشگاه های رشته خود ارتباط عمیق و مفهومی ای پیدا کنید! در همین خصوص اگر نیاز به مشاوره های مهاجرتی دارید می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین شماره تلفن های موجود در وبسایت با ما در تماس باشید.

لطفا توجه داشته باشید که تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشور های مختلف جهان از مزیت های منحصر به فردی برخوردار است و تمامی مدارک دانشگاه ها و کالج های این کشور در سطح جهان به رسمیت شناخته شده اند که این موضوع می تواند تاثیر بسیار ویژه ای در عملکرد تحصیلی شما داشته باشد.

اگر شما دانشگاه دیگری را می‌شناسید در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *