داوطلبان اکسپرس انتری کانادا تنها 60 روز برای ثبت تقاضا مهلت دارند

داوطلبان اکسپرس انتری کانادا تنها 60 روز برای ثبت تقاضا مهلت دارند

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در روز 29 ژوئن از بازگشت مهلتِ ثبت تقاضای اقامت دائم برای دعوت شدگان، به 60 روز خبر داد.

بنابراین داوطلبینی که بعد از تاریخ مذکور یعنی بعد از 29 ژوئن در هر یک از دراوهای اکسپرس انتری دعوت نامه دریافت کنند، 60 روز مهلت دارند تا تقاضای خود برای دریافت اقامت دائم کانادا را به ثبت برسانند.

گفتنی است مهلت نام برده که قبل از پاندمی کورونا نیز 60 روز بود، در دوره شیوع این بیماری به 90 روز افزایش پیدا کرده بود.

دلیل افزایش مهلت تقاضا برای اقامت دائم از 60 روز به 90 روز این بود که متقاضیان فرصت بیشتری برای آماده کردن تقاضانامه اشان داشته باشند؛ چرا که محدودیت‌های کوروناییباعث شده بود که آنها برای دستیابی به مدارک لازم، با مشکل مواجه شوند.

بازگشت به دوره زمانی 60 روزه باعث تسریع در روند رسیدگی به تقاضانامه‌ها می‌شود و این امکان را برای وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا فراهم می‌کند که تقاضاهای بیشتری را بررسی کند.

این مساله خود کانادا را به هدف مهاجرتی خود برای پذیرش مهاجرین بیشتر، نزدیک می‌کند.

لازم به ذکر است که اقدامات تسهیل برای متقاضیانی که به دلیل تاثیرات کورونا توانایی تکمیل تقاضانامه خود را ندارند، همچنان به قوت خود باقی است.

واضح است که کاندیداهایی که قبل از تاریخ 29 ژوئن دعوت نامه دریافت کرده باشند، مطابق با قانون قدیمی برای ثبت تقاضانامه‌های خود 90 روز مهلت خواهند داشت.

گفتنی است اکسپرس انتری یک روش شاخص سیستم مدیریت تقاضانامه‌ها است.

این سیستم، برنامه‌های کلیدی اقتصادی مهاجرت به کانادا مانند گروه تجربه کار کانادایی، برنامه اسکیل ورکر فدرال، برنامه اسکیل ترید و بخشی از برنامه نامزدی استانی را در برمی‌گیرد.

منبع خبر: Canada.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *