درخواست تسهیل روند مهاجرت خارجی‌ها توسط شورای شهرهای جهانی کانادا

0

اتاق‌های بازرگانیِ و انجمن‌های تجارت هشت شهر بزرگ کانادا در بیانیه‌ای از تمام حزب‌هایی که قصد اعلام نماینده در انتخاباتِ این کشور را دارند خواست سیاست‌های خود را به‌روز کنند و در صورت پیروزی در انتخابات، برای آموزش نیروهای کار خارجی و ارتقای سیاست‌های مهاجرتی کشور، دست به کار شوند.

شورای شهرهای جهانی کانادا (CGCC) به تمام احزابی که کارزار انتخاباتی به راهانداخته‌اند خواست است که تمام تلاش خود را برای جذب استعدادهای خارجی بیشتر و آموزش نیروهای تازه‌وارد به کار بندند و از روش‌های مختلفی چون تشویق مهاجران به شرکت هر چه بیشتر در امور کسب و کار، بهبود مشارکت مهاجران در محیط‌های کار بومی کانادا، ایجاد مشوق برای استمرار دانش‌افزایی و بهبود مهارت‌های مهاجران، و دسترسی بیشتر مهاجران به خدماتِ ارزان‌قیمتی مراقبت از کودکان اشاره کرد.

میشل لوبلانچ، رئیس اتاق بازرگانی مونترال در همین راستا گفته است که «بازار کار ما تحت فشار است. نیروی کارمان دارد پیر می‌شود و نرخ مشارکت در محیط‌ها کار، رو به افول است. دستمزدها بالا می‌روند و هنوز مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار خلاءهای زیادی دارد. ما باید سرمایه‌گذاری خود بر روی کانادایی‌ها و سیاست‌های مهاجرتی‌تان را دو برابر کنیم».

شورای شهرهای جهانی کانادا در راستای رفع کمبود نیروی کار و اطمینان یافتن از دسترسی بازار کانادا به استعدادهای مورد نیاز، می‌گوید که دولت باید بر مهاجرت تمرکز بیشتری کند و مهاجرت استعدادهای خارجی به کانادا را آسان‌تر نماید. به اعتقاد این شورا، دولت باید «استراتژی مهارت‌های جهانی» را جدی‌تر بگیرد زیرا این استراتژی سبب می‌شود زمان رسیدگی به درخواست‌های مهاجرتی، کوتاه‌تر شود و مجوز کار بیشتری برای متقاضیان خارجی صادر شود. بعلاوه، دولت فدرال باید ویزای موقت کار را برای هر یک از بخش‌های صنعت و تجارت، جداگانه تعریف کند به طوری که تک تک اصناف، خودشان تعیین کنند چه مقدار نیروی کار نیاز دارند و چه مقدار ویزای موقت کار باید صادر شود.

بعلاوه، شورای شهرهای جهانی، توصیه کرده است که برنامه‌هایی چون حفظ دانشجویان خارجی در کانادا ادامه یابد تا دانشجویان خارجی، ترغیب به ماندن در کانادا شوند و بازار کار کانادا از وجود آن‌ها استفاده کند.

منبع cicnews
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.