ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا یکی از کشورهایی است که از امکانات متعددی برخوردار است و جاذبه های گردشگری متنوعی را در خود جای داده است. این جاذبه ها همه ساله افراد خارجی زیادی را به عنوان توریست به این کشور می کشاند. رفتن به کانادا به عنوان توریست نیازمند شرایط و قوانینی است که ویزای توریستی مهم ترین آن ها می باشد.

اگر به مسافرت علاقه مندید، توصیه ما این است که حتما کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید زیرا طبیعت بی نظیر کانادا همراه با غذاهای متنوع خاطرات این مسافرت را تا ابد در ذهن شما ماندگار می کند. در این مقاله قصد داریم، اطلاعات کاملی را به زبان ساده در خصوص ویزای توریستی کانادا ذکر کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

ویزای توریستی کانادا

 

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای های مختلفی وجود دارد که از طریق آن ها اشخاص خارجی می توانند به یک کشور وارد شوند. در این قسمت تعریفی از ویزای توریستی کانادا را برای شما ارائه می دهیم. این ویزا را در گروه ویزاهای موقت قرار می دهند که مختص به افرادی می باشد که اقامت دائم کانادا را ندارند و بنا به دلایلی قصد ورود به کشور کانادا را یک مدت زمان کوتاه دارند.

این ویزا می تواند برای مسافرت و گردشگری، تحصیلات چند ماهه، دیدن اقوام و … به کانادا صادر شود. ویزای توریستی کانادا تنها اجازه ماندن به افراد را در مدت زمان مشخصی می دهد و اعتبار آن پس از چند ماه به پایان می رسد.

 

ویزای توریستی کانادا چیست؟

 

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

همان طور که گفته شد، این ویزا اعتبار زمانی دارد و مسافران کانادا در زمان به پایان رسیدن اعتبار ویزای توریستی باید کانادا را ترک کنند. مدت زمانی که برای اعتبار ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته اند، شش (6 ) ماه می باشد که اگر شخص دلایل قانع کننده ای برای ماندن در کانادا داشته باشد، می تواند در کشور کانادا برای تمدید ویزای خود اقدام کند.

اما اگر این چنین نباشد و دلیل محکمه پسندی را ارائه ندهد، باید خاک کشور کانادا را ترک کند. در صورت رد دلایل فرد برای تمدید ویزا در کانادا حتما باید از کانادا خارج شود، اما اگر بخواهد که به کانادا بازگردد می تواند ویزای خود را در کشورش تمدید کند و دوباره راهی کانادا شود.

طبق گفته های فوق، مدت ماندن در کانادا با هر بار ورود به این کشور نهایتا شش ماه است، اما با هر بار تمدید ویزای توریستی کانادا سقفی برای شما تعیین نمی گردد و می توانید همواره ویزای خود را تمدید کنید و در این کشور زیبا لذت ببرید.

 

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

 

انواع ویزاهای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در سه نوع برای افراد صادر می گردد که در ادامه هر سه مورد را با بیانی ساده معرفی کرده ایم.

 

 1. ویزای توریستی سینگل کانادا ( یکبار ورود )

همان طور که از نام این ویزای توریستی مشخص است، اشخاصی که این نوع از ویزا را دریافت کرده اند تنها یک بار می توانند به خاک کانادا وارد شوند و در زمان به پایان رسیدن اعتبار ویزا مجبور به ترک کانادا می باشند. ویزای توریستی سینگل کانادا شش ماه اعتبار دارد.

حتما بخوانید:  استان انتاریو، خانه‌ دوم مهاجران ایرانی

در این نوع ویزا اگر کشور کانادا را قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزای توریستی ترک کنید، اعتبار ویزای شما از بین می رود و نمی توانید به این کشور بازگردید و برای رفتن به کانادا باید مجددا ویزا دریافت کنید.

تنها مسافرانی قادر به بازگشت دوباره به کانادا در زمان اعتبار ویزای توریستی خود  هستند که از کانادا به آمریکا، سنت پیر و میلکون رفته باشند، در این صورت نیاز به دریافت مجدد ویزا نمی باشد.

 

ویزای توریستی سینگل کانادا ( یکبار ورود )

 

 1. ویزای توریستی مالتیپل کانادا (چند بار ورود )

ویزای توریستی مالتیپل کانادا به اشخاص این اجازه را می دهد که در مدت زمانی که ویزای آن ها اعتبار دارد، به صورت نامحدود از کانادا خارج شوند و باز به این کشور بازگردند. این ویزا کاملا برخلاف ویزای توریستی سینگل کانادا می باشد.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا به افراد اجازه ماندن به مدت شش ماه در هر بار وارد شدن به خاک کانادا را می دهد و اگر این مدت تمام شود، می توان با رفتن به کشوری دیگر و خارج شدن از خاک کانادا پس از گذشت چند ساعت دوباره به کانادا بازگشت و بازهم ماندن شما در کانادا شش ماه دیگر تمدید می شود.

باید همواره اعتبار پاسپورت خود را چک کنید زیرا مدت زمانی که این ویزا اعتبار دارد، برابر با تاریخ اعتبار پاسپورت می باشد. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا برای ایرانیان پنج سال اعتبار دارد زیرا پاسپورت ایرانی ها همین مدت زمان دارای اعتبار است.

 

ویزای توریستی مالتیپل کانادا (چند بار ورود )

 

 1. سوپر ویزای توریستی کانادا

این ویزا را برای والدین در نظر گرفته اند و به ویزای والدین نیز مشهور است. اگر شخصی در کانادا اقامت دائم داشته باشد، می تواند برای پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ خود دعوتنامه بفرست و آن ها با دریافت سوپر ویزای توریستی کانادا به دیدار نوه و فرزند خود بروند.

این نوع از ویزای توریستی کانادا مدت زمان ده سال اعتبار دارد و والدین در هر بار وارد شدن به خاک کانادا، می توانند به مدت زمان دو سال به صورت در این کشور اقامت کنند. البته لازم به ذکر است، مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا برای ایرانیان پنج سال می باشد.

فرزند یا نوه ای که برای اخذ این ویزا دعوتنامه برای والدین خود می فرستد، باید از شرایط زیر برخوردار باشد.

 • حداقل سن او 18 سال باشد.
 • اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
 • بیمه والدین خود را تا یکسال پرداخت کند.
 • از تمکن مالی برخوردار باشد که میزان حقوق آن حداقل 24000 دلار در سال باشد.
 • فردی که متقاضی اخذ ویزا و رفتن به کانادا است، باید توسط پزشک سفارت کانادا مورد معاینه قرار بگیرد.
 • فردی که دعوت نامه فرستاده است، باید تمام مدارک خود را در زمینه های مالی و مالیاتی برای فرد دعوت شوند بفرستد زیرا در زمان درخواست سوپر ویزای توریستی کانادا این مدارک برای تشکیل پرونده لازم است.

 

سوپر ویزای توریستی کانادا

 

اگر قصد رفتن به کانادا برای مدت چند ماه یا چند سال را دارید، می توانید از مشاورین در این زمینه کمک بگیرید تا شما را در انتخاب نوع ویزای توریستی کانادا کمک نمایند.

حتما بخوانید:  منابع رایگان آزمون آیلتس : ۶ منبع آنلاین

 

آشنایی کامل با شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزا یک حکم برای ورود شما به خاک کشوری بیگانه است که اگر آن را نداشته باشید، اجازه وارد شدن به کشور به شما داده نمی شود. کشور کانادا همواره افراد خارجی زیادی را به خود می بیند که هر کدام برای ورود، می توانند ویزای های مختلفی را ارائه دهند.

اخذ ویزای توریستی کانادا که در دسته ویزاهای موقت قرار دارد، نیازمند شرایطی است که در ادامه این شرایط را ذکر کرده ایم.

 • اولین گام برای دریافت ویزای توریستی کانادا، انتخاب یکی از ویزاهای سه گانه سینگل، مولتیپل و سوپر ویزای توریستی کانادا می باشد. حتما باید نوع ویزا را مشخص کنید.
 • برای اخذ هر کدام از ویزاهای توریستی کانادا لازم است که بازگشت خود به کشور را با دلایل مختلفی تایید کنید. دلایلی چون وجود خانواده، فرزند، املاک و دارایی ها و هر دلیل دیگری که قانع کننده باشد، می تواند برگشتن شما به کشور خود را تایید نماید.
 • باید ثابت کنید که بودجه کافی برای مدت زمان ماندن در کانادا را دارید و می توانید تمام هزینه های زندگی خود و خانوداه تان را بپردازید.
 • باید توسط پزشک معاینه شوید تا مطمئن شوند که به بیماری های هزینه بردار مبتلا نیستید. این مورد برای آن است که با ورود به کانادا هزینه های درمانی این کشور را افزایش ندهید.
 • سوء پیشینه و سابقه کیفری فرد متقاضی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید هیچ گونه سابقه ای برای او ثبت نشده باشد، تا برای کانادا خطری را به همراه نداشته باشد.

 

آشنایی کامل با شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

در صورت داشتن شرایط لازم برای اخذ و دریافت ویزای توریستی کانادا، باید مدارک خاصی نیز ارائه و تکمیل نمایید تا این ویزا برای شما صادر گردد. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 

 • باید فرم مربوط به ویزای مورد نظر را درخواست دهید و آن را تکمیل کنید. هر نوع از ویزاهای توریستی کانادا فرم مخصوص به خود را دارند.
 • دارا بودن پاسپورت از دیگر مدارک لازم است که دست کم باید از شش ماه اعتبار برخوردار باشد.
 • اگر فردی شما را به کانادا دعوت کرده است، باید دعوتنامه خود را ارائه دهید.
 • اگر قصد مسافرت و بازدید از کانادا را دارید، سعی کنید یک برنامه دقیق از گردشگری خود ارائه دهید.
 • در سفارت کانادا باید مراحل انگشت نگاری را انجام دهید.
 • مدارکی که مشخص کننده دارایی ها و اموال شماست، باید برای اخذ ویزای توریستی کانادا ارائه دهید.
 • باید مدارکی چون اسناد دارایی، گواهی اشتغال و … را برای تضمین بازگشت برای اخذ ویزا ارائه دهید.

 

توجه کنید که هر گونه سهل انگاری در ارسال مدارک و یا ناقص بودن آن ها اخذ ویزای توریستی کانادا را منتفی می کند، پس باید اگر قصد دریافت ویزا را دارید حتما از مشاورین و وکلای در این زمینه کمک بگیرید.

توجه: برای آگاهی از مدارک به صورت دقیق تر و جزئی تر باید با مشاورین و وکلای در این زمینه مشورت کرد.

 

حتما بخوانید:  اقامت کانادا برای خانوادگان قربانیان فجایع‌هوایی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 

مراحلی که برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید طی شود.

حال که تا حدودی با شرایط و مدارک دریافت ویزای توریستی کانادا آشنا شدید، در این قسمت شما را با مراحلی که طی اخذ این ویزا باید طی شود، آشنا می کنیم. این مراحل به ترتیب زیر می باشند.

 

 • اولین گام از مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا، جمع آوری تمام اسناد و مدارک مربوطه می باشد.
 • پس از جمع آوری باید تمام اسناد مربوطه ترجمه شوند.
 • در این مرحله باید به یکی از موسسات مهاجرتی مراجعه کنید و ادامه کار را به آن ها بسپارید. این موسسات مدارک شما را به سفارت خانه کانادا که معمولا در کشورهایی چون ترکیه، امارات و … می باشد، ارسال می کنند.
 • در صورت تایید سفارت خانه، به شما یک ماه فرصت داده می شود که اطلاعات بیومتریک را ثبت نمایید و به کنسولگری کانادا برای مصاحبه مراجعه کنید.
 • بعد از طی این مراحل باید منتظر پذیرش یا رد شدن درخواست ویزای توریستی بمانید.

 

مراحلی که برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید طی شود.

 

زمان لازم برای دریافت جواب ویزای توریستی کانادا

کرونا تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و باعث شد، که کشورها از پذیرش مهمانان خارجی به شدت خودداری کنند. کانادا نیز از این امر مستثنی نمی باشد، به همین دلیل به سختی و با شرایط خاصی اجازه ورود افراد خارجی به کشورش را صادر می کند.

مدت زمانی که طول می کشد تا رد شدن یا پذیرش درخواست ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونایی مورد بررسی قرار بگیرد، مشخص نیست و این می تواند به شرایط کشور متقاضی و رنگ بندی کرونایی آن مربوط شود.

ولی قبل از شیوع ویروش کرونا مدت زمانی که طول می کشید تا یک درخواست رد یا پذیرش شود، حداکثر 248 روز بود.

 

زمان لازم برای دریافت جواب ویزای توریستی کانادا

 

امکان تمدید ویزای توریستی 5 ساله کانادا وجود دارد؟

همان طور که در قسمت های ابتدایی مقاله ذکر شد، پاسپورت ایرانیان دارای مدت اعتبار 5 سال است که ویزاهای چند بار ورود و سوپر ویزا نیز به مدت اعتبار پاسپورت بستگی دارند. اگرمدت ویزای 5 ساله به اتمام برسد، به راحتی می توان آن را دوباره تمدید کرد.

تنها یک نکته در تمدید ویزا حائز اهمیت است که آن هم اقدام برای تمدید قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار آن است. باید یک ماه قبل از پایان اعتبار ویزای توریستی کانادا برای تمدید آن اقدام کنید.

 

امکان تمدید ویزای توریستی 5 ساله کانادا وجود دارد؟

 

جمع بندی

رفتن به کانادا همواره مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا می باشد که دلیل آن می تواند گردشگری، دیدن اقوام، دیدن والدین و …. باشد. ویزای توریستی کانادا از ویزاهای موقت می باشد که دارای انواع مختلف است. شرایط و مراحل اخذ ویزا باید به دقت طی شود و مدارک کامل و بدون نقص باشند تا ویزای توریستی کانادا برای متقاضی صادر شود.

توصیه ما این است که سر خود عمل نکنید و از وکلا و مشاورین خبره در این زمینه کمک بگیرید تا مراحل اخذ ویزا بدون مشکل طی شود.

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *