مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا، موقعیت شغلی و شرایط کار و اشتغال در این کشور برای مهندسان کامپیوتر ایرانی از جمله مواردی است که گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر در این مقاله به ارائه آن پرداخته اند. این مقاله به طور کامل و جامع به بررسی روش های مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا، میزان درآمد و حقوق و شرایط کار به عنوان یک مهندس کامپیوتر در استرالیا پرداخته است.

اطلاعات کلی در مورد شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

رشته مهندسی کامپیوتر Computer Engineering یکی از رشته های مورد تقاضای استرالیا در فهرست مشاغل مهارتی SOL در سال 2021 می باشد. مهندسان کامپیوتر به کمک برنامه نویسان به طراحی برنامه های پیچیده می پردازند. حقوق و درآمد بالا در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته و وجود فرصت های شغلی در این حوزه شغلی کشور استرالیا را به گزینه خوبی برای مهاجرت شغلی مهندسان کامپیوتر تبدیل کرده است.

 • مهندسان کامپیوتر با دارا بودن مهارت های لازم در گرایش های نرم افزار، سخت افزار، شبکه و IT می توانند در کشور استرالیا به کار و اشتغال بپردازند.

اطلاعات کلی در مورد شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و چشم انداز شغلی

بر اساس آمارهای معتبر و رسمی تعداد مهندسان کامپیوتر در گرایش های نرم افزار، سخت افزار، شبکه و فناوری کامپیوتری مشغول در استرالیا در طی سال های اخیر افزایش یافته است. وجود فرصت های شغلی رو به افزایش و رشد تعداد افراد مشغول به کار در این حوزه شغلی حاکی از چشم انداز شغلی روشن و امیدوارکننده شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا می باشد. کشور استرالیا همواره به مهندسان کامپیوتر ماهر و باتجربه کاری در حوزه علوم کامپیوتر نیازمند است.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و چشم انداز شغلی

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و وظایف شغلی

وظایف شغلی مهندسان کامپیوتر در استرالیا بیشتر بر برنامه ریزی و طراحی برنامه های کامپیوتری متمرکز است. فارغ التحصیلان رشته های مهندسی کامپیوتر به طراحی و اجرای سیستم های کامپیوتری یک کاربره، چند کاربره و یا مستقل و همچنین کدنویسی می پردازند.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و مهارت های شغلی

مهندسان کامپیوتر برای کار در استرالیا علاوه بر دانش و علم مهندسی کامپیوتر باید دارای مهارت های شغلی ویژه ای باشند. دارا بودن مهارت های کاری و دانش و تخصص حرفه ای موجب می شود تا احتمال دریافت دعوتنامه از کارفرماهای استرالیایی افزایش یابد. مهارت های کلی مورد نیاز برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا و کار در این کشور عبارت است از:

 • مهارت های طراحی و برنامه نویسی کامپیوتری
 • مهارت های طراحی سیستم های کامپیوتری
 • مهارت های اجرای پروژه های برنامه نویسی
 • مهارت های مدیریت زمان و بودجه
 • مهارت های کار با نرم افزارهای مهندسی
 • مهارت کار با Java Script
 • مهارت کار با C# Programming Language
 • مهارت کار با C++Programming Language
 • مهارت کار با SQL
 • مهارت کار با Java

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و مهارت های شغلی

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و فرصت های شغلی

شغل مهندسی کامپیوتر از جمله مشاغل موجود در فهرست مهارت های میان-مدت و طولانی-مدت MLTSSL می باشد. مهندسان کامپیوتر در استرالیا می توانند در مشاغل و صنایع مختلف این کشور به کار و اشتغال بپردازند. نیاز صنایع مختلف به نرم افزارهای پیشرفته و امروزی و همچنین توسعه صنایع در این عصر دیجیتال موجب شده است تا رشته مهندسی و علوم کامپیوتر در بسیاری از فرصت های شغلی مورد نیاز باشد. از صنایع پزشکی، مخابرات و حمل و نقل گرفته تا صنایع الکترونیک، هوافضا، رباتیک، خودروسازی، هوانوردی و صنایع نفت و گاز همه به نوعی وابسته به علم کامپیوتر می باشند.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و فرصت های شغلی

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و قوانین کار

سیستم کاری کشور استرالیا بر اساس احترام به حقوق کارگران و کارکنان و رعایت استانداردهای کاری و ایمنی می باشد. همه کارکنان در بخش های دولتی و خصوصی این کشور باید دارای بیمه تامین اجتماعی، ساعات کاری هفتگی مشخص، ساعات کاری ماهانه مشخص و حقوق و مزایای شغلی می باشند. کارکنان موظف به کار هفتگی تا 36 ساعت از روز دوشنبه تا جمعه می باشند.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و قوانین کار

آیا شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا پرتقاضا است؟

مهندسی کامپیوتر از جمله مشاغل پرتقاضا و مورد نیاز کشور استرالیا در فهرست مشاغل مورد نیاز SOL در سال 2021 می باشد. بالا بودن سطح درآمد و حقوق و همچنین امکان اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق کار و اشتغال در حوزه های مهندسی کامپیوتر موجب پرتقاضاتر شدن این شغل در این کشور شده است. کارفرماهای استرالیایی مهندسان کامپیوتر ماهر و واجد شرایط را برای کار در این کشور جذب می کنند.

آیا شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا پرتقاضا است؟

آیا امکان مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا وجود دارد؟

مهندسان کامپیوتر با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. سیستم برنامه های مهاجرتی استرالیا به صورت امتیازبندی PBS می باشد. مهندسان کامپیوتر می توانند با اخذ ویزای کار استرالیا در این کشور به کار و اشتغال بپردازند. مهندسان کامپیوتر که از دانشگاه های معتبر ایران فارغ التحصیل شده اند، می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند.

آیا امکان مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا وجود دارد؟

شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهندسان کامپیوتر برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید در جدول امتیازبندی مشاغل مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا امتیازهای لازم را کسب کنند. مهندسان پس از اخذ امتیازهای لازم و اخذ تاییدیه های لازم از سازمان نظام مهندسی استرالیا باید برای اخذ ویزای کاری مهارتی خود اقدام کنند.

معیارهای جدول امتیازبندی استرالیا بر اساس سن مناسب، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی، دارا بودن سوابق کاری حرفه ای و سن مناسب می باشد. مهندسان با کسب حداقل 65 از 100 امتیاز می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. از معیارهای لازم در سیستم امتیازبندی ویزاهای مهارتی Skilled Worker استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن سوابق کاری در حوزه مهندسی کامپیوتر در 10 سال گذشته در داخل استرالیا
 • دارا بودن سوابق کاری در حوزه مهندسی کامپیوتر در 10 سال گذشته در خارج از استرالیا
 • دارا بودن مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر و یا گرایش های دیگر
 • دارا بودن سن مناسب و دارا بودن همسر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و یک زبان دیگر

شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مدارک مورد نیاز مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهندسان کامپیوتر برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید مدارک لازم را ارائه دهند. از جمله مهم ترین مدارک لازم مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر و یا گرایش های مرتبط
 • دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار حرفه ای در حوزه مهندسی کامپیوتر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی بر اساس نوع ویزای مهارتی
 • دارا بودن تاییدیه معادل سازی مدرک تحصیلی
 • دارا بودن گواهی شرکت در دوره های کارآموزی
 • دارا بودن رزومه کاری حرفه ای قوی
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه
 • دارا بودن گواهی سلامت پزشکی
حتما بخوانید:  ویزای کار استرالیا - شرایط و مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

مدارک مورد نیاز مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

روش های مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

برنامه مهاجرتی استرالیا از نوع برنامه امتیازبندی PBS می باشد. مهندسان کامپیوتر برای مهارجرت به این کشور باید در ابتدا تاییدیه های لازم تحصیلی و کاری را از سازمان مهندسی استرالیا دریافت کنند. سپس با اخذ تاییدیه های لازم باید در سیستم ثبت نام آنلاین درخواست ویزای اقامت استرالیا درخواست اخذ ویزا را ثبت کنند. مهندسان کامپیوتر با اخذ ویزاهای 189، 190 و 491 از زیرمجموعه ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند به این کشور مهاجرت کنند:

 • ویزای Sub Class 189

متقاضی پس از معادل سازی مدارک تحصیلی و اخذ تاییدیه علمی از طرف سازمان مهندسی استرالیا EA باید در جدول امتیازبندی ویزای 189 اسکیل ورکر در مجموع حداقل 75 امتیاز کسب کند. اگر متقاضی قصد اخذ دعوتنامه خود را بلافلاصله پس از دریافت تاییدیه سازمان AE داشته باشد، باید دارای حداقل 75 امتیاز از سن مناسب، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری باشد. اگر متقاضی با دریافت دعوتنامه خود پس از 5 تا 6 ماه مشکلی ندارد، دارا بودن حداقل 70 امتیاز نیز کافی است.

 • ویزای Sub Class 190

متقاضیان با کسب امتیاز حداقل 60 تا 65 در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند از طریق ویزای Sub Class 190 ایالت کوئیزلند ویزای استرالیا را دریافت کنند. البته مدت زمان اخذ دعوتنامه برای این ویزا طولانی می باشد. اگر متقاضی دارای اسپانسر ایالتی باشد، 5 امتیاز به مجموع امتیازهای وی اضافه می شود.

 • ویزای Sub Class 491

اگر متقاضیان دارای امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا باشند، می توانند از طریق اخذ ویزای Sub Class 491 اقدام کنند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 491 باید دارای حداقل 50 امتیاز باشد. دارا بودن اسپانسر ایالتی یا خانوادگی 15 امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

روش های مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مراحل مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر یا گرایش های مربوط می باشند، برای مهاجرت به استرالیا باید در ابتدا تاییدیه های کاری و تحصیلی را با ارائه سوابق و مدارک کاری و تحصیلی به سازمان مهندسی استرالیا ACS دریافت کنند. پس از آن در مرحله بعد متقاضیان باید بر اساس جدول امتیازبندی ویزای مهارتی اسکیل ورکر امتیازهای لازم را کسب کند.

ارائه درخواست برای اخذ دعوتنامه اخذ ویزای استرالیا و ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت استرالیا از مراحل پایانی مهاجرت به استرالیا می باشد.

مراحل مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مدارک لازم برای ارسال به سازمان مهندسی استرالیا ACS

سازمان مهندسی استرالیا ACS یک سازمان غیردولتی برای ارزیابی مدارک و سوابق کاری و تحصیلی متقاضیان می باشد. به طور کلی متقاضیان برای اخذ تاییدیه های لازم باید مدارک زیر را به این سازمان ارائه دهد:

 • مدرک تحصیلی مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا مهندسی کامپیوتر
 • ریزنمره های تحصیلی در هر مقطع ترجمه شده به انگلیسی
 • سوابق کاری و تجربه کار حرفه ای از سازمان ها و شرکت های مربوط
 • پاسپورت با اعتبار کافی به همراه شناسنامه ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی PTR با حداقل نمره 79
 • فیش حقوقی و بیمه درمانی

مدارک لازم برای ارسال به سازمان مهندسی استرالیا ACS

آیا برای مهاجرت به استرالیا در حوزه کامپیوتر ارائه مدرک تحصیلی الزامی است؟

متقاضیانی که فاقد مدرک تحصیلی دانشگاهی در رشته مهندسی کامپیوتر می باشند و قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، باید برای مهاجرت فرم RPL را تکمیل و ارسال کنند. این فرم متخص متقاضیانی است که در حوزه علوم کامپیوتر مدرک تحصیلی ندارند و یا دارای مدرک رشته دیگری به جز کامپیوتر می باشند.

 • متقاضیان بدون مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر باید دارای 6 سال سابقه کار تمام وقت در حوزه علوم کامپیوتر و 2 سال کار تمام وقت در حوزه های کاری دیگر باشند.
 • متقاضیان با مدرک تحصیلی در رشته ای غیر از کامپیوتر باید دارای حداقل 6 سال سابقه کار تمام وقت در حوزه علوم کامپیوتر باشند.
 • متقاضیان بدون مدرک تحصیلی در حوزه علوم کامپیوتر باید فرم RPL را تکمیل و ارسال کنند و علاوه بر این سوابق کاری و حرفه ای خود را نیز به صورت متن مقاله نوشته و ارسال کنند.

آیا برای مهاجرت به استرالیا در حوزه کامپیوتر ارائه مدرک تحصیلی الزامی است؟

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و ارزیابی سازمان ACS

سازمان مهندسی استرالیا ACS بر اساس مدرک تحصیلی، دانشگاه های محل تحصیل و مقطع و رشته تحصیلی متقاضیان تاییدیه های تحصیلی را صادر می کند. شرایط اخذ تاییدیه تحصیلی و کاری از سازمان مهندسی استرالیا برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا عبارت است از:

 • اگر مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی کامپیوتر متقاضی مورد تایید دانشگاه های استرالیا باشد، متقاضی برای دریافت تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا باید دارای حداقل 2 سال سابقه کاری در حوزه علوم کامپیوتر باشد.
 • اگر مدرک تحصیلی مقطع کاردانی کامپیوتر متقاضی مورد تایید دانشگاه های استرالیا باشد، متقاضی برای دریافت تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا باید دارای حداقل 4 تا 5 سال سابقه کاری در حوزه کامپیوتر باشد.
 • اگر مدرک تحصیلی متقاضی مهندسی IT باشد، اما واحدهای درسی گذرانده شده با این مدرک مطابقت نداشته باشد، متقاضی برای دریافت تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا باید دارای حداقل 4 سال سابقه کار در حوزه کامپیوتر باشد.
 • اگر مدرک تحصیلی متقاضی مدرکی به غیر از رشته علوم کامپیوتر باشد، متقاضی برای دریافت تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا باید از طریق تکمیل فرم RPL اقدام کنند و همچنین دارای 6 سال سابقه کار باشند.
 • اگر متقاضی به تازگی از رشته مهندسی IT فارغ التحصیل شده است، برای اخذ تاییدیه از سازمان مهندسی استرالیا به 8 سال سابقه کار نیاز دارد.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و ارزیابی سازمان ACS

هزینه های مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

متقاضیان پس از اخذ دعوتنامه کاری باید مدارک لازم را برای بررسی پرونده مهاجرتی و صدور ویزا به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهند. علاوه بر این مدارک متقاضیان باید رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزای استرالیا را نیز تحویل دهند. هزینه های ویزای استرالیا و مهاجرت مهندسان کامپیوتر به این کشور عبارت است از:

 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای متقاضی در حدود 3.670 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای همسر متقاضی در حدود 1.835 دلار استرالیا
 • هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال در حدود 920 دلار استرالیا
 • هزینه های معادل سازی مدارک تحصیلی از سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 765 دلار استرالیا
 • هزینه های Fast Tracked سازمان مهندسی استرالیا AE در حدود 295 دلار استرالیا
حتما بخوانید:  خدمات درمانی و مدیکر در استرالیا چگونه است؟ (بروزرسانی 2021)

هزینه های مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و میزان حقوق

میزان حقوق و درآمد مهندسان کامپیوتر در استرالیا به سوابق کاری و حرفه ای، مقطع تحصیلی و جنسیت آن ها بستگی دارد. بر این اساس میزان حقوق و درآمد مهندسان کامپیوتر و یا گرایش های دیگر این رشته در استرالیا عبارت است از:

 • میزان حقوق و درآمد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار برای آقایان سالانه در حدود 87.000 دلار استرالیا و برای خانم ها در حدود 75.000 دلار استرالیا می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد مهندسی کامپیوتر گرایش IT برای آقایان سالانه در حدود 130.000 دلار استرالیا و برای خانم ها در حدود 125.000 دلار استرالیا می باشد.
 • میزان حقوق و درآمد مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه بر اساس سوابق کاری سالانه از 60.000 تا 115.000 دلار استرالیا می باشد.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا و میزان حقوق

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا 2021

در این بخش از مقاله به ارائه جدیدترین فرصت های شغلی برای مهندسان کامپیوتر مهاجر به استرالیا در سال 2021 می پردازیم. از تاریخ بارگذاری برخی از این مشاغل در سایت مشاغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا تنها چند روز می گذرد:

شغل محل کار/ شرکت محل کار مزایای شغلی/ وظایف شغلی حقوق و درآمد در سال 2021
مهندس کامپیوتر / نرم افزار/ تحلیلگر داده ها دانشگاه کوئیزلند Gatton کار با تحلیلگر تجاری و مهندس ارشد کامپیوتر سالانه در حدود 80.784 تا 86.768 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر عملکردی Canva سیدنی تجربه فراگیری روش های ارتقا تداخلات کاربری سالانه در حدود 80.000 تا 130.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / نرم افزار / نصب Deputy سیدنی شرایط دورکاری و کار از داخل خانه سالانه در حدود 85.000 تا 90.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / توسعه کیفی Akuna سیدنی تجربه طراحی و توسعه کد تولید استراتژی تجاری سالانه در حدود 100.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / نرم افزار Canva سیدنی کار با طراحان محصول و پیشگامان تولید سالانه در حدود 80.000 تا 150.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر Hilltops Young کار دائمی و تمام وقت در حدود 1.964 دلار استرالیا هر هفته
تخصص آموزش تکنولوژی NSW Public Service Commission Petersham کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 118.015 تا 132.176 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / نرم افزار Astone Advantage Silver water انتقال دانش به اعضا گروه و مهندسان CSS سالانه در حدود 90.000 تا 120.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / نرم افزار دانشگاه استرالیای غربی Crawley کار دائمی و تمام وقت سالانه در حدود 90.862 تا 100.814 دلار استرالیا
اپراتور Weighbridge NSW Public Service Commission Bombo مدیریت و به راه اندازی سیستم های کامپیوتری سالانه در حدود 61.709 تا 71.157 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر / نرم افزار CSIRO سیدنی تجربه کار در محیط کاری با مهندسان الکترونیک و علوم کامپیوتر سالانه در حدود 85.000 تا 96.000 دلار استرالیا
مهندس کامپیوتر بالینی / بخش خدمات پزشکی Northern Sydney Local Health District لئوناردز مهارت های سیستم های داده ها و نرم افزاری آفیس در حدود 1.281 تا 1.653 دلار استرالیا در هر هفته
مهندس ارشد کامپیوتر QA چارتر هوس سیدنی مدیریت QA سالانه در حدود 70.000 تا 80.000 دلار استرالیا
توسعه دهنده کیفی کامپیوتر Akuna سیدنی طراحی و توسعه کد تولید استراتژی تجاری سالانه در حدود 100.000 دلار استرالیا

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق مهندس کامپیوتر در استرالیا 2021

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت مهندس کامپیوتر کدام است؟

بهترین شهر استرالیا برای کار و اشتغال مهندسان کامپیوتر شهرهای آدلاید، سیدنی و نیوساوث ولز می باشد. بهترین شهر از لحاظ حقوق و درآمد بالا برای مهندسان کامپیوتر شهر کانبرا می باشد. میزان حقوق مهندسان کامپیوتر در شهر کانبرا در حدود 23.7% از میزان میانگین حقوق دریافتی در سطح کشور استرالیا بالاتر می باشد. مهندسان کامپیوتر در شهرهای بریزبن، داروین و ویکتوریا حقوق و درآمد پایین دریافت می کنند.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت مهندس کامپیوتر کدام است؟

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

رشته مهندسی کامپیوتر Computer Engineering از جمله رشته های تحصیلی پرتقاضا در دانشگاه های استرالیا می باشد. دانشگاه های این کشور رشته مهندسی کامپیوتر را در مقطع تحصیلی 3 ساله کارشناسی، دوره 2 ساله کارشناسی ارشد و دوره 4 ساله دکترا به متقاضیان ارائه می دهند. اخذ بورسیه تحصیلی، اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی، اخذ مدرک تحصیلی معتبر و اخذ اقامت استرالیا پس از فارغ التحصیلی و تحصیل به زبان انگلیسی از مهم ترین مزیت های تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا است.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

دانشگاه های دولتی و خصوصی استرالیا برنامه های تحصیلی مختلف در رشته مهندسی کامپیوتر به متقاضیان ارائه می دهند. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر استرالیا باید سالانه در حدود 37.000 دلار استرالیا و برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سالانه در حدود 46.000 دلار استرالیا شهریه تحصیلی پرداخت کنند. متقاضیان برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه های استرالیا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • مدرک دیپلم متوسطه دبیرستان و پیش-دانشگاهی
 • ریزنمره های تحصیلی با نمره مناسب دروس پایه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6
 • بیمه درمانی معتبر
 • گواهی تمکن مالی کافی

شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندس کامپیوتر وجود دارد؟

مهندسان کامپیوتر پس از اخذ ویزای اقامت استرالیا و کار و اشتغال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. البته برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند. اما به طور معمول پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا درخواست دهد.

آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندس کامپیوتر وجود دارد؟

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر و مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهندسان کامپیوتر، نرم افزار، سخت افزار و IT مشغول کار در ایران که قصد مهاجرت شغلی به استرالیا را دارند، می توانند با مراجعه به موسسه های مهاجرتی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند.  موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند کمک می کنند تا متقاضی بهترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کنند.

این موسسه به عنوان یکی از باسابقه ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور مشاوره ها و خدمات مهاجرتی متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد. ارسال مدارک لازم، پیگیری پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای اقامت از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی است.

حتما بخوانید:  بهترین کشور برای مهاجرت مهندس کشاورزی

این موسسه با برخورداری از وکلای برجسته در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران و با پیگیری پرونده های مهاجرتی در داخل و خارج از ایران به نوعی احتمال اخذ ویزای مهاجرتی به کشورهای استرالیا و کانادا را امکان پذیر می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق کاری و حرفه ای و سن مناسب باشند. کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا از مهم ترین موارد برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا می باشد.

اگر در مورد مهاجرت مشاغل مختلف به استرالیا و مهاجرت کاری به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر مشاوره کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، مشهد و کرج در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

10 سوال متداول در مورد مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

 1. آیا شغل مهندسی کامپیوتر در استرالیا پرتقاضا است؟

مهندسی کامپیوتر از جمله مشاغل پرتقاضا و مورد نیاز کشور استرالیا در فهرست مشاغل مورد نیاز SOL در سال 2021 می باشد. بالا بودن سطح درآمد و حقوق و همچنین امکان اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق کار و اشتغال در حوزه های مهندسی برق موجب پرتقاضاتر شدن این شغل در این کشور شده است.

 1. آیا امکان مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا وجود دارد؟

مهندسان کامپیوتر با دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند. سیستم برنامه های مهاجرتی استرالیا به صورت امتیازبندی PBS می باشد. مهندسان کامپیوتر می توانند با اخذ ویزای کار استرالیا در این کشور به کار و اشتغال بپردازند. مهندسان کامپیوتر که از دانشگاه های معتبر ایران فارغ التحصیل شده اند، می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مهارتی اسکیل ورکر Skilled Worker برای مهاجرت شغلی به استرالیا اقدام کنند.

 1. شرایط مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا چیست؟

 • دارا بودن سوابق کاری در حوزه مهندسی کامپیوتر در 10 سال گذشته در داخل استرالیا
 • دارا بودن سوابق کاری در حوزه مهندسی کامپیوتر در 10 سال گذشته در خارج از استرالیا
 • دارا بودن مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر و یا گرایش های دیگر
 • دارا بودن سن مناسب و دارا بودن همسر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و یک زبان دیگر
 1. مدارک مورد نیاز مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا کدامند؟

 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر و یا گرایش های مرتبط
 • دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار حرفه ای در حوزه مهندسی کامپیوتر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی بر اساس نوع ویزای مهارتی
 • دارا بودن تاییدیه معادل سازی مدرک تحصیلی
 • دارا بودن گواهی شرکت در دوره های کارآموزی
 • دارا بودن رزومه کاری حرفه ای قوی
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه
 • دارا بودن گواهی سلامت پزشکی

 

 1. روش های مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا کدامند؟

مهندسان کامپیوتر با اخذ ویزاهای 189، 190 و 491 از زیرمجموعه ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند به این کشور مهاجرت کنند.

 1. مراحل مهاجرت مهندسان کامپیوتر به استرالیا کدامند؟

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر یا گرایش های مربوط می باشند، برای مهاجرت به استرالیا باید در ابتدا تاییدیه های کاری و تحصیلی را با ارائه سوابق و مدارک کاری و تحصیلی به سازمان مهندسی استرالیا ACS دریافت کنند. پس از آن در مرحله بعد متقاضیان باید بر اساس جدول امتیازبندی ویزای مهارتی اسکیل ورکر امتیازهای لازم را کسب کند. ارائه درخواست برای اخذ دعوتنامه اخذ ویزای استرالیا و ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت استرالیا از مراحل پایانی مهاجرت به استرالیا می باشد.

 

 1. مدارک لازم برای ارسال به سازمان مهندسی استرالیا ACS کدام است؟

 • مدرک تحصیلی مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا مهندسی کامپیوتر
 • ریزنمره های تحصیلی در هر مقطع ترجمه شده به انگلیسی
 • سوابق کاری و تجربه کار حرفه ای از سازمان ها و شرکت های مربوط
 • پاسپورت با اعتبار کافی به همراه شناسنامه ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی PTR با حداقل نمره 79
 • فیش حقوقی و بیمه درمانی
 1. آیا برای مهاجرت به استرالیا در حوزه کامپیوتر ارائه مدرک تحصیلی الزامی است؟

متقاضیانی که فاقد مدرک تحصیلی دانشگاهی در رشته مهندسی کامپیوتر می باشند و قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، باید برای مهاجرت فرم RPL را تکمیل و ارسال کنند. این فرم متخص متقاضیانی است که در حوزه علوم کامپیوتر مدرک تحصیلی ندارند و یا دارای مدرک رشته دیگری به جز کامپیوتر می باشند.

 1. شرایط مهاجرت به استرالیا بدون مدرک مهندسی کامپیوتر چیست؟

 • متقاضیان بدون مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر باید دارای 6 سال سابقه کار تمام وقت در حوزه علوم کامپیوتر و 2 سال کار تمام وقت در حوزه های کاری دیگر باشند.
 • متقاضیان با مدرک تحصیلی در رشته ای غیر از کامپیوتر باید دارای حداقل 6 سال سابقه کار تمام وقت در حوزه علوم کامپیوتر باشند.
 • متقاضیان بدون مدرک تحصیلی در حوزه علوم کامپیوتر باید فرم RPL را تکمیل و ارسال کنند و علاوه بر این سوابق کاری و حرفه ای خود را نیز به صورت متن مقاله نوشته و ارسال کنند.

 

 1. آیا امکان اخذ اقامت استرالیا با مهاجرت مهندسان کامپیوتر وجود دارد؟

مهندسان کامپیوتر پس از اخذ ویزای اقامت استرالیا و کار و اشتغال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند. البته برخی از ویزاهای کار مهارتی استرالیا مانند انواع ویزای اسکیل ورکر Skilled Worker از همان ابتدای کار مجوز اقامت دائم استرالیا را به متقاضی ارائه می دهند. اما به طور معمول پس از 4 سال کار و اشتغال مداوم متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا درخواست دهد.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

در این مقاله مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت مشاغل به استرالیا، شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

au.indeed.com

australiamadesimple.com

www.quora.com

deltaimmigration.com.au

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *