دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه کنکوردیا

کنکوردیا یک دانشگاه انگلیسی زبان در قلب شهر کلاس جهانی مونترال کانادا است. دانشگاه کنکوردیا یکی از نام های مشهور در لیست موسسات آموزش عالی معتبر کانادا است و یک دانشگاه نسل بعدی است که آموزش عالی را به طور مستمر ارائه می دهد. این دانشگاه ابتکاری ترین دانشگاه در رویکرد خود به یادگیری تجربی، تحقیق و آموزش آنلاین است. کنکوردیا به دلیل تنوع مردم از سراسر جهان شناخته شده است.

دانشگاه کنکوردیا طیف گسترده ای از برنامه ها و دوره ها را ارائه می دهد که یک تجربه آموزشی ارزشمند را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه کنکوردیا کلاس های کوچک با کمترین میزان دانشجو، اساتید برنده جایزه و یادگیری مقرون به صرفه را فراهم می کند. در زیر آماری از دانشجویان و کارمندان دانشگاه آمده است:

 • بیش از 35 هزار دانشجو
 • بیش از 11 هزار دانشجوی بین المللی که 48 درصد در مقطع کارشناسی و 52 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل می پردازند.
 • از 150 کشور دانشجو در دانشگاه کنکوردیا تحصیل می کنند.
 • بیش از 2150 استاد و کتابدار
 • 119 صندلی تحقیقاتی
 • 56 میلیون دلار درآمد پژوهشی
 • 2 کلینیک پزشکی دانشگاه
 • بیش از 50 کلاس تناسب اندام
 • 13 تیم و باشگاه های مختلف Stingers

فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی کنکوردیا به خاطر موفقیت های شان در بسیاری از زمینه ها به شهرت رسیده اند. فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه عبارتند از:

 • موهان موناسینگ: نایب رئیس هیئت بین دولتی تغییر اقلیم برنده جایزه صلح نوبل
 • باربارا دیویدسون: جایزه پولیتزر و برنده جایزه امی عکاس و فیلمساز برنده
 • فرماندار کل سابق کانادا ژرژ وانییر
 • روسای جمهور و مدیران ارشد اجرایی: دومینیک د آلساندرو، میریل گینگراس، جرالد تی مک کویی
 • فیلسوف کیت هرون
 • ویل آرنت: بازیگر، کمدین و تهیه کننده
 • پروفسور جان هاستینگز

 

دانشگاه کنکوردیا

دوره های کارشناسی

کنکوردیا با نزدیک به 35000 دانشجو  در میان بزرگترین دانشگاه های کانادا قرار دارد. دوره های کارشناسی در دانشگاه کنکوردیا به صورت میانگین 4 سال به طول می انجامد. با توجه به هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند.

دوره های دانشگاه در زمینه هنر و طراحی، آموزش، ارتباطات و مطالعات رسانه ای، حسابداری و امور مالی و روانشناسی در میان بهترین های جهان قرار دارد. تنوع رشته های تحصیلی این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد تا با توجه به علایق خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنکوردیا اقدام نمایند. از همین رو دانشجویان با اتمام 12 سال تحصیل و ارائه مدرک زبان قادر خواهند بود تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه امتحان نمایند.

 

دوره های کارشناسی کنکوردیا

دوره کارشناسی ارشد

کنکوردیا در مونترال پر جنب و جوش و چند فرهنگی (به عنوان شهر برتر دانشجویی در آمریکای شمالی) انتخاب شده است ، از جمله دانشگاه های نو آور و یکی از اعضای برجسته اکوسیستم دانشگاهی پر جنب و جوش دانشگاهی کاناداست. با بیش از 120 برنامه تحصیلات تکمیلی و دو دانشگاه، دانشجویان در کنار اعضای هیئت علمی معتبر بین المللی در آزمایشگاه های پیشرفته، نمایشگاه های تجربی و کتابخانه های هوشمند کار می کنند تا تحقیقات و نتایج خود را به دنیای بزرگتر ارائه دهند.

حتما بخوانید:  دانشگاه اتاوا

رهنمود های استراتژیک دانشگاه چشم انداز را برای آینده مشخص می کند و نمونه ای از رویکرد جسورانه آن به برخی از مهمترین مسائل زمانه ماست. متخصصان این دانشگاه رویکردی تحول آفرین را در زمینه های کلیدی اعمال می کنند: شهرها، بهداشت، هوش مصنوعی، زیست شناسی مصنوعی، هوا فضا ، هنرهای دیجیتال و آینده بومی.

دانشکده تحصیلات تکمیلی کنکوردیا علاوه بر دیپلم و گواهینامه های تحصیلات تکمیلی، دوره های کارشناسی ارشد و دکترا را نیز ارائه می دهد. دوره های کارشناسی ارشد در این دانشگاه به صورت معمول بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد. در این مقطع تحصیلی دوره های دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می گردد. دانشجویان در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان قادر خواهند برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنکوردیا اقدام نمایند.

 

دوره کارشناسی ارشد کنکوردیا

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا طیف گسترده ای از برنامه ها و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف مانند علوم کامپیوتر، تجارت، مهندسی، بازاریابی و بسیاری دیگر ارائه می دهد. این دوره ها و برنامه ها از طریق بسیاری از دانشکده ها و مدارس که بخشی از دانشگاه کنکوردیا هستند به دانشجویان ارائه می شود. علاوه بر این دانشکده ها، کالج ها، مدارس و موسسات متعددی وجود دارد که فرصت های آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند. در زیر واحدهای دانشگاهی دانشگاه کنکوردیا آورده شده است:

 1. دانشکده هنر و علوم
 2. دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی
 3. دانشکده هنرهای زیبا
 4. دانشکده تجارت جان مولسون
 5. دانشکده تحصیلات تکمیلی

یکی از برترین مزایای تحصیل در این دانشگاه، تنوع و گستردگی انتخاب برای رشته مورد نظر می باشد. از برترین رشته های تحصیلی دانشگاه کنکوردیا می توام به طراحی و هنر، مطالعات رسانه، جغرافیا، زبان و ادبیات انگلیسی، مهندسی برق و الکترونیک، معماری، زبان شناسی، حسابداری و امور مالی، علوم کامپیوتر و مدیریت اشاره کرد که در رتبه بندی جانی از جایگاه خوبی برخوردار می باشند.

 

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه کنکوردیا

رتبه بندی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا و برنامه های آن در رتبه بندی های بین المللی در میان برترین ها در کانادا و جهان قرار دارند. این دانشگاه در زمینه بهترین قابلیت اشتغال فارغ التحصیلان جزو بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. در زیر برخی از رتبه های دانشگاه کنکوردیا که توسط آژانس های مختلف رتبه بندی ملی و بین المللی اعطا شده است ذکر شده است:

 1. بهترین شهر دانشجویی در آمریکای شمالی
 2. بهترین دانشگاه کانادا که قدمت کمتر از 50 سال دارد.
 3. پنجمین دانشگاه برتر کانادا برای برگزاری دوره های آنلاین
 4. یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا برای تعداد محدود دانشجو در کلاس
 5. چهارمین دانشگاه برتر کانادا در رشته مدیریت بازرگانی
 6. برترین دانشگاه کانادا در رشته هنر و طراحی
 7. ششمین دانشگاه برتر کانادا در رشته مطالعات ارتباطات و رسانه

 

رتبه بندی دانشگاه کنکوردیا

ددلاین دانشگاه

دانشجویان از سراسر دنیا قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا اقدام نمایند. دانشجویان با توجه به ددلاین دانشگاه می بایست مدارک مورد نیاز برای گروه ادمیشن دانشگاه ارسال نمایند. دانشگاه پس از بررسی مدارک در بازه زمانی بین 20 تا 45 روز از طریق ایمیل جواب درخواست دانشجویان را اعلام می کند. از همین رو دانشجویان برای ارتقای شانس پذیرش قادر خواهند بود در سریع ترین زمان ممکن، مدارکی نظیر مدارک هویتی، سوابق تحصیلی و ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه و انگیزه نامه را ارسال نمایند.

حتما بخوانید:  معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا | University of British Columbia

ددلاین دانشگاه کنکوردیا به صورت معمول برای ورودی سپتامبر تا تاریخ اول مارچ و برای ترم ژانویه تا اول جون تعیین می گردد. به طور حتم وب سایت رسمی Concordia University به عنوان یک مرجع مطمئن برای اطلاع از تاریخ های دقیق ددلاین دانشگاه به شمار می رود. دانشجویان در صورت انتخاب این دانشگاه می بایست برای بررسی دقیق تر و برای اخذ پذیرش به سایت این دانشگاه مراجعه نمایند.

 

ددلاین کنکوردیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

متوسط هزینه های تحصیل در ایالت کبک در مقایسه با سایر ایالت های کشور کانادا به مراتب پایین تر می باشد. از همین رو دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه قادر خواهند بود تا با کمترین هزینه ممکن از خدمات دانشگاه کنکوردیا بهره مند شوند. شهریه دانشگاه کنکوردیا به عوامل و فاکتورهای زیادی از جمله رشته انتخابی و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

لازم به ذکر است که با توجه به ارائه دروس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی، میزان هزینه های تحصیل متفاوت خواهد بود. تحصیل به زبان فرانسوی با ارئه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی امکان پذیر است و هزینه کمتری نسبت به تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی به همراه خواهد داشت. در ادامه به متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه کنکوردیا اشاره می شود:

 • دوره های کارشناسی: 24 تا 30 هزار دلار سالانه
 • دوره های کارشناسی ارشد یک ساله: 31 تا 42 هزار دلار
 • دوره های کارشناسی ارشد دو ساله: 14 تا 20 هزار دلار سالانه

دانشگاه کنکوردیا خدمات مختلفی از جمله مسکن، برنامه غذایی و غیره را فراهم می کند و به دانشجویان در رشد، ارتباط با جامعه و ایجاد یک تغییر موثر کمک می کند. سایر هزینه های دانشگاه علاوه بر شهریه پایه دانشجویان بین المللی نیز در نظر گرفته شده است. در زیر جزئیات هزینه اقامت و سایر هزینه ها در دانشگاه کنکوردیا آورده شده است:

 • اجاره محل سکونت: ماهانه بین 700 تا 900 دلار
 • کتاب و لوازم: در حدود 400 دلار
 • خوراک: ماهانه 200 تا 350 دلار
 • حمل و نقل عمومی: ماهانه 300 تا 400 دلار

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

کمک مالی و بورسیه تحصیلی در دانشگاه کنکوردیا

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است. با این حال، دفتر کمک های مالی و جوایز کمک های مالی خاصی را به صورت بورس تحصیلی و بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از سراسر جهان ارائه می دهد. در زیر گزینه های بورسیه تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه کنکوردیا آورده شده است:

 • جایزه دانش پژوهان بین المللی کنکوردیا به دانشجویان بین المللی استثنایی برای تحصیل، تحقیق و نوآوری در دانشگاه کنکوردیا تعلق می گیرد. این جایزه معتبر هر ساله به حداکثر 2 دانشجوی ورودی از هر دانشکده اعطا می شود. این بورس تحصیلی شهریه و هزینه ها را شامل می شود و اگر دانشجو کلیه شرایط را داشته باشد، تا چهار سال قابل تمدید است.
 • بورس تحصیلی فارغ التحصیل دکترا دانشگاه کنکوردیا سالانه 14000 دلار اعطا می گردد که امکان تمدید تا 4 سال را دارا می باشد.
 • جایزه تعالی بین المللی کنکوردیا به دانشجویان بین المللی اعطا می شود و مبلغ شهریه آنها را شامل می شود و تقریباً 37915 دلار ارزش دارد.
 • بورس تحصیلی Concordia Merit به دانش پژوهان و دستاوردهای رشته های مربوطه خود در دانشگاه کنکوردیا ارائه می شود و 10،000 دلار ارزش دارد.
حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های استان نیوبرانزویک کانادا (معرفی و بررسی)

پردیس دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا به دو دانشگاه یعنی لویولا و سر جورج ویلیامز (پردیس اصلی) واقع در منطقه نوتردام دام گریس و کوارتیر در مرکز شهر مونترال تقسیم شده است. هر دو پردیس در فاصله 7 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند و از طریق سرویس شاتل – اتوبوس رایگان برای دانشجویان و کارمندان به هم متصل می شوند. دسترسی برای افراد در میان این دو پردیس از طریق دوچرخه سواری هم امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که به دانشجویان تخفیفات لازم برای حمل و نقل عمومی اعطا می شود.

 

پردیس دانشگاه کنکوردیا

 

زندگی دانشجویی

دانشگاه کنکوردیا با در اختیار قرار دادن 13 تیم و کلوپ دانشگاهی، شیوه زندگی فعالی را برای دانشجویان خود فراهم می کند. فرهنگ غنی مونترال به دلیل زبان، غذا، موسیقی، مد و فیلم های آن بسیار مورد توجه است. در میان یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان بین المللی در کانادا، کلوپ های ورزشی، شبکه های حرفه ای، گزینه های مطالعه کار و سیستم های پشتیبانی را در سراسر مکان های دانشگاه خود پیدا خواهید کرد. دانشجویان قادر خواهند بود خود را در معرض دنیایی از امکانات برای یادگیری زبان فرانسه در این دومین شهر فرانسوی زبان جهان قرار دهند.

 

زندگی دانشجویی

 

اقامت در دانشگاه

دانشگاه دارای 4 سالن اقامتگاه در دانشگاه با کلیه امکانات اولیه و مدرن برای دانشجویان خود است. اقامت در دانشگاه برای کلیه دانشجویان سال اول کارشناسی اجباری است. ظرفیت های دانشجویان برای محل های اقامت در نظر گرفته شده از جانب دانشگاه عبارتند از:

 • اقامتگاه اصلی دانشگاه: 601 دانشجو
 • هینگستون هال (HA): 131 دانشجو
 • هینگستون هال (HB): 118 دانشجو
 • اقامتگاه یسوعیان: 61 دانشجو

 

اقامت در دانشگاه کنکوردیا

 

اقامت در خارج از دانشگاه

در حال حاضر در حدود 55 درصد دانشجویان، به دنبال زندگی در خارج از دانشگاه می باشند. این دانشگاه همچنین دارای تسهیلات جایگزین مسکن خارج از دانشگاه برای دانشجویانی است که به دنبال محل سکونت و حریم شخصی خود هستند. دانشجویان قادر خواهند بود در مورد همین موارد از پورتال دانشگاه “بانک مسکن و شغل خارج از دانشگاه (HOJO)” کمک بگیرند. از آنجا که مونترال گزینه های مختلف مسکن را با قیمت ارزان تری برای داوطلبان ارائه می دهد، متوسط ​​اجاره یک اتاق با امکانات اولیه ماهانه در حدود 650 تا 800 دلار تخمین زده می شود.

 

اقامت در خارج از دانشگاه کنکوردیا

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *