پورتال مهاجرتی حزب محافظه کار کانادا منتشر شد: تسریع بررسی تقاضانامه‌ها و سیستم مهاجرتی عادلانه‌تر از جمله موارد مهم در این پورتال است.

حزب محافظه کار کانادا در حال حاضر در پوزیشن رسمی است و تعداد جایگاه‌های اشغال شده توسط نمایندگان آن در مجلس عوام، در رده دوم قرار دارد.

این حزب که در حال حاضر تحت رهبری اِرین اُ تول قرار دارد در پلتفرم انتخاباتی 2021 خود سیستم مهاجرتی‌ای را برای کانادا لازم می‌داند که از استعدادهای بین المللی استقبال می‌کند، مدافعان حقوق بشر و افرادی را که از آزار و اذیت فرار کرده‌اند پناه می‌دهد، و خانواده‌ها را دور هم جمع می‌کند.

در ادامه مهم‌ترین برنامه‌های حزب محافظه کار کانادا برای مهاجرت تشریح شده است:

برنامه حزب محافظه کار  برای تسریع روند پیگیری تقاضاهای مهاجرت به کانادا

حزب محافظه کار قصد دارد با راهکارهای مختلف، روند پیگیری تقاضاهای مهاجرت به کانادا را تسریع کنند.

یکی از روش‌های پیشنهادی آنها این است که داوطلبانی که خواهان تسریع در روند بررسی پرونده شان هستند، هزینه اضافه‌ای را به این منظور پرداخت کنند؛ پرداخت این هزینه اضافه، اجباری نیست و تنها کسانی که تمایل دارند هرچه سریع‌تر نتیجه پرونده مهاجرتی آنها مشخص شود باید آن را بپردازند.

همچنین دیگر پیشنهاد این حزب، کاهش نوار قرمز، ساده سازی تقاضانامه‌ها و استفاده از پتانسیل کامل منابع است.

این حزب همچنین روی منابع بیشتر سرمایه گذاری می‌کند تا بتواند تقاضانامه‌های مهاجرت به کانادا را هرچه سریع‌تر بررسی و پردازش کند.

برنامه حزب محافظه کار  برای یک سیستم مهاجرتی عادلانه‌تر

حزب محافظه کار کانادا به طور کلی خواهان یک سیستم مهاجرتی عادلانه‌تر است.

به این منظور آنها نه تنها می‌خواهند که عملیات مربوط به مهاجرت به کانادا به شکل آنلاین انجام شود، بلکه تمایل دارند که تمامی اتفاقاتی که بین افسران مهاجرتی و متقاضیان می‌افتد، را ثبت کنند.

رهبران این حزب معتقد هستند که از این طریق می‌توان «به اطمینان از نظارت کافی، انصاف و عدالت و مسئولیت پذیری» در سیستم مهاجرتی کمک کرد.

حتما بخوانید:  برنامه‌های مهاجرتی حزب لیبرال کانادا

همچنین آنها خواهان افزایش آگاهی فرهنگی و جور کردن متقاضیان با افسران مهاجرتی‌ای هستند که از نظر فرهنگی، بیشترین نزدیکی را با آنها دارند و به بهترین شکل درکشان می‌کنند.

یکی از دیگر موارد جذابی که در پورتال مهاجرتی حزب محافظه کار آمده است اجازه دادن به متقاضیان برای اصلاح اشتباهات در تقاضانامه‌هایشان است؛ البته این امکان تنها تا مدت زمان مشخصی بعد از ثبت تقاضانامه ممکن خواهد بود.

همانند کمپین دور گذشته خود، محافظه کاران باز هم برای ارتقای تشخیص اعتبار مصمم هستند.

آنها در همین راستا برنامه دارند نیروی کار تشخیص اعتبار را برای مطالعه راه حل‌های ممکن تعریف کنند.

برنامه حزب محافظه کار برای افراد خانواده کانادایی‌ها

یکی از پیشنهادات  حزب محافظه کار، حذف سیستم لاتاری برای برنامه والدین و پدربزرگ‌مادربزرگ‌ها و جایگزین کردن آن با مدل اولین ورود اولین خدمات رسانی است.

آنها سیستمی را تجسم می‌کنند که در آن متقاضیانی که مورد حمایت مالی خانواده قرار می‌گیرند و به علاوه با توجه به مهارت زبانی در اولویت قرار می‌گیرند.

برنامه حذب این است که به افراد خانواده کانادایی‌ها اجازه دهد به مدت پنج سال بدون داشتن وضعیت اقامت دائم در کانادا زندگی کنند.

افراد خانواده می‌توانند اقامت خود را تاز مانی که برای بیمه سلامت پول می‌پردازند تمدید کنند.

منبع خبر: Canada Immigration

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *