دانشگاه دال هوزی

دانشگاه دال هوزی

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دانشگاه دال هوزی

دانشگاه دال هوزی یکی از دانشگاه های برجسته هالیفاکس در ایالت نوااسکوشیا به شمار می رود. دال هوزی در جهان برای ایجاد تحول در آموزش عالی با تلفیق یادگیری آکادمیک با شروع تحقیق مشهور است. در حال حاضر، دانشگاه دال هوزی بیش از 200 برنامه به دانشجویان بیش از 115 کشور ارائه می دهد. این دانشگاه دارای 6 کتابخانه است و کتابخانه یادبود کیلیام یکی از آنهاست که بزرگترین کتابخانه در آتلانتیک کانادا با بیش از 1 میلیون کتاب و بیش از 40،000 مجله است.

این دانشگاه در سال 1818 به عنوان کالج دال هوزی توسط 9th Ear of Dalhousie، آن زمان فرماندار ایالت نوااسکوشیا تاسیس شد و در سال 1863 به یک دانشگاه تبدیل گردید. این مدرسه پس از خیرات قابل توجه در سال 1879 توسط جورج مونرو و کمک مالی بعدی راکفلر و کارنگی به سرعت توسعه یافت. پایه ها این برنامه دانشگاهی در شش دانشکده هنر و علوم، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، مشاغل بهداشتی و تحصیلات تکمیلی سازمان یافته است.

دانشگاه دال هوزی یک مدرک کارشناسی بین رشته ای را در مطالعات توسعه بین المللی پشتیبانی می کند که متکی به تجربه توسعه بین المللی پروژه های ارتباطی خارج از کشور و شبکه های آموزشی و پژوهشی بین المللی هیئت علمی گسترده است. دانشگاه دال هوزی در حال حاضر بیش از 80 برنامه تبادل دانشجو دارد. دانشجویان قادر خواهند بود در خارج از کشور در کشورهای مختلف از آلمان تا زیمبابوه تا فوجی از طریق توافق نامه های دپارتمان با دانشگاه های فردی، کنسرسیوم تحصیل در خارج از کشور دانشگاه های مشترک المنافع (CUSAC) یا برنامه تبادل برنامه Nova Scotia New England تحصیل کنند.

 

دانشگاه دال هوزی

دانشکده های دانشگاه

دانشگاه دال هوزی بیش 200 برنامه و دوره متفاوت را برای دانشجویان در نظر گرفته است. این تنوع رشته تحصیلی سبب می گردد تا دانشجویان بدون هیچ محدودیتی امکان تحصیل در رشته های مختلف را دارا می باشند. دانشجویان با توجه به دانشکده های این دانشگاه که در ادامه به آنها اشاره ی شود، قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

 • دانشکده کشاورزی: تجارت و علوم اجتماعی، علوم محیط زیست، علوم حیوانی و گیاهی
 • دانشکده معماری و برنامه ریزی: مدرسه معماری، مدرسه برنامه ریزی
 • دانشکده علوم اجتماعی و هنر: مطالعات کانادا، ادبیات باستانی یونان و رم، زبان انگلیسی و فرانسه، مطالعات زنان، زبان آلمانی، تاریخ، مطالعات توسعه بین المللی، مدرسه هنرهای نمایشی، فلسفه، علوم سیاسی، جامعه شناسی و انسان شناسی اجتماعی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده مهندسی: مهندسی عمران و منابع، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی فرآیند و علوم کاربردی (PEAS)، مهندسی پزشکی
 • دانشکده بهداشت: مدرسه سلامت و عملکرد انسان، مدرسه سیاست های بهداشت، مدرسه علوم بهداشت، مدرسه اختلال ارتباطات انسانی، مدرسه پرستاری، مدرسه کاردرمانی، دانشکده داروسازی، مدرسه فیزیوتراپی، مدرسه خدمات اجتماعی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت: مدرسه بازرگانی، مدرسه مدیریت اطلاعات، مدرسه مدیریت عمومی، مدرسه مطالعات محیط زیست و منابع
 • دانشکده پزشکی: بخش بیهوشی و مدیریت درد بعد از عمل، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، اخلاق پزشکی، بخش مهندسی پزشکی، بخش بهداشت جامعه و اپیدمی شناسی، بخش رادیولوژی تشخیصی، بخش پزشکی اورژانس، بخش پزشکی خانواده، بخش پزشکی اعصاب، بخش میکروبیولوژی و ایمنی شناسی، بخش زنان و مامائی، بخش چشم پزشکی و علوم بصری، بخش اطفال، بخش داروشناسی، بخش فیزیولوژی و بیوفیزیک، بخش روانپزشکی، بخش تومور شناسی رادیویی، بخش جراحی، بخش اورولوژی
 • دانشکده علوم: بخش بیولوژی، بخش شیمی، بخش علوم زمین، بخش اقتصاد، برنامه علوم محیط زیست، بخش ریاضی و آمار، بخش اقیانوس شناسی، بخش فیزیک و علوم جوی، بخش روانشناسی و علوم اعصاب
حتما بخوانید:  دانشگاه تورنتو

 

دانشکده های دانشگاه

برترین رشته های تحصیلی دانشگاه دال هوزی

در حال حاضر بالغ بر 15 هزار دانشجو در Dalhousie University مشغول به تحصیل می باشند. درصد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه بسیار بالاست به طوری که یک سوم جمعیت دانشجویی دانشگاه دال هوزی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از این تعداد 27 درصد در مقطع کارشناسی و 73 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می پردازند.

دانشگاه دال هوزی به عنوان برترین دانشگاه ایالت نوااسکوشیا به شمار می رود. از همین رو تعداد زیادی از دانشجویان برای دسترسی به کیفیت آموزشی ایده آل برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند. این دانشگاه دوره های متنوع در مقاطع مختلف تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

از برترین رشته های تحصیلی دانشگاه دال هوزی می توان به رشته های علوم زمین و دریا، ژئوفیزیک، زمین شناسی، مهندسی نفت، پرستاری، کشاورزی و جنگل داری، دارو، پزشکی، علوم بیولوژیکی، روان شناسی و علوم محیطی اشاره کرد که در سایت های رتبه بندی در جایگاه خوبی برخوردار می باشند. دانشجویان از سراسر دنیا با توجه به رشته های عنوان شده، قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه دال هوزی اقدام نمایند. در ادامه مقاله به بازه های زمانی دانشگاه و نحوه اخذ پذیرش اشاره می شود.

 

برترین رشته های تحصیلی دانشگاه دال هوزی

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه دال هوزی ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز عنوان شده از جانب دانشگاه می باشند. دانشگاه متناسب با ورودی دانشگاه، بازه های زمانی مشخص شده ای را برای ارائه مدارک برای دانشجویان بین المللی تعیین می نماید. از همین رو دانشجویان بین المللی با توجه به زمان بندی ورود به دانشگاه می بایست تمام مدارک مورد نیاز را متناسب با مقطع و رشته تحصیلی در این بازه زمانی ارسال نمایند تا شانس خود را برای دریافت پذیرش امتحان نمایند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه دال هوزی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوابق تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان که متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت است.
 • توصیه نامه از اساتید قبلی برای معرفی صلاحیت دانشجو
 • انگیزه نامه تحصیلی که دلایل دانشجو را برای ورود به دوره تحصیلی بیان می کند.
 • کسب نمرات ایده آل در آزمون های GRE و GMAT در صورت نیاز برای مقطع دکترا
حتما بخوانید:  دانشگاه یورک

لازم به ذکر است که متناسب با مقطع تحصیلی، مدارک مورد نیاز متفاوت است. از همین رو سایت دانشگاه به عنوان برترین مرجع برای کسب اطلاعات و لیست مدارک مورد نیاز به شمار می رود. دانشجویان قادر خواهند بود با بررسی سایت دانشگاه دال هوزی، تمامی مدارک مورد نیاز را برای اخذ پذیرش ارسال نمایند.

برای مقطع تحصیلی دکتری قبل از شروع پروسه دریافت پذیرش از دانشگاه باید با اساتیدی که زمینه کاری مرتبط با شما دارند مکاتبه کنید. مکاتبه با اساتید از این جهت حائز اهمیت است که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا، دانشجویان باید تحت نظر یک استاد و یا به اصطلاح supervisor فعالیت کنند. به همین دلیل قبل از اپلای کردن باید یکی از اساتید قبول کند که supervisor شما شود و به شما فرصت تحقیقات و تحصیل بدهد.

 

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه

هزینه های تحصیل در دانشگاه دال هوزی

شهریه دانشگاه دال هوزی توسط عوامل مختلفی تعیین می شود؛ از جمله تابعیت، وضعیت های زمانی مانند تمام وقت، نیمه وقت و دوره ها، برنامه ها. از همین رو نمی توان یک هزینه واحد را برای تحصیل در این دانشگاه عنوان نمود. متوسط هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به مراتب پایین تر از هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی است.

متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه دال هوزی برای دوره های کارشناسی به صورت سالانه بین 14 تا 18 هزار دلار تعیین می گردد. این تفاوت هزینه با توجه به رشته های تحصیلی محاسبه می شود. در خصوص شهریه های تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی، دانشجویان بین المللی بین 8 تا 15 هزار دلار کانادا را پرداخت می نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به قوانین دولت کانادا، قادر خواهند بود تا به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهند.

سایر هزینه های دانشجویان برای تحصیل و زندگی در کانادا ممکن است شامل محل اقامت ، هزینه درخواست خدمات غذایی و سایر هزینه ها باشد. در زیر سایر جزئیات هزینه دانشگاه دال هوزی برای پرداخت توسط دانشجویان بین المللی آورده شده است:

 • کتاب و لوازم: 1.350 دلار کانادا
 • اقامت و غذا: 10.895 دلار کانادا
 • متفرقه: 2.500 دلار کانادا
حتما بخوانید:  مجوز کار فارغ التحصیلان (PGWP) در کانادا - شرایط و مدارک لازم

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه دال هوزی

پردیس دانشگاه

دانشگاه دال هوزی با سه محوطه دانشگاه که شامل پردیس سکستون، پردیس کارلتون و دانشگاه استودلی و همچنین پردیس کشاورزی فعالیت می کند. از دانشگاهیان ، سرگرمی ها ، مذهب ، STEM ، هنرها و غیره ، بیش از 250 نوع انجمن دانشجویی DSU و باشگاه برای انواع دانشجویان در دسترس است. در زیر به برخی از امکانات پردیس اصلی دانشگاه دال هوزی اشاره می شود:

 • از طریق DISA (انجمن دانشجویان بین المللی)، ده ها رویداد و باشگاه فرهنگی برگزار می شود که دانشجویان را به میراث فرهنگی آنها پیوند می دهد.
 • 16 ورزش و تیم درون مدرسه ای در کنار 16 باشگاه ورزشی Tier One و 13 تیم ورزشی Tier Two با مسابقات در دانشگاه وجود دارد.
 • برخی از ساختمان های مهم و برجسته در دانشگاه شامل مرکز ورزشی Langille، کلینیک فیزیوتراپی Dalhousie، سالن بدنسازی Sexton  Wickwire Field، استودیو Studdy و سالن بدنسازی، Fieldhouse ، Squash و Racquetball Courts است.
 • بیشتر دانشجویان دانشگاه دال هوزی در برنامه های داوطلبانه و رهبری مانند برنامه رهبری DalConnects، مرکز دوچرخه سواری Dal ، فرصت های داوطلب DSU و داوطلب در مرکز بین المللی شرکت می کنند.

 

پردیس دانشگاه

دلایل انتخاب دانشگاه دال هوزی

دانشگاه دال هوزی به دلیل تحقیق و نسبت دانشجو به هیئت علمی در جهان مشهور است. این دانشگاه با کارکنان بسیار ماهر خود به طور ممتد بر پیشرفت علمی خود می افزاید. در این بخش می توان به چند دلیل برای انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل اشاره نمود:

 • دانشگاه دال هوزی یکی از برترین دانشگاه های کانادا برای تحقیقات است که سالانه 156 میلیون دلار برای تحقیق اختصاص می دهد.
 • بیش از 200 دوره مختلف در رشته های مختلف مانند تجارت، پزشکی، مهندسی و غیره ارائه می شود.
 • بیش از 19،000 دانشجو در دوره های مختلف ثبت نام کرده اند که 60٪ آنها خارج از استان و 22٪ دانشجویان بین المللی هستند.
 • دانشگاه دال هوزی یکی از کمترین نسبت های دانشجو و هیئت علمی در کانادا را دارد.
 • میزان قبولی دانشگاه دال هوزی معادل 62 درصد است.
 • حدود 92٪ از اعضای هیئت علمی دارای مدرک دکترا می باشند.
 • دبیش از 115 کشور در دانشگاه دال هوزی نماینده دارند. این به دین معناست که دانشجویان با محیطی مناسب قادر به ادامه تحصیل می باشند.
 • دانشگاه دال هوزی بیش از 150 میلیون دلار به عنوان کمک هزینه تحقیقاتی و جوایز خارجی ارائه می دهد.

 

دلایل انتخاب دانشگاه دال هوزی

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *